trawa

Autor Wątek: Giełda - komentarze  (Przeczytany 362988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1440 dnia: Wrzesień 10, 2015, 07:19:00 am »
Drożej nic co? Okładkowej sprzed 10 lat?

Offline adam and arluk

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1441 dnia: Wrzesień 10, 2015, 07:34:56 am »
Oj, oj, a ja naprawdę jestem niezmiernie ciekaw jak bardzo będą się podobały ludziom oryginalne moebiusowe kolory "Incala" rodem z historyjek z gum balonowych. Moja ciekawość jest tym większa, że kolorystyka "Wież Bois-Maury" nie wzbudziła zachwytów forumowiczów, a raczej wprost przeciwnie. Ktoś powie: "Ale przecież to są inne klimaty! - Nie ma to jak kwas!!!". Cóż, pożyjemy, zobaczymy...
Pal licho kolory, kobiety będą w pełnej krasie.

Offline pokia

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1442 dnia: Wrzesień 10, 2015, 08:28:35 am »
Ja tam lubię kwas! Lepszy niż lecznicza marihuana.  :evil:

Edit. Kolory Moebiusa naprawdę fajnie wyglądają. A to co jest największą wadą wersji z nowymi kolorami, to to, że kreska rysownika straciła na wyrazie, nie ma już tej mocy. Kwaśne kolory odpowiadają lepiej czasom kiedy Incal był tworzony.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2015, 08:54:05 am wysłana przez pokia »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1443 dnia: Wrzesień 10, 2015, 10:51:02 am »
Ja tam lubię kwas! Lepszy niż lecznicza marihuana.  :evil:
Kolory Moebiusa naprawdę fajnie wyglądają. A to co jest największą wadą wersji z nowymi kolorami, to to, że kreska rysownika straciła na wyrazie, nie ma już tej mocy. Kwaśne kolory odpowiadają lepiej czasom kiedy Incal był tworzony.
Bedac jednym z Oświeconych w Ogrodzie Dzieci Kwiatów, nie to żebym nie lubił kwasu, ale z całą stanowczością, popartą autorytem Pulsującego Kosmosu, stwierdzam, że nic nie zastapi dobrego ziola. I choc z pewnoscia kupie nowego-starego Incala, to jednak nie jest to dla mnie powod, abym wyzbywał się starego-nowego. W rzeczywistości bowiem, te dwa różne wydania, to dwa różne komiksy - przynajmniej w zakresie doświadczeń wizualnych, które przecież w utworach komiksowych odgrywają rolę pierwszorzędną.

Pomimo iż nie jestem do końca pewny, co miałeś na myśli pisząc, że "kwaśne kolory odpowiadają lepiej czasom, kiedy Incal był tworzony" (domyślam się, że wskazujesz tutaj na trudności związane z reprodukcją barw), mogę jednak stwierdzić, iż prawdopodobnie oddają one lepiej (aniżeli te komputerowe) wewnetrzny, psychologiczny czas Moebiusa. Niemniej, na podstawie lektury postów dotyczących Wież Bois-Maury, odnoszę wrażenie, iż wielu czytelników komiksów* ma pewne trudności z przełączaniem swojej lekturowej percepcji do odpowiedniego kontekstu czasowego. Stąd moja wcześniejsza hipoteza.

* Nie tylko Polsce, ale i na świecie - stąd "przemalowanie" na nowo Incala na potrzeby wydania w USA.

Offline pokia

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1444 dnia: Wrzesień 10, 2015, 11:11:17 am »
Pisząc o kolorach odpowiadającym czasom powstawania oryginału miałem na myśli przygody Moebiusa z substancjami niedozwolonymi. Nie wiem jak to było w przypadku Jodorowskiego, ale on i bez dragów widzi świat w jaskrawych kolorach.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1445 dnia: Wrzesień 10, 2015, 12:34:51 pm »
Pisząc o kolorach odpowiadającym czasom powstawania oryginału miałem na myśli przygody Moebiusa z substancjami niedozwolonymi. Nie wiem jak to było w przypadku Jodorowskiego, ale on i bez dragów widzi świat w jaskrawych kolorach.
ten to widzi wszystko w kolorze fekaliów przemieszanych z innymi płynami ustrojowymi oraz ze zmutowanym mięchem.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline pokia

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1446 dnia: Wrzesień 10, 2015, 01:29:19 pm »
ten to widzi wszystko w kolorze fekaliów przemieszanych z innymi płynami ustrojowymi oraz ze zmutowanym mięchem.
Dlatego spełnieniem moich marzeń będzie wydanie po Polsku Saga d'Alandor.
Tutaj można kliknąć w pdf i zapoznać się komiksem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2015, 08:32:38 pm wysłana przez pokia »

Offline Kris1982

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1447 dnia: Wrzesień 11, 2015, 10:33:10 am »

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1448 dnia: Wrzesień 11, 2015, 04:26:53 pm »
unikat jak unikat - dodruku nie będzie.

 mnie bardziej bawi sprzedawanie komiksów "na dziecko" (zakładka "o mnie").

Offline misiokles

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1449 dnia: Wrzesień 11, 2015, 04:56:55 pm »
Ciekawe kiedy pojawią się absolutne unikaty premium platinum :)

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1450 dnia: Wrzesień 16, 2015, 01:25:50 pm »
Dziś już drożej, ale wciąż zaskakująco tanio:
http://allegro.pl/persepolis-i5670422600.html
Ja skorzystałem wczoraj.

fajnie że ktoś skorzystał. jak dojdzie, to napisz proszę jak ten pan pakuje, bo chyba byłbym zainteresowany dwoma tytułami które wystawił.

Offline hans

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1451 dnia: Wrzesień 18, 2015, 07:29:38 am »
Nie mam dużych wymagań, ale spakowane było tak, że raczej była mała szansa na uszkodzenie komiksu. Kartonowa pudło oklejone masą taśmy. W środku komiks owinięty grubo folią bąbelkową, a zawiniątko przytrzymane paroma takimi tekturowymi haczykami (nie wiem, jak to nazwać :) ). Zapakowane było tak dobrze, że miałem problem z rozpakowaniem komiksu, a komiks przyszedł w stanie idealnym. Jestem bardzo zadowolony :)

Offline Itachi

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1452 dnia: Wrzesień 18, 2015, 07:42:41 pm »
Nakład wyczerpany, a nagle pojawia się 10! nowych sztuk: http://allegro.pl/batman-nawiedzony-rycerz-jeph-loeb-tim-sale-i5601471225.html

Lokus

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1453 dnia: Wrzesień 18, 2015, 07:51:07 pm »
Dopiero z tego tematu człowiek się dowiaduje jakie unikaty mu się kurzą na półce :D

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1454 dnia: Wrzesień 18, 2015, 08:07:31 pm »
Nakład wyczerpany, a nagle pojawia się 10! nowych sztuk: http://allegro.pl/batman-nawiedzony-rycerz-jeph-loeb-tim-sale-i5601471225.html
Yep, ta księgarnia stosuje takie praktyki. Ale też ciężko mi na nich narzekać, bo jak już coś kupowałem, to zawsze było w jadalnym stanie i doskonale zabezpieczone...

 

anything