trawa

Autor Wątek: Giełda - komentarze  (Przeczytany 362891 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosssu

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1290 dnia: Czerwiec 16, 2015, 07:51:35 pm »
nie musi, ale dział jest do opiniowania sklepów, księgarni lub indywidualnych sprzedających.
do linkowania korzystnych ofert (także innych niż własne) jest "giełda".

jeżeli jakieś się pojawiają, to raczej te skrajne cenowo lub bezczelne.

przynajmniej ja to tak widzę
Raczej bym to podpiął pod dział "Wyprzedaże /promocje" bo tam ludzie szukają takich aukcji.

Offline bosssu

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1291 dnia: Czerwiec 20, 2015, 08:45:37 pm »
Czy ja wiem. Przecież często porównywane są tutaj wygórowane ceny pierwszego wydania z nadchodzącym wznowieniem, zresztą również przez sprzedającego.
A tu dla P. Ramireza superwygórowane aukcje za "szybkimi krokami nadchodzącymi wznowieniami"
http://allegro.pl/diadem-tamary-stan-kolekcjonerski-unikat-kapitan-z-i5454350281.html
http://allegro.pl/wzywam-kapitan-zbik-idealny-stan-i5454364512.html
Co pierwsze wydanie to pierwsze, a kwota jaką ktoś chce zapłacić to jego wola.
Za Diadem wychodzi lekko 10 000%.

Offline Motyl

Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #1292 dnia: Czerwiec 21, 2015, 10:46:12 am »
wszystkie komiksy które sprzedaję (plus parę książek): http://tinyurl.com/kaxggrl
spider-man dwa one shoty: http://allegro.pl/spider-man-two-one-shots-30-i5456197980.html


List polecony ekonomiczny 9,50 - czyli są to zeszyty w rozmiarze gabaryt B - taki powiększony format A4 i oba łącznie ważą powyżej 1 kilograma? Czy frajera szukasz co się nabierze na te koszty wysyłki?

mgnesium

  • Gość
Odp: Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #1293 dnia: Czerwiec 21, 2015, 10:54:12 am »
List polecony ekonomiczny 9,50 - czyli są to zeszyty w rozmiarze gabaryt B - taki powiększony format A4 i oba łącznie ważą powyżej 1 kilograma? Czy frajera szukasz co się nabierze na te koszty wysyłki?

paczka mini mistrzu. nie posyłam rzeczy zwykłymi listami.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2015, 11:53:58 am wysłana przez mgnesium »

Offline Itachi

Odp: Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #1294 dnia: Czerwiec 21, 2015, 11:37:58 am »
List polecony ekonomiczny 9,50

List polecony ekonomiczny 9,50 - czyli są to zeszyty w rozmiarze gabaryt B - taki powiększony format A4 i oba łącznie ważą powyżej 1 kilograma? Czy frajera szukasz co się nabierze na te koszty wysyłki?

Listy polecone nie są zwykłymi listami... Zwykły list w każdej chwili może zaginąć, z poleconym tak łatwo już nie ma, dostajesz kwit z numerem i wiesz praktycznie wszystko co się z nim dzieje.

Mini paczka to zupełnie co innego.

ramirez82

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1295 dnia: Czerwiec 21, 2015, 12:00:46 pm »
Co pierwsze wydanie to pierwsze, a kwota jaką ktoś chce zapłacić to jego wola.


Zapomniałeś dodać, że są wyjątki od tej reguły, że nie w wszystkich pierwszych wydaniach, kwota jaką ktoś chce zapłacić, jest jego sprawą. Już przestań się ośmieszać...

mgnesium

  • Gość
Odp: Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #1296 dnia: Czerwiec 21, 2015, 12:33:50 pm »
Mini paczka to zupełnie co innego.

sama poczta określa tę usługę jako coś pomiędzy listem a paczką, z tym że w mojej opinii bliżej jej do listu wartościowego (stąd taka a nie inna kategoryzacja).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2015, 12:45:58 pm wysłana przez mgnesium »

Offline mack3

Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #1297 dnia: Czerwiec 21, 2015, 01:00:38 pm »
List polecony ekonomiczny 9,50 - czyli są to zeszyty w rozmiarze gabaryt B - taki powiększony format A4 i oba łącznie ważą powyżej 1 kilograma? Czy frajera szukasz co się nabierze na te koszty wysyłki?
Nie chcesz to nie kupuj.
Typowe "szeryfanctwo".

Offline Motyl

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1298 dnia: Czerwiec 21, 2015, 01:12:46 pm »
paczka mini mistrzu. nie posyłam rzeczy zwykłymi listami.

AAA, wszystko jasne, dwa małe zeszyciki należy upchać do mini paczki, aby się tam rozleciały w trakcie transportu i za tą przyjemność 9,50 - gratulacje mistrzu logistyki!!!

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1299 dnia: Czerwiec 21, 2015, 01:22:23 pm »
AAA, wszystko jasne, dwa małe zeszyciki należy upchać do mini paczki, aby się tam rozleciały w trakcie transportu i za tą przyjemność 9,50 - gratulacje mistrzu logistyki!!!

Nie chcesz to nie kupuj.
Typowe "szeryfanctwo".

jak wyżej.

Offline bosssu

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1300 dnia: Czerwiec 21, 2015, 01:50:11 pm »
AAA, wszystko jasne, dwa małe zeszyciki należy upchać do mini paczki, aby się tam rozleciały w trakcie transportu i za tą przyjemność 9,50 - gratulacje mistrzu logistyki!!!
Nie mam nic wspólnego z tą aukcją ale..
Sam komiksy staram się wysyłać minipaczką a dlaczego?...
1. Nie muszę kupować specjalnie koperty (w dobrej gestii jest bąbelkowa) za 1,5-2zł
2. Wypełniać druku do poleconego (ekonomicznym nie wysyłam bo jak zginie to nie ma żadnej możliwości reklamacji)i później stać w kolejkach
3. polecony od 350-1000g opłata 5,90zł a jeszcze przy A4 komiksach po zabezpieczeniu np. kartonem mogą się nie załapać na wymiar A i trzeba zapłacić 8,30zł (plus powyższy koszt koperty 1,5-2zł)
4. W minipaczce nic nie lata jak się jej nie porozgina tylko wsunie a zawsze można jeszcze taśmą złapać
5. Minipaczkę można nadać przez neta i podrzucic do okienka bez zabawy jak wyżej
6. Koperta minipaczki jest bardzo solidna nawet w stosunku do usztywniania kartonem i koperta bąbelkową.
7. Minipaczka ma tyle miejsca, że komiks można owinąć nawet w polar dla bezpieczeństwa

Miałem tyle przesyłek listowych z obitymi rogami (jak ktoś zawija w gazetę i wkłada do miękkiej białej koperty), że mi sie nie chce liczyć i zawsze proszę o zwykłą paczkę bądź minipaczkę

jak ktoś MODEDIT robi za 2zł na porządnie zabezpieczony komiks to śmiech na sali  ... :roll: ,
Jakby to była przesyłka kurierska za 15-20zł (jak niektórzy wystawiają ) to bym polemizował, ale ci to pewnie wysyłają z pracy gdzie mają podpisaną umowę i w rzeczywistości nie płacą nic bo idzie na konto szefa :badgrin:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2015, 04:31:00 pm wysłana przez fragsel »

Offline absolutnie

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1301 dnia: Czerwiec 21, 2015, 02:02:52 pm »
Nie mam nic wspólnego z tą aukcją ale..
Sam komiksy staram się wysyłać minipaczką a dlaczego?...
1. Nie muszę kupować specjalnie koperty (w dobrej gestii jest bąbelkowa) za 1,5-2zł
2. Wypełniać druku do poleconego (ekonomicznym nie wysyłam bo jak zginie to nie ma żadnej możliwości reklamacji)i później stać w kolejkach
3. polecony od 350-1000g opłata 5,90zł a jeszcze przy A4 komiksach po zabezpieczeniu np. kartonem mogą się nie załapać na wymiar A i trzeba zapłacić 8,30zł (plus powyższy koszt koperty 1,5-2zł)
4. W minipaczce nic nie lata jak się jej nie porozgina tylko wsunie a zawsze można jeszcze taśmą złapać
5. Minipaczkę można nadać przez neta i podrzucic do okienka bez zabawy jak wyżej
6. Koperta minipaczki jest bardzo solidna nawet w stosunku do usztywniania kartonem i koperta bąbelkową.
7. Minipaczka ma tyle miejsca, że komiks można owinąć nawet w polar dla bezpieczeństwa


Też wysyłam minipaczką i podpisuję się pod postem kolegi.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Motyl

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1302 dnia: Czerwiec 21, 2015, 02:36:45 pm »
Nie wysyłam minipaczką, zeszyty są w tekturze i opakowane w kopercie, 2 zeszyty waga poniżej 350 g. polecony ekonomiczny 4,20, ale panowie "fachowcy" niech wysyłają za 9,50 zawsze to lepiej dokarmić pocztę i zedrzeć kasę z kupujących. Nie szkoda mi 2 zł, dbam również o druga stronę transakcji, nie tylko o swoją wygodę, zeszytów nie kupuję, bo szkoda mi miejsca na nie, ale trzeba mieć nieźle zryty dekiel by 2 cienkie zeszyty pakować do mini-paczki. Gratulacje i powodzenia w handlu. A na zalinkowanej aukcji nie jest napisane że wysyłka minipaczką, zatem ze ktoś tak wyśle może sobie pisać do woli.

Lokus

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1303 dnia: Czerwiec 21, 2015, 02:37:57 pm »
A ja idę na pocztę i z reguły pytam o najtańszą opcję. Minipaczka jest spoko, ale te dwa zeszyty o które Motyl się oburzył spokojnie można taniej wysłać w kopercie bąbelkowej i kartonową wkładką w środku dla usztywnienia.

Wiem że Poczta Polska zbiera najczęściej skrajnie złe opinie, ale uczciwie muszę przyznać że już wiele razy korzystałem z takich rozwiązań jak przed chwilą napisałem i tylko raz moja przesyłka doszła do kogoś obita. Paradoksalnie, było to właśnie minipaczka :biggrin:

Offline pokia

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1304 dnia: Czerwiec 21, 2015, 02:41:11 pm »

Miałem tyle przesyłek listowych z obitymi rogami (jak ktoś zawija w gazetę i wkłada do miękkiej białej koperty), że mi sie nie chce liczyć i zawsze proszę o zwykłą paczkę bądź minipaczkę

jak ktoś "żyda" robi za 2zł na porządnie zabezpieczony komiks to śmiech na sali  ... :roll: ,

Zawsze zaznaczam, że proszę o porządne zabezpieczenie przesyłki, bo nie chcę, żeby komiks został uszkodzony w trakcie transportu. Ale nie zawsze działa. Krew mnie zalewa i ręce opadają jak widzę po powrocie z pracy np. Umowę z Bogiem, albo jeden z pierwszych tomów Fistaszków w kopercie bąbelkowej, bez żadnego zabezpieczenia.

No nic, ty wydajesz majątek na jakiś biały kruk, a ktoś skąpi odrobiny wysiłku, żeby kilka razy owinąć komiks folią i papierem. Sam sprzedałem wiele komiksów i zawsze pakuje je pancernie, tak jakbym sam chciał je dostać i nigdy pakowanie nie kosztowało mnie więcej niż taśmę pakową, bo jakiś karton, papier i folia znajdzie się w domu. Stąd uważam, że kiepskie zabezpieczenie przesyłki, to bardziej olewactwo i niechlujstwo niż skąpienie kilku złotych.

 

anything