trawa

Autor Wątek: Giełda - komentarze  (Przeczytany 362917 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1965 dnia: Wrzesień 04, 2016, 02:42:14 pm »
@UP
Skoro porównujesz mnie do Egmontu, to nie dziw się potem, że sporo ludzi komentuje moje posty. Jestem tak ważny, więc to nic dziwnego. :)
I serio mgnesium - ja do tych aukcji naprawdę podchodzę na luzie i sam się dziwię, że ludzie to kupują. Dla mnie to też jest fascynująca zagadka. To jak przyglądanie się jak kot goni za własnym ogonem.

@EDIT
I w żadnym razie to nie jest moja wina. Trzeciego Husha 1 sprzedałem wczoraj wieczorem. Dziś o 14.00 wystawiłem czwartego, a o 15.13 ktoś już wybrał opcję "Kup Teraz". :) Jak ludzie tak kupują, to jak im nie sprzedawać? Przecież ja im pistoletu do głowy nie przykładam.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2016, 02:57:32 pm wysłana przez 8azyliszek »

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1966 dnia: Wrzesień 04, 2016, 03:04:21 pm »
obłuda, narcyzm i stosowanie podwójnych standardów. jak wyżej, twoje narzekania na ceny, sklepy i wydawnictwa będę zgłaszał administracji. do innych apeluję o to samo.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1967 dnia: Wrzesień 04, 2016, 03:22:59 pm »
Ludzie kupują bo Bazyliszek wyrobił sobie znaną i rzetelną markę w całym kraju. Ja na jego miejscu wystawiłbym od razu 10 sztuk. Na pewno pomygły też te unboxingi gdzie pokazywał jak sklepy źle pakują więc Bazyliszek na pewno dopilnuje tej kwestii.


Myślę, że to jeden z najsolidniej funkcjonujących organów wysyłkowych na naszym rynku komiksowym i ludzie będą częściej odwiedzali jego profil a tym samym klientów powinno przybywać.

Offline absolutnie

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1968 dnia: Wrzesień 04, 2016, 04:01:43 pm »
Ciekawe, co będzie, jak zaczną reklamowac z powodu smrodu.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline vision2001

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1969 dnia: Wrzesień 04, 2016, 07:25:02 pm »
Na razie nie przekraczam kwoty wolnej od podatku. :smile: Ale jeszcze parę numerów i będzie sprzedaż wyższa niż ma Egmont. :smile: :biggrin:
Nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1970 dnia: Wrzesień 05, 2016, 09:13:26 am »

Offline kalbaro74

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1971 dnia: Wrzesień 05, 2016, 11:15:18 am »
A ja jako JanHush Biznesu opchnąłem już trzeci egzemplarz WKKDC 1.
Czy Pan biznesik odprowadził już podatek od transakcji?

Offline pucek_miszcz

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1972 dnia: Wrzesień 05, 2016, 11:35:23 am »
Coście się tak uczepili tego podatku? Wy odprowadzacie podatek od każdego sprzedanego na allegro bądź na forum komiksu? Czy może chcecie przy każdej możliwej okazji zaczepiać Bazyla?
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline Murazor

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1973 dnia: Wrzesień 05, 2016, 11:38:58 am »
Co innego kupić, przeczytać i sprzedać, bo się nie podoba (najlepiej po pół roku wg prawa :wink: ). A co innego kupić ŻEBY sprzedać drożej i zebrać kasę za pośrednictwo.

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1974 dnia: Wrzesień 05, 2016, 11:45:33 am »
Piszę tu bo mnie blokujesz Mawnar
Thanosa bym wymienił z miejsca. Ale Rzymskich Wakacji to mi przecież za niego nie dasz. Może bym ci go po prostu sprzedał za 22.50 + 6 zł za przesyłkę?

hej mawer, tu masz nowy egzemplarz za 28,70 zł z wliczoną przesyłką:

http://www.dobre-ksiazki.com.pl/thanos-thanos-powstaje-t1-p609752.html?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2016, 12:10:53 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Cringer

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1975 dnia: Wrzesień 05, 2016, 12:34:52 pm »
Coście się tak uczepili tego podatku? Wy odprowadzacie podatek od każdego sprzedanego na allegro bądź na forum komiksu? Czy może chcecie przy każdej możliwej okazji zaczepiać Bazyla?
To zależy ile miesięcy masz ten komiks. Bo nie zawsze podatek musisz zapłacić.
Co innego też sprzedać swój komiks który masz w 1szt a co innego kupić kilka egzemplarzy na handel. Będąc tym samym osobą która zarzuca księgarniom że mają drogo. Samemu bredząc ciągle o tanim wydawnictwie i o tym jak wydawnictwo na E go okrada. A tu proszę, sprzedaż nieopodatkowana, bez paragonu bez działalności i na dodatek po zawyżonych cenach. Wychodzi ta osoba na mocnego hipokrytę czyż nie?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2016, 12:42:44 pm wysłana przez Cringer »

Offline Mawer

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1976 dnia: Wrzesień 05, 2016, 01:27:40 pm »
hej mawer, tu masz nowy egzemplarz za 28,70 zł z wliczoną przesyłką:

http://www.dobre-ksiazki.com.pl/thanos-thanos-powstaje-t1-p609752.html?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc


Piszę tu bo mnie blokujesz MawnarThanosa bym wymienił z miejsca. Ale Rzymskich Wakacji to mi przecież za niego nie dasz. Ani dwóch Thorgali. Może bym ci go po prostu sprzedał za 22.50 + 6 zł za przesyłkę?



Dzięki, ale Thanos w mojej zakupowej liście jest dopiero w grudniu, więc póki co nie skorzystam.


Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1977 dnia: Wrzesień 05, 2016, 02:34:18 pm »
@UP
Możemy się umówić, że kupisz we wrześniu czy październiku jakiś Marvel Now (Spider-Man, Unncany X-Men, New Avengers) i się wtedy zamienimy jeden za jeden. Tylko daj mi znać, żebym ja wtedy danego tomu nie kupił. W każdym razie Thanos stoi u mnie na półce i czeka.

Offline Itachi

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1978 dnia: Wrzesień 05, 2016, 03:48:41 pm »
Tylko daj mi znać, żebym ja wtedy danego tomu nie kupił. W każdym razie Thanos stoi u mnie na półce i czeka.

Daję 21 zł wliczoną wysyłką.

Offline misiokles

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1979 dnia: Wrzesień 05, 2016, 04:46:11 pm »
A tu proszę, sprzedaż nieopodatkowana, bez paragonu bez działalności i na dodatek po zawyżonych cenach. Wychodzi ta osoba na mocnego hipokrytę czyż nie?

Mocne słowa, zważywszy, że większość z nas komiksiarzy to hipokryci. Kupujemy jakiś komiks ze zniżką 35%, potem nakład się kończy i tytuł staje się out of print, więc komiks sprzedajemy. Ze zniżką 30%? Skądże znowu! Po okładkowej? Broń boże! Minimum z 40% przebiciem okładkowej. Bo przecie OOP to jest!

 

anything