Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085400 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline [robak]

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1485 dnia: Kwiecień 11, 2016, 08:52:43 pm »
Jak właściwie Thunderbolts prezentuje się na tle innych tytułów Marvel Now!? - dodam, że w zasadzie nie znam uniwersum Marvela poza klasycznymi tytułami.




Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1486 dnia: Kwiecień 11, 2016, 11:09:35 pm »
Jak właściwie Thunderbolts prezentuje się na tle innych tytułów Marvel Now!? - dodam, że w zasadzie nie znam uniwersum Marvela poza klasycznymi tytułami.



Posłużę się porównaniem z kina, Pierwszy tom Thunderbolts ma się do reszty Marvel NOW mniej więcej tak jakbyś próbował zestawić Kac Vegas z Annie Hall.
perły przed wieprze

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1487 dnia: Kwiecień 12, 2016, 12:55:30 am »
Przeczytałem niedawno 1 tom OHC Daredevila Waida z Now i nie wiem co myśleć. Sporo dobrych opinii się naczytałem o tym runie i pozostał lekki niesmak w ustach. Może ktoś mnie wyedukuje lub wskaże czego genialnego tutaj nie dostrzegam? Poza dość dobrą szatą graficzną jest to po prostu
Spoiler: pokaż
 bardziej łagodne spojrzenie na postać DD. Rozumiem, że zamysłem było odcięcie się od standardu wypracowanego przez Millera,
ale nie potrafię z czystym sumieniem powiedzieć, że dzieło Waida czytało mi się rewelacyjnie i świetnie się bawiłem. Bardziej przypominało mi to zwykłe wesołe superhero z okładaniem się po mordach, a sama intryga była dla mnie dość nudna. Niby mamy tu masę nowych postaci i główny motyw, który spina klamrą wszystkie zeszyty ale mimo to nie rozumiem tej wersji DD. Dość powiedzieć, że ten tom czytałem kilka dni co zdarza mi się tylko w przypadku przegadanych ramotek z lat 60-70, gdzie co chwila wyskakuje nowy złodziej w rajtuzach. Pytanie - jak jest dalej w tym runie? Warto kupować kolejne tomy? Bo po pierwszym mam (bardzo) delikatnie mówiąc mieszane uczucia. Dla mnie przeciętniak z oferty Now, choć nie ukrywam, że to opinia po przeczytaniu pierwszego tomu. Może do objęcia rozumiem geniuszu tego runu wymagana jest wiedza o pozostałych 4 tomach. Nie wiem.

Znawca DD mile widziany z opinią :)

Offline absolutnie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1488 dnia: Kwiecień 12, 2016, 07:05:20 am »
Przeczytałem niedawno 1 tom OHC Daredevila Waida z Now i nie wiem co myśleć. Sporo dobrych opinii się naczytałem o tym runie i pozostał lekki niesmak w ustach. Może ktoś mnie wyedukuje lub wskaże czego genialnego tutaj nie dostrzegam? Poza dość dobrą szatą graficzną jest to po prostu
Spoiler: pokaż
 bardziej łagodne spojrzenie na postać DD. Rozumiem, że zamysłem było odcięcie się od standardu wypracowanego przez Millera,
ale nie potrafię z czystym sumieniem powiedzieć, że dzieło Waida czytało mi się rewelacyjnie i świetnie się bawiłem. Bardziej przypominało mi to zwykłe wesołe superhero z okładaniem się po mordach, a sama intryga była dla mnie dość nudna.


Znawcą DD nie jestem, ale jak zacząłem czytać run Bendisa, to potem już leciałem po kolei przez kolejne odcinki dość długo, a pod koniec raz po raz łapałem się za głowę, bo scenariusz szedł w coraz większe niedorzeczności.Przestałem czytać i tylko znajomi mówili mi, że potem było jeszcze gorzej. A potem przyszedł Waid i zrobił porzadek.
Przeczytałem ten sam tom, co Ty i przyznaję, że to jest "dobry, stary Daredevil", czyli taki, jak go opisałeś: wesołe superhero z okladaniem się po mordach, ktore dobrze się czyta. Przyjąłem ten fakt z duża ulgą i z duzym zadowoleniem i uważam, że to właśnie ten powrót do normalności został przez czytelników doceniony.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Wojtpil

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1489 dnia: Kwiecień 12, 2016, 07:07:33 am »


Posłużę się porównaniem z kina, Pierwszy tom Thunderbolts ma się do reszty Marvel NOW mniej więcej tak jakbyś próbował zestawić Kac Vegas z Annie Hall.

Na filmwebie Annie Hall ma ocenę 7.8, Kac Vegas 7.3 więc nie do końca porównanie trafione :smile:
To i to komedia. Ta i ta ma swoich fanów. Obawiam się, że Kac Vegas jednak więcej.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline laf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1490 dnia: Kwiecień 12, 2016, 07:38:34 am »
Na filmwebie Annie Hall ma ocenę 7.8, Kac Vegas 7.3 więc nie do końca porównanie trafione :smile:
To i to komedia. Ta i ta ma swoich fanów. Obawiam się, że Kac Vegas jednak więcej.
Niemniej jednak są to dwa zupełnie różne rodzaje komedii, a zbliżona ocena wcale nie świadczy o tym, że oba filmy (pomimo tego samego gatunku filmowego) są do siebie zbliżone. Kubie g zapewne chodziło o to, że Thunderbolts mają zdecydowanie lżejszą, czy wręcz uproszczoną fabułę i są skierowane do czytelników, którzy od komiksu oczekują wyłącznie rozrywki bez zastanawiania się nad logiką / brakiem logiki w postępowaniach bohaterów / antybohaterów i bez długookresowego budowania napięcia i intrygi.

P.S. Osobiście wolę humor jaki prezentuje Annie Hall, co nie oznacza, że nie lubię Kac Vegas, vide - zamierzam kupić Thunderbolts.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2016, 08:41:17 am wysłana przez laf »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1491 dnia: Kwiecień 12, 2016, 08:34:18 am »
Znawca DD mile widziany z opinią :smile:

Nie wiem czy tego faktycznie chcesz (to jest komentarz bez złośliwości tym razem)


Niemniej jednak są to dwa zupełnie różne rodzaje komedii, a zbliżona ocena wcale nie świadczy o tym, że oba filmy (pomimo tego samego gatunku filmowego) są do siebie zbliżone. Kubie g zapewne chodziło o to, że Thunderbolts mają zdecydowanie lżejszą, czy wręcz uproszczoną fabułę i są skierowane do czytelników, którzy od komiksu oczekują wyłącznie rozrywki bez zastanawiania się logiką / brakiem logiki w postępowaniach bohaterów / antybohaterów i bez długookresowego budowania napięcia i intrygi.

No, trochę o to mi chodziło bo absolutnie nie spodziewałem się, że ktoś mi rzuci tu... oceną z filmwebu (w ogóle nie rozumiem tego oceniania filmów patrząc tak literalnie na oceny z serwisów, to jest tak głupie jak próba sztywnej oceny jakości dzieła kultury, przez pryzmat ilości sprzedanych egzemplarzy).

Tak, mi chodzi tylko co oferuje Thunderbolts, a oferuje prostacką historię (na początku, nie przeczytałem nic ponad drugi tom, nie miałem sił), które bardzo stara się być luźnym campem ale niestety nie radzi sobie z tym zbytnio (np. taki Fear Agent jest baaardzo campowy i jest dokładnie tym co camp powinien oferować lubującemu się w nim czytelnikowi, Thunderbolts już nie). To jest taki cep przy którym nawet GOTG Bendisa wydaje się bardzo przemyślanym komiksem pełnym niuansów.

Oczywiście nikomu nie będę odradzał jakoś bardzo, sam osobiście gardzę Superior Spider-Manem a widzę jak dużo ma fanów bardzo zadowolonych z lektury.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2016, 08:45:56 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline rzem

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1492 dnia: Kwiecień 12, 2016, 09:03:22 am »
Tak, z tym Filmwebem to średnia opcja. Nawet jeśli zgodzilibyśmy się, że tego typu średnie się do czegoś nadają, to najpierw trzeba sprawdzić, czy obydwa dzieła ocenia ta sama grupa osób - a mam wątpliwości, jak duży jest zbiór wspólny w tym przypadku.


Ale przede wszystkim dzięki za opis Thunderboltów, bo serio rozważałem tę pozycję.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2016, 09:11:00 am wysłana przez rzem »

Offline kosmoski

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1493 dnia: Kwiecień 12, 2016, 09:50:34 am »
Jak dla mnie to komiksowe guilty pleasure, coś jak Sand Sharks czy Sharktornado, które mimo że cienkie jak sik węża, może dawać odrobinę radochy  :badgrin:

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1494 dnia: Kwiecień 12, 2016, 10:10:30 am »
Jak dla mnie to komiksowe guilty pleasure, coś jak Sand Sharks czy Sharktornado, które mimo że cienkie jak sik węża, może dawać odrobinę radochy  :badgrin:


To ja polecam (serio) zamienić to guilty pleasure np. na ten komiks: Space Riders z Black Mask ;)
http://www.comicbookresources.com/?page=preview&id=25781 Sensu w tym nie ma ale jest to tak piękne w tym, że pochłonąłem tom w kilkanaście minut i potem przeczytałem go z miejsca jeszcze raz. Piękne szaleństwo.

Nawet nie jako kontra, tak mi się przypomniało jak cudowna to zabawa i jak mało popularny komiks (choć to już offtop bo nie MN).
perły przed wieprze

Offline brzon

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1495 dnia: Kwiecień 12, 2016, 11:35:31 am »
Przeczytałem niedawno 1 tom OHC Daredevila Waida z Now i nie wiem co myśleć.
Znawca DD mile widziany z opinią :smile:
Znawcą Daredevila nie jest, ale wielkim fanem :biggrin:  Najpierw czytałem Daredevila Millera, potem był Bendis, Brubaker, Diggle, Waid, a teraz czytam starocie z lat 60-90.
Co do Waida - po przeczytaniu 1 OHC odniosłem dokładnie takie samo wrażenie jak Ty - bardzo lajtowy, w klimacie lat 60 Daredevil, który w zasadzie przykuł moją uwagę jedynie w pierwszych 6 zeszytach. Wolałem bardziej mróczne klimaty. Ale pocieszę Cię - 2 OHC podobał mi się bardziej (nieznacznie), bo poza nieudanym crossoverem z Punim i Spiderem zaczęły się pojawiać klimaty trochę rodem z Bendisa (trochę!). Natomiast po 3 OHC to już w ogóle byłem bardzo zadowolony i uważam, że jest to najlepsza część runu Waida (szczególnie "Ikari Saga"). Wszystko łączy się w całość, nabiera rumieńców i jest bardziej serio (ale ciągle na lekkim lajcie :-)). Więc polecam czytać dalej i mam nadzieję, że tak jak ja po 36 zeszycie będziesz miał banana na twarzy z radości :smile:

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1496 dnia: Kwiecień 12, 2016, 12:18:46 pm »
Wolałem bardziej mróczne klimaty.

O, to zupełnie tak jak ja. Tak jak pisałem wcześniej, rozumiem cel zabiegu. Problem w tym, że mnie nie zdążył się jeszcze przejeść Millerowski i post-Millerowski DD, więc run Waida wydał mi się po prostu przeciętnym superhero, dobre czytadło ale czegoś zabrakło.

Ale pocieszę Cię - 2 OHC podobał mi się bardziej (nieznacznie), bo poza nieudanym crossoverem z Punim i Spiderem zaczęły się pojawiać klimaty trochę rodem z Bendisa (trochę!). Natomiast po 3 OHC to już w ogóle byłem bardzo zadowolony i uważam, że jest to najlepsza część runu Waida (szczególnie "Ikari Saga"). Wszystko łączy się w całość, nabiera rumieńców i jest bardziej serio (ale ciągle na lekkim lajcie :smile: ). Więc polecam czytać dalej i mam nadzieję, że tak jak ja po 36 zeszycie będziesz miał banana na twarzy z radości :smile:

Czyli jednak warto brnąć w to dalej. Dzięki za opinię, będę się mocno zastanawiał nad kolejnymi tomami. Z niektórymi Now miałem tak, że od razu kupowałem kontynuacje (albo czekałem na wydanie). Tutaj nie, ale jak będzie jakaś okazja cenowa to chyba spróbuję.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1497 dnia: Kwiecień 12, 2016, 01:08:04 pm »
Znawcą Daredevila nie jest, ale wielkim fanem :biggrin:  Najpierw czytałem Daredevila Millera, potem był Bendis, Brubaker, Diggle, Waid, a teraz czytam starocie z lat 60-90.


O, to ja czekam na Twoje opinie o runie Ann Nocenti. Ten okres zasługuje na więcej miłości od czytelników niż dostaje ;)
perły przed wieprze

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1498 dnia: Kwiecień 12, 2016, 01:23:33 pm »
Okładki zapowiedzi z nowych tomów



Na skrzydełkach nic odkrywczego nie ma. Jedynie żeby zaoszczędzić miejsce nie są wymienianie wszystkie pozycje, które wyszły a jest np ''All-New X-Men Tomy 1-3'' Po prostu nie wymieniają już każdego tomu po tytule bo nie starczyłoby miejsca

A i jeszcze jest mini zapowiedź Thora. Pierwszy tom przetłumaczyli na ''Bogobójca''
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2016, 01:27:16 pm wysłana przez bogi1 »

Offline Fanatyk_2004

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1499 dnia: Kwiecień 12, 2016, 01:42:01 pm »
Okładeczki wyglądają smakowicie :) Jutro zapewne dostanę paczuszkę z arosa. Na pierwszy ogień pójdzie Kryzys :) :) :)

 

anything