Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 1038580 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1665 dnia: Maj 09, 2017, 01:47:03 pm »
a dopiero potem Taurus, Mucha i dalej Egmont ze swoją masówką i reszta.

90% tego co wydaje Scream to właśnie masówka. Tyle, że europejska.

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1666 dnia: Maj 09, 2017, 04:06:03 pm »
90% tego co wydaje Scream to właśnie masówka. Tyle, że europejska.

Niestety podpisuję się pod tą opinią. Lubię frankony ale uważam, że wydawanie wszystkiego w powiększonym formacie jest nieuzasadnione i najbardziej szkodzi komiksom Scream Comics. Tak z połowa oferty to masówka, ale coś musi napędzać sprzedaż wydawcy i mnie pozwala zaoszczędzić na inne zakupy. Żeby nie było powiększony format zaszkodził jednotomówkom Hermanna z WK, nadmiar bieli bije po oczach podczas lektury Prof.Filutka(chociaż ten tytuł kupiłbym nawet wydany na papierze gazetowym), nie do końca rozumiem powiększony format Blokowisk Cazy czy JD Tajne Akta.

Na całe szczęście SC to wciąż liczne ciekawe tytuły, więc na prawdziwe narzekanie jeszcze trochę zaczakam.


Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1667 dnia: Maj 09, 2017, 04:48:37 pm »
JD Tajne Akta.


Wszystko rozumiem, ale do znudzenia - tu naprawdę nie powinno się stosować argumentu powiększonego formatu gdy dalej ten Dredd to pomniejszony format w stosunku do tego jak pierwotnie publikowano to w odcinkach (to były niespełna 12 calowe tabloidy). To, że Rebellion swoje Case Files wydaje w takim a nie innym rozmiarze to akurat trochę krzywda dla tych komiksów.
perły przed wieprze

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1668 dnia: Maj 09, 2017, 05:25:58 pm »
A ja uważam, że Dredd to pulpa (choć dobra), a nie żadne arcydzieło komiksu i mi by nie przeszkadzało, gdyby wydawali to w mniejszym formacie. Niektórzy wydawcy (szczególnie Scream) mają u nas obsesję na punkcie:
a) oprawiania w twardą okładkę wszystkiego jak leci,
b) wydawania wszystkiego w gigantycznych formatach.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1669 dnia: Maj 09, 2017, 05:31:22 pm »
Pulpa nie pulpa ale znaczące zmniejszanie plansz pierwotnie przygotowanych pod publikację w wysokości ok 29 cm będzie zawsze wywoływać u mnie co najmniej kręcenie nosem. Ktoś to narysował pod taki a nie inny format, takie rzeczy powinno brać się pod uwagę, jak to wpływa na samą czytelność planszy, zamierzony efekt twórcy itp.

Istotne zmniejszanie rozmiaru plansz to naprawdę zgoła odmienny problem od tego czy kogoś boli obwoluta, czy wszystko chce w HC, czy jednak woli kartonik ze skrzydełkami.
perły przed wieprze

Offline absolutnie

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1670 dnia: Maj 09, 2017, 05:32:11 pm »
A ja uważam, że Dredd to pulpa (choć dobra), a nie żadne arcydzieło komiksu i mi by nie przeszkadzało, gdyby wydawali to w mniejszym formacie.


Przecież wydają to w pomniejszonym formacie. Kuba dopiero co o tym napisał.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1671 dnia: Maj 09, 2017, 06:26:04 pm »
Jasne, rozumiem, ale mnie chodziło nawet o taki format jak w Dreddach od Hachette.

Wiem, że teoretycznie racja jest po waszej stronie i rozumiem wasz punkt widzenia, nawet zazwyczaj bym się z nim zgodził, ale jestem już odrobinę zmęczony natłokiem cegieł, których nijak nie da się czytać poza zaciszem domowym ;) Jeśli miałbym mieć pomniejszonego Dredda, ale dzięki temu na 2 lata wydawany choćby o 1 tom więcej, to zgodziłbym się na taki deal bez wahania (wiem, że jest to pewnie i tak nierealne, bo pomniejszenie formatu zbytnio by ceny nie zmieniło, ale marzyć trzeba).

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1672 dnia: Maj 10, 2017, 07:59:34 am »
A ja uważam, że Dredd to pulpa (choć dobra), a nie żadne arcydzieło komiksu i mi by nie przeszkadzało, gdyby wydawali to w mniejszym formacie. Niektórzy wydawcy (szczególnie Scream) mają u nas obsesję na punkcie:
a) oprawiania w twardą okładkę wszystkiego jak leci,
b) wydawania wszystkiego w gigantycznych formatach.

Nie nazwałbym tego obsesją a standardem. I do tego dobrym.
I jeśli mam byc szczery wolałbym w takim formacie większość tego co mam z Egmontu i innych wydawnictw.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1673 dnia: Maj 11, 2017, 08:15:36 am »
Za mailem z Gildii:

"Otrzymaliśmy informację od wydawcy, że data premiery tego tytułu została przesunięta na 22.05.2017 r. Wysyłka zamówień nastąpi około 22, 23 maja 2017 r. Przepraszamy za opóźnienie."

mkolek81

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1674 dnia: Maj 11, 2017, 09:59:02 am »
Aliens - Zbawienie / Ofiarowanie będzie mieć standardowy format 170x260

https://www.gildia.pl/komiksy/333338-aliens-zbawienie-ofiarowanie
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2017, 11:02:05 am wysłana przez mkolek81 »

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1675 dnia: Maj 11, 2017, 10:59:18 am »
Czytał ktoś w ogóle te Alieny? Fajne to? Że rysunki Mignoli warte świeczki, to wiadomo, ale coś poza tym?

Ja jakoś nie mam szczęścia do komiksowego uniwersum Aliena, czego nie przeczytam, to jestem rozczarowany. Ostatnio sprawdziłem tę nową serię "Dead Orbit" i poza niezłym rysunkiem (taki Geof Darrow wannabe), to historia strasznie oklepana się wydaje.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1676 dnia: Maj 11, 2017, 11:09:16 am »
Aliens - Zbawienie / Ofiarowanie będzie mieć standardowy format 170x260

https://www.gildia.pl/komiksy/333338-aliens-zbawienie-ofiarowanie
To żadne potwierdzenie  :smile: Ale cena na to wskazuje.



A to kiedy ma być?

mkolek81

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1677 dnia: Maj 11, 2017, 11:14:39 am »
To żadne potwierdzenie  :smile: Ale cena na to wskazuje.
Ok, ale była niedawno dyskusja na temat formatu tego komiksu, niektórzy przypuszczali że będzie powiększony, więc tylko informacyjnie podałem, czepiasz się nie wiem czego.


A to kiedy ma być?
a potwierdzali że chcą to wydać? czy też masz jakieś informacje? czy jak zwykle opierasz się na plotkach?

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1678 dnia: Maj 11, 2017, 11:21:50 am »
a potwierdzali że chcą to wydać? czy też masz jakieś informacje? czy jak zwykle opierasz się na plotkach?
Potwierdzone wraz z pierwszym tomem Life & Death (za ostatnie zdanie nie powiem gdzie  :biggrin: ).
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2017, 11:25:00 am wysłana przez JanT »

Kijanek

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1679 dnia: Maj 11, 2017, 11:25:49 am »
@up
Dobra wiadomość :)