trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085333 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koro

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1365 dnia: Luty 22, 2016, 11:14:50 am »
Mam pytanie do znawców nowego Marvela.


Darze wielkim sentymentem X-menów. Przy okazji premiery kupiłem pierwszy tom All New X-Men. Lektura średnio mi podeszła, nie bawiłem się podczas czytania komiksu sam motyw przeniesienia się w czasie był moim zdaniem słabo zrealizowany. A może po prostu wyrosłem już z X-men...


Pytanie brzmi - czy dać jeszcze szanse tej serii i spróbować drugiego tomu, czy dać sobie spokój?

Offline kosmoski

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1366 dnia: Luty 22, 2016, 11:17:44 am »
Pytanie brzmi - czy dać jeszcze szanse tej serii i spróbować drugiego tomu, czy dać sobie spokój?


lepiej nie będzie, ja dałem sobie spokój

mgnesium

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1367 dnia: Luty 22, 2016, 12:00:20 pm »
nie wiadomo czy dodrukuje komiks, który jest 1. tomem serii i wyprzedał się w kilkanaście dni :smile:

ale nakład nie jest wyczerpany.

Offline SawiK

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1368 dnia: Luty 22, 2016, 12:09:57 pm »
Deadpool jest ciagle dostepny w Sklep.Gildia

Offline mack3

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1369 dnia: Luty 22, 2016, 12:13:08 pm »
ale nakład nie jest wyczerpany.
Uwielbiam to forumowe dzielenie włosa na czworo :wink:
Ale technicznie: oczywiście masz rację :wink:


EDIT: A, i jak spojrzałem Deadpool nie-wyprzedał się nie w kilkanaście dni, jak napisałem wczesniej, a w kilka dni od premiery.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2016, 12:22:53 pm wysłana przez mack3 »

Offline Carr

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1370 dnia: Luty 22, 2016, 12:13:36 pm »
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/292454-deadpool-1-martwi-prezydenci


Już jest wyczerpany. W sensie na gildii, w tej chwili.

mgnesium

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1371 dnia: Luty 22, 2016, 12:21:04 pm »
Ale technicznie
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/292454-deadpool-1-martwi-prezydenci
Już jest wyczerpany. W sensie na gildii, w tej chwili.

dobrze, tyle że "technicznie" egmont nie zrobi dodruku bo "na gildii już nie ma".

Offline mack3

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1372 dnia: Luty 22, 2016, 12:27:48 pm »
dobrze, tyle że "technicznie" egmont nie zrobi dodruku bo "na gildii już nie ma".
Spoko, masz rację, fakt, że można znaleść księgarnie na necie, gdzie komiks jest jeszcze dostępny (i nawet całe 2 miesjca na allegro) w kilka dni po premierze ma niezwykle duże znaczenie dla sensu mojego wpisu. To czy będzie dodruk Deadpoola jest absolutną zagadką, w zasadzie trudno cokolwiek przypuszczać w tej materii  :wink:
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2016, 12:34:03 pm wysłana przez mack3 »

mgnesium

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1373 dnia: Luty 22, 2016, 12:34:21 pm »
tyle że ja myślałem o kanale dystrybucji stacjonarnej. na półkach największego partnera egmontu zostało jeszcze bardzo dużo egzemplarzy tego tomu marvel now.

Offline mack3

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1374 dnia: Luty 22, 2016, 12:49:30 pm »
tyle że ja myślałem o kanale dystrybucji stacjonarnej. na półkach największego partnera egmontu zostało jeszcze bardzo dużo egzemplarzy tego tomu marvel now.
oh, God... ok, EDIT:
"Spoko, masz rację, fakt, że można znaleść księgarnie na necie I STACJONARNE, gdzie komiks jest jeszcze dostępny (i nawet całe 2 miesjca na allegro) w kilka dni po premierze ma niezwykle duże znaczenie dla sensu mojego wpisu. To czy będzie dodruk Deadpoola jest absolutną zagadką, w zasadzie trudno cokolwiek przypuszczać w tej materii ;) "

mgnesium

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1375 dnia: Luty 22, 2016, 01:15:51 pm »
dobrze, skoro masz problem ze zrozumieniem tego co napisałem - dla mnie z kolei Twój wpis był bez sensu.
nie ta część o teoretyzowanym dodruku kiedyś, tylko ta druga z oceną szybkości sprzedaży.

nakład się nie wyprzedał globalnie, wyprzedał się lokalnie. dla egmontu, który początkowo większą część tego co wydrukuje pakuje do empików (z zachowaniem odpowiednich proporcji dla danego tytułu), to że coś nie jest już dostępne w danym segmencie dytrybucyjnym może nie mieć większego znaczenia przy ocenie popularności danej pozycji (vide "ulotne życia" - na alei swego czasu ludzie często pytali o dodruk, tk za każdym razem odsłyłał ich do placówek swojego partnera).
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2016, 01:29:17 pm wysłana przez mgnesium »

Offline mack3

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1376 dnia: Luty 22, 2016, 01:50:37 pm »
dobrze, skoro masz problem ze zrozumieniem tego co napisałem - dla mnie z kolei Twój wpis był bez sensu.
nie ta część o teoretyzowanym dodruku kiedyś, tylko ta druga z oceną szybkości sprzedaży.

nakład się nie wyprzedał globalnie, wyprzedał się lokalnie. dla egmontu, który początkowo większą część tego co wydrukuje pakuje do empików (z zachowaniem odpowiednich proporcji dla danego tytułu), to że coś nie jest już dostępne w danym segmencie dytrybucyjnym może nie mieć większego znaczenia przy ocenie popularności danej pozycji (vide "ulotne życia" - na alei swego czasu ludzie często pytali o dodruk, tk za każdym razem odsłyłał ich do placówek swojego partnera).
Sorry, ale nie wdaję się w tak popularne "forumowe wojny" szkoda mi na to czasu; i tak już zdecydowanie za dużo wpisów popełniłem w tym temacie.
Nie mam problemu ze zrozumieniem Twoich wpisów. Bez urazy, ale być może Ty masz problemy ze zrozumieniem moich i chcesz sobie poprawić samopoczucie sugerując to innym?


W każdym razie - z mojej strony kończę wypowiedzi w tym temacie pozostając przy swoim zdaniu i zostawiając Cię z dużą dozą niepewności, co do kwestii czy będzie dodruk komiksu, który w większości sklepów jest wyprzedany tydzień po premierze ;) .

Offline Archie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1377 dnia: Luty 22, 2016, 03:05:09 pm »
Pytanie brzmi - czy dać jeszcze szanse tej serii i spróbować drugiego tomu, czy dać sobie spokój?
Daj sobie spokój dalej jest już tylko gorzej. A i nie wyrosłeś z X-Men, to po prostu jest przeciętny komiks.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline kelen

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1378 dnia: Luty 22, 2016, 04:13:54 pm »
Ludzie widzę różnie lubią interpretować wyczerpani nakładu. Jeśli pada takie hasło, to znaczy, że wydawca go już u siebie nie ma i ostatnie sztuki są w sklepach x i y.

W każdym razie - Egmont będzie robił dodruk. Sklepy współpracujące z Egmontem dostały od wydawcy zapytania na zapotrzebowanie. Pod koniec miesiąca ma być wykonany.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline pucek_miszcz

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1379 dnia: Luty 22, 2016, 04:40:25 pm »
Witam wszystkich forumowiczów  :biggrin:  jest to mój pierwszy post jednak już od jakiegoś czasu czytam forum. Co do tematu Deadpoola, mi się udało zakupić w weekend na bonito (jakimś cudem znalazły się im 4 sztuki w magazynie) i dziś przy odbiorze widziałem całe stosiki zamówień z Deadpoolem więc wydaje mi się że w najbliższym czasie wypłyną na allegro  :smile:
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

 

anything