Autor Wątek: Giełda - komentarze  (Przeczytany 362919 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cringer

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1890 dnia: Lipiec 13, 2016, 03:37:35 pm »
A to, no też to widziałem, tylko to nie oznacza że "Hachette już nie ma praw do tomów"
Jak czekałem na tom 58 i 59 pytałem BOK Hachette czy te tomy na pewno dostanę, bo czytałem ze część ich tomów nie jest dostępna. Odpowiedzieli że dla prenumeratorzy na pewno dostaną komiksy (58,59) tylko na razie na nie czekają. Fakt jednak że może nie chodziło im o dodruk ale o zwroty.

JanT

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1891 dnia: Lipiec 13, 2016, 03:47:17 pm »
A to, no też to widziałem, tylko to nie oznacza że "Hachette już nie ma praw do tomów"
Oznacza  :smile: znikła cała partia 1-30 potem reszta. Tracą prawa i idzie na przemiał (patrz Egmontowy Skład Główny) albo gdzieś na lewo (patrz Olimpia  :smile: ). Takie kolekcje mają krótkoterminowe licencje.

Wie ktoś czy można jeszcze zamawiać Thorgala?

Offline Cringer

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1892 dnia: Lipiec 13, 2016, 04:59:12 pm »
Oznacza  :smile: znikła cała partia 1-30 potem reszta. Tracą prawa i idzie na przemiał (patrz Egmontowy Skład Główny) albo gdzieś na lewo (patrz Olimpia  :smile: ). Takie kolekcje mają krótkoterminowe licencje.
O widzisz, dobrze wiedzieć że tak się dzieje. Szkoda jednak albumów  :sad:

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1893 dnia: Lipiec 13, 2016, 05:03:30 pm »
O widzisz, dobrze wiedzieć że tak się dzieje. Szkoda jednak albumów  :sad:

tak jak nagle wszystkim szkoda było pierwszego składu głównego, z tym że dopiero po zniszczeniu niesprzedanych tomów. rynek przemówił i trzeba się z tym pogodzić.

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1894 dnia: Lipiec 13, 2016, 05:09:39 pm »
Jak już pisałem - WKKM trzeba kupować na bieżąco a nie potem płakać. Sklep Gildii ma tylko do 5 numerów wstecz. Ewentualnie szukać po antykwariatach czy księgarniach, które też dla siebie skupują komiksy.

Offline Cringer

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1895 dnia: Lipiec 13, 2016, 10:38:43 pm »
tak jak nagle wszystkim szkoda było pierwszego składu głównego, z tym że dopiero po zniszczeniu niesprzedanych tomów.
szkoda mi nie tyle określonych tytułów co faktu że komiksy są niszczone. Na to jednak się nic nie poradzi, taki biznes.
Jak już pisałem - WKKM trzeba kupować na bieżąco a nie potem płakać.
dziecko, przecież nikt nie płacze nad WKKM. Zresztą panoramę WKKM sam masz dziurawą jak sito, a teraz tu się mądrzysz z kupowaniem na bieżąco.
Sklep Gildii ma tylko do 5 numerów wstecz. Ewentualnie szukać po antykwariatach czy księgarniach, które też dla siebie skupują komiksy.
Dla tego właśnie te kolekcje nie są dobrym rozwiązaniem. Ciesze się że WKKM i Thorgal zostali wydani, ale tyle wystarczy i dobrze ze już żadna kolekcja nie wystartuje.

JanT

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1896 dnia: Lipiec 13, 2016, 10:47:24 pm »
Ciesze się że WKKM i Thorgal zostali wydani, ale tyle wystarczy i dobrze ze już żadna kolekcja nie wystartuje.


i duża szansa na Gwiezdne Wojny.

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1897 dnia: Lipiec 13, 2016, 11:15:08 pm »
Cringer - no to mnie trochę uraziłeś. Brak 15 tomów i to jeszcze tylko z pierwszej sześćdziesiątki Kolekcji, to nie są w moim odczuciu dziury jak w sicie. Po prostu pominąłem duble, originy i ultimaty, których nie znoszę.

Jestem z Jankiem. Też myślę, że coś jeszcze wyjdzie. Ja liczę na wszystkie 4 pozostałe kolekcje od Hachette (LL, SW, MMH i Dredd) a także na WKKDC od Eaglemoss.

Offline Jaxx

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1898 dnia: Lipiec 13, 2016, 11:16:11 pm »
Ciesze się że WKKM i Thorgal zostali wydani, ale tyle wystarczy i dobrze ze już żadna kolekcja nie wystartuje.

Dlaczego dobrze, że już nie będzie innych kolekcji? I na czym opierasz takie twierdzenie?

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1899 dnia: Lipiec 13, 2016, 11:24:30 pm »

Też myślę, że coś jeszcze wyjdzie. Ja liczę na wszystkie 4 pozostałe kolekcje od Hachette (LL, SW, MMH i Dredd) a także na WKKDC od Eaglemoss.


Co tak skromnie? Gdzie Lanfeust, Blueberry, Niebieskie Mundury? :smile:
Z tym LL to coś musi być na rzeczy. Pan Tomasz Kołodziejczak wspominał, że może czekać czytelników niespodzianka.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2016, 12:01:32 am wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

JanT

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1900 dnia: Lipiec 13, 2016, 11:41:45 pm »
Tomaszowi Kołodziejczakowi, Tomasz Kołodziejczak zabrania mówić o LL  :biggrin:

i zapomnieliście o najważniejszej kolekcji http://www.hachette-collections.com/livres-et-bd/bderotique-collection/votre-numero-4/decouvrir-la-collection.htm nasz odział by się pewnie nawet nie odważył. A pani z BOKu by może poczytała  :smile:

Offtop się zrobił - prosi się o przeniesienie do Hachette.

Offline Cringer

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1901 dnia: Lipiec 14, 2016, 12:47:15 am »
Dlaczego dobrze, że już nie będzie innych kolekcji? I na czym opierasz takie twierdzenie?
to twierdzenie oparłem na gdybaniu. Tak na przekór gdybaniu że wyjdą wszystkie kolekcje Eaglemosów i Hachettów.

Brak 15 tomów i to jeszcze tylko z pierwszej sześćdziesiątki Kolekcji, to nie są w moim odczuciu dziury jak w sicie. Po prostu pominąłem duble, originy i ultimaty, których nie znoszę.
Przy okazji część pozycji z Olimpii gdzie wydawca nie zobaczył z tego ani grosza. Wstyd. Jak ty chcesz aby coś jeszcze wydali, jak nie dajesz im zarobić?

Offline absolutnie

Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #1902 dnia: Lipiec 14, 2016, 10:02:43 pm »
Ktoś nie chciałby Sprawiedliwości w wydaniu Muchy kupić ode mnie? Sprzedam tanio - 110 zł plus przesyłka.
 :wink:


Można również tutaj:
http://allegro.pl/sprawiedliwosc-alex-ross-dc-najtaniej-nowy-i6333317844.html


(zwracam uwagę, że przesyłka jest darmowa) :smile:
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Ty_draniu

Odp: Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #1903 dnia: Lipiec 14, 2016, 10:03:58 pm »
nie żal zamieniać na mniejszy format?
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline Itachi

Odp: Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #1904 dnia: Lipiec 14, 2016, 10:05:29 pm »
Większy format to jedno, ale masa dodatków to druga kwestia.

 

anything