Autor Wątek: Giełda - komentarze  (Przeczytany 363005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline starcek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1755 dnia: Marzec 05, 2016, 11:40:02 am »
Z niektórych paczkomatów możesz też wysłać przesyłkę kurierską - ty dygasz z paczką do paczkomatu, ale do odbiorcy dostarcza już bezpośrednio kurier.
Paczkomat - dla nadawcy - niesie jednak ze sobą też pewne niebezpieczeństwo. Może być przepełniony i wtedy nie nadasz przesyłki. Musisz zaczekać (mnie raz się zdarzyło akurat zrobic zakupy obok piekarni) aż się zwolni miejsce.A w drugą stronę może się zdarzyć, że nie ma miejsca w twoim paczkomacie i wtedy albo też czekasz, albo przez telefon (bo serwis dzwoni do Ciebie) masz proponowany inny paczkomat do odbioru.
No, ale każdy kij ma dwa końce.
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2016, 11:43:31 am wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline radef

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1756 dnia: Marzec 05, 2016, 11:46:10 am »
A i nie widziałem, że Paczkomaty tak zdrożały (tzn. nadawanie przez paczkomaty.pl), więc tym bardziej opłaca się sendit.pl. 8 złotych gabaryt A, 9 złotych B. A przez stronę Paczkomatów od 11 złotych.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline pokia

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1757 dnia: Marzec 05, 2016, 02:05:16 pm »
Listy polecone są do 2 kg. Nawet z wielkim Arq się kiedyś chyba zmieściłem jak wysyłałem zachomikowaną na spekulację dwójkę. :smile:
Zamordowałby cię gdybyś mi wysłał coś takiego w kopercie, nawet bąbelkowej.

To, że nie można modyfikować ceny wysyłki paczkomatem, to lipa. Trzeba po prostu wliczyć to w koszt przedmiotu. Ja jak coś wysyłam, to kolejno: komiks, folia, taśma, bąbelki, karton, taśma, karton + specjalne strefy zgniotu, strecz, taśma. Pakowanie zajmuje kilkanaście minut i zazwyczaj jest to koszt taśmy i streczu, to bąbelki i karton zawsze się znajdzie.

A ponieważ wysyłam paczki tak jak sam chciałbym otrzymywać (nie koniecznie z taką przesadą), to szlag mnie trafia jak ktoś wysyła unikat za 200 zł, ciężko wywalczony na allegro, kompletnie nie zabezpieczając przesyłki. Zyska kilka złotych, a ja zostanę z zniszczonym komiksem, bo reklamacji cwaniak nie uzna.


Offline mack3

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1758 dnia: Marzec 05, 2016, 03:28:42 pm »
Ja zazwyczaj pakuję - folia bąbelkowa/koperta bąbelkowa z odzysku (kupuję więcej niż sprzedaje więc zazwyczaj nie ma z tym problemu), następnie karton z odzysku (a'la aros, mam tego całe stosy) i taką paczuszkę wkładam albo do koperty bąbelkowej (koszt 2-2,5) albo do mini-paczki (koszt 0 zł).
Staram się też doliczać jakieś symboliczne 1-2 zł jako "koszt czasu" (zdecydowanie preferuję odbiór osobisty (0 zł oczywiście), bo nie muszę się bawić w pakowanie i chodzenie na pocztę).


Także staram się minimalizować koszty i czas, a i tak mam wrażenie, że jak coś sprzedaję (nie tak znowu często) to ze względu na czas jaki poświęcam na wystawianie i późniejszą wysyłkę opłaca sie to średnio (nawet sobie kiedyś ustaliłem próg 40 zł zarobku przy sprzedaży czegoś, bo za mniej nie chce mi się czasu poświęcać... aczkolwiek przyznam, że nie trzymam się tego strict)
Także pokia - szacun za pakowanie.

Offline Death

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1759 dnia: Marzec 05, 2016, 03:38:13 pm »
Zamordowałby cię gdybyś mi wysłał coś takiego w kopercie, nawet bąbelkowej.
Ale "list polecony" to tylko nazwa. Arq siedział sobie bezpiecznie  w grubej warstwie bąbelków i kartonie. Listami poleconymi ważącymi 2 kg można zabijać ludzi. :)

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1760 dnia: Marzec 05, 2016, 03:48:29 pm »
Jeżeli chodzi o Paczkomaty. Nadaje się tak samo jak przez stronę Paczkomatów, tylko płaci się mniej. A przesyłkę nadaje się albo w Paczkomacie, albo w oddziale InPost.

a w przypadku przesyłki kurierskiej (ups, dpd czy inpost) - trzeba zasuwać do jakiegoś odpowiednika pok-u danej firmy, czy kurier przyjeżdża po paczkę i jest za to pobierana wcześniej jakaś dodatkowa opłata (w cenniku "odbiór osobisty", "samodzielne dostarczenie do operatora" i "opłata paliwowa" są wliczone w cenę usługi, ale ich znaczenie jest dla mnie niejasne)?

Z niektórych paczkomatów możesz też wysłać przesyłkę kurierską - ty dygasz z paczką do paczkomatu, ale do odbiorcy dostarcza już bezpośrednio kurier.

u mnie niestety nie ma takiej możliwości, a do pok-u mam 20 minut samochodem, więc do tej pory omijałem kurierów inpost.


edycja: przesyłki kurierskie d2d (czy też raczej t2d) inpostu faktycznie można nadawać w paczkomatach (wszystkich, z tego co zrozumiałem), dotyczy to jednak jedynie sprzedaży przez allegro (allegro kurier inpost).
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2016, 11:58:45 pm wysłana przez mgnesium »

Offline pokia

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1761 dnia: Marzec 05, 2016, 06:53:20 pm »
Ale "list polecony" to tylko nazwa. Arq siedział sobie bezpiecznie  w grubej warstwie bąbelków i kartonie. Listami poleconymi ważącymi 2 kg można zabijać ludzi. :smile:
Wiesz, ktoś wysłał mi Umowę z Bogiem wkładając tylko w kopertę bąbelkową. Oczywiście to były czasy kiedy komiks chodził po 250-350 zł na aukcjach. Takich przypadków miałem wiele, np. drugi tom Fistaszków, Ronina i wiele innych.

Offline nori

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1762 dnia: Marzec 07, 2016, 07:13:13 am »
Jak już zrobiło się o wysyłkach, jak wygląda sendit.pl? Nigdy go nie używałem, kurier odbiera sam paczki, czy trzeba gdzieś wozić?

I przy okazji, mam trochę komiksów na zbyciu, ale że sam przywiązuje sporą wagę do idealnego stanu, zastanawiam się nad zakupem kartonów - format A4+ 30-50 mm grubości. Może ktoś coś polecić w tym temacie? Wiadomo, żeby nie było za drogo...
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline pa3ck

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1763 dnia: Marzec 07, 2016, 10:39:41 am »
Jak już zrobiło się o wysyłkach, jak wygląda sendit.pl? Nigdy go nie używałem, kurier odbiera sam paczki, czy trzeba gdzieś wozić?

Korzystam z tego serwisu od około 2 lat. Wszystko szybko i sprawnie. Wybieram zawsze opcje kuriera DPD. Paczki standard do 10 kil to cena 14,50zł. Zakładasz konto u nich, lub poprzez allegro. Jak chcesz nadać paczkę  to wypełniasz formularz ( dane paczki , adresy itp) oblicza koszty wysyłki , wybierasz kuriera , potem forma płatności (np payU lub przelew) , po paru minutach masz do wydrukowania 2x protokół i 1x list przewozowy. List przyklejasz na paczcie a protokół podpisuje kurier przy odbiorze. Na portalu masz śledzenie paczki, informacje mailem czy smsem.
Zleceni trafia do DPD ( lub innego jeśli wybierzesz) i kurier przyjeżdża na odbiór. Jak się dogadasz z kurierem który obsługuje twoją ulice to nawet możesz paczkę nadać w ostatniej chwili póki kurier zdąży od ciebie odebrać.

Offline nori

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1764 dnia: Marzec 09, 2016, 06:18:53 am »
Dzięki wielkie za wyjaśnienie!
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline starcek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1765 dnia: Marzec 10, 2016, 03:26:05 pm »
Polecam zakupy u dwóch forumowiczów:  angelscorpion  i Mati29.  :cool: Jak mówi klasyk: "Nie ma lipy!".
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline angelscorpion

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1766 dnia: Marzec 10, 2016, 04:12:53 pm »
Oczywiście, kolega Starcek jest również godnym polecenia kontrahentem, pomógł mi przebrnąć przez Allegrowo-InPostowe zawiłości wysyłkowe  :wink: Pełna profeska i świetny kontakt!

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1767 dnia: Marzec 13, 2016, 09:56:13 am »
A czy nie lepiej by to co chcesz nabyć w kiosku w celach spekulacyjnych kupił inny miłośnik komiksów nie przepłacając przy tym? Do tego działasz na szkodę swojego ulubionego Wydawcy o czym on sam zawiadama Ciebie w stopce. Wstydź się.

Biznes jest Biznes. Altruiści to gatunek wymierający. :) Nigdy nie odsprzedawałem swoich WKKM, bo ja kupuję je sobie do kolekcji. Ale skoro jest taki szał na Deadpoola,
http://allegro.pl/skarpetki-skarpety-deadpool-marvel-spider-man-wkkm-i6038929882.html
 to czemu z tego nie skorzystać? Zresztą to wszystko jest palcem na wodzie pisane - muszę jeszcze zobaczyć czy ten tom w tym kiosku został. Na razie pytam tak orientacyjnie czy ewentualnie są jacyś chętni.

I od zawsze powtarzam - komiksy trzeba sobie kupować bladym świtem w dniu premiery, bo potem zabraknie. Jak się ludzie nie słuchają to potem niech płaczą i płacą. :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2016, 10:00:17 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline SawiK

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1768 dnia: Marzec 13, 2016, 11:36:07 am »
Dziwi mnie ten szał na Deadpolla :shock: Komiks Martwi Prezydenci to totalna intelektualna kaszana, kompletne rozczarowanie a schodzi jak ciepłe bułeczki heh  :roll: Wydawcy ubili złoty interes na schabowym zrobionym ze śniegu ;p Haszet tez swoje zarobi oby byli zaopatrzeni w odpowiednia ilość egzemplarzy ale ja na to złotówki złamanej nie dam. Nawet ,,Legendarnie Słaby,, Wrogowie publiczni maja o wiele więcej do zaoferowania niźli  infantylny potworek z MarvelNow.

Offline weiter

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1769 dnia: Marzec 13, 2016, 11:57:53 am »
Biznes jest Biznes.
Jak Egmont sprzedaje drogo komiksy to jest źle, ale jak 8azyliszek to jest dobrze.
hahahahaha

 

anything