trawa

Autor Wątek: Giełda - komentarze  (Przeczytany 363030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1875 dnia: Lipiec 13, 2016, 12:13:33 pm »
W ogóle nastąpił jakiś wysyp WKKM i tomy, które chodziły po 60zł, teraz ciężko sprzedać za 30.

Hachette odpowiedziało na skargi, że nie można kupować archiwaliów i dało kopa drugiemu obiegowi. :)

Offline absolutnie

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1876 dnia: Lipiec 13, 2016, 12:34:28 pm »
W ogóle nastąpił jakiś wysyp WKKM i tomy, które chodziły po 60zł, teraz ciężko sprzedać za 30.


Rynek się nasycił. Część tych, którzy kupowali na bieżąco odpadła i wyprzedaje to, co wczesniej kupiła. Nowych kolekcjonerów nie przybywa. Kolekcja się kończy.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Cringer

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1877 dnia: Lipiec 13, 2016, 12:36:06 pm »
Hachette zrobiło niedawno dodruk. Mam zamówioną u nich prenumeratę, ale przez nieregularne płatności jestem trochę w plecy z tomami. Tom 58 i 59 dostałem dopiero w zeszłym miesiącu a powinienem w styczniu. W ich BOK dostawałem informację że czekają na te tomy i prenumeratorzy na pewno je dostaną.

Offline isteklistek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1878 dnia: Lipiec 13, 2016, 12:37:51 pm »
No jakby nie liczyć za 2 komiksy z WKKM można mieć 1, który nie jest ramotką i istnieje szansa, że jest zamknięta historia. Poza tym jest w czym wybierać i ludzie chcą uwolnić fundusze, aby kupić inne....oby było komu kupować. Jak ktoś ma całość i chce wymienić na jakieś zagraniczne wydania, to może zapatrzyć się w co najmniej 8 omnibusów przy średniej cenie 400 zł za omniaka.

Offline Itachi

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1879 dnia: Lipiec 13, 2016, 01:50:49 pm »
Ceny wkkm spadły bo pojawiła się fala egzemplarzy średniej jakości z jakiś odrzutów. Masa tego jest ostatnio.

Offline isteklistek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1880 dnia: Lipiec 13, 2016, 01:55:06 pm »
Nie wiem, ale może tak być. Ja swoich tomów nie planuje sprzedawać i mam zamiar dociągnąć do końca niezależnie ile tego będzie. Zastanawia mnie ta średnia jakość - dla mnie jak komiks jest cały, dobrze zszyty, to raczej nie widzę problemu, może chodzi o to, że rogi są pobijane czy okładka porysowana.

Offline Itachi

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1881 dnia: Lipiec 13, 2016, 02:01:31 pm »
Szukam kilku pozycji i co jakiś czas spoglądam w stronę allegro. Sporo tomów wkkm ma pofalowane strony od wilgoci, poobijane rogi lub grzbiet lub są porysowane przez cyrklowca :smile: Obstawiam, że 90% to odrzuty z tej całej Olimpii czy jakoś tak.

Offline isteklistek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1882 dnia: Lipiec 13, 2016, 02:14:08 pm »
Pewnie i takie egzemplarze znajdą nabywców, lepsze to niż zniszczyć. Zawsze też można dać do oprawy jak są jakieś 2 tomy, aby scalić w jeden, albo naprawić uszkodzony tom - lepiej zszyć, dać lepszą oprawę.

Offline Itachi

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1883 dnia: Lipiec 13, 2016, 02:22:19 pm »
Tylko pewnie takie zabiegi są droższe od samego zakupu komiksu. Z jakimś arcydziełem albo omniakem można się w to bawić, ale przy wkkkm to finansowo raczej nie wyjdzie.

JanT

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1884 dnia: Lipiec 13, 2016, 02:26:20 pm »
Hachette zrobiło niedawno dodruk. Mam zamówioną u nich prenumeratę, ale przez nieregularne płatności jestem trochę w plecy z tomami. Tom 58 i 59 dostałem dopiero w zeszłym miesiącu a powinienem w styczniu. W ich BOK dostawałem informację że czekają na te tomy i prenumeratorzy na pewno je dostaną.
Hachette już nie ma praw do tomów 01-50 albo więcej. Jeszcze się okaże  że te 58 i 59 będą ci załatwiać z drugiego obiegu  :biggrin:

Offline isteklistek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1885 dnia: Lipiec 13, 2016, 02:28:19 pm »
O to właśnie chodzi, że to kosztuje. Nie wiem ile, ale to można zrobić bo kilka rzeczy z WKKM ma ciągłość i zrobienie takiego zlepka z 5-6 tomów jak dla mnie ma sens.

Offline Itachi

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1886 dnia: Lipiec 13, 2016, 02:32:54 pm »
Ciekawe jakby to wyglądało na półce.

Offline Cringer

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1887 dnia: Lipiec 13, 2016, 02:37:00 pm »
Hachette już nie ma praw do tomów 01-50 albo więcej. Jeszcze się okaże  że te 58 i 59 będą ci załatwiać z drugiego obiegu  :biggrin:
Nie ma problemu. najważniejsze aby stan był bdb. Skąd masz informację że nie maja praw do tamtych tomów?

Offline isteklistek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1888 dnia: Lipiec 13, 2016, 02:49:25 pm »
Jak zrobię to wrzucę zdjęcia. Mam serie z 17 zeszytówek, którą chciałbym oprawić na próbę i zobaczyć co z tego wyjdzie. Jestem na etapie poszukiwań kogoś kto to zrobi i szukam jakiegoś projektu, aby sobie wizualnie zaplanować.

JanT

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1889 dnia: Lipiec 13, 2016, 03:05:29 pm »
Nie ma problemu. najważniejsze aby stan był bdb. Skąd masz informację że nie maja praw do tamtych tomów?
Info z fanpage: https://www.facebook.com/WielkaKolekcjaKomiksowMarvela/?fref=nf "Według informacji podawanych na infolinii Hachette tomy od 1 do 51 są już niedostępne i nie będą dodrukowywane." a to już długo wisi więc już może być więcej niż 51.

 

anything