trawa

Autor Wątek: Giełda - komentarze  (Przeczytany 362908 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #1515 dnia: Październik 01, 2015, 08:57:57 pm »
Był za 60 zł? :shock:

mgnesium

  • Gość
Odp: Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #1516 dnia: Październik 01, 2015, 09:04:45 pm »
Dzisiaj rano uciekł mi za 60zł znowu.
Myślę że coś jest na rzeczy bo od dawna szukam w rozsądnych pieniądzach i było ciężko bardzo a teraz w ciągu niecałych 24 godzin 3 sztuki poniżej 100zł

daj linki, bo jakoś nie mogę znaleźć tych ofert w zakończonych.

a dodruk może będzie (chociaż nic na ten temat nie było mówione), ale myślę że ludzie po prostu panikują przed mfkig i wzięli się za masową wyprzedaż  - rychło w czas, jak zwykle. o innych tytułach które niedawno wznowiono wiadomo było od marca lub kwietnia.
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2015, 09:11:06 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Itachi

Odp: Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #1517 dnia: Październik 01, 2015, 09:11:11 pm »
a dodruk może będzie (chociaż nic na ten temat nie było mówione), ale myślę że ludzie po prostu panikują przed mfkig  - rychło w czas, jak zwykle.

Jakoś paniki w dodruku piątego tomu Sin City nie widać... :wink:

Offline mibartek

Odp: Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #1518 dnia: Październik 01, 2015, 09:17:15 pm »
daj linki, bo ja jakoś nie mogę znaleźć w zakończonych.

nie powiedziałem wcale, że na Allegro :wink:



ps. swoją drogą polecam jak ktoś używa fb dodać się do tej grupy (Giełda Komiksów PL) - zdarzają się często okazje

Offline blackwaterpark

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1519 dnia: Październik 01, 2015, 09:20:10 pm »
Kiedy Wy zrozumiecie, że ktoś w Egmoncie zachomikował pół nakładu Cromwell Stone i co jakiś czas wypuszcza po 200, 300 zł na allegro? Dopóki tego nie sprzedadzą, to nie będzie dodruku...  :cool:

Czasami bywam wredny:
a niech im w tym magazynku, gdzie trzymają ostatnie sztuki, rura kanalizacyjna pęknie i fekalia zaleją wszystkie Cromwell Stone:badgrin:

PS. Jak jakiś będzie jeszcze w foli, to chętnie potem go od nich kupię za 100zł.  :wink:

Offline p3rshing

Odp: Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #1520 dnia: Październik 02, 2015, 08:43:07 am »
Zaraz zaczną się insynuacje że będzie też dodruk ;-)

Offline Death

Odp: Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #1521 dnia: Październik 02, 2015, 08:46:15 am »
Moim zdaniem jeśli w ogóle miałby być, to wątpię, że tak szybko. Przecież ten tom nie schodził przez kilka lat i nakład skończył się dopiero niedawno. Egmont od razu zrobiłby dodruk tytułu, który dopiero co szczęśliwie udało się wyprzedać po latach? Chyba lepiej wziąć za te 100-120 póki są.

Offline mummu

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1522 dnia: Październik 02, 2015, 09:00:31 am »

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1523 dnia: Październik 02, 2015, 09:43:19 am »
może ktoś ma ochotę zacząć

http://allegro.pl/mroczna-wieza-narodziny-rewolwerowca-i5706546117.html

po-szło. nawet rozpoznaję nicki allegro użytkowniktów forum  :smile:
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2015, 09:48:18 am wysłana przez mgnesium »

Offline mack3

Odp: Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #1524 dnia: Październik 02, 2015, 10:36:14 am »
Moim zdaniem jeśli w ogóle miałby być, to wątpię, że tak szybko. Przecież ten tom nie schodził przez kilka lat i nakład skończył się dopiero niedawno. Egmont od razu zrobiłby dodruk tytułu, który dopiero co szczęśliwie udało się wyprzedać po latach? Chyba lepiej wziąć za te 100-120 póki są.
A ja mocno obstawiam, że Bluberry 2 będzie dodruk - jak pisałem wczesniej - są teraz w sprzedaży u użytkownika allegro  (użytkownik MagKub czy jakoś tak), u którego pojawiło się kilka sztuk Sandmanów 3 i 4, Strażników i bodajże V jak Vendetta na kilka tygodni przed dodrukiem; te same komiksy pojawiały się na fb u tej Pani, której profil wkleił mibartek w tym samym czasie. W każdym wypadku - tomy nowe, ale bez folii.
Zarówno sprzedawca z fb jak i z allegro - z Poznania (tak z ciekawości - gdzie Egmont drukuje swoje komiksy?).

Można napisac do osób które kupiły na fb i zapytać z którego roku to wydanie.

Moim zdaniem, gdyby ktoś teraz (na dzień przez MFKIG) kupił Blueberry 2 za 100 czy 120 zł byłby albo bardzo nierozsądny, albo miał na tyle kasy, że nie żal mu tych kilkudziesięciu złotych.


Żeby nie było offtopu:
KUPIĘ: "Trzy Cienie" kilka złotych taniej niż na arosie (38,94 razem z wysyłką) - ma ktoś na sprzedaż w takiej cenie?
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2015, 10:43:42 am wysłana przez mack3 »

mgnesium

  • Gość
Odp: Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #1525 dnia: Październik 02, 2015, 10:48:12 am »
tomy nowe, ale bez folii.
Zarówno sprzedawca z fb jak i z allegro - z Poznania (tak z ciekawości - gdzie Egmont drukuje swoje komiksy?).

a nie pisał ktoś kiedyś o jakimś super sklepie stacjonarnym w poznaniu, gdzie często można trafić na wyszłe już z druku pozycje?

(pora to przenieść do różnych gadek)

edit: znalazłem

Jednak dobrze mieszkać w dużym mieście gdzie są sklepy stacjonarne i nie trzeba zamawiać przez internet, gdzie niestety nasza poczta polska potrafi wyczyniać cuda z książkami. ja tam żadnym Empikom kasy nie zostawiam, jakby nie patrzeć nie płacą często wydawcom latami, co później tak się kończy, że wydawcy porzucają serie, albo nie mają za co ich kontunuować, eh. Jak ktoś mieszka w Poznaniu, to osobiście polecam "KiK" na Św. Marcina. spoko miejscówa, komiksy bez walnietych grzbietów, na wszystko zawsze zniżki, jak nie wiedziałam co dla kumpla kupić to mi sprzedawcy super polecili. także ja tam jestem mega zadowolona.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2015, 10:53:23 am wysłana przez mgnesium »

Offline mack3

Odp: Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #1526 dnia: Październik 02, 2015, 10:50:42 am »
a nie pisał ktoś kiedyś o jakimś super sklepie stacjonarnym w poznaniu, gdzie często można trafić na wyszłe już z druku pozycje?

(pora to przenieść do różnych gadek)
raczej giełda - komentarze ;)

Offline sgor

Odp: Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #1527 dnia: Październik 02, 2015, 11:10:40 am »
tak z ciekawości - gdzie Egmont drukuje swoje komiksy?

Nie mam pod ręką swoich komiksów, ale kojarzę, że zlecają swoje pozycje w drukarnii EDICA (i tak - to firma z Poznania).

Offline mibartek

Odp: Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #1528 dnia: Październik 02, 2015, 11:27:11 am »
Nie mam pod ręką swoich komiksów, ale kojarzę, że zlecają swoje pozycje w drukarnii EDICA (i tak - to firma z Poznania).

Nie wiem czy to standard, ale znajomy jak miał "przedpremierowo" jakieś pierwsze druki z drukarni gdzie pracował to były bardzo mocno oznakowane pieczątkami, że nie do handlu i że to "egzemplarz testowy" czy coś takiego.

ramirez82

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1529 dnia: Październik 02, 2015, 11:59:03 am »
Nie wiem czy to standard, ale znajomy jak miał "przedpremierowo" jakieś pierwsze druki z drukarni gdzie pracował to były bardzo mocno oznakowane pieczątkami, że nie do handlu i że to "egzemplarz testowy" czy coś takiego.

Ale to nie muszą być jakieś egzemplarze testowe, tylko dodruk czeka sobie na festiwal, a komuś tam mogło kilka sztuk przykleić się do łap. Jak to w Polsce...