trawa

Autor Wątek: Giełda - komentarze  (Przeczytany 362892 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosssu

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2340 dnia: Luty 15, 2017, 08:54:01 pm »
Ciekawa cena jak za komiks, którego dwa wydania (integral i zeszyty) są dostępne w cenach 3-krotnie niższych.
http://allegro.pl/ekspedycja-boguslaw-polch-tom-1-2-wyd-muza-i6712417360.html

Offline Blaksad

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2341 dnia: Luty 15, 2017, 09:27:53 pm »
to chyba podchodzi pod oszustwo, a w tym wypadku jak pisze Koalar kwota nie ma znaczenia.stąd pewnie jest tylu cwaniaków. A sprawy mogły się kończy ze względu na fakt że i tak w sądzie wyjdzie dobra wola oskarżonego że zwrócił kasę i ostatecznie wyrok będzie niski jeśli w ogóle zapadnie. I tu gdybam, nie chcą sądom roboty dodawać.

Z grupy forum planszówek:

"Mały off-top dla zainteresowanych.
W sprawie wyłudzenia oferty Neuroshimy z OLX za 50zł z 20.11.2016 - sprawę zgłosiłem na policję (paru innych użytkowników forum również), powiedzieli że wyłudzenie to nie kradzież i gościu będzie miał przekichane, dostałem pismo że wszczęte postępowanie i że na 400zł ludzi oszukał i fajnie.
W zeszłym tygodniu otrzymałem pismo z prokuratury że postępowanie zaniechane z racji "znikomej szkodliwości społecznej czynu". Uzasadnienie - utrata "zaledwie" 50 zł to niski rozmiar wyrządzonej szkody.
Dziwne że gościu okradł ludzi na 400zł a oni sprawę ucinają.
Wniosek - dorwanie oszusta nie jest takie łatwe jak się wydaje.
Być może zgłoszenie zbiorowe byłoby poważniej traktowane?"


Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2342 dnia: Luty 16, 2017, 06:55:10 am »
OLX jest podobno mniej bezpieczne. Ja tam kupowałem Daredevila Odrodzonego od jednej dziewczyny właśnie tak za 48 zł. I mi się udało - transakcja przebiegła bez problemu. Ale jak widać nie każdemu się uda.

Offline Koalar

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2343 dnia: Luty 16, 2017, 01:30:28 pm »
W zeszłym tygodniu otrzymałem pismo z prokuratury że postępowanie zaniechane z racji "znikomej szkodliwości społecznej czynu". Uzasadnienie - utrata "zaledwie" 50 zł to niski rozmiar wyrządzonej szkody.
Dziwne że gościu okradł ludzi na 400zł a oni sprawę ucinają.

Hm, smutne to. Widocznie miałem więcej szczęścia ze swoimi oszustami (zawsze zwracali, jak pogadali z policją). No chore państwo...
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2344 dnia: Luty 16, 2017, 02:25:26 pm »
Ciekawa cena jak za komiks, którego dwa wydania (integral i zeszyty) są dostępne w cenach 3-krotnie niższych.
http://allegro.pl/ekspedycja-boguslaw-polch-tom-1-2-wyd-muza-i6712417360.html

Ale zdajesz sobie sprawę, że to dlatego, że to właśnie KONKRETNE WYDANIE jest tyle warte a nie sam komiks.

To prawie tak jakbyś uważał, że wszystkie wydania pierwszego tomu Tytusa Romka i A'Tomka powinny kosztować tyle samo (np. tyle co ostatnie) - bo to przecież to samo.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Andy13

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2345 dnia: Luty 16, 2017, 03:06:11 pm »
Ciekawa cena jak za komiks, którego dwa wydania (integral i zeszyty) są dostępne w cenach 3-krotnie niższych.
http://allegro.pl/ekspedycja-boguslaw-polch-tom-1-2-wyd-muza-i6712417360.html
A czy sam nie wystawiłeś trzech strasznie zniszczonych komiksów na allegro, mimo iż są dostępne tańsze wersje tego komiksu? W lepszych wydaniach i niezniszczone.

Offline bosssu

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2346 dnia: Luty 16, 2017, 09:05:56 pm »
A czy sam nie wystawiłeś trzech strasznie zniszczonych komiksów na allegro, mimo iż są dostępne tańsze wersje tego komiksu? W lepszych wydaniach i niezniszczone.
Tutaj akurat jest taka różnica jak pomiędzy b-w Feralny Major a kolorowym Garażem Hermetycznym tylko, że w drugą stronę. A w przypadku powyższej aukcji Ekspedycji mamy dwa wydania w kolorze tylko inaczej podzielone. A czy one są "tak strasznie, strasznie" zniszczone to kwestia poczucia estetyki potencjalnego nabywcy

Offline laf

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2347 dnia: Luty 20, 2017, 09:43:15 am »
Przeglądając OLX znalazłem taką ofertę
Jest tego sporo, zamieszczono zestawienie w Excelu.
Może ktoś znajdzie coś dla siebie.

Offline 8azyliszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2348 dnia: Luty 22, 2017, 06:04:11 am »

Offline Death

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2349 dnia: Luty 25, 2017, 09:07:50 pm »
Dziś była o tym mowa w innym temacie.
Ktoś sprzedaje Rorka 1 za 130 zł i dwójkę za 80. Można wyrwać komplecik za 220 zł: https://www.facebook.com/groups/gieldakomiksu/permalink/1879384725671524/?sale_post_id=1879384725671524
Ja bym kupił, a nie czekał na dodruk.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2350 dnia: Luty 25, 2017, 09:09:15 pm »
Zwłaszcza, że taniej już nie będzie, a drożej na pewno.

Offline LordDisneyland

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2351 dnia: Luty 27, 2017, 09:43:32 pm »
Odebrałem dziś komiks od Gazzy- polecam użytkownika, transakcja przebiegła bez jakichkolwiek kłopotów.

Offline Wolf85

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2352 dnia: Luty 28, 2017, 08:15:40 pm »
Polecam użytkownika Murazor - porządne pakowanie, miły kontakt, szybka wysyłka :)

Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline alzarqawi

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2353 dnia: Marzec 02, 2017, 04:24:40 pm »
Panowie czy możecie podać mi namiary na sklepy(najlepiej z allegro ) gdzie kupujecie kartony do pakowania komiksów
a także na sklepy sprzedające folie babelkowa i taśmę klejącą
i jeszcze jakie wymiary kartonów są najbardziej uniwersalne na polski rynek

Offline polska312

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #2354 dnia: Marzec 02, 2017, 04:55:03 pm »
Panowie czy możecie podać mi namiary na sklepy(najlepiej z allegro ) gdzie kupujecie kartony do pakowania komiksów
a także na sklepy sprzedające folie babelkowa i taśmę klejącą
i jeszcze jakie wymiary kartonów są najbardziej uniwersalne na polski rynek
Ja osobiście zaopatruję się na stronie internetowej Poczty Polskiej.

Na przykład folia bąbelkowa 100 m x 0,5 m koszt 27,90 zł, taśma klejąca szeroka 6 szt. koszt 11,90 zł. Dodatkowo kurier dostarcza ci zamówiony towar prosto do domu bez żadnych dodatkowych kosztów czyli gratis :)

 

anything