Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline brzon

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1500 dnia: Kwiecień 12, 2016, 01:43:09 pm »

O, to ja czekam na Twoje opinie o runie Ann Nocenti. Ten okres zasługuje na więcej miłości od czytelników niż dostaje :wink:
Oo właśnie czytam Daredevil 253-270, czyli dość istotny fragment tego runu. Po kilku pierwszych zeszytach powiem tak - jest MEGA dobrze :biggrin:  Widać ewidentny wpływ Millera, a Romita Jr. w swoich najlepszych ilustracjach. Kocham Typhoid Mary. Jak skończę napiszę więcej.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1501 dnia: Kwiecień 12, 2016, 01:57:13 pm »
Okładki zapowiedzi z nowych tomów
Nie mogę się doczekać jęków co poniektórych komiksiarzy, że "Nieskończoność"' powinna wyjść u nas w jednym tomie, żeby nie trzeba było czekać z lekturą 2-3 miesiące do publikacji całego eventu i czytać na zmianę po jednym zeszycie z każdego z powiązanych tomów.  :smile:

Nie wiem jak to tytuł ma się do fabuły albumu, bo czytałem tylko pierwszy tom Thundershitów Waya i Dillona, ale przyzwyczaiłem się, że określenie "red scare" odnoszące się do obaw przed komunistami tłumaczy się w naszym kraju na "czerwona panika", a nie "czerwony postrach". Hmmm...

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1502 dnia: Kwiecień 12, 2016, 02:10:11 pm »
@UP
Pytaniem jest, kto to tłumaczył. Bo jak Sidorkiewicz czy Starosta, to mamy co mamy. :)

Dziś znowu poszedłem do Empiku. Są już na półce i Thunderboltsi i Avengers. Ale przeczytać nie mogłem, bo nie było żadnego odfoliowanego egzemplarza. :/ Fajnie że oba albumy zaiwrają po 6 zeszytów i nie ma znowu cienizny. Kryzysu niestety jeszcze nie wystawili.

A z tym Daredevilem Waida jest chyba tak, że po prostu postanowili wymazać z pamięci Shadowland i pisać jakby go nie było. W Marvelu mamy wiele takich zabiegów. Ale cóż - od 50 lat czytelnicy dostają tylko "iluzję zmiany". :) Ale przekonam się we wrześniu jak Sound and Fury pojawi się po polsku.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1503 dnia: Kwiecień 12, 2016, 02:15:06 pm »
A z tym Daredevilem Waida jest chyba tak, że po prostu postanowili wymazać z pamięci Shadowland i pisać jakby go nie było.


No... nie. Pierwsze numery (nie tylko pierwsze w sumie) to są właśnie wsadzone w tło konsekwencje Shadowland i całego upadku Matta (choćby spotkanie z Capem zasadza się na tym i jest fajną lekcją historii Marvela przy okazji).
perły przed wieprze

Offline Motyl

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1504 dnia: Kwiecień 12, 2016, 02:17:08 pm »
@UP
Pytaniem jest, kto to tłumaczył. Bo jak Sidorkiewicz czy Starosta, to mamy co mamy. :)

Paulina Braiter tłumaczy Thundersów.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1505 dnia: Kwiecień 12, 2016, 02:17:54 pm »
Baba... Hmmmm

@kuba g. Dzięki za rozjaśnienie. Bo do tej pory tu czytałem, ze sobie pomyka po tym Hell's Kitchen jak gdyby nigdy nic.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1506 dnia: Kwiecień 12, 2016, 02:19:33 pm »
Baba...


I cóż z tego?

@kuba g. Dzięki za rozjaśnienie. Bo do tej pory tu czytałem, ze sobie pomyka po tym Hell's Kitchen jak gdyby nigdy nic.

No właśnie jest zupełnie w drugą stronę, przez cały run ciągnie się pytanie "co dzieje się z jego głową", że zachowuje się tak jak zachowuje i skąd ta przemiana. Raz te odpowiedzi są bardziej satysfakcjonujące, raz mniej... ale są.
perły przed wieprze

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1507 dnia: Kwiecień 12, 2016, 02:26:18 pm »
Status quo i klimat z początku runu Waida idealnie podsumowuje poniższy kadr z nagrodzonego Eisnerem zeszytu Daredevil vol. 3 #7.  :smile:


JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1508 dnia: Kwiecień 12, 2016, 02:45:48 pm »
Nie mogę się doczekać jęków co poniektórych komiksiarzy, że "Nieskończoność"' powinna wyjść u nas w jednym tomie, żeby nie trzeba było czekać z lekturą 2-3 miesiące do publikacji całego eventu i czytać na zmianę po jednym zeszycie z każdego z powiązanych tomów.  :smile:
To jest Avengers, New Avegners i Infinity? może to puszczą w jednym miesiącu.

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1509 dnia: Kwiecień 12, 2016, 03:35:32 pm »
Nie mogę się doczekać jęków co poniektórych komiksiarzy, że "Nieskończoność"' powinna wyjść u nas w jednym tomie, żeby nie trzeba było czekać z lekturą 2-3 miesiące do publikacji całego eventu i czytać na zmianę po jednym zeszycie z każdego z powiązanych tomów.  :smile:
Podejrzewam, że Egmont wie co robi i jednego miesiąca wyjdą trzy główne tomy z tego eventu.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1510 dnia: Kwiecień 12, 2016, 03:55:11 pm »
Baba... Hmmmm

Tak, baba. I jeden z najlepszych tłumaczy w Polsce.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1511 dnia: Kwiecień 12, 2016, 05:00:03 pm »
Nie mogę się doczekać jęków co poniektórych komiksiarzy, że "Nieskończoność"' powinna wyjść u nas w jednym tomie, żeby nie trzeba było czekać z lekturą 2-3 miesiące do publikacji całego eventu i czytać na zmianę po jednym zeszycie z każdego z powiązanych tomów.  :smile:

Po co od razu te złośliwości?

Ja o wiele bardziej cieszyłbym się z takiego wydania:

http://multiversum.pl/p/1101/48439/infinity-hc-now--marvel-now-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1512 dnia: Kwiecień 12, 2016, 06:49:11 pm »
Po co od razu te złośliwości?

Ja o wiele bardziej cieszyłbym się z takiego wydania:

http://multiversum.pl/p/1101/48439/infinity-hc-now--marvel-now-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html

Bezsens.

Stałbym bardziej za tym, że ten komiks nie zasługuje na takie wydanie - a już na pewno nie na naszym małym rynku. To jest przeciętny komiks, który może i ma kilka dobrych momentów, w bonusie jeszcze tragiczną końcówkę i wsadzanie go u nas w "lepsze" wydanie to totalny przestrzał (co notabene nie jest wyjątkiem na rynku, świetne wydania komiksów o wartości "przeczytać, zapomnieć" czyli praktycznie cała oferta szaraków z New52).

Ja naprawdę rozumiem preferencje co do wydań, sam mam swoje specyficzne do tego podejście (i bez wmawiania mi, że postuluję tylko i wyłącznie o "budżetowe" bo tak nie jest), ale takie tasiemce lepiej gdy są tanie, łatwo przez to dostępne, bo większy hajs to naprawdę lepiej wydać na... ot, chociażby COIE w Deluxe.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2016, 06:56:16 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1513 dnia: Kwiecień 12, 2016, 06:56:37 pm »
Nie widzę związku między jakością historii, a wydaniem. Żadnego.

Ż A D N E G O.

Offline Mati29

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1514 dnia: Kwiecień 12, 2016, 07:07:18 pm »
w sensie korelacji? :)
Kuba pisał, że przeciętnych historii nie warto wydawać w wydaniach eksluzywnych. Wydania eksluzywne powinny być zarezerwowane dla naprawdę wyjątkowych historii. I ja rozumiem taką zależność w kompletowaniu swojej kolekcji :) Ty nie?