Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 1039081 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1965 dnia: Listopad 15, 2017, 02:59:52 pm »
EDIT: Ogolnie jak tak teraz ogladam to nasze wydanie, to jakosc wydania w odniesieniu do ceny okladkowej pozostawia wiele do zyczenia. Gdybym zwracal szczegolna uwage na to "co i za ile kupuje", to chyba w tym przypadku bylbym zawiedziony.

Możesz rozwinąć?

I jak ktoś może to niech wrzuci jakieś fotki.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1966 dnia: Listopad 15, 2017, 03:24:07 pm »
Nie za bardzo wiem, co mialbym rozwijac. Te Alieny, to po prostu zwykly komiks formatu ok. 2 cm wyzszego niz A4 (ale troche wezszego niz A4), ze zwykla matowa okladka HC i z offsetowym papierem, ktory jest raczej gruby (to akurat jest zaleta), maźnietym na obrzeżach czarna, nieswiecaca farba. Biorac pod uwage powyzsze, raczej mierne cechy oraz grubosc komiksu ok 200 stron cena okladkowa 120 zl wydaje mi sie wysoka.

Szczegolnie jest to widoczne jesli sie wezmie np. kontekst takiego grubasa jakim jest Torpedo z 700 offsetowymi stronami, ktory na dodatek jest niewiele droższy (29 zl).

Niestety nie mam aktualnie apartu, zeby cykac fotki, ktore by to wszystko pokazaly.

EDIT: No i te grafiki nie prezentuja sie jakos okazale na tym papierze. Nie to zebym byl jakims fanem kredy w kazdym przypadku, ale akurat tutaj wydaje mi sie, ze kreda bardzo by to wszystko pociagnela wizualnie w gore.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2017, 03:30:26 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1967 dnia: Listopad 15, 2017, 03:27:42 pm »
Scream niestety obok Taurusa ma bardzo drogie komiksy. Dobrze, że można kupić to z 40% rabatem ale nadal trochę za dużo.

Offline tical

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1968 dnia: Listopad 15, 2017, 04:52:57 pm »
da ktos jakies fotki szczególnie grzbietu:):):):


Offline Klint

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1969 dnia: Listopad 15, 2017, 06:52:57 pm »
Scream niestety obok Taurusa ma bardzo drogie komiksy. Dobrze, że można kupić to z 40% rabatem ale nadal trochę za dużo.

Zgadza się ale są to też wydawnictwa które nie porzucają czytelników nawet tych najsłabszych (sprzedażowo) serii.

Offline kenji

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1970 dnia: Listopad 15, 2017, 08:01:54 pm »
ze scream nie dam przykładów, ale wydaje mi się że to kwestia czasu np z tytułem Dekalog, ale Taurus ma trochę na sumieniu , proszę bardzo :


- Zabójca
- Queen i Country
-Zbir
- ja wampir
-najgorsza kapela świata
-nocturno


Fakt, wszystkie te pozycje były wydawane w tzw "trudnych czasach" ale jednak , są to tytuły które zostały porzucone. A szkoda... przede wszystkim 2 pierwszych. Zabójca całkiem dobrze sobie radzi i kolejne tomy powstają a Queen i Country to jeden z najlepszych komiksów sensacyjnych jakie było dane mi czytać. Jestem przekonany że teraz chwyciłoby na maksa.

Offline sum41

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1971 dnia: Listopad 15, 2017, 08:03:46 pm »
Zbiera bym brał  :lol:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline juras9

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1972 dnia: Listopad 15, 2017, 08:24:53 pm »
Jestem przekonany że teraz chwyciłoby na maksa.


Uważam wręcz odwrotnie. Ilość dostępnych na rynku pozycji jest ogromna i ciągle rośnie z miesiąca na miesiąc. Nawet nie zabieram się za takie pozycje i wymieniony wyżej dekalog bo ledwo wyrabiam z tym co jest, może trochę subiektywnie, bardziej interesujące i ... chwytliwe :biggrin:  (popularne?).


Co do dekalogu - to niby jest pozycja limitowana więc nie wierzę aby nie dokończyli.

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1973 dnia: Listopad 16, 2017, 10:12:36 am »
Podbiję temat. Czy może się ktoś podzielić zdjęciami nowego Aliensa?

Offline Talvi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1974 dnia: Listopad 16, 2017, 01:05:36 pm »
Podbiję temat. Czy może się ktoś podzielić zdjęciami nowego Aliensa?


Proszę:













Offline [robak]

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1975 dnia: Listopad 16, 2017, 01:20:43 pm »
Faktycznie jakość naszego wydania nie jest zadowalająca. Mam wrażenie słabej jakości materiałów (choć papier faktycznie gruby).

Do tego, wydaje mi się, mamy straszny babol edytorski. Chyba, że tak ma być, a ja czegoś nie dostrzegam lub nie rozumiem. Chodzi mi o wyśrodkowanie okładki w naszej edycji. Jest fatalnie kopnięta w lewo. Rzuciło mi się to w oczy, gdy tylko wyciągnąłem komiks.

https://www.youtube.com/watch?v=NqFjuAIRWUw
Tutaj widać, że inne edycje potrafią być normalnie wyśrodkowane. 

Offline juras9

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1976 dnia: Listopad 16, 2017, 02:06:11 pm »
nie wiem co napisać widząc tą okładkę... o kulfon? Wygląda na to, że jest na środku połowy okładki, ale licząc od środka grzbietu...

Offline peta18

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1977 dnia: Listopad 16, 2017, 02:10:54 pm »
Do tego, wydaje mi się, mamy straszny babol edytorski. Chyba, że tak ma być, a ja czegoś nie dostrzegam lub nie rozumiem. Chodzi mi o wyśrodkowanie okładki w naszej edycji. Jest fatalnie kopnięta w lewo. Rzuciło mi się to w oczy, gdy tylko wyciągnąłem komiks.
Jest przesuniecie spotegowane optycznym zludzeniem, bo Scream nie wzial pod uwage tego lamania/rowku na grzbiecie. Jakby wysrodkowali wzledem lamania i krawedzi to efekt by zniknal. Fakt, ze skopali to minus. Drugi minus to lamanie tekstu sciaglego na poczatku i koncu strony - dramat. Przez brak dzielenia wyrazow i swiatlo w niektorych linijkach jest masakrycznie duze, dodatkowo Scream nie odroznia dywizu od polpauzy, no i pojedyncze litery na koncu zdan (przynajmniej w jednym przypadku, bo dopiero co otworzylem i zobaczylem : ). Ale lamanie tekstu ciaglego to bolaczka wielu polskich wydawcow komiksowych, niestety.

Ale zeby za bardzo nie jechac po tym wydaniu, to na mnie jakosc wydania zrobila dobre wrazenie. Szczegolnie podoba mi sie ta czern na krawedziach stron.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1978 dnia: Listopad 16, 2017, 03:45:55 pm »
Dzięki Talvi!

Okładka skopana niemiłosiernie. Ludzie Wydawca z tyloma komiksami na koncie, a takie babole popełnia? No nic trzeba gdzieś poszukać i zamówić.

Offline kenji

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1979 dnia: Listopad 16, 2017, 04:35:01 pm »
A treść ?