Autor Wątek: Giełda - komentarze  (Przeczytany 362975 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2205 dnia: Styczeń 22, 2017, 07:49:41 pm »
"witam,
czas zwolnić trochę miejsca na regałach
incale, deadpoole, ligi, flashe itp"

Nie chcesz zawalać półek? Nie zapychaj ich nierozpakowanymi egzemplarzami "na handel".  :roll:

Offline laf

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2206 dnia: Styczeń 23, 2017, 02:07:19 pm »
Na sprzedaż 2 kompletne serie Star Trek wydane przez DC w latach 84' do 96', w sumie 143 zeszyty.

http://allegro.pl/star-trek-dc-2-kompletne-serie-143-zeszyty-i6692298701.html
Pogratulować kolekcji. Można wiedzieć, co Cię skłoniło do jej sprzedaży?

Offline vision2001

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2207 dnia: Styczeń 23, 2017, 09:21:11 pm »
"witam,
czas zwolnić trochę miejsca na regałach
incale, deadpoole, ligi, flashe itp"

Nie chcesz zawalać półek? Nie zapychaj ich nierozpakowanymi egzemplarzami "na handel".  :roll:
Nie wiem skąd to, ale to dobre jest  :razz:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline starcek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2208 dnia: Styczeń 23, 2017, 09:39:29 pm »
Z życia i forum.  :badgrin:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline raskoks

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2209 dnia: Styczeń 23, 2017, 11:21:16 pm »
e no nie ma nic dziwnego w nierozpakowanych egzemplarzach - sam mam tego duzo - a ktos dochodzi do wniosku ze i tak nei bedize czytal i wystawia w takim stanie - co tu sie dziwic :)

Offline gobender

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2210 dnia: Styczeń 24, 2017, 06:34:01 am »
Ale ja sie nie dziwię. Dziwiłbym się gdyby ktoś doszedł do wniosku, że jednak odpakuje i przeczyta każdy z tych 5ciu egzemplarzy Incala, które z drżącym sercem kisi na półce    :lol:

Jedyne co smutne w tej całej sprawie, to fakt, że sporą część scalperów na allegro wychowuje to forum
trąbiac cały czas o cenach i nakręcając histerię wokół tytułów OOP. Oczywiście to nie jest nielegalny proceder, ale moim zdaniem powinien być pietnowany na równi z piractwem, tu, na forum, które z założenia propaguje komiks. Byłbym nawet za radykalnymi rozwiazaniami, jak usuwanie kont użytkowników, których 90% postów to linki do aukcji (niezaleznie czy scalperów czy nie).

Inna sprawą, że mamy chyba skłonność do przesady. Bo większość komiksów, które osiagają horendalne ceny na Allegro po prostu nie jest warta (wbrew definicji, o ludziach, którzy chcą tyle płacic) Wytworzyliśmy kult OOP jako wartości samej wsobie i pociąga to już mocno automatyczne i przesadzone reakcje.

Dodajmy do tego jeszcze ułudę rzekomej przyszłej wartości kolekcji. Dla niezagiętego rożka płacimy 600 zł za Incala - "unikat" (żadne słowo nie stracilo tak na znaczeniu na allego jak to), Oczywiście czeszymy sie jego wyjatkowością tyko do momentu kiedy nie wychodzi kolejny Incal i nagle nasz biały kruk szarzeje. Kubeł zimniej wody: te kolekcje nigdy nie będą dużo warte, bo za duzo ludzi to robi. Więc może lepiej podejść do tego bardziej na luzie i wiecej czytać, zamiast trzymać w próżniowej gablocie, a ceny na Allegro od razu spadną :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2017, 06:42:00 am wysłana przez gobender »

Offline Murazor

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2211 dnia: Styczeń 24, 2017, 06:54:45 am »
Wytworzyliśmy kult OOP jako wartości samej w sobie i pociąga to już mocno automatyczne i przesadzone reakcje.
Wiesz, zaczynałem z komiksami na nowo jak ruszyła WKKM i wtedy oop było problemem. Wiele komiksów Egmontu było wyprzedanych, od Azylu Arkham po Incala. I 4 lata temu nie miałbyś takiej pewności, że będzie nowe wydanie danego komiksu. Nasz rynek to nie rynek us/uk gdzie po wyprzedaniu się omnibusa jakiegoś runu pojawia się na jego miejsce wydanie 3 tomowe na miękko, później 2 tomowe na twardo i inne kombinacje.

Egmont dodrukuję teraz parę pierwszych tomów serii, Mucha dodrukuję (np Fatale), ale taki Taurus? Poza Żywymi Trupami i Valerianem (którego znów nie ma) bardzo dużo serii nie ma 1 szego tomu - Orły Rzymu, Orbital, Ekho, WEST, Jednorożec, Long John Silver (patrzę na dostępność gildii) i szczerze? Wątpię, że ktoś wznowi je w najbliższej przyszłości skoro na 5-6 tomów brakuję tylko jednego.

Offline isteklistek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2212 dnia: Styczeń 24, 2017, 08:22:10 am »
@gobender ma sporo racji i mocno radykalne rozwiązania. Na chciwość nic nie poradzisz, to z czasem się leczy, gdy się okazuje, że nie ma tych mitycznych wielkich zysków, a sprzedać trzeba, bo jest nagle za dużo i w każdej chwili może pojawić się dodruk.

Offline bosssu

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2213 dnia: Styczeń 24, 2017, 08:59:02 am »
Ja mam tylko dwa komiksy na półce w folii....Cromwell Stone bo już czytałem dawno, swój egzemplarz mam a ten kupiłem pewnie za 50zł i mam nadzieję go komuś sprawić w prezencie ....i Sprawa Rodzinna- Eisnera bo również czytałem a jak ponownie wrócę do autora to rozpakuję.
Wszystkie pozostałe komiksy rozpakowuję jak tylko do mnie przychodzą: Ciekawość, sprawdzenie egzemplarza pod względem technicznym i jakościowym, i oczywiście przeczytanie bo nawet jak bym stwierdził, że chcę go sprzedać (bo mi nie odpowiada), to chciałbym wiedzieć co tracę albo i nie.

Offline alfred2001

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2214 dnia: Styczeń 24, 2017, 09:13:42 am »
Pogratulować kolekcji. Można wiedzieć, co Cię skłoniło do jej sprzedaży?


Kupiłem sobie nową zabawke (PS4) za pożyczone pieniążki, przyszedł czas żeby oddać dług ;)

Offline mack3

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2215 dnia: Styczeń 24, 2017, 12:08:46 pm »
http://allegro.pl/incal-przed-incalem-wyczerpany-folia-i6690255947.html
to w jakiej cenie koleś wystawia to jego sprawa, ale jednak pisanie, że nakład jest wyczerpany jak nie jest to już trochę nie fair (żeby nie nazwać tego wprost oszustwem). (żeby nie było, że nie wie - napisałem mu o tym jakiś czas temu, ale nazwy nie zmienił)

Offline mack3

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2216 dnia: Styczeń 24, 2017, 12:46:16 pm »
Chwali Ci się, że walczysz z tym procederem. Może przynajmniej tutaj ktoś się o tym dowie, bo niestety na portalu aukcyjnym niewiele można zrobić. Taki sprzedawca powie Ci, że nie napisał nigdzie że nakład jest wyczerpany... a wyczerpany jest od leżakowania w folii  :wink:
Walczę to za dużo powiedziane :). Po prostu zobaczyłem aukcję, napisałem do kolesia co oznacza "wyczerpany" w tytule (moze specjalna edycja 5 sztuk z czerpanego papieru czy cuś :) ) - napisał, że nakład jest wyprzedany, na co napisałem uprzejmie, że się myli i wkleiłem linki do sklepów - na to już nic nie odpisał. Akurat teraz pojawiło sie trochę tych Przed Incalem na allegro w cenach sklepowych, więc nikt mu tego nie kupi, ale jak pisałem to były chyba tylko 2 czy 3 egzemplarze (zresztą chyba wszystkie w takich, wysokich cenach :) ).

Offline LordDisneyland

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2217 dnia: Styczeń 24, 2017, 09:43:18 pm »
Odebrałem dziś komiks kupiony od użytkownika absolutnie - transakcja jak najbardziej w porządku, natomiast poczta - niespecjalnie. Rzecz wysłana z Elbląga 17-ego dotarła do Warszawy 24-ego...może się mylę, ale  mniej czasu zajmowała chyba budowa większej części U-boota Typ XXVII w elbląskiej stoczni koło 1944-ego roku.

Offline roble

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2218 dnia: Styczeń 24, 2017, 11:57:56 pm »

Kupiłem sobie nową zabawke (PS4) za pożyczone pieniążki, przyszedł czas żeby oddać dług :wink:

Black hole we foli też na sprzedaż?

Offline starcek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2219 dnia: Styczeń 25, 2017, 07:00:05 am »
Folia ważńa sprawa - kosztuje od 20 zl wzwyż (patrząc na oferty).  :cool:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?