Autor Wątek: Średniowieczne utensylia  (Przeczytany 2779 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ivo

Średniowieczne utensylia
« dnia: Sierpień 24, 2003, 07:58:48 pm »
Witam
Na początku może przyznam się, że nie jestem obeznany zbytnio z tematem, niemniej informacje te są mi akurat potrzebne, więc liczę na Waszą pomoc :) A przechodząc do konkretów, czyli do mojego pytania:
Czy możecie polecić mi witrynę, na której znajdę w miarę kompletny i szczegółowy opis (oryginalne nazwy, przeznacznie itd.) średniowiecznych strojów (nie tylko rycerskich) i uzbrojenia?
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam, Ivo
ylko w milczeniu słowo
Tylko w ciemności światło
Tylko w umieraniu życie
Na pustym niebie jasny jest lot sokoła

Offline Baldwin

Średniowieczne utensylia
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2003, 08:29:07 pm »
Ze stronami,to radze uważać.Często jest na nich wiele przekłamań,fantazji autora i nieściłości.Lepiej jest sie opierać na książkach, bo potem, na turniejach można się osmieszyć.Większość "dobrych" stron, to z kolei strony róznych rzemieślników oferujacych swe produkty na sprzedaż.A o to Ci ,chyva, nie chodzi...

Offline Gollum

Średniowieczne utensylia
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2003, 08:15:22 am »
I moje jest takie zdanie: w internecie coś może znaleźć osoba mało zorientowana w temacie. Gdy się zorientuje, musi szperać w książkach, albo - co gorzej - bibliotekach uczelnianych, bo wiele interesujących prac nie zostało wydanych drukiem i leży wyłącznie na półkach katedr historii średniowiecznej jako naszynopisy.

Offline Mara

Średniowieczne utensylia
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2003, 08:57:27 pm »
Na tej stronie powinieneś znaleźć interesujace Cię rzeczy, a także linki do innych stron o podobnej tematyce.

www.man.poznan.pl/~ritter

 

anything