Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 1039167 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NuoLab

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1650 dnia: Maj 08, 2017, 10:22:20 am »
To musieli uaktualnić, bo jeszcze około godz. 9 informacja o opóźnieniu widniała przy Kaście bez slipcase.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1651 dnia: Maj 08, 2017, 10:43:39 am »
Miałem rację. Sprawdziłem w sklepie. Kasta 2 że slipcasem jest opóźniona. Sam integral jest z wysyłką 24 godziny.

Not anymore.. Dostępność: 1 tydzień

Offline absolutnie

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1652 dnia: Maj 08, 2017, 09:52:56 pm »
Not anymore.. Dostępność: 1 tydzień
Ale ja się jakimś cudem załapałem. Dostałem potwierdzenie, że wysłali do mnie paczkę.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline starcek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1653 dnia: Maj 09, 2017, 08:39:04 am »
Taka sytuacja:
"Drodzy Klubowicze,
ze względu na znaczne opóźnienie w produkcji obwoluty slipcase do "Kasty Metabaronów", wysyłkę zamówionych przez www.captainhook.pl egzemplarzy KASTA-METABARONOW - T. 5-8 + SLIPCASE będziemy realizować po 17. maja. Pierwsza partia obwolut zostanie nam dostarczona przez drukarnię prosto na Festiwal Komiksowa Warszawa. Pierwsze egzemplarze wysyłamy do Was!pozdrawiamy i życzymy przyjemnej lektury!
CAPTAIN HOOK"
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1654 dnia: Maj 09, 2017, 08:41:48 am »
Jakoś przeżyję kilka dni w tę czy w tę.

Choc faktem jest, że zbierając to wszystko do kupy to wyszedł z miesiąc opóźnienia, bo premiery miały być pod koniec kwietnia. Still, tak długo jak wydają taki stuff, przeżyję opóźnienia.

Offline juras9

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1655 dnia: Maj 09, 2017, 01:12:35 pm »
Co za różnica, miesiąc w tą czy w tą. Scream jest w tej chwili najlepszym wydawcą komiksów w Polsce i jakieś drobne opóźnienia tego nie zmienią :]. Ważniejsze jest, aby nie zabrakło towaru ;>!

Offline kenji

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1656 dnia: Maj 09, 2017, 01:13:25 pm »
najlepszym? w cenach to na pewno. Nie mają sobie równych :badgrin:

Offline juras9

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1657 dnia: Maj 09, 2017, 01:22:34 pm »
najlepszym? w cenach to na pewno. Nie mają sobie równych :badgrin:


Owszem najlepszym, gdy porównuję ich wydania z resztą wydawnictw jestem tego pewien. Małą różnicę robi mi kilka zł, a wydania mają idealne, większość w formacje 240x320, świetne tytuły. Kurc uplasowałbym na drugim miejscu, bo też widać, że się starają, a dopiero potem Taurus, Mucha i dalej Egmont ze swoją masówką i reszta.

mgnesium

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1658 dnia: Maj 09, 2017, 01:25:00 pm »
uuu, widzę miłośnik i adwokat frankofonów w stylu parowskiego.

sorry, nikt mi nie wmówi, że gówna które pisze taki duchateau mają jakikolwiek start chociażby do tego, co robi taki bendis (którego bardzo nie lubię).

Kijanek

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1659 dnia: Maj 09, 2017, 01:25:05 pm »
Co za różnica, miesiąc w tą czy w tą. Scream jest w tej chwili najlepszym wydawcą komiksów w Polsce i jakieś drobne opóźnienia tego nie zmienią :]. Ważniejsze jest, aby nie zabrakło towaru ;>!
Zależy kto co lubi :smile:
Mamy tyle wydawnictw specjalizujących się w pewnych tytułach, że nie da się określić które jest najlepsze.
Jest nawet jeden taki który powie Ci że najlepszym jest Hachette i jest w stanie bronić tego.
Mnie z całej oferty interesują tylko Alieny i Red Skiny, reszta nie dla mnie, jak na razie.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2017, 01:29:01 pm wysłana przez Kijanek »

Offline juras9

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1660 dnia: Maj 09, 2017, 01:28:57 pm »
uuu, widzę miłośnik i adwokat frankofonów w stylu parowskiego.

sorry, nikt mi nie wmówi, że gówna które pisze taki duchateau mają jakikolwiek start chociażby do tego, co robi dan slott.


Nie chodziło mi nawet o treść, bardziej o jakość. Co do treści nie ma sensu się wypowiadać w kontekście wydawnictw bo to kwestia gustu.

Kijanek

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1661 dnia: Maj 09, 2017, 01:31:28 pm »

Nie chodziło mi nawet o treść, bardziej o jakość. Co do treści nie ma sensu się wypowiadać w kontekście wydawnictw bo to kwestia gustu.
No tak szczególnie SC mają idealnie wydane, dawno tak porysowanych okładek nie widziałem, po zdjęciu folii ochronnej i INCAL który się w Slipcasa nie mieścił, pełna profeska :wink:

mgnesium

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1662 dnia: Maj 09, 2017, 01:35:28 pm »

Nie chodziło mi nawet o treść, bardziej o jakość.

a to przepraszam. żeby jeszcze się tylko przyłożyli mocniej do tłumaczeń, korekty, typografii i fizycznego przygotowania (szczególnie grubszych) albumów, to może mógłbym się zgodzić z taką opinią.


edycja: po przemyśleniu, wg przedstawionych przez Ciebie kryteriów, do kategorii najlepszego wydawcy nominowałbym timofa i kurca.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2017, 01:46:57 pm wysłana przez mgnesium »

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1663 dnia: Maj 09, 2017, 01:41:21 pm »
No tak szczególnie SC mają idealnie wydane, dawno tak porysowanych okładek nie widziałem, po zdjęciu folii ochronnej i INCAL który się w Slipcasa nie mieścił, pełna profeska :wink:
No tak. Ludzie ze Scream siedzą i specjalnie rysują okładki cyrklami. Forumowy cyrklowiec został odkryty.

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1664 dnia: Maj 09, 2017, 01:43:30 pm »

Nie chodziło mi nawet o treść, bardziej o jakość. Co do treści nie ma sensu się wypowiadać w kontekście wydawnictw bo to kwestia gustu.
No to jak chodziło Ci o jakość, to mam zupełnie odmienne zdanie. Jakość ich komiksów poza powiększonym formatem pozostawia sporo do życzenia.

Cienkie albumy wydane w twardy okładkach, które to są tak cienkie, że palcem można wgniecenia na rogach robić. Albumy ściśnięte foliami tak mocno, że grzbiety się wykrzywiają. Mam wrażenie, że ogólnie ich wydania są - jeśli chodzi o okładki - mniej trwalsze.
Wydania Incali i Kasty są na przykład świetne. Ostatnio dostałem paczkę z nowościami i Łabędzi Śpiew i Sykes mają bardzo grube same okładki (szczególnie w porównaniu z ilością stron). Czyli jakaś poprawa jest.
Ale jak patrzę na Krew tchórzy, czy Niedźwiedzi kieł to nie mam wrażenia że to najlepszy wydawca.
Komiksy te są średnio wydane i podatne na zderzenia/wgniecenia/itp.

Ja nie z tych co na lekkie zagniecenia zwraca uwagę. To tylko uwagi, na zasadzie, że jak już miałbym wybierać najlepszego wydawcę pod kątem jakości wydań, to nie byłby to Scream.

A do tego ceny wywindowane dość znacznie (też przede wszystkim tych cieńszych albumów, bo taka Kasta za 139 zł to jest dobra cena).

Na marginesie - Kurc wydał Bernarda rewelacyjnie. Ale i grube tomy od Egmontu dobrze są zrobione - Cyann 2, Blueberry 0, to tak z ostatnio wydanych.