Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 1038718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2025 dnia: Grudzień 03, 2017, 11:49:20 am »

Czyli Scream nie dość, że "przoduje" w wysokościach cen okladkowych, to teraz nie będzie dostępny z naprawdę wysokimi rabatami...? Tak właśnie widziałem, że zarówno 2. część Kasty (co ciekawe pierwsza wszędzie jest), jak i Technokapłani, Legenda, Aliens słabo dostepne, ale miałem nadzieję, że to tylko chwilowe... oj dla mnie to znaczy, że chyba powoli czas wypisywać się z ich komiksów. Trochę za dużo na rynku dobra.


W sumie trochę zły okres sobie wybrali. Nawet dziś z mojej strony poszłyby 3-4 zamówienia na ich komiksy gdyby były dostępne w ravelo z aktualną promocją BLIKa.
Też jestem zdziwiony tą decyzją. Ponoć dla wydawnictwa to nie problem, bo pół nakładu od razu bierze gildia, tylko podkreślam, że to nie są potwierdzone informacje, a jedynie tak słyszałem z drugiej ręki.


Zobaczymy jak na tym wyjdzie wydawnictwo, bo imo może być tak, że jak zobaczą słabsze obroty to wrócą do szerszej dystrybucji, ale to też ryzyku, bo mogą nie wrócić, a nakłady wyprzedać. Ja na ostatni pakiet się skuszę, bo to mocne pozycje.

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2026 dnia: Grudzień 03, 2017, 11:49:39 am »
Jeśli porównujesz ceny sklepu internetowego (jakiegokolwiek) do cen promocji z masterpassem w merlinie, czy obecnej z blikem w ravelo, to cóż...wszędzie jest bardzo drogo.
Tylko, że takie rabaty jak koledzy pisali (50-55% od okładkowej) to mają normalnie pewnie hurtownie u wydawców :smile:
A jak zestawisz normalne ceny tych księgarń, to wyjdzie Ci że taniej jest w FŚ, w Bonito, nawet w Gildii niż merlinie, ravelo. Ot, takie...porównanie.
Drugim
poza tym jeśli chodzi o Gildię czy FS wybór komiksów sproy
plus pakowania i kontakt
Moim wyznacznikiem cenowym jest Bonito gdzie mogę sobie pozwolić na dwa dodatkowe rabaty 5% i ogólny rabat prawie 42%. Tylko, że nie na wszystkie wydawnictwa. W Scream zaopatruje się w dwóch księgarniach. Mestro i Dobreksiazki. Rabat zawsze w okolicach 40% więc to mój wyznacznik ceny.
Mogę kupić w innym miejscu ale to wychodzi nawet 10zł na jednym komiksie. Lista do kupienia jest długa i chciałbym jak najwięcej za jak najtaniej :sad:

Offline nazareth

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2027 dnia: Grudzień 03, 2017, 12:32:58 pm »
Moim wyznacznikiem cenowym jest Bonito gdzie mogę sobie pozwolić na dwa dodatkowe rabaty 5% i ogólny rabat prawie 42%. Tylko, że nie na wszystkie wydawnictwa. W Scream zaopatruje się w dwóch księgarniach. Mestro i Dobreksiazki. Rabat zawsze w okolicach 40% więc to mój wyznacznik ceny.
Mogę kupić w innym miejscu ale to wychodzi nawet 10zł na jednym komiksie. Lista do kupienia jest długa i chciałbym jak najwięcej za jak najtaniej
No właśnie to jest dokładnie to, o czym pisałem wyżej. Jak porównywać, to coś, co do siebie pasuje. Jak masz gdzieś dodatkowe rabaty indywidualne, czy za kartę dużej rodziny, to oczywiste jest że zmienia to postać rzeczy. Ale jak piszemy o rabatach "na czysto" bez blików, masterpssa, karty rodzinnej czy pływackiej, to wychodzi co innego.
Ale to na marginesie.


Chyba chciałeś napisać "mają wyższą cenę".
Wiesz, ja za Lamę oczekiwałem ceny 140zł okładkowej, więc dlatego napisałem - podkreślam że to moje gdybanie - że może mogli sobie pozwolić na niższą cenę, bo nie trafiło to do hurtowni.
Ale to tylko teoria (spiskowa).

Misiokles dobrze przywołał Ongrysa - oni sami pisali wprost, że gdyby Dredd poszedł do ogólnej dystrybucji, to musiałby kosztować pewnie ze 159 zł okładkowej.

A ogólnie:
Dochodzimy do jednej rzeczy - możesz coś kupić z rabatem 30% od okładkowej 120 i wyjdzie Ci 84 zł i 40% od okładkowej 150, co da 90 zł.
Tylko przykład. Koniec dygresji.

Czekam na kolejne zapowiedzi Screama. Ciekawe czy jak zwykle będą 4 komiksy.

Offline vision2001

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2028 dnia: Grudzień 05, 2017, 11:12:34 am »
Trochę mało szczęśliwe to tłumaczenie tytułu...



ponieważ:

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline TePe

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2029 dnia: Grudzień 05, 2017, 11:23:03 am »
Czy w poprawnym tłumaczeniu nie powinno być "Wielki książę"?

Offline Sybirak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2030 dnia: Grudzień 05, 2017, 12:23:35 pm »
Komiksy Screamu nie są dla mnie komiksami pierwszego wyboru ze względu na ofertę i cenę dlatego poczekam aż uzbiera się odpowiednia ilość dobrych pozycji  i kupię  w jednym miejscu ,z dobrym rabatem i darmową wysyłką.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2031 dnia: Grudzień 05, 2017, 08:41:43 pm »
Czy w poprawnym tłumaczeniu nie powinno być "Wielki książę"?
Tytuł już zajęty :biggrin:


Znalezione obrazy dla zapytania asteriks wielki książe
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2032 dnia: Grudzień 05, 2017, 09:21:24 pm »
Wielki Książę Nocy? :D

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2033 dnia: Grudzień 05, 2017, 09:30:43 pm »
Wielki Książę Nocy? :biggrin:
Wielkanocny Książę ?
"Jesteś podwójnym sobą."

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2034 dnia: Grudzień 06, 2017, 06:58:23 am »
Książę w Dużym Formacie  :smile:

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2035 dnia: Grudzień 06, 2017, 06:07:26 pm »
Przejrzalem sobie strone Scream na fb i natrafilem na zadane jakis czas temu pytanie o Mroczne Miasta - czy rozważają ten tytuł. Odpowiedź Scream: " ;) "


Wiem, nic to nie znaczy, ale... Jak to wydadzą to na tym komiksie wybczę im nawet tę ich cenę i słabszą dostępność.


Czytałem 1 część wydana przez Manzoku i bardzo mi się podobało. Takie 5+/6.

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2036 dnia: Grudzień 06, 2017, 08:22:34 pm »
A kolejne nie są gorsze - wręcz przeciwnie.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2037 dnia: Grudzień 06, 2017, 08:39:40 pm »
Byłoby bardzo miło, bo IDW się z lekka ślamazarzy z tym cyklem.  Na ten moment chyba nawet nie ma żadnej zapowiedzi poza tymi, które już wyszły.

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2038 dnia: Grudzień 08, 2017, 09:08:01 pm »
Jest dobry omen! Sporo sztuk "nowości" pojawiło się w Bonito. Teraz czekać na Mestro. Oby :biggrin:

Offline keram

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2039 dnia: Grudzień 11, 2017, 01:47:43 pm »
Pytania do wydawnictwa:
Skoro Malcolm Max to bestseller, to czy rozważacie publikację innych tytułów z niemieckiego wydawnictwa Splitter?
Czy planujecie wydawanie komiksów tłumaczonych z innych języków niż francuski, angielski i niemiecki?