Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1290 dnia: Luty 16, 2016, 11:05:18 pm »
Wiecie, jak czytam teraz takie recenzje to sam się zaczynam ciut bać się czy komiks mi spasuje.
A w sumie, jak będzie zły, to poczeka się 3-4 miesiące na wysprzedanie pierwszego nakładu, i sprzeda się na Allegro w okolicach okładkowej.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1291 dnia: Luty 16, 2016, 11:19:10 pm »
Mi się ten specyficzny humor i klimat Deadpoola się podoba. Pierwszy tom nie jest wybitny ale podobał mi się. Czekam na tom 3, który podobno bardzo rozwija Deadpoola jako postać i to jak go odbieramy. Wszyscy chwalą ''The Good, The Bad and the Ugly''

A warto wspomnieć, że Deadpoola oceniam jako typowy czytelnik superhero i tylko wyłącznie Marvela. Niczego ambitniejszego jeszcze nie ruszyłem. Wierzę, że takim czytelnikom jak ja się spodoba.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1292 dnia: Luty 17, 2016, 06:25:55 am »
@UP
No właśnie.

Ja nie wiem czego innego można oczekiwać po komiksie o Deadpoolu? Prosty akcyjniak z absurdalnym zawiązaniem akcji, niskich lotów humorem i dobrymi rysunkami. Mi żarty Deadpoola bardzo podeszły, bo lubię te wszystkie nawiązania. I do Inside Out i do Kapitana Marvela i burzenie 4 ściany. No to jest kwintesencja Deadpoola. Ale jak ktoś woli jabłka niż gruszki, to ja go siłą do gruszek przekonywać nie będę. Da mnie dobry tom i teraz czekam tylko na Wade Wilson War, która wyjdzie 9 marca.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1293 dnia: Luty 17, 2016, 07:06:58 am »
A propos jeszcze Deadpoola. W oryginale praktycznie co drugą stronę mamy jakąś grę słów i nie każda jest przetłumaczalna na polski. Ciekawe ile żartów przez to przepadło w polskim wydaniu...

Mikel

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1294 dnia: Luty 17, 2016, 07:12:42 am »
Deadpool takie przyjemne czytadełko, choć nie powiem tłumaczenie zrobione dość ciekawie, bo mimo wszystko wplecione nawiązania do polskiej popkultury :wink:
Generalnie przeczytać, postawić na półkę i czekać na kolejne tomy :smile:

Offline rzem

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1295 dnia: Luty 17, 2016, 08:17:18 am »
Ja przyznaję, że ciągle się waham nad zakupem. W oryginale był żart o włączeniu muzyki kapeli Pantera. Spolszczyli to? Jestem ciekaw, jakie są te nawiązania do polskiej popkulutury.

Mikel

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1296 dnia: Luty 17, 2016, 09:03:50 am »
Co do Pantery jest wspomniane
Na szybko Deadpool lecący zaczyna recytować "orła cień"

Offline rzem

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1297 dnia: Luty 17, 2016, 09:09:12 am »
@ Mikel: dzięki  :lol:

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1298 dnia: Luty 17, 2016, 09:51:42 am »
A propos jeszcze Deadpoola. W oryginale praktycznie co drugą stronę mamy jakąś grę słów i nie każda jest przetłumaczalna na polski. Ciekawe ile żartów przez to przepadło w polskim wydaniu...

W takich chwilach cieszę się, że mam zagraniczne.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1299 dnia: Luty 17, 2016, 10:26:04 am »
Ja przyznaję, że ciągle się waham nad zakupem. W oryginale był żart o włączeniu muzyki kapeli Pantera. Spolszczyli to? Jestem ciekaw, jakie są te nawiązania do polskiej popkulutury.

"Bohatera? Prądem?"

Offline radoslaw96

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1300 dnia: Luty 17, 2016, 12:02:01 pm »
Witam, mógłby ktoś wstawić te końcowe strony z drugiego tomu Wolverine i X-Men, o których była mowa? Nie zbieram tej serii, a chętnie bym przeczytał ;-)

Offline Ulotu

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1301 dnia: Luty 17, 2016, 12:43:51 pm »
Cytuj
A propos jeszcze Deadpoola. W oryginale praktycznie co drugą stronę mamy jakąś grę słów i nie każda jest przetłumaczalna na polski. Ciekawe ile żartów przez to przepadło w polskim wydaniu...

Dowcipy zwykle są nieprzetłumaczalne pomiędzy językami, dlatego albo tłumacz będzie kreatywny, albo zabije kompletnie klimat historii.

Offline Itachi

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1302 dnia: Luty 17, 2016, 10:20:14 pm »
Ja bym jednak nie zwalał winy na tłumaczenie/tłumacza. Humor każdy ma jaki ma, więc nie można na nim opierać oceny komiksu. Trudno także złapać ducha amerykańskości mieszkając w Polsce i nie znając wszystkich prezydentów tegoż mocarstwa. Smaczki uciekają ale trzeba się z tym pogodzić.

W moim poście skupiłem się na scenariuszu, który w mojej opinii jest jednym z najgorszych jakie miałem przyjemność przeczytać. I szczerze piszę, bardziej idiotycznych wrogów chyba nie można było wymyślić dla Deadpoola. A cała historia nie zaskoczyła mnie w żadnym momencie.


Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1303 dnia: Luty 18, 2016, 07:12:12 am »
Właśnie dlatego, że przeciwnicy byli aż tak absurdalni, to pasowali do Deadpoola. Przecież on tylko się wygłupia  i odwala rożne wariactwa, które dzieją się obok głównego nurtu.

Choć w sumie za mało czytałem i znam jego losy. Ktoś z większą wiedzą mógłby napisać, czy Deadpool miał jakieś "poważniejsze" przygody, które miały jakiś wpływ na universum Marvela.

Offline brzon

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1304 dnia: Luty 18, 2016, 07:51:45 am »
No chyba ten Deadpool schodzi jak woda - w Bonito już niedostępny, do tego na 8 miejscu listy bestsellerów :-)