Autor Wątek: Giełda - komentarze  (Przeczytany 362910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline starcek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2055 dnia: Październik 13, 2016, 11:07:36 am »
Kiedyś na allegro szalał sprzedawca mający "kolekcjonerskie" Żbiki - z latającymi okładkami, bo przecież "sam komiks w stanie idealnym"!
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline eskos

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2056 dnia: Październik 13, 2016, 11:13:36 am »
Ogłoszenie z giełdy:

Ludzie fajnie określają stan komiksów:)


Masakra. To jak kolega Starcek musiałby określić stan albumów, które ode mnie zakupił? Super Mint, Extra Mint?

Offline starcek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2057 dnia: Październik 13, 2016, 11:15:21 am »
Pristine Extra Mint.   Liczę na więcej.  :badgrin:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline bosssu

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2058 dnia: Październik 13, 2016, 12:12:33 pm »
szefie, bez kłamczuszkowania. 90 zł robi różnicę w tym konkretnym przypadku - taką mniej więcej pomiędzy "całkiem przyzwoita cena" i "oddam za bezcen"
kłamczuszkowania?...
Sprzedałem za 500zł ale:
PRIMO - było 20szt a nie 19 czyli z najnowszym albumem
SECUNDO- Był jeszcze Cyrrus Mill
czyli porównywalny zestaw sprzedałem za ok. 420zł czyli 5% więcej od rozpatrywanego przypadku a nie 18% jak sugerujesz
Wiec czekam na oficjalne przeprosiny :wink:


mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2059 dnia: Październik 13, 2016, 12:25:13 pm »
kłamczuszkowania?...
Sprzedałem za 500zł ale:
PRIMO - było 20szt a nie 19 czyli z najnowszym albumem
SECUNDO- Był jeszcze Cyrrus Mill
czyli porównywalny zestaw sprzedałem za ok. 420zł czyli 5% więcej od rozpatrywanego przypadku a nie 18% jak sugerujesz
Wiec czekam na oficjalne przeprosiny :wink:

ok, a gość powyżej sprzedał swój zestaw za 330. dlatego napisałem "90", a nie "150".

Offline Mefisto76

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2060 dnia: Październik 13, 2016, 01:03:24 pm »
Kiedyś na allegro szalał sprzedawca mający "kolekcjonerskie" Żbiki - z latającymi okładkami, bo przecież "sam komiks w stanie idealnym"!

To i tak lepiej niż "sam komiks w stanie idealnym, tylko okładka wydrukowana na nowo", co dość często się niestety zdarza. Coś takiego powinno być usuwane z Allegro jako pirat :)
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline starcek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2061 dnia: Październik 13, 2016, 01:08:58 pm »
Chyba dawno nie przeglądałem aukcji z perłami PRL-u. Fajne.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline bosssu

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2062 dnia: Październik 13, 2016, 01:13:16 pm »
ok, a gość powyżej sprzedał swój zestaw za 330. dlatego napisałem "90", a nie "150".
350zł...a ja się odniosłem do tych 399zł "oryginalnej ceny".
Koziorożec przez chwilę był w bardzo dobrej promocji na gildii poniżej 20zł na wszystkie albumy jak dobrze pamiętam. Średnia cena albumów to i tak 25-27zł (allegro)Sprzedawca jest antykwariatem i może ktoś do niego przyniósł niezłą kolekcję i upłynnił za grosze a sprzedawcy bardziej zależało na szybkim a nie szczególnie wysokim zarobku.


mkolek81

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2063 dnia: Październik 14, 2016, 07:33:42 am »

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2064 dnia: Październik 14, 2016, 02:32:18 pm »

Offline skil

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2065 dnia: Październik 14, 2016, 04:37:35 pm »
Dla mnie głupota, inaczej tego nazwać nie mogę. Tym bardziej, że za 160 zł można mieć oryginalne wydanie Hugo, w nieco większym formacie, z dodatkami i ładniejszą typografią.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2066 dnia: Październik 14, 2016, 07:33:01 pm »
Jeśli Egmont nie wznowi, to za kilka lat ceny mogą być bardzo wysokie. Czyżby Hugo Przewodnik miałby stać się białym krukiem?
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline bosssu

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2067 dnia: Październik 14, 2016, 08:52:08 pm »
Dla mnie głupota, inaczej tego nazwać nie mogę. Tym bardziej, że za 160 zł można mieć oryginalne wydanie Hugo, w nieco większym formacie, z dodatkami i ładniejszą typografią.
Szczerze mówiąc nie widzę wysypu chętnych zarobku spekulantów. Nakład faktycznie musiał być na tyle mały, że został wykupiony praktycznie przez "gildowców" a pojedyńcze egzemplarze, które się pojawiają to nie są kupione z premedytacją albumy do handlu a raczej nietrafione albo zdublowane zakupy. Przewodnik Hugo to nie jest komiks...to publikacja bardziej "fanowska" więc zdziwiłbym się jakby dostała szansę nowego nakładu, zwłaszcza po tylu negatywnych opiniach dotyczących tłumaczenia albumu głównego.




Offline bluebeery

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2068 dnia: Październik 14, 2016, 09:19:28 pm »
Szczerze mówiąc nie widzę wysypu chętnych zarobku spekulantów. Nakład faktycznie musiał być na tyle mały, że został wykupiony praktycznie przez "gildowców" a pojedyńcze egzemplarze, które się pojawiają to nie są kupione z premedytacją albumy do handlu a raczej nietrafione albo zdublowane zakupy. Przewodnik Hugo to nie jest komiks...to publikacja bardziej "fanowska" więc zdziwiłbym się jakby dostała szansę nowego nakładu, zwłaszcza po tylu negatywnych opiniach dotyczących tłumaczenia albumu głównego.
Zgadza się, nie liczyłbym na dodruk Egmotu. Kto chce nabyć tę pozycję w normalnej cenie zachęcam do odwiedzenia wszelkiej maści księgarni czy empików. Pojedyncze sztuki mogą się trafić.

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2069 dnia: Październik 15, 2016, 08:28:13 pm »