trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1084984 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mr.J

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1380 dnia: Luty 22, 2016, 07:21:03 pm »
Czy jeszcze gdzieś można dostać Deadpoola po cenie promocyjnej?
Bo przespałem gildię  :doubt:

Atom Comics 29,99 - dostęp 24h
Egmont 31,99 - dostęp 29.02

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1381 dnia: Luty 22, 2016, 07:33:55 pm »
Jest też już na forum informacja, że planowany jest dodruk z końcem miesiąca, także powinien szybko wrócić do ogólnej dostępności.

Offline rand34

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1382 dnia: Luty 23, 2016, 07:02:26 pm »
Ostatnio przeglądałem opinie nowych serii na Goodreads( Uncanny avangers i UA), a dokładnie spojrzałem na oceny poszczególnych wydań zbiorczych. Porównałem również aktualnie wypuszczane serie. Dużo osób mówiło że poziom All new X-men mocno spada z każdym tomem, ale w porównaniu do reszty serii nie jest źle... 6. Tom ma ocene 3,66 co w porównaniu z 5. tomem Uncanny Avanegers czy 5. Guardians of the galaxy ( oba po 3,14) to nie jest tak źle. Kolejny tom Avangers 3,4 co też nie powala.
Wiem że nie ma co patrzeć na średnie oceny, nie mam zamiaru też narzekać bo wszystkie serie mam zamiar zbierać. Jednak co mnie dziwi mocno krytykowane na forum DC 52 ma oceny zdecydowanie wyższe i to praktycznie w każdej wydawanej u nas serii. Liga sprawiedliwości średnio bliżej 3,9 może poza drugim tomem, nawet dalsze tomy Batmana jak 4 i 5 maja powyżej 4,0. (4,12 i 4,21). 
Ogólnie mówiąc wydane u nas DC jest lepiej oceniane niż wydawane u nas MArvel now. Nie podałem danych z całości więc można powiedzieć że niesprawiedliwie generalizuje. Ale zacząłem kombinować zastanawiając się nad kupnem The Flesh o którym pare osób powiedziało średni. Może i tak ale patrząc na średnia to bije większość naszych Marvel Now!
Nie sugerując się już oceną czas zacząć wyrabiać sobie własne zdanie, czy to się pokryje z ocenami użytkowników Goodreads... zobaczymy.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1383 dnia: Luty 23, 2016, 07:13:19 pm »
Ostatnio przeglądałem opinie nowych serii na Goodreads( Uncanny avangers i UA), a dokładnie spojrzałem na oceny poszczególnych wydań zbiorczych. Porównałem również aktualnie wypuszczane serie. Dużo osób mówiło że poziom All new X-men mocno spada z każdym tomem, ale w porównaniu do reszty serii nie jest źle... 6. Tom ma ocene 3,66 co w porównaniu z 5. tomem Uncanny Avanegers czy 5. Guardians of the galaxy ( oba po 3,14) to nie jest tak źle. Kolejny tom Avangers 3,4 co też nie powala.
Wiem że nie ma co patrzeć na średnie oceny, nie mam zamiaru też narzekać bo wszystkie serie mam zamiar zbierać. Jednak co mnie dziwi mocno krytykowane na forum DC 52 ma oceny zdecydowanie wyższe i to praktycznie w każdej wydawanej u nas serii. Liga sprawiedliwości średnio bliżej 3,9 może poza drugim tomem, nawet dalsze tomy Batmana jak 4 i 5 maja powyżej 4,0. (4,12 i 4,21). 
Ogólnie mówiąc wydane u nas DC jest lepiej oceniane niż wydawane u nas MArvel now. Nie podałem danych z całości więc można powiedzieć że niesprawiedliwie generalizuje. Ale zacząłem kombinować zastanawiając się nad kupnem The Flesh o którym pare osób powiedziało średni. Może i tak ale patrząc na średnia to bije większość naszych Marvel Now!
Nie sugerując się już oceną czas zacząć wyrabiać sobie własne zdanie, czy to się pokryje z ocenami użytkowników Goodreads... zobaczymy.


Każdy ocenia inaczej - dla przykładu statystyka tylko numerów wypuszczanych w tym roku czyli od początku 2016 według największego serwisu cbr reviews :


DC comics conajmniej 4 gwiazdki w 5 stopniowej skali dostało tylko 10 komiksów

Marvel comics conajmniej 4 gwiazdki w 5 stopniowej skali dostało 25 komiksów




Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1384 dnia: Marzec 02, 2016, 07:11:10 pm »
Co do zbyt "taniej" dla @Antariego formy wydawania Marvel NOW. Oczywiście ideałem byłoby gdyby dostępne były 2 różne wydania - czyli w miękkiej i twardej okładce, tak to jest z książkami, albo jak kiedyś zrobiła to mandragora z Punisherem. Ale rynek komiksowy w Polsce jest za płytki, by takie coś mogło się zdarzyć. I tak mamy szczęście, że po latach zaniedbań, wreszcie Egmont zaczął wydawać premierowe pozycje w jakiejkolwiek formie. Musimy czekać aż baza klientów się rozbuduje a sam popyt pogłębi. Może wtedy będziemy mogli dostawać te same komiksy w kilku wydaniach.

Tzn mi ekonomiczne podejście bardzo odpowiada i zawsze będę wybierał najtańsze wydanie. Ale jak widać zawsze są malkontenci, którym ciągle coś nie pasuje.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1385 dnia: Marzec 02, 2016, 07:20:36 pm »
Ale rynek komiksowy w Polsce jest za płytki, by takie coś mogło się zdarzyć.
Egmont wydaje Thorgale w obu wersjach, więc jednak można, a różnica to tylko 7 złotych, no ale rzeczywiście grosz do grosza... i po sześciu komiksach wcięło kasę na siódmy.

Offline JorgeMarvel

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • the time is near
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1386 dnia: Marzec 03, 2016, 02:16:58 am »


Tzn mi ekonomiczne podejście bardzo odpowiada i zawsze będę wybierał najtańsze wydanie. Ale jak widać zawsze są malkontenci, którym ciągle coś nie pasuje.

Ludzie narzekają byle narzekać. Dobrze ze cokolwiek wydaja.
the time is near

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1387 dnia: Marzec 06, 2016, 10:41:26 am »
Właśnie przeczytałem Thanos Rising Aarona, który ukaże się w Polsce za jakiś czas. Śmiesznie wygląda taka chudzinka na półce :wink: Miniseria w fajny sposób pokazuje genezę Thanosa od narodzin, aż po czasy współczesne. To całkiem ciekawe, że młody Thanos przypominał początkowo
Spoiler: pokaż
Hannibala Lectera
a jego działania
Spoiler: pokaż
 miały charakter o wiele bardziej lokalny
. Mimo, iż początek i finał historii jest dobrze znany, opowieść jest bardzo absorbująca i dość brutalna (jak na czasy współczesne, gdzie jest tendencja do ugrzeczniania wszystkiego). Przez swoją długość historia ani przez chwilę się nie dłuży (i chwała Aaronowi za to, bo z powodzeniem można by to rozwlec na kilka tomów). Rysunki dość specyficzne (praktycznie z każdym zeszytem zmienia się dość znacznie) i pasują idealnie do charakteru historii. Myślę, że polscy czytelnicy będą zadowoleni.

Offline Motyl

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1388 dnia: Marzec 10, 2016, 02:14:55 pm »
Zapowiedzi kolejnych tomów z najnowszych tytułów Marvel Now:

Avengers: Preludium Nieskończoności
Deadpool: Łowca dusz
Strażnicy Galaktyki: Nieskończoność
Superior Spider-Man: Nie ma ucieczki
Thunderbolts: Bez pardonu
Wolverine i X-Men: Saga Hellfire
X-Men: Bitwa Atomu

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1389 dnia: Marzec 10, 2016, 02:23:55 pm »
Zapowiedzi kolejnych tomów z najnowszych tytułów Marvel Now:

Avengers: Preludium Nieskończoności
Deadpool: Łowca dusz
Strażnicy Galaktyki: Nieskończoność
Superior Spider-Man: Nie ma ucieczki
Thunderbolts: Bez pardonu
Wolverine i X-Men: Saga Hellfire
X-Men: Bitwa Atomu

Trochę nie chronologiczna ta lista ze skrzydełek bo Thunderbolts mamy już w kwietniu czyli powinno być zaraz za Avnegers 3 na liście

Czyli jeżeli Bitwa Atomu dopiero pod koniec roku to All-New X-Men 4 dopiero w 2017 ? Dobrze myślę ?

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1390 dnia: Marzec 10, 2016, 02:46:08 pm »
A ta "Saga Hellfire" to jakaś dobra historia?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Motyl

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1391 dnia: Marzec 10, 2016, 02:55:14 pm »
Cytat: bogi1
Trochę nie chronologiczna ta lista ze skrzydełek bo Thunderbolts mamy już w kwietniu czyli powinno być zaraz za Avnegers 3 na liście

Czyli jeżeli Bitwa Atomu dopiero pod koniec roku to All-New X-Men 4 dopiero w 2017 ? Dobrze myślę ?

No tak było na skrzydełkach. Licząc 2 tomy na miesiąc  to wypada jakoś w wakacje.
W "X-Men: Zagubionych" jest mignięcie przemowy Havoka z adnotacją, że cała pojawi się w albumie Uncanny Avengers: Czerwony Cień. Pewnie gdzieś po drodze i ten tytuł się pojawi.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1392 dnia: Marzec 10, 2016, 07:05:05 pm »
''Battle of Atom'' dopiero pod koniec roku bo trzeba nadrobić dwa tomy Uncanny X-Men do tego czasu.

Czeka nas teraz dłuższa przerwa od All-New X-Men bo kolejny (4) tom to już zeszyty po ''Battle of Atom''. Więc można zakładać, że ''All-New X-Men 4: All-Different''wyjdzie w 2017 dopiero. Potem powinno być ''Trial of Jean Grey'' i tak dalej.

No i po 3 tomie ''Guardians of the Galaxy'' czeka nas też spora przerwa od Strażników, kolejne zeszyty to już ''Trial of Jean Grey'', które wyjdzie tak jak wyżej wspominałem jakoś później w 2017. Długo długo



Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1393 dnia: Marzec 10, 2016, 07:13:42 pm »
Motyl jak zawsze wyprzedza czas o tydzień, bo pracuje w magazynach Egmontu. :)

Musimy nadrobić Unncany X-Men i Avengers, bo Egmont tak dziwnie podzielił serie o mutantach. Ja jestem zadowolony z tego powodu.

Offline adro

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1394 dnia: Marzec 10, 2016, 08:01:18 pm »
Osobiscie licze na 3-4 tomy marvel now w miesiacu  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

 

anything