Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 1039005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2010 dnia: Grudzień 02, 2017, 05:54:51 pm »
Można jeszcze gdzieś kupić "Angel Wings"?

U mnie. Zapraszam na priv.

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2011 dnia: Grudzień 02, 2017, 07:04:32 pm »
Dlaczego ten pakiet listopadowy jest tak słabo dostępny? Był poślizg z datą premiery ale wydawca nie widzi problemu z dostępnością w księgarniach mówiąc, że komiksy są dostępne. Sklepy specjalistyczne mają i w Bonito widzę, że część się pojawiła. Reszta nie ma. Ktoś może ma informacje bo nie chciałbym przegapić tego Aliena :roll:

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2012 dnia: Grudzień 02, 2017, 07:44:38 pm »
Ja mam z drugiej ręki, że od tej pory taką dostępność już będzie bo wydawca zmienił politykę.

Offline sum41

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2013 dnia: Grudzień 02, 2017, 09:38:13 pm »
Dlaczego ten pakiet listopadowy jest tak słabo dostępny? Był poślizg z datą premiery ale wydawca nie widzi problemu z dostępnością w księgarniach mówiąc, że komiksy są dostępne. Sklepy specjalistyczne mają i w Bonito widzę, że część się pojawiła. Reszta nie ma. Ktoś może ma informacje bo nie chciałbym przegapić tego Aliena :roll:

W sklepie Fantastyczne światy mają.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2014 dnia: Grudzień 02, 2017, 10:43:09 pm »
Fantastyczne to taki sklep mogę powiedzieć nawet specjalistyczny jeśli chodzi o komiksy. Do tego bardzo drogo. Chodzi mi bardziej o Mestro lub Dobreksiazki. Trzeba czekać :sad:

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2015 dnia: Grudzień 02, 2017, 11:15:45 pm »
Tak dużo nieprawdy w jednym zdaniu :}

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2016 dnia: Grudzień 02, 2017, 11:23:11 pm »
W pierwszym czy drugim? :biggrin:

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2017 dnia: Grudzień 02, 2017, 11:31:14 pm »
Trzeba czekać :sad:
Obawiam się, że czekanie nic nie da, prędzej nakład się skończy, przynajmniej takie są plany wydawcy obecnie by nie rozszerzać dystrybucji.

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2018 dnia: Grudzień 03, 2017, 12:12:25 am »
Ja mam z drugiej ręki, że od tej pory taką dostępność już będzie bo wydawca zmienił politykę.


Czyli Scream nie dość, że "przoduje" w wysokościach cen okladkowych, to teraz nie będzie dostępny z naprawdę wysokimi rabatami...? Tak właśnie widziałem, że zarówno 2. część Kasty (co ciekawe pierwsza wszędzie jest), jak i Technokapłani, Legenda, Aliens słabo dostepne, ale miałem nadzieję, że to tylko chwilowe... oj dla mnie to znaczy, że chyba powoli czas wypisywać się z ich komiksów. Trochę za dużo na rynku dobra.


W sumie trochę zły okres sobie wybrali. Nawet dziś z mojej strony poszłyby 3-4 zamówienia na ich komiksy gdyby były dostępne w ravelo z aktualną promocją BLIKa.

Offline nazareth

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2019 dnia: Grudzień 03, 2017, 05:00:06 am »
Fantastyczne to taki sklep mogę powiedzieć nawet specjalistyczny jeśli chodzi o komiksy. Do tego bardzo drogo. Chodzi mi bardziej o Mestro lub Dobreksiazki. Trzeba czekać :sad:

Porównanie, jak i statystyka, to takie "ustrojstwa" co czasami mogą dać równie zaskakujące, co nieprawdziwe wyniki.

Jeśli porównujesz ceny sklepu internetowego (jakiegokolwiek) do cen promocji z masterpassem w merlinie, czy obecnej z blikem w ravelo, to cóż...wszędzie jest bardzo drogo.
Tylko, że takie rabaty jak koledzy pisali (50-55% od okładkowej) to mają normalnie pewnie hurtownie u wydawców :)
A jak zestawisz normalne ceny tych księgarń, to wyjdzie Ci że taniej jest w FŚ, w Bonito, nawet w Gildii niż merlinie, ravelo. Ot, takie...porównanie.

Odstają od nich Mestro czy dobreksiążki, racja. Ale z tego co zauważyłem pewnie niedługo. Sporo wydawnictw książkowych w tych dyskontach ma już mniejsze rabaty, niż kiedyś. Podejrzewam, że wydawcy walczą z tym zaniżaniem cen.
Może tego przykładem jest też brak Screamów w tych miejscach.


@mack3
Też kiedyś myślałem, że mają najwyższe ceny. Trochę się to zmieniło. Taka Legenda Lamay za 120 okładkowej to dobra cena. Albo Technokapłani za 130 zł. Drogie są u nich cały czas pojedyncze albumy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2017, 05:03:18 am wysłana przez nazareth »

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2020 dnia: Grudzień 03, 2017, 07:55:12 am »
oj dla mnie to znaczy, że chyba powoli czas wypisywać się z ich komiksów. Trochę za dużo na rynku dobra.
Może właśnie dlatego takie problemy z dostępnością (i rabatami) Ja też już mało od nich biorę ale dlatego że za taką cenę powinno być wszystko super a często nie jest np z "edycją" literówki w Predator - Life & Death albo coś takiego:



Są też drukarskie błędy zwłaszcza że część tytułów drukują w Edica.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2017, 07:58:17 am wysłana przez JanT »

Kijanek

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2021 dnia: Grudzień 03, 2017, 09:16:11 am »

W pierwszym czy drugim? :biggrin:
Drugim
poza tym jeśli chodzi o Gildię czy FS wybór komiksów sproy
plus pakowania i kontakt

Offline nazareth

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2022 dnia: Grudzień 03, 2017, 10:06:25 am »
@JanT, mack3
Taka mnie myśl naszła, że może nieobecność Lamy czy innych nowości ze Screama ma związek też z ich ceną?
Gdybam sobie, że to coś na wzór kolekcjonerów Ongrysa, czy tytułów Elementala (Samuraj, UW) i Taurusa (Luc Orient). Mają niższą cenę, bo są na innym rabacie sprzedawane do dystrybucji. No i omijają (nie wiem czy wszystkie) hurt.

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2023 dnia: Grudzień 03, 2017, 11:07:35 am »
Mają niższą cenę, bo są na innym rabacie sprzedawane do dystrybucji.

Chyba chciałeś napisać "mają wyższą cenę".

Dziwi mnie decyzja Scream. Nie dość, że przodują w wysokościach cen (razem z Lain) to jeszcze z dyskontów wychodzą? Nie wiem nawet jak to skomentować. Zrozumiałbym to tylko wtedy gdyby wiązało się to z jakąś obniżką cen jak swego czasu u Muchy a tutaj żadnej zmiany nie widać.

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2024 dnia: Grudzień 03, 2017, 11:32:06 am »
Gdyż nie czytacie forum. Ongrys kiedyś pisał, że lepiej mu nie wchodzić w umowę z dyskontami ze względu na wysoki próg marż, by zechcieli podpisać umowę. Dlatego Ongrysa Kolekcjonerskiego nie ma wszędzie.