Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085407 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1515 dnia: Kwiecień 12, 2016, 08:38:35 pm »
@Antari, myślałem, że już ustaliliśmy, że nie każdy ma tyle hajsu co ty, żeby przepłacać za zdobienia i twardą okładkę. 6 zeszytów w miękkiej okładce za 25 zł to jest bardzo dobra forma i tego Egmont powinien się trzymać. A Infinity i Bitwa o Atom powinny wyjść w takiej formie jak Era Ultrona - jak najwięcej treści za jak najniższą cenę. I wtedy dalej spokojnie będę mógł sobie wszystkie Marvel Now kupować. Im taniej tym lepiej bo więcej.

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1516 dnia: Kwiecień 12, 2016, 09:18:01 pm »
A Infinity i Bitwa o Atom powinny wyjść w takiej formie jak Era Ultrona - jak najwięcej treści za jak najniższą cenę. I wtedy dalej spokojnie będę mógł sobie wszystkie Marvel Now kupować. Im taniej tym lepiej bo więcej.
Infinity, jak to pisałem wcześniej, prawdopodobnie ukaże się tak. 4. tom Avengers i 2. tom New Avengers, każdy po 40 złotych i Inifinty (mające ok. 200 stron) kosztujące pewnie ok. 60 złotych. Wydawanie całego Infinity w jednym tomie (INF+NA+A) może wyszłoby taniej, ale łączna cena, ok. 120 złotych, przeraziłaby odbiorcę.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1517 dnia: Kwiecień 12, 2016, 09:31:10 pm »
w sensie korelacji? :smile:
Kuba pisał, że przeciętnych historii nie warto wydawać w wydaniach eksluzywnych. Wydania eksluzywne powinny być zarezerwowane dla naprawdę wyjątkowych historii. I ja rozumiem taką zależność w kompletowaniu swojej kolekcji :smile: Ty nie?

Dostrzegam tylko różnice w definiowaniu pewnych pojęć. Po pierwsze - HC i zebranie kilku historii w 1 tomie utożsamiasz z ekskluzywnym wydaniem? Ja nie.

Po drugie kwestia jakości historii (poziomu) nie ma żadnego związku z wydaniem. To, że Egmont zdecydował się na SC, nie ma żadnego związku z jakością historii (podobnie jak zastosowano SC w Gotham Central). Napisałem jedynie, że wolałbym zobaczyć ten event w takiej formie, generalnie chodziło o zebranie tych konkretnie zeszytów w 1 całość, żeby łatwiej się czytało. Niezbyt interesuje mnie informacja, że ktoś uważa, że ten event nie zasługuje na takie wydanie.

Cokolwiek by człowiek nie napisał to albo szyderstwa albo jałowa gloryfikacja obecnych wydań. Strach mieć inne zdanie  :roll:

Offline misiokles

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1518 dnia: Kwiecień 12, 2016, 09:47:05 pm »
To nie kwestia inności zdania, tylko klarowności go wypowiedzenia.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1519 dnia: Kwiecień 12, 2016, 10:08:24 pm »
Niezbyt interesuje mnie informacja, że ktoś uważa, że ten event nie zasługuje na takie wydanie.

Nie wiem, że własna obłuda nie rzuca Ci się w oczy? Bo w takim razie dlaczego kogoś miałoby obchodzić, że Ty chcesz wydania jak pierwszy rzut Infinity w HC? Ech, byłoby to nawet zabawne gdyby nie było takie cholernie smutne.

Cokolwiek by człowiek nie napisał to albo szyderstwa albo jałowa gloryfikacja obecnych wydań.

Ciężko gloryfikować mi coś czego klientem (tzn. licencyjnego Marvela od Egmontu) nie jestem. Oburzasz się na nic ponad luźne spostrzeżenie, mało różniące się od Twojego (powoli nudnego) pisania, że chcesz wydania w wyższym standardzie.

Strach mieć inne zdanie

I w bonusie na zakończenie tematu następna perła od człowieka, który inne opinie o komiksach nazywał kontrowersyjnymi i niezasadnymi.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2016, 10:15:25 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1520 dnia: Kwiecień 12, 2016, 11:37:05 pm »
Nie wiem, że własna obłuda nie rzuca Ci się w oczy? Bo w takim razie dlaczego kogoś miałoby obchodzić, że Ty chcesz wydania jak pierwszy rzut Infinity w HC? Ech, byłoby to nawet zabawne gdyby nie było takie cholernie smutne.

Ja tylko napisałem, że wolałbym w formie analogicznej do wydania zagranicznego. Ty musiałeś (kolejny raz) podsumować moją wypowiedź i skontrować, że przecież "takiego gniota nie warto wydawać w tej formie w Polsce" (wersja przed editem była jeszcze lepsza). Pozwól, że sam zadecyduję w jakiej formie chciałbym zobaczyć ten komiks. Ty masz inne zdanie okej.

Zdanie o gloryfikacji nie było akurat skierowane do Ciebie. Dziwi mnie tylko dlaczego tak mocno się burzysz w temacie poświęconym wydaniu, którego:

klientem (tzn. licencyjnego Marvela od Egmontu) nie jestem.

Jaki sens pisania, a nawet narzucania w jaki sposób powinno wyglądać polskie wydanie (na jakie wydanie "zasługuje") skoro nawet nie zamierzasz go kupić? Nie wiem. Nie wiem.

I w bonusie na zakończenie tematu następna perła od człowieka, który inne opinie o komiksach nazywał kontrowersyjnymi i niezasadnymi.

Zdania wyrwane z kontekstu. Eh.

Generalnie jak masz do mnie jakiś problem to pisz na PW, szkoda zaśmiecać wątek jakimiś wyimaginowanymi zatargami... naprawdę. Nie wiem czy na forum jest gdzieś opcja dodania do ignorowanych, jeżeli tak to mnie tam dodaj i po problemie. Nie będziesz musiał już czytać tych smutnych głupot.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1521 dnia: Kwiecień 12, 2016, 11:42:25 pm »
"takiego gniota nie warto wydawać w tej formie w Polsce" (wersja przed editem była jeszcze lepsza)

Jedno czego możemy być pewni, że nawet jeżeli wersja przed editem była "lepsza" to dalej było jej bliżej do "przeciętny komiks, który może i ma kilka dobrych momentów, w bonusie jeszcze tragiczną końcówkę" niż "takiego gniota".
perły przed wieprze

Offline horror

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1522 dnia: Kwiecień 13, 2016, 05:45:50 am »
Baba... Hmmmm


bardzo dobry tlumacz i uzdolniona felietonistka.

Offline Fanatyk_2004

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1523 dnia: Kwiecień 14, 2016, 06:51:55 am »
Wczoraj dotarła do mnie paczka z nowościami :) W związku z tym że wróciłem późno z pracy nie wziąłem się za Kryzys (zostawiam go na weekend, przy ciepłej herbatce :)) zaś za Thunderbolts. Pomyślałem, że przed snem łyknę sobie tego "gniocika" o którym przeczytałem już tak wiele. Cóż komiks faktycznie słabiutki, typu przeczytać, odłożyć na półkę i zapomnieć. Wydawałoby się że mieszanka takich postaci jak Punisher, Venom czy Deadpool to recepta na sukces... jednak nie wyszło... Rysunki słabe, fabuła póki co cienizna... jedynie parę tekstów Deadpoola wywołało na mojej twarzy uśmiech...

Offline laf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1524 dnia: Kwiecień 14, 2016, 09:53:35 am »
Wczoraj dotarła do mnie paczka z nowościami :smile: W związku z tym że wróciłem późno z pracy nie wziąłem się za Kryzys (zostawiam go na weekend, przy ciepłej herbatce :smile: ) zaś za Thunderbolts. Pomyślałem, że przed snem łyknę sobie tego "gniocika" o którym przeczytałem już tak wiele. Cóż komiks faktycznie słabiutki, typu przeczytać, odłożyć na półkę i zapomnieć. Wydawałoby się że mieszanka takich postaci jak Punisher, Venom czy Deadpool to recepta na sukces... jednak nie wyszło... Rysunki słabe, fabuła póki co cienizna... jedynie parę tekstów Deadpoola wywołało na mojej twarzy uśmiech...
Dzięki za info.
Thunderbolts są ciągle w moich planach zakupowych, ale chciałem kupić ich trochę później. Nawet jeśli nie zdążę i nakład zostanie wyczerpany (co jest możliwe patrząc na ten niezrozumiały dla mnie hype na Deadpoola) to tragedii nie będzie, a i trochę kasy w portfelu zostanie.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1525 dnia: Kwiecień 14, 2016, 10:20:32 am »
Niezrozumiałe jest to, że do ciebie Deadpool nie trafia. Może jesteś ponurakiem? :) A serio - nie każdy lubi takie totalnie głupie, szalone czarne i abstrakcyjne poczucie humoru. Zresztą - może w przyszłym roku Egmont by zwąchał interes i wydał coś z Deadpoolem spoza Marvel Now. Np. pierwszy polski tom Cabel and Deadpool z chęcią bym przygarnął. I ciągle liczę na niemieckie Deadpoole w WKKM po 120 numerze.

Offline Fanatyk_2004

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1526 dnia: Kwiecień 14, 2016, 10:34:29 am »
Niezrozumiałe jest to, że do ciebie Deadpool nie trafia. Może jesteś ponurakiem? :) A serio - nie każdy lubi takie totalnie głupie, szalone czarne i abstrakcyjne poczucie humoru. Zresztą - może w przyszłym roku Egmont by zwąchał interes i wydał coś z Deadpoolem spoza Marvel Now. Np. pierwszy polski tom Cabel and Deadpool z chęcią bym przygarnął. I ciągle liczę na niemieckie Deadpoole w WKKM po 120 numerze.

Ja osobiście nie jestem ponurakiem, lubię humor, różne jaja itp. :) Oglądałem Deadpoola i powiem szczerze że mnie jakoś szczególnie nie zachwycił, fajnie się oglądało, ale jakiś taki miałki był ten film... Pierwszego tomu Deadpoola nie przeczytałem w całości, też mnie jakoś nie wciągnął... ale przy Thunderbolts muszę przyznać że jak dla mnie to tylko jego teksty ratowały ten tom :P

Offline laf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1527 dnia: Kwiecień 14, 2016, 11:33:15 am »
Uwielbiam
totalnie głupie, szalone czarne i abstrakcyjne poczucie humoru.
Przepadam za Monty Pythonem, a i nie pogardzę też Jasiem Fasolą (przezabawnym chociażby w "Wyścigu szczurów"). Jak już niedawno pisałem lubię zarówno Annie Hall, jak i Kac Vegas, a i na Deadpoolu bawiłem się setnie w kinie.
Chodziło mi jednak o to, że na rynku są dostępne znacznie ciekawsze pozycje, chociażby z Marvel NOW, i aż tak bardzo nie pali mi się, aby kupić właśnie ten komiks.

P.S. Poza tym totalnie głupie, szalone, czarne i abstrakcyjne poczucie humoru mam codziennie kiedy włączę wiadomości.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1528 dnia: Kwiecień 14, 2016, 11:59:09 am »
Ja mam wszystkie Marvel Now (poza Angelą), więc nie rozumiem twojego dylematu wyboru. Wszystkie są fajne. :) Wychodzą 2 numery miesięcznie (jak WKKM) i trzeba je kupować. :)I jasne, są różni ludzie i różne gusta i nie każdemu Deadpool może się podobać. Mi to nie przeszkadza, choć jestem jego zwolennikiem jak najbardziej.

Offline Fanatyk_2004

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1529 dnia: Kwiecień 14, 2016, 12:31:02 pm »
Możecie cisnąć i jechać po mnie, ale z Marvel Now na ten moment najlepiej mi się czyta Superiora i Wolverine & X-men :)