Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 1038344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ty_draniu

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1740 dnia: Maj 21, 2017, 07:39:37 pm »
Tak na logikę, skoro uważali, że dodruk jest nieekonomiczny, to wydaje się, że publikacja tego dodatku oddzielnie nie ma sensu.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1741 dnia: Maj 21, 2017, 10:15:28 pm »
Wiem, że pewnie to pytanie już kiedyś padło, ale czy wiecie może jakie sąszanse na dodruk "Incal" i "Final Incal"? Czy tylko allegro z tymi chorymi cenami mi zostało?
Final Incala chyba nie zamierzają wznawiać, a ceny na allegro (na razie) są w okolicach okładkowej (lub niewiele wyżej), więc kto chce ten komiks kupić w miarę tanio to nie ryzykowałbym na ewentualne 2. wydanie nie wiadomo kiedy.




mgnesium

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1742 dnia: Maj 22, 2017, 12:15:07 am »
Tak na logikę, skoro uważali, że dodruk jest nieekonomiczny, to wydaje się, że publikacja tego dodatku oddzielnie nie ma sensu.

sądzę jednak, że nie do końca uważają dodruk za nieekonomiczny, ale nie są pewni ilościowego zapotrzebowania na ten tytuł.

dlatego właśnie zdecydowano się na półśrodek w postaci wydania łączonego - pozycja znajdzie nabywców zarówno wśród "frajerów" (w tym momencie podwójnych), jak i wśród nowych czytelników.*



*oczywiście czystemu dodrukowowi z jednoczesną premierą dekonstrukcji mogą stać na przeszkodzie względy licencyjne. wydaje mi się, że ktoś tutaj wspominał, że również za granicą wydania "deluxe" (24x32) i "super deluxe" (30x40) miały limitowany nakład, bez szans na reprint.

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1743 dnia: Maj 22, 2017, 12:39:57 am »
dlatego właśnie zdecydowano się na półśrodek w postaci wydania łączonego - pozycja znajdzie nabywców zarówno wśród "frajerów" (w tym momencie podwójnych), jak i wśród nowych czytelników.*
Bez przesady z tymi frajerami - zawsze możesz sprzedać swój egzemplarz...

Wydawanie najpierw uboższej wersji, a potem bogatszej to rzeczywiście działanie kontorwersyjne, ale w momencie wydawania ich 1. wydania chyba te bogasze wydanie jeszcze nie istniało (zresztą nawet jakby istniało, dla wtedy tak młodego wydawnictw wydawanie na bogato - a więc jeszcze drożej - nawet Incala to byłoby dość spore ryzyko)


Z kolei wydanie teraz osobno komepdium to też duże ryzyko dla wydawnictwa, skoro szacują, że nie ma dużego rynku na sam dodruk... nie wspominając juz o tym, że duża ilość osób zaczęła by narzekać, że mogli wydać wszystko w integralu (vide casus Hugo; komiksowo w większości woli integrale, co przy okzaji na pewno jest tańsze niz 2 osobne książki)... i tak źle, i tak niedobrze.


Ja się cieszę na ten integral, a swojego Incala chyba zostawię, a w grudniu kupie tego wypasionego. Nakład pewnie nie będzie duży, wyprzeda się pewnie w rok, albo krócej, to potem ceny znów skoczą, tak, że ich pierwsze wydanie będzie można sprzedać drozej niż teraz, kiedy wszyscy zaczną wystawiać.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2017, 12:43:58 am wysłana przez mack3 »

Offline 8azyliszek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1744 dnia: Maj 22, 2017, 06:24:10 am »
Mi jako laikowi wydaje sie ze Scream możnie nie lic,ył po prostu że im się ten Incal do cna sprzeda. A teraz skoro nie mogą z jakichś powodów zrobić dodruku, to chyba dobrze że robią chociaż to wydanie specjalne. Lepszy taki nowy Incal dla tych którzy go nie mają, niż tylko chore ceny na Allegro.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1745 dnia: Maj 22, 2017, 07:33:54 am »
*oczywiście czystemu dodrukowowi z jednoczesną premierą dekonstrukcji mogą stać na przeszkodzie względy licencyjne. wydaje mi się, że ktoś tutaj wspominał, że również za granicą wydania "deluxe" (24x32) i "super deluxe" (30x40) miały limitowany nakład, bez szans na reprint.

Dlatego może to będzie regular format, którego Scream przy Jodoverse jeszcze nie tknął. Inna sprawa to czy będzie się czym podniecać jesli chodzi o ten Deconststructing (moze ktoś ma to po francusku i coś skrobnie? to się nazywa les Mysteres d'Incal) bo na przykładowych stronach widać tylko jakąś niezbyt intrygujacą encyklopedię postaci. W takim przypadku bym to kompletnie olał jako odcinanie kuponów, ale gdziestam była wzmianka o szkicach koncepcyjnych etc, więc zobaczymy

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1746 dnia: Maj 22, 2017, 11:11:33 am »
Lepszy taki nowy Incal dla tych którzy go nie mają, niż tylko chore ceny na Allegro.
Incal od jakiegoś czasu chodzi na allegro po ok. 200 zł, przy okłdkowej 169zł chorą ceną bym tego nie nazwał. 31 zł ponad okładkową to jednak co innego niż 300-450 zł, w jakiej to cenie chadzały 1. wydania swego czasu

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1747 dnia: Maj 22, 2017, 11:21:17 am »
Kurcze, niby trzeci Incal mi nie jest do szczęścia potrzebny, ale jak zrobią jeszcze większy format i dodadzą sporo fajnych grafik, to kupuję. A zakładam, że okładkowo możemy spodziewać się 200-250 zł.

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1748 dnia: Maj 22, 2017, 01:00:02 pm »
Kurcze, niby trzeci Incal mi nie jest do szczęścia potrzebny, ale jak zrobią jeszcze większy format i dodadzą sporo fajnych grafik, to kupuję. A zakładam, że okładkowo możemy spodziewać się 200-250 zł.
Nakład pewnie będzie limitowany (bardziej niż w innych przypadkach ich limitowanych tytułów), to i cena przez to tym bardziej wyższa.
Ale pewnie odbiorców znajdą. Raz, że tych co teraz szukają i trafiają na allegro na Incala za 200 zł i więcej, dwa tych, co kupią jednak kolejną wersję.

Offline 8azyliszek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1749 dnia: Maj 22, 2017, 01:13:15 pm »
@UP
Czyli Incal nie dla mnie. Za drogi. Może zacznę od Kasty Metabaronów.

mgnesium

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1750 dnia: Maj 22, 2017, 01:18:54 pm »
tych, co kupią jednak kolejną wersję.

sądzę, że ta nowa wersja w 7 na 10 przypadków trafi właśnie do takich osób.

sam się zastanawiam nad zakupem, ale decydującym kryterium jest format. jeżeli miałoby być tak jak pisze gobender, to na 99% sobie daruję ten album. nawet zejście do a4 wydaje się słabym pomysłem.

ale kto może wiedzieć, jak porąbane licencje pisze dział prawny humanoids?

Feldkurat

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1751 dnia: Maj 22, 2017, 01:32:14 pm »
Na tym wznowieniu Incala mogą się sparzyć, bo większość zainteresowanych nabyła poprzednie wydanie. Wydaje mi się, że stosunkowo niewiele zostało tych, którym jeszcze tego brakuje lub tych, którzy zaopatrzą się w kolejne wydanie dodatkowo. Dlatego też nie sądzę, że wznowią Final Incal i Przed Incalem, jeśli dostaną po kieszeni za kolejne wydanie Incala.

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1752 dnia: Maj 22, 2017, 02:04:03 pm »
Ten komiks obłożony jest u nas takim kultem (przypominam, że jest to pozycja mistrzów komiksu Egmontu, która osiągała bodajże najwyższe ceny ze wszystkich, a wydanie było - mówiąc delikatnie - nienajlepszej jakości), że kilkaset egzemplarzy powinno rozejść się bez problemu. Tak ja to widzę - sam raczej kupię.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1753 dnia: Maj 22, 2017, 02:54:47 pm »
bo większość zainteresowanych nabyła

Przy czym nie mamy zielonego pojęcia czy większość i czy nabyła.
Sorry, ale takie wnioski wynikają w prostej linii z.. niczego.

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1754 dnia: Maj 22, 2017, 03:34:42 pm »
Ja nie nabyłem i chyba się skuszę jak wydadzą to w odpowiednim formacie i mega wydaniu. :cool:

 

anything