Autor Wątek: Undivided vs Gods  (Przeczytany 1875 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline [maggot]

Undivided vs Gods
« dnia: Sierpień 24, 2003, 09:16:03 pm »
Moje pytanie jest nastepujace:
Czym sie rozni posiadanie Legionu wyznajacego jakiegos boga od undivided?
Jakie sa plusy a jakie minusy obu mozliwosci?

Na marginesie dodam tylko ze jestem poczatkujacy  
 Acha i zeby nie bylo, mam codex chaosu ale poprostu za malo rozumiem z angielskiego. Tam zauwazylem ze jak sie wyznaje jakiegos boga to otrzymuje sie od niego pewne gifty ale nic poza tym nie zczailem.

tnx za ewentualne odpowiedzi.

Offline Pokpoko

Undivided vs Gods
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2003, 09:46:45 pm »
technicznie:jak masz lorda z znakiem konklretnego boga to nie mozesz miec oddziałow z znakiem boga "przeciwnego"i tak
Khorne Tzeench Nurgle Slaanesh
     V        V           V          X    Khorne
     V        V           X         V     Tzeench
     V        X           V          V     Nurgle
     X         V          V         V      Slaanesh
gdzie V-mozna łączyć,X-nie mozna
oprócz tego każdy z bogów ma świetą liczbę Khorne-8,nurgle-7,slaanesh-6,tzeench-9 i oddziały z tymi znakami i ilościa figurek równa tej liczbie lub jej wielkokrotności moga miec Aspieing Championa za darmo...poniżej w codexie jest tabelka które unity moga brac jakie znaki...a koles z znakiem Undivisded może brac unity z każdym ze znaków...oprócz tego potem w działach każdego z bogów masz liste legionu "głównego"dla danego boga-np.dla khorna sa to World Eaters...maja dodatkowe ograniczenia ale za to dodatkowe bonusy...

Offline [maggot]

Undivided vs Gods
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2003, 09:46:57 pm »
Pls pomozcie!  :)

Offline [maggot]

Undivided vs Gods
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2003, 09:57:17 pm »
Czyli tak czy inaczej nawet jak masz armie Undivided to niektore jednostki mozna wyposazyc w mark jakiegos boga. To nie jest tak ze oni wtedy nie wyznaja wogule zadnego boga?

Offline Pokpoko

Undivided vs Gods
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2003, 10:00:35 pm »
inaczej.jak masz lorda z znakiem jakiegos boga to mozesz brac kolesi bez znaków,ze znakiem undivided i znakmi bogów oprócz tego który jest "wrogiem"(patrz tabelka powyżej)...ale jak masz lorda z undivided to możesz brac unity bez marków,z unidivided i z znakmi dowolnych bogów...jak lord nie ma marka to też może brac dowolne marki lub bez marków...

Offline [maggot]

Undivided vs Gods
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2003, 10:10:57 pm »
acha a na upartego dalo by sie zeby wszystkie jednostki w armii byly undivided? ;)
To by bylo bez sensu bo by sie dostawiali wtedu tych giftow od bogow tak? dobrze rozumuje?
Bo ja wogule z poczatku myslalem ze dla bogow alternatywa jest to undivided, ze to cos innego, ze sa tego tes jakies plusy.

Offline Pokpoko

Undivided vs Gods
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2003, 10:15:26 pm »
undivided daje reroll testów na liderke...a sa armie które mogą brac tylko mark Undivided...np> IW,Alpha legion i kilka innych dobrych armii...a giftów owszem nie mozna brać ale tylko tych dla bogów..te Deamonic Gifts może brac każdy Independent Cgharacter.

Offline [maggot]

Undivided vs Gods
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2003, 10:23:53 pm »
oki, a moze teraz zdeka z innej beczki:
bo zauwazylem w codexsie CSM, bylo takie zdjecie wszystkich jednostek, i byli tam np. khorniarze pomalowani jak black legion, tak samo byli figurki emperors children tez pomalowani ala black legion, to onaczalo ze oni byli Undivided?

Offline Pokpoko

Undivided vs Gods
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2003, 10:42:00 pm »
nie!to oznacza że to były jednostki bogów tyle że wcielone do armii BL...undivided to taki sam znak ja te bogów możesz go dać jednostkom i characterom...ale ja character jest undivided(albo bez znaku-tak też można)to te jednostki bogów mozna brac do armii nawet jak nie masz charactera z znakiem danego boga...

Offline [maggot]

Undivided vs Gods
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 24, 2003, 10:42:01 pm »
Moze zadalem glupie pytanie czy cos ale dla mnie to jest zagwostka.
Bo byly tam figurki Khorniarzy i Emperorsow pomalowanych tak jak black legion i byly tez pomalowane odpowiedni wg bogow, czyli Khorniarze na czerwono a Emperorsi roz & czern.
Jak uwazasz ze to glupie pytanie to nie odpowiadaj.

Offline [maggot]

Undivided vs Gods
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 24, 2003, 10:48:14 pm »
ok tnx za pomoc  :)
memory five, pokpoko... i wszystko jasne ;)

Offline Pokpoko

Undivided vs Gods
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 24, 2003, 11:03:44 pm »
spoko..chocby pytanie było niewiem jak głupie wytłumaczyć trzeba...sam mam dowód że pytania trza zadawac..mam 800 pts DEldarów pomalowanych na codexowy color(paskudny fiolet)bo myślałem że musza byc jak w codexie... :P

Offline Raziel

Re: Undivided vs Gods
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 25, 2003, 07:47:18 am »
Cytat: "[maggot
"]Moze zadalem glupie pytanie czy cos ale dla mnie to jest zagwostka.
Bo byly tam figurki Khorniarzy i Emperorsow pomalowanych tak jak black legion i byly tez pomalowane odpowiedni wg bogow, czyli Khorniarze na czerwono a Emperorsi roz & czern.
Jak uwazasz ze to glupie pytanie to nie odpowiadaj.


Tam jak byli pomalowani na black legion to byli to legionisci ktorzy zostali wyznawcami khorna i slanesha, zaś ten drugi schemat to byly kolory legionow ktore cale odaly sie pod patronat danego boga
attlecry of the Word Bearers:
"How much word could a word bearer bear if a word bearer could bear words?"

 

anything