Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 1038723 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1980 dnia: Listopad 16, 2017, 07:53:26 pm »
Myślicie, że Scream wyda Świat Edeny? Gdyby komiks był w katalogu Humanoides, to by było pewne.
Edenę zdaje się ma Casterman i tutaj bardziej pasuje mi Egmont. Tylko ja chcę powiększony, cacy format.

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1981 dnia: Listopad 16, 2017, 08:02:26 pm »
Jako że ostatnio przypisywano mi zdolność prekognicji (przewidziałem Białego Lamę), to odpowiem - bardzo małe szanse. Na tym (Moebiusie) ręce trzyma Egmont, więc raczej u nich trzeba prosić - tym bardziej, że coś napoczęli i zostawili. Po cichu liczę, że do niego wrócą w 2018, ale to i tak będą pewnie jakieś chudziny, a nie "Świat Edeny" (raczej mało popularny komiks, na moje oko).

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1982 dnia: Listopad 16, 2017, 08:30:56 pm »
I akurat w tym przypadku powiększony format chyba niewiele by dał, bo źródła chyba nie są najlepszej jakości. Widać to na kolorach zarówno starych z Egmontu jak i nowszym wydaniu Dark Horse.

Offline Kokosz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1983 dnia: Listopad 16, 2017, 10:55:50 pm »
Jest przesuniecie spotegowane optycznym zludzeniem, bo Scream nie wzial pod uwage tego lamania/rowku na grzbiecie. Jakby wysrodkowali wzledem lamania i krawedzi to efekt by zniknal.

Myślę, że nie masz racji. Ten rowek jest zbyt płytki, żeby różnica między prawym i lewym marginesem była aż taka duże. Według mnie grafik źle ustawił szerokość okładki (frontu) albo prowadnicę osi. Zwłaszcza, że to nie jest w typowym formacie Screamowego Aliensa, nie?

Offline peta18

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1984 dnia: Listopad 17, 2017, 05:28:59 am »
Myślę, że nie masz racji. Ten rowek jest zbyt płytki, żeby różnica między prawym i lewym marginesem była aż taka duże. Według mnie grafik źle ustawił szerokość okładki (frontu) albo prowadnicę osi. Zwłaszcza, że to nie jest w typowym formacie Screamowego Aliensa, nie?
Jest spore przesuniecie i jest to ewidenie skopane, ale jeszcze bardziej kluje w oczy ze wzgledu na ten rowek, jeszcze bardziej zmniejsza sie optycznie margines (widac to np. na ostatnim Daredevillu od Egmontu, czy Deadpoolu). Skopali te okladke po calosci i mozliwe, ze wlasnie tak zrobili jak piszesz. A format jest ciut wiekszy niz A4 na wysokosci.
Juz lepiej by to wygladalo jakby obrazek i winieta byly przesuniete do prawej. Dziwniejsze jest jeszcze to, ze okladka z ich strony ma normalnie przygotowane marginesy.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline rzem

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1985 dnia: Listopad 17, 2017, 07:22:25 am »
Kiedy patrzę na okładkę, to ten rowek jednak ogranicza pole, w którym oko traktuje okładkę jako całość. Może niezbornie to ująłem, ale mam takie same wrażenie jak peta18, że gdyby wycentrowali obrazek względem rowka, to byśmy mieli inne odczucie.


No dobra, a jak treść? Podpowiedzcie coś, bo opisy oficjalne zachęcają, bo kontynuacja, bo mroczne itd., ale graficznie nie do końca mój gust. W takich przypadkach scenariusz, cała historia decyduje. Ktoś już miał okazję ocenić treść?

Offline Benson

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1986 dnia: Listopad 17, 2017, 11:55:58 am »
Podpinam się. Też jestem ciekaw, czy warto wydać stówę.

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1987 dnia: Listopad 17, 2017, 12:16:25 pm »
Około 70zł bo za tyle można kupić.

Offline Benson

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1988 dnia: Listopad 17, 2017, 12:33:09 pm »
Gdzie? Bo najtaniej znalazłem za 89 (z przesyłką).

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1989 dnia: Listopad 17, 2017, 12:44:17 pm »
Scream normalnie chodzi po 40% lub więcej. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Offline vision2001

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1990 dnia: Listopad 17, 2017, 12:52:20 pm »
Aliens z bonito.pl kosztował mnie 79,79. Wcześniej próbowałem kupić z merlin.pl, ale anulowali (a cena miała być 69,99). Taka sytuacja...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1991 dnia: Listopad 17, 2017, 01:40:56 pm »
Ja się nie śpieszę ze Scream nigdy bo wiem, że może osiągnąć nawet 44% :biggrin: Poczekam i na Mestro lub Dobreksiazki kupię w okolicach wspomnianych 70zł lub mniej.

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1992 dnia: Listopad 17, 2017, 02:29:45 pm »
A ja mam dziwne przekonanie, że nowe tytuły Screama nie trafią do dyskontów. Albo nie szybko.
Merlin anulował wszystkie zamówienia z ich nowościami. W księgarniach internetowych nie ma tych tytułów, nawet jak wcześniej były w zapowiedziach. Mają to tylko księgarnie mniej lub bardziej związane z komiksami.
No i Bonito, ale Ci ostatni akurat nie mają rabatów na Scream na poziomie 40%.

Offline Jaxx

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1993 dnia: Listopad 17, 2017, 02:38:56 pm »
"Aliens 30th Anniversary" jest wydaniem limitowanym (ktoś wie, ile egzemplarzy?), zatem raczej może być kiepsko z dostępnością w dyskontach. Sam waham się nad zakupem i czekam na jakieś opinie odnośnie fabuły i scenariusza (Talvi, Kuki - zarzućcie coś :) ), ale znowu trochę ryzykownie jest czekać przy wydaniu limitowanym...


Offline vision2001

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1994 dnia: Listopad 17, 2017, 03:03:16 pm »
"Aliens 30th Anniversary" jest wydaniem limitowanym (ktoś wie, ile egzemplarzy?)
Limitowany jest też (a właściwie był tom pierwszy serii) Dekalog. Można go znaleźć w wielu miejscach.
Dobrym pytaniem jest właśnie pytanie: ile Aliensów zostało wydrukowanych? (i tu pojawia się temat-rzeka: nakłady; jakby człowiek wiedział ile czego wydrukowano to może by się może spieszył z zakupem, a tak czasem odwleka ten zakup i odwleka, aż tytuł się wyprzeda (czasem w ciągu 5 lat ;) ale zawsze) ).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---