trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1084987 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1170 dnia: Luty 06, 2016, 07:58:16 pm »
Teraz, po paru latach systematycznego i pomyślnego rozszerzania oferty komiksowej, mogła powstać baza, która zapewniłaby start takiej inicjatywie.
Garf, zgadzam się w 99% z twoimi wpisami, ale nie w tym wypadku.
Wznowienie SW Komiks związane jest tylko z tym, że Disney zaczął produkować nowe filmy SW. Jeżeli nie wiesz, to ostatnio Egmont zaczął wydawać komiksy SW na fali serialu "Wojny klonów" (który przez 2 lata leciał na TVP 1 w niedzielne poranki), potem grono się kurczyło, także komiksy stawały się gorsze, więc trzeba było przestać, ponieważ kioskowa publikacja wymaga znacznie lepszej sprzedaży. A teraz, nadszedł kolejny, największy w historii bum na SW (3 mln ludzi na VIII epizodzie w Polsce). Nie mówiąc, że przerwa w wydawaniu Magazynu była też spowodowana kłopotami związanymi ze zmianą licencji. Sam pan Drewnowski podkreślał, że SW Komiks jest tylko zawieszony, a Egmont czeka na wzrost popularności spowodowany premierą filmu i na nowe komiksy, z nowego kanonu.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1171 dnia: Luty 06, 2016, 09:19:17 pm »
Mi się wydaje, że obawy Antariego są całkiem zasadne... niestety. Jeżeli ustawicznie człowiek może trafić na płacze, że komiksy promują "pedalstwo", że psują je "politpoprawne" trutnie (lub mój ulubieniec ostatnich dni - "feminazistki", które zniszczyły prawdziwego Lobo) to ciężko mi minimalnie z Antarim się nie zgodzić.

Aha, Ms. Marvel to w swoim gatunku bardzo przyjemny komiks, który naprawdę warto poznać, zwłaszcza, że tylko zyskuje gdy porówna się go z tą szarą masą, którą serwuje nam Egmont z Marvela.
perły przed wieprze

Offline Mati29

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1172 dnia: Luty 07, 2016, 02:57:13 pm »
Moim skromnym zdaniem to nawet jeden z najlepszych komiksów Marvela ostatnich lat! :)


Świetna, szczera postać bohaterki - sam  pomysł i wykonanie - bardzo świeże, na czasie.
Ja swój egzemplarz już mam, więc na Egmoncie mi nie zależy.


Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1173 dnia: Luty 07, 2016, 09:48:22 pm »
Ja długo się przekonywałem do tego tytułu. Początkowo kompletnie mi nie leżała główna bohaterka (jakiś taki mało Marvelowski trykot) ale z czasem się przekonałem i polubiłem. Po przeczytaniu pierwszego tomu OHC (1-11) jestem zachwycony. Świetna atmosfera wykreowanego świata, jest tu coś autentycznego, do czego chce się wracać. Niestety świeżość konceptu i ta lekkość gdzieś pod koniec umyka w momencie
Spoiler: pokaż
 finalnej konfrontacji z Inventorem. Sceny z zeszytu wieńczącego tę potyczkę wydały mi się mocno infantylne, zwłaszcza "przemowa" Kamali motywująca rówieśników. Rozumiem, że gdzieś tu płytko pogrzebany jest aspekt dydaktyczny, przejawiający się w akceptacji własnych słabości i osobowości celem podwyższenia własnej wartości (dla nastolatków), lecz dla mnie było to mało oryginalne i bardzo wymuszone
. Dalszych zeszytów nie czytałem, nie wiem czy poziom jest nadal dobry czy tytuł zaliczył spadek w dół. Moim zdaniem zdecydowanie lepiej wypadają sceny obrazujące proste czynności z życia Kamali w jej małym-dużym świecie, niż tłuczenie po gębach dużych villainów i zapobieganie OGROMNYM zagrożeniom. Siła tej postaci tkwi w jej małym, hermetycznym środowisku, które ma bardzo ciepłą i pogodną atmosferę.
Spoiler: pokaż
Moim zdaniem najlepiej wypadły sceny poświęcone poznawaniu przez Kamalę jej nowych mocy, a im bardziej doświadczona się stawała tym było gorzej
.

Offline piotreu

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1174 dnia: Luty 08, 2016, 11:21:10 am »
Po pierwsze chciałbym się przywitać, gdyż to mój pierwszy post  :cool:
Po drugie, dziełem przypadku trafiłem na stronę Świata Komiksu, a tam zapowiedzi z Marel NOW na rok 2016  :smile:
Uncanny Avengers, Uncanny X-Men, Thor... ja się bardzo cieszę  :biggrin:


http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/aktualnosci/art,420,marvel-now-w-2016-roku.html

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1175 dnia: Luty 08, 2016, 11:28:23 am »
http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/aktualnosci/art,420,marvel-now-w-2016-roku.html

Uncanny X-Men - jednak jest :smile:
Thor -   :biggrin:
Uncanny Avengers - ujdzie  :smile:
Thunderbolts -
kto to wybrał?  :doubt: (jedna z najsłabszych serii Marvel NOW)

Nie ma Hulka i Daredevila  :sad: a nieskończoność dopiero na jesień.

Offline mr.castor

Odp: Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1176 dnia: Luty 08, 2016, 11:28:52 am »
O matko co ten Egmont  :shock:
będzie na co wydać pieniądze

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1177 dnia: Luty 08, 2016, 11:32:29 am »
Po pierwsze chciałbym się przywitać, gdyż to mój pierwszy post  :cool:
Po drugie, dziełem przypadku trafiłem na stronę Świata Komiksu, a tam zapowiedzi z Marel NOW na rok 2016  :smile:
Uncanny Avengers, Uncanny X-Men, Thor... ja się bardzo cieszęhttp://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/aktualnosci/art,420,marvel-now-w-2016-roku.html[/url]

Witamy!
No proszę. I się wyjaśniło. Ale takiego zestawu to się chyba nikt nie spodziewał... "Thor" - super, "UX-m" - bardzo fajnie. Ale "Thunderbolts"??? Rozumiem, że to zamiast spekulowanego wcześniej "Hulka" (+ Deadpool). Drużyna dobrana "po kolorze" - nie była to, zdaje się, zbyt dobrze przyjęta seria...

Edit: A może przenieść ten fragment wątku do tematu "Marvel NOW!", gdzie też już temat jest omawiany?
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2016, 11:39:43 am wysłana przez Szczoch »
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1178 dnia: Luty 08, 2016, 11:37:04 am »
Oooo. Nie spodziewałem się aż tak szybko aż tak dużego rozszerzenia serii ;)

Czyli Infinity dopiero jesienią


Offline FloreK9

Odp: Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1179 dnia: Luty 08, 2016, 11:37:36 am »
...o w twarz!  :shock: Nie dam rady kupić wszystkiego co chce w tym roku.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1180 dnia: Luty 08, 2016, 11:38:22 am »
nie była to, zdaje się, zbyt dobrze przyjęta seria...


To mało powiedziane  :lol:  Jedyna dobra rzecz w tej serii to okładki.
perły przed wieprze

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1181 dnia: Luty 08, 2016, 11:38:36 am »
nieskończoność dopiero na jesień.
Nie rozumiem tego. Wszystkie tomy serii A, NA, GotG będące przed eventem zostały już wydane. Zapowiedziany jest już wprowadzenie do "Nieskończoności" (3 tom A) i można wydawać event. Co by powiedzieć, ale ten event zatrzymuje 3 z 6 początkowych serii. "Bitwa o Atom" na koniec roku jest o tylko logiczna, że po prostu wygląda, że w marcu pojawi się 3. tom "All-New", a potem pojawią się dwa pierwsze tomy "Uncanny". Z nowych serii na pewno będę kupował "Uncanny X-Men", nad resztą pomyślę.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline buczanova

Odp: Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1182 dnia: Luty 08, 2016, 11:38:55 am »
Thor i Uncanny X- men <3 ktoś wie coś o uncanny avengers i thunderbolts?
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1183 dnia: Luty 08, 2016, 11:41:01 am »
Ciekawe czy utrzymana zostanie tendencja 2 tomy na miesiąc czy jednak rzucą więcej ?

Ja tam kupuje wszystko  :cool:

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1184 dnia: Luty 08, 2016, 11:43:31 am »
Nie rozumiem tego. Wszystkie tomy serii A, NA, GotG będące przed eventem zostały już wydane. Zapowiedziany jest już wprowadzenie do "Nieskończoności" (3 tom A) i można wydawać event.

Też mi się wydaje, że za bardzo to rozwlekają. Ale przypuszczalnie chcą "wtasować" w dotychczasowe serie wszystkie wymienione tytuły, w wyniku czego tryb wydawniczy (nawet przy trzech tytułach z NOW w miesiącu) wyjątkowo się wydłuży.
Ciekawe, kiedy zobaczymy drugi tom "New Avengers"? Byle nie zimą... przyszłego roku.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.