Autor Wątek: Giełda - komentarze  (Przeczytany 362929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2115 dnia: Listopad 06, 2016, 12:26:25 am »
Co prawda sprawa dotyczy modelu redukcyjnego w skali 1/72, a nie komiksu, ale pozwolę sobie przytoczyć komentarz kupującego "Tak poobwijany, że widać, że musi być coś nie tak" - a jednak książki czy komiksy zapakować czasem trudniej, niż model z pierdyliardem części. Może warto by stworzyć jakiś temat z radami dotyczącymi pakowania, przechowywania i rzeczy z nim związanych?
Ja np. dotąd nie jestem w stanie usunąć naklejek z ceną z elementów przetłoczonych na okładce, kiedy naokoło mam miękkie, zamszowate cuś. Niektóre starania grafików są skazane na porażkę, gdy trzeba usunąć zabrudzenia...

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2116 dnia: Listopad 06, 2016, 07:34:15 am »
@mack3 - nie przejmuj się mgnesium. On się czepia innych sprzedawców, bo mu konkurencję robią, więc stara się ich wyśmiać, że narzucają za wysoka marżę, podczas gdy on robi to społecznie, ze swoją stratą.  :badgrin:
Jak ktoś ma wysokie ceny, to niech ma - nie ma obowiązku kupowania. Najwyżej będzie wisieć, jak ten kolorowy Szninkiel Egmont, co ktoś chce za niego 600 zł.

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2117 dnia: Listopad 06, 2016, 09:01:20 am »
@mack3 - nie przejmuj się mgnesium. On się czepia innych sprzedawców, bo mu konkurencję robią, więc stara się ich wyśmiać, że narzucają za wysoka marżę, podczas gdy on robi to społecznie, ze swoją stratą.  :badgrin:
Jak ktoś ma wysokie ceny, to niech ma - nie ma obowiązku kupowania. Najwyżej będzie wisieć, jak ten kolorowy Szninkiel Egmont, co ktoś chce za niego 600 zł.

jak zwykle zignorowałeś punkt, którym była nie sprzedaż po wymodelowanej w głowie cenie, tylko dublowanie, albo wręcz mnożenie tytułu zaraz po wyczerpaniu nakładu - specjalnie na handel. w takiej sytuacji wrzucanie jakichkolwiek linków lub informacji na to forum traci sens - daną pozycję kupi nie osoba, która jej jeszcze nie ma, ale ktoś, kto z góry nastawia się na odsprzedaż. prywatnie będę miał to na uwadze w przyszłości.

(treść nie ma znaczenia, ty po prostu musisz wypierdzieć określoną ilość postów dziennie, prawda?)
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2016, 11:20:24 am wysłana przez mgnesium »

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2118 dnia: Listopad 06, 2016, 09:37:41 am »
@UP
Ale znowu nie wiem czemu niby chomikowanie danych pozycji, do czasu ich zyskania na wartości, ma być naganne? Przecież to jest dość rozsądne, jeśli ktoś traktuje komiksy jako inwestycje. Zwłaszcza na dzisiejszym rynku, gdy większość pozycji jest stale dostępna przez długi okres czasu. To taki Incal, czy Przewodnik Hugo stają się okazjami. A Polacy lubią takie "okazje" i mają do nich żyłkę. Obrazowo mówiąc masz pretensje do psa że szczeka.

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2119 dnia: Listopad 06, 2016, 09:46:54 am »
Ale znowu nie wiem czemu niby chomikowanie danych pozycji, do czasu ich zyskania na wartości, ma być naganne? Przecież to jest dość rozsądne, jeśli ktoś traktuje komiksy jako inwestycje.

case and point.

czytasz - nie rozumiesz, ważny jest tylko twój profilowy licznik postów.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2120 dnia: Listopad 06, 2016, 10:12:02 am »
@Bazylek
To czemu się oburzasz na ceny komiksów (na przykład Studia Lain)? Może nie uwierzysz, ale dla wydawcy komiks to też inwestycja. I też "najwyżej się nie sprzeda".

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2121 dnia: Listopad 06, 2016, 10:36:18 am »
Bo gdy Egmont coś wydaje, to rzuca to do różnych punktów sprzedaży i można sobie wybrać, gdzie sobie kupisz dany komiks. Cena się różnicuje - 20-38% rabatu. To samo jest z osobami prywatnymi - każdy mógł kupić dany komiks i zrobić z nim co zechce. Jak ktoś go chce sprzedać, to jego sprawa. A przy Studiiu Lain i ich Dreddach tak nie ma - wszędzie była jedna, wysoka cena, której nie dało się przeskoczyć. Na szczęście to już przeszłość - niedługo DC Deluxe  z Dreddem i na SL ja już uwagi zwracać nie będę.

Offline donTomaszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2122 dnia: Listopad 06, 2016, 10:48:13 am »
Dokladnie to o czym piszesz robi Studio Lain - sprzedaje gdzie chce i za ile chce.
Tak jak ty i twoje ekstra piateczki ciulane na pierwszym tomie Husha
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2123 dnia: Listopad 06, 2016, 10:50:57 am »
Ja nie zagarnąłem wszystkich Hushów w Polsce i swoje aukcje robiłem, gdy ten komiks ciągle był dostępny na półkach. Ktoś chciał, to kupił ode mnie. Kto nie chciał, to kupował w kiosku. Była też masa innych ofert. Nie miałem monopolu.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2124 dnia: Listopad 06, 2016, 11:04:17 am »
Na ceny Egmonrtu i Muchy też narzekałeś, nie pajacuj teraz. Zresztą powtórzę: "najwyżej się nie sprzeda". Twoje słowa kocurku.

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2125 dnia: Listopad 06, 2016, 11:34:49 am »
Bo Egmont za często drukuje na okładkach komiksów wyższe ceny, niż chciał za podobny komiks miesiąc wcześniej. A Mucha jest jeszcze od niego droższa.

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2126 dnia: Listopad 06, 2016, 11:36:46 am »
Bo Egmont za często drukuje na okładkach komiksów wyższe ceny, niż chciał za podobny komiks miesiąc wcześniej. A Mucha jest jeszcze od niego droższa.

Bo gdy Egmont coś wydaje, to rzuca to do różnych punktów sprzedaży i można sobie wybrać, gdzie sobie kupisz dany komiks. Cena się różnicuje - 20-38% rabatu.

...poza tym "najwyżej się nie sprzeda". co tobie do tego?

Offline Blaksad

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2127 dnia: Listopad 06, 2016, 02:45:48 pm »
Mgnesium bardzo często jako pierwszy przypomina w "wyprzedażach", że dany komiks jest już na wyczerpaniu: tak było z Bayman azyl Arkham, Incalem, Wieczna wojna, Prosto z piekła. Tak więc zawsze jest szansa kupić przed późniejszy armagedonem na allegro.  :biggrin:

Offline misiokles

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2128 dnia: Listopad 06, 2016, 06:19:19 pm »
Studio Lain wyorzedaje swoje komiksy. I raczej nie spędza mu snu z powiek fakt,  że 8elebryta nie jest jego klientem.

Offline roble

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2129 dnia: Listopad 06, 2016, 10:23:50 pm »
wg mnie przydałby się oddzielny wątek o kończących się nakładach i ewentualnych dodrukach...