Autor Wątek: Giełda - komentarze  (Przeczytany 363009 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2160 dnia: Listopad 29, 2016, 02:18:52 pm »

Offline Barmon

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2161 dnia: Listopad 30, 2016, 08:47:55 am »
Ja nie mogę widzieliście tego "niebieskiego ptaka" w grupach sprzedażowych na fejsie który myśli że ktoś sprzeda mu komiksy egmontu 60% taniej i to z wliczoną wysyłką i to tomy które wyjdą w grudniu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2016, 09:23:01 am wysłana przez Barmon »

Offline mack3

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2162 dnia: Listopad 30, 2016, 10:06:48 am »
Ja nie mogę widzieliście tego "niebieskiego ptaka" w grupach sprzedażowych na fejsie który myśli że ktoś sprzeda mu komiksy egmontu 60% taniej i to z wliczoną wysyłką i to tomy które wyjdą w grudniu.
To ja.
Napiszę to, co na fb:
z calym szacunkiem, ale sprawdź sobie w jakich cenach bywają niekiedy sprzedawane New 52 czy Marvel Now na allegro.
Zresztą co tam allegro - skoro nowy komiks w sklepie mogę mieć za -35-40% od okładkowej, to co dziwnego w tym, że za używany chciałbym wydać -50-60% od okładkowej...?? To, że ludzie na grupach fb i allegro sprzedają używane komiksy w cenach - powtarzam - nówek z księgarń świadczy raczej o nieporadności i niewiedzy tych co kupują w takich cenach oraz niedojrzałości rynku (sprawdź sobie po ile chodzą używane TPBki na amerykańskim ebayu czy marketplace amazonu), a nie o moich propozycjach cen.

A jeśli jesteś jednym z "mondrych" komentujących to dodam: kupuj i sprzedawaj za ile chcesz i nie trać czasu na pouczanie na co ktoś inny chce przeznaczać swój czas.


I jeszcze dodatkowa rada - nie musisz dziękować: sprawdzaj na forum gildii aktualne promocje - tam zobaczysz, że limity cenowe, które dałem na fb są takie, za jakie mogę te komiksy kupić jako NOWE - dlatego napisałem, że rozważę propozycję jeśli ceny będą poniżej podanych progów.


Jeszcze chyba nigdy nie użyłem wulgaryzmu na tym forum i nie przypominam sobie, kiedy i czy w ogóle użyłem go w sieci, ale jak się czyta niektóre debilne komentarze na fb to się po porstu k!@%^a nóż mi w kieszeni otwiera; wystawiłem ogłoszenie, że jeśli ktoś byłby chętny sprzedać komiksy w zaproponowanych cenach to proszę o info, nie wmawiałem nikomu, że moje ceny sa super-atrakcyjne, w ogóle ich nie komentowałem - przecież nikogo nie tylko nie zmuszam, co nawet nie zachęcam do sprzedawania mi tych komiksów, więc na ch!#$% komentować mój post (już nie wspominam, że takie komentowanie jest sprzeczne z regulaminem tej grupy na fb)...
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2016, 10:29:45 am wysłana przez mack3 »

Offline starcek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2163 dnia: Listopad 30, 2016, 11:56:40 am »
[...]
Zresztą co tam allegro - skoro nowy komiks w sklepie mogę mieć za -35-40% od okładkowej, to co dziwnego w tym, że za używany chciałbym wydać -50-60% od okładkowej...?? [...]
No nic dziwnego. Skoro nawet nowy można dostać za 50% okładkowej (lub więcej) przy ostatnich promocjach Blika i Masterpass.
Nie przewidziałeś potrzeby komentowania.  :badgrin:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2164 dnia: Listopad 30, 2016, 11:59:36 am »
http://allegro.pl/show_user.php?uid=20303662

omijać. rzecz nie dość że była niezgodna z opisem, to jeszcze przyjechała zapakowana na odwal się. jak zwróciłem uwagę mailowo, to zwyzywano mnie od idiotów.

Offline laf

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2165 dnia: Listopad 30, 2016, 12:44:34 pm »
http://allegro.pl/show_user.php?uid=20303662
Ma wystawionych tyle pozycji, że mogło mu się coś pomieszać.
Jak produkt jest niezgodny z opisem, a sprzedający nie chce go wymienić to wystawiaj negatywa (bo widzę, że jeszcze tego nie zrobiłeś) i zgłaszaj na Allegro.

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2166 dnia: Listopad 30, 2016, 12:49:13 pm »
pomylić się może każdy, ale błyskawiczne przejście do inwektyw jakoś zmniejsza prawdopodobieństwo takiej ewentualności (przynajmniej w mojej głowie).

dalej - zgłosić oczywiście zgłosiłem. negatywa nie chcę wystawiać, bo na sto procent dostanę odwetowego, a to z kolei pobruździ moją kartę użytkownika. zadowolę się tym, że gość njaprawdopodobniej dostanie ostrzeżenie.

rzecz nie była droga (ok. 40 zł z przesyłką), ale za stan w jakim przyszła nie dałbym połowy tej kwoty.

Offline krakers

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2167 dnia: Listopad 30, 2016, 12:49:19 pm »
http://allegro.pl/show_user.php?uid=20303662

omijać. rzecz nie dość że była niezgodna z opisem, to jeszcze przyjechała zapakowana na odwal się. jak zwróciłem uwagę mailowo, to zwyzywano mnie od idiotów.


Dlatego ja unikam zakupów na allegro.Kiedyś dużo kupowałem na aukcjach ale po którymś tam razie gdy wciśnięto mi uwalony komiks postanowiłem że będę się trzymał  dwóch zasad:


1.Zawsze prosiłem sprzedawcę o dodatkowe fotki ,rogi ,grzbiet,ewentualne wady.
2.Zawsze prosiłem o pancerne pakowanie ,nawet jeśli wiązało się to z dodatkową opłatą (rzadko).


Nigdy nie kupowałem komiksów w super okazyjnych cenach jeśli nie otrzymałem zdjęć lub sprzedawca upierał się przy pakowaniu tylko w kopertę bąbelkową.A że mi coś uciekło sprzed nosa ,trudno .Teraz wolę zapłacić 5zł -10zł więcej w sklepie lub w bonito i samemu odebrać/wybrać egzemplarz niż użerać się z cwaniakami aukcyjnymi.

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2168 dnia: Grudzień 10, 2016, 08:31:34 am »
X-Men Rozłam w dobrej cenie. Kto przegapił, to mu polecam, zwłaszcza, że właśnie zaczyna się polskie AvX.


http://allegro.pl/wkkm-76-x-men-rozlam-i6641299528.html

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2169 dnia: Grudzień 10, 2016, 12:44:10 pm »
Dlatego warto mieć oddzielne konto do kupowania. Jest to zgodne z regulaminem.

w przyszłości, prawdopodobnie. dzięki za sugestię.

poza tym:

http://allegro.pl/aliens-fire-and-stone-prometheus-duzy-plakat-i6636302089.html

jakby kogoś naszło, to nabycie odradzam. plakat może i ładny, ale stosunkowo niewielki - w ofercie nie ma podanych dokładnych wymiarów.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2016, 01:08:43 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Nemen84

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2170 dnia: Grudzień 10, 2016, 01:11:45 pm »
Azyl Arkham (DC Delux) i WE3 (Vertigo) Granta Morrisona do sprzedania:
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=1426629

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2171 dnia: Grudzień 10, 2016, 07:40:03 pm »
Azyl Arkham (DC Delux) i WE3 (Vertigo) Granta Morrisona do sprzedania:
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=1426629

panie, zły dział. ale ceny zacne.

Offline bosssu


Offline misiokles

Odp: Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #2173 dnia: Grudzień 12, 2016, 01:16:18 pm »
Ogólnie mnie zastanawia "gest" wystawiającego, który podniósł opłatę za wysyłkę do 8,5. Z jednej strony, wymaganie płacenia za wysyłkę przy takiej kwocie jest trochę mało grzeczne, z drugiej strony - list polecony za tak wartościowy komiks?

Offline bosssu

Odp: Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #2174 dnia: Grudzień 13, 2016, 07:48:15 am »
Ogólnie mnie zastanawia "gest" wystawiającego, który podniósł opłatę za wysyłkę do 8,5. Z jednej strony, wymaganie płacenia za wysyłkę przy takiej kwocie jest trochę mało grzeczne, z drugiej strony - list polecony za tak wartościowy komiks?
300zł za plamkę....a 8zł za wysyłkę. Przy tej cenie tylko i wyłącznie pancerna i ubezpieczona paczka.
Ale 3 tyś to chyba ten komiks jeszcze nigdy nie osiągnął. Sorry 2,7tys bo z rabatem.