Autor Wątek: Giełda - komentarze  (Przeczytany 362916 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1770 dnia: Marzec 13, 2016, 12:23:31 pm »
Jak Egmont sprzedaje drogo komiksy to jest źle, ale jak 8azyliszek to jest dobrze.
hahahahaha



;)
Ciekawe ile w tym przypadku będzie wychodziła cena za stronę?
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1771 dnia: Marzec 13, 2016, 12:49:00 pm »
Mylisz rynek pierwotny z rynkiem wtórnym. Niedawno tutaj przecież @Nick Jakolson opchnął egmontowe Kingdom Come za 250 zł. I większość osób mu gratulowała udanego biznesu. Ja zrobię podobnie ale tylko jeżeli znajdzie się jakiś chętny i dopadnę drugi tom Deadpoola w okolicy. Więc to jeszcze nic pewnego.

A Egmont to zło - koniec kropka. :D

fragsel

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1772 dnia: Marzec 13, 2016, 12:59:18 pm »
już dawno zauważyłem, 8azyliszku, że jak sprzedajesz drogo to jest super, ale jak inni nie pozwalają Ci wylicytować czegoś tanio to są sępy...

prawda jest taka, że czasem wszyscy się tak czujemy, ale dorosłość i umiejętności kulturalnego obcowania z innymi dorosłymi przedstawicielami społeczeństwa zabiły w nas tę dziecięcą "spontaniczność" czy "swobodę" (z braku chęci użycia mocniejszego słowa) z którą Ty opisujesz tutaj szczegół swojego komiksowego życia, począwszy od szczegółowego procesu zakupu poprzez dostarczenie do (rzadziej) procesu czytania i (jeszcze rzadziej) analizowania utworu lub (co wolę) swoich uczuć tym utworem pobudzonych...


Offline vision2001

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1773 dnia: Marzec 13, 2016, 01:15:30 pm »
Mylisz rynek pierwotny z rynkiem wtórnym.
To podaj namiary na rynek pierwotny, by inne osoby nie musiały kupować Deadpoola z rynku wtórnego. Wydawało mi się, że na takiej zasadzie działa to formum - że sobie pomagamy, a nie kładziemy kłody pod nogi. Jeśli ktoś będzie miał możliwość to sobie podjedzie i kupi. A jeśli takiej możliwości mieć nie będzie to niech nawet zapłaci Tobie 55 pln'ów czy nawet więcej. Bo jak jest popyt, a produkt ciężko zdobyć to dla mnie jest czymś normalnym, że cena może być znacznie wyższa niż oferowana w zwykłej dystrybucji.
Niedawno tutaj przecież @Nick Jakolson opchnął egmontowe Kingdom Come za 250 zł.
Tanio sprzedał. Ja dostałem za swojego 300 minus % dla allegro.
Ja zrobię podobnie ale tylko jeżeli znajdzie się jakiś chętny i dopadnę drugi tom Deadpoola w okolicy.
Było trzeba zaryzykować i inwestować wcześniej, a nie teraz będziesz biegał po kioskach. Zresztą ja zaraz jadę na Olimpię. Może już tam ten tom mają. :cool:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Nick Jackolson

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1774 dnia: Marzec 13, 2016, 02:03:21 pm »
Mylisz rynek pierwotny z rynkiem wtórnym. Niedawno tutaj przecież @Nick Jakolson opchnął egmontowe Kingdom Come za 250 zł. I większość osób mu gratulowała udanego biznesu. Ja zrobię podobnie ale tylko jeżeli znajdzie się jakiś chętny i dopadnę drugi tom Deadpoola w okolicy. Więc to jeszcze nic pewnego.

A Egmont to zło - koniec kropka. :biggrin:

Nigdy nie miałem Kingdom Come :) Chwaliłem się Infinitie Crisis Omnibus za 900 PLN + (dodatkowo nikt nie nie gratulował ) :D

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1775 dnia: Marzec 13, 2016, 06:02:51 pm »
@UP
A to cię przepraszam bardzo. Ktoś tu na forum sprzedawał Kingdom Come, tylko ksywki zapomniałem. A ty rzeczywiście popchnąłeś tego omniaka.

@Fragsel
Przepraszam cię bardzo - ja dużo piszę też o treści komiksów. A to o JLA, a to o Martwych prezydentach a to o Catwoman. Założyłem temat o Szninklu i rozpływam się jaki to dobry komiks. Zaraz premiera kolejnych Marvel Now i Eternala i też jak przeczytam to napiszę co o nich myślę.

Pisałem już tu na forum kiedyś, że u mnie w regionie ludzie mało czytają. I to się dalej potwierdza. Poszedłem wybadać czy Deadpool jest w najbliższym mnie Empiku. No i leżał jak wół na półce, na widoku. Spokojny nie ruszany. A skoro jest taki hajp w reszcie Polski, to wziąłem go i teraz wystawiam na Allegro. Ryzyk-fizyk. Albo się sprzeda, albo nie.

Nawet nie musiałem lecieć do centrum miasta i sprawdzać jeszcze raz ten kiosk, w którym widziałem Deadpoola w czwartek. Domyślam się, że w Empiku na drugim końcu miasta (gdzie kupowałem Szninkla t.1) też może być. Może jutro to sprawdzę.

Offline weiter

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1776 dnia: Marzec 13, 2016, 06:40:13 pm »
Mylisz rynek pierwotny z rynkiem wtórnym.
A Ty mylisz biznes z filantropią. Egmont to wydawnictwo nastawione na zysk.
Obliczyli, że najlepiej dla nich będzie wydać mniej i sprzedać drożej, więc się tego trzymają.
A Ty uparcie jeździsz po nich tylko dlatego, że... chcą zarobić.
I to według swojego modelu finansowego.




I od zawsze powtarzam - komiksy trzeba sobie kupować bladym świtem w dniu premiery, bo potem zabraknie. Jak się ludzie nie słuchają to potem niech płaczą i płacą. :smile:


Wujku DobraRada, wielu czytelników z tego forum kupuje komiksy w orginale. Bo tak wychodzi im taniej. Pisano o tym wielokrotnie. Ty też możesz. A jak wolisz po polsku to cóż... płać i płacz. :smile:

Offline Nick Jackolson

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1777 dnia: Marzec 13, 2016, 06:53:40 pm »
Ja tylko dodam, że za 300 PLN można spokojnie kupić Kingdom Come w Absolute... <- nie przepadam za tym wydaniem ale to Ross więc w sumie podziwia się planszę. Kto go wie? Może kiedyś? :smile:

Mi tam odsprzedanie Dadpoola "za drożej" w twoim wykonaniu jakoś specjalnie nie przeszkadza. Dziwi tylko fakt, że ludzie się tak na ten numer rzucili. Wiem, że film jest mistrzowski i można mieć niedosyt Deadpoola , ale to słaba i stosunkowo krótka historia...

Szczerze, jak przeczytałem początek dyskusji byłem przekonany, że wydali https://www.goodreads.com/book/show/7058333-deadpool?from_search=true&search_version=service i sobie myślę "qrw. chyba odezwę się do ("liszka") i wezmę od niego za 5 dyszek :smile: ".

Ten numer jest słaby...

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1778 dnia: Marzec 13, 2016, 07:09:37 pm »
@UP
Ten link nie działa. Co tam było?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1779 dnia: Marzec 13, 2016, 07:13:26 pm »
@UP
Ten link nie działa. Co tam było?


Deadpool: Merc with a Mouth Head Trip
(Deadpool: Merc with a Mouth)
perły przed wieprze

Offline Nick Jackolson

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1780 dnia: Marzec 13, 2016, 07:16:31 pm »
Mi działa / Deadpool: Merc with a Mouth  Head Trip

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1781 dnia: Marzec 13, 2016, 07:19:19 pm »
Ciekawe ile w tym przypadku będzie wychodziła cena za stronę?

Jeśli spojrzeć na to z odpowiedniej perspektywy - przelicznik taki sam, jak w przypadku tomu w tradycyjnej dystrybucji. Nadwyżkę finansową można sobie bowiem zracjonalizować w oderwaniu od przedmiotu transakcji.
Oferujący możliwość odbioru osobistego 8azyliszek za jedyne 15 zł (biorąc pod uwagę cenę wywoławczą) dorzuca bowiem gratis szansę na poznanie obywatela innego wymiaru. Przyznam, że nawet we mnie - bycie dość gnuśnym i powolnym - trąca taka możliwość żyłkę antropologicznej ciekawości.

A polski oddział Men in Black już pewnie napisał podanie do szefa jednostki o sfinansowanie operacji specjalnej i zakup w opcji "kup teraz".
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1782 dnia: Marzec 13, 2016, 07:58:14 pm »
Ludzie tak się rzucili na te Deadpoole, że mi wywaliło serwer Allegro i nie mogę tam wejść. :)

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1783 dnia: Marzec 16, 2016, 03:02:43 pm »
Polecam aukcję charytatywną za 1 zł. Ja tak zawsze robię jak mi brakuje złotówki czy 3.

Dzięki, nie pomyślałem o tym. Będę wiedział na przyszłość. A teraz kupiłem jakąś głupotkę za 3 zł.

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1784 dnia: Marzec 18, 2016, 05:55:45 pm »
Daredevil Diabeł Stróż t. 1 i 2
http://allegro.pl/daredevil-diabel-stroz-1-i-2-i6064381233.html

Wiedźmin t. 1 i 2 z rysunkiem i autografem Bogusława Polcha, dedykacja dla Krzyśka, polecam wszystkim Krzyśkom!
http://allegro.pl/wiedzmin-t-1-i-2-z-rysunkiem-i-autografem-polcha-i6064409403.html

Ktoś to opchną w miekkich okładkach i 2 tomach za 50 zł? Nieźle. Ja wolę wydanie Hachette.