Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 1038974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1530 dnia: Marzec 15, 2017, 08:25:02 pm »
Ale czemu trzech? Metabarons (Kasta) ma 2 integrale w tym wydaniu (8 tomów) (w angielskim wyszła w jednym) , Weapons na razie nie wydadzą i to jest inny tytuł. Metabaron to też inna seria.

Offline starcek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1531 dnia: Marzec 15, 2017, 09:44:39 pm »
Nie dali przy drugim tomie, a miałem wrażenie z ich wypowiedzi, że planują podobne rozwiązanie, to przecież mogą potraktować serie mniej hermetycznie i pożenić to i owo.
Na razie wiadomo, że 2. tom w drugiej połowie kwietnia.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline bluebeery

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1532 dnia: Marzec 15, 2017, 10:12:12 pm »
Nie dali przy drugim tomie, a miałem wrażenie z ich wypowiedzi, że planują podobne rozwiązanie, to przecież mogą potraktować serie mniej hermetycznie i pożenić to i owo.
Na razie wiadomo, że 2. tom w drugiej połowie kwietnia.
Miałem nadzieję że jednak slipcase pojawi się osobno do Kasty Metabaronów, a nie np. w połączeniu z Technokapłanami i Megalexem i wogóle całym Jodoversum. ;)

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1533 dnia: Marzec 15, 2017, 10:20:47 pm »
To, że nie ma jeszcze informacji o pudełku, to nie oznacza, że go nie będzie...

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1534 dnia: Marzec 16, 2017, 07:32:57 am »
To, że nie ma jeszcze informacji o pudełku, to nie oznacza, że go nie będzie...

Dlatego też zauważyliśmy, że nie ma wzmianki, a nie samego slipcase... 

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1535 dnia: Marzec 16, 2017, 06:47:31 pm »
OK, oficjalnie się jaram

Offline rzem

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1536 dnia: Marzec 16, 2017, 07:20:28 pm »
OK, oficjalnie się jaram

A ja się zastanawiam. Jednego cyklu o I Wojnie nie dokończył, a już się wziął za drugi?

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1537 dnia: Marzec 16, 2017, 07:35:02 pm »
Się musi narysować nie  :smile: Scenariusz to tam pikuś.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1538 dnia: Marzec 16, 2017, 07:36:11 pm »
Jeśli mówicie o Dorisonie, to nie z jego powodu się jaram. Widzieliscie te rysunki?! Miodzio

Offline donTomaszek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1539 dnia: Marzec 16, 2017, 07:43:55 pm »
Rysunki sa czad! Choc nic o tym tytule nie wiem, to biore bankowo.  :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Epekeina

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1540 dnia: Marzec 16, 2017, 07:47:50 pm »
Rysunki piękne, fajnie, ze IWW, ale Dorison to taki Millar frankofonow: efektownie, bajerancko, ale w ostatecznym rozrachunku "tanio".

Offline absolutnie

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1541 dnia: Marzec 16, 2017, 08:41:30 pm »
Rysunki piękne, fajnie, ze IWW, ale Dorison to taki Millar frankofonow: efektownie, bajerancko, ale w ostatecznym rozrachunku "tanio".
Nie zgodziłbym się ze stosowaniem przysłówka "tanio" w odniesieniu do prac Millera. A nawet protestowałbym przeciwko sądom tak nieprzemyślanym, co niniejszym czynię.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Epekeina

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1542 dnia: Marzec 16, 2017, 08:47:34 pm »
Ale mialem i mam na myśli Marka Millara a nie Franka Millera. I Dorisona, i Millara od Millera dzielą lata świetlne, a i nie bardzo istnieje wspólny mianownik

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1543 dnia: Marzec 16, 2017, 09:03:12 pm »
A ja się zastanawiam. Jednego cyklu o I Wojnie nie dokończył, a już się wziął za drugi?

ale to jest ukończony dyptyk

Offline Leyek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1544 dnia: Marzec 16, 2017, 09:12:40 pm »
Szybkie 3 recki:

Malcolm Max tom 1 - spore rozczarowanie i niewypał. Piękne ilustracje to jedyny plus. W moim przekonaniu przegadana akcja, brak stopniowania napięcia. Lektura po nastu stronach nuży i nie ma się ochoty na powrót.

Monika - spore zaskoczenie, graficzny majstersztyk. Scenariusz dobry z rewelacyjnym zakończeniem, które mnie osobiście wbiło w fotel, ponieważ nie przewidziałem takiego obrotu sprawy. Po pierwszym tomie mam 3 scenariusze na kontynuację i jestem niesamowicie zaintrygowany, jak dalej potoczą się losy głównej bohaterki i dwóch postaci płci męskiej.

Tulipanek - rewelacyjny tytuł. Jeden z najlepszych komiksów przeczytanych w tym roku. Świetna opowieść, która łączy dwa niezwykle ważne wątki głównego bohatera z przeszłości i teraźniejszości. Szczerze polecam, bo premiera przeszła u Nas bez większego echa. Pozycja dla dorosłego czytelnika. Gorąco polecam!


Ostatnio nadrobiłem trochę Screama, więc pokrótce się odniosę


Malcolm Max t.1- to akurat czytałem dość dawno, ale miałem podobne odczucia. Za dużo tekstu, brak lekkości, choć końcówka nawet mnie zaciekawiła, ale już po dwójkę nie sięgnąłem.


Monika - nie planowałem kupować, uczyniłem to jednak po Twoim poście i się zawiodłem :) Rysunki ok, ciekawe choć mnie nie porwały. Fabuła w miarę ciekawa ale zgrzytały mi zachowania postaci czy elementy świata przedstawionego co zabierało mi przyjemność z lektury. Jakiś potencjał w serii jest ale bardziej mi się widzi na średniaka, może nawet i solidnego ale przy takim urodzaju na rynku pewnie dalsze części odpuszczę.


Tulipanek - porządna lektura, bardzo solidna graficznie. Minimalnie lepsze niż Czarcia Morda tych samych autorów. Choć bardziej realistyczna końcówka by nie zaszkodziła.

Jak zbić fortunę w czerwcu'40 - z tym komiksem mam największy problem. Niby wszystko jest tu na swoim miejscu, nieźle poprowadzona fabuła, dające się lubić postacie, bardzo dobre rysunki i kolory, a mimo to komiks nie wzbudził we mnie praktycznie żadnych emocji, a to dla takiej przygodówki jak najgorsza rekomendacja. Mimo wszystko planuję, za jakiś czas powrócić do tego tytułu, może wejdzie lepiej.



 

anything