Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085360 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1590 dnia: Kwiecień 20, 2016, 07:01:52 pm »
Dajcie znać czy ten Marvel NOW Reading Order jest aktualny. Wynika z niego, że Uncanny Avengers powinno czytać się jako pierwsze. Tak jest faktycznie?

Polecam ten Reading Order:
http://cmro.travis-starnes.com/forums/viewtopic.php?f=30&t=3174

Gość co go robi zna się na rzeczy...


{w sensie "wiem za mało o współczesnym Marvelu by ocenić jego pracę w tym zakresie, ale współpracujemy przy układaniu lat 80-tych i 90-tych i jest łebski gość"}
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2016, 07:05:20 pm wysłana przez fragsel »

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1591 dnia: Kwiecień 20, 2016, 07:19:48 pm »
1500 pozycji? Nice. :) Ale gość lubi Dragonlance, więc ja jego z miejsca lubię.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1592 dnia: Kwiecień 20, 2016, 08:03:48 pm »
Nie wiem o co ci chodzi z tym "Twoim" wydawnictwem, nie śledzę każdego wątku na forum.

Linia Marvel Now od Egmontu jest spoko ale przydałaby się jakaś alternatywa podobnie jak w przypadku DC mamy HC, powiększone Deluxe i SC. Egmont jako wydawnictwo powinien reagować na zapotrzebowanie rynku. Bo zakładanie, że przez egzystencję SC nie ma zapotrzebowania na twarde okładki jest błędne.

Offline Itachi

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1593 dnia: Kwiecień 20, 2016, 08:38:12 pm »
Bo zakładanie, że przez egzystencję SC nie ma zapotrzebowania na twarde okładki jest błędne.

Jak Bazyl z Hachette tak Ty ciągle piszesz o twardych okładkach. Ileż można? Przypomnij sobie kiedy pojawiła się linia new 52, a kiedy DC Deluxe. Rozwój wymaga czasu, a po drugie Egmont nie będzie wydawał wszystkiego drożej bo sam będzie działał na swoją niekorzyść.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1594 dnia: Kwiecień 20, 2016, 09:12:51 pm »
Co do ilości serii to było powiedziane na konferencji, że marvel chce mieć bufor 2-3 lata od tego co wydają bo ludzie mają wpierw kupić oryginalne wydanie a później krajowe, więc jedyną opcją dla Egmontu jest wydawać dużo różnych serii z niższą częstotliwością, żeby nie wbić na bufor. No chyba że się mylę?
Niemieckie Panini już od jakiegoś czasu wydaje zeszytówki "Secret Wars", więc ten cały bufor nie może być aż taki wielki, chyba że im udało się go zmniejszyć.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1595 dnia: Kwiecień 20, 2016, 09:15:20 pm »
Przecież Star Wars (komiks nr.1) mieliśmy wcześniej niż amerykańce  :smile:

Offline Night wolf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1596 dnia: Kwiecień 20, 2016, 10:25:27 pm »
Przecież Star Wars (komiks nr.1) mieliśmy wcześniej niż amerykańce  :smile:
Ale w tym wypadku to chyba marvel niema za wiele do gadania :)

fragsel

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1597 dnia: Kwiecień 20, 2016, 10:27:35 pm »
Mieli. Star Wars to teraz Marvel wydaje i ma prawa...

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1598 dnia: Kwiecień 20, 2016, 10:32:30 pm »
Jak Bazyl z Hachette tak Ty ciągle piszesz o twardych okładkach. Ileż można? Przypomnij sobie kiedy pojawiła się linia new 52, a kiedy DC Deluxe. Rozwój wymaga czasu, a po drugie Egmont nie będzie wydawał wszystkiego drożej bo sam będzie działał na swoją niekorzyść.

Wiele razy było już obalane stwierdzenie, że HC "znacząco" podwyższa cenę wydania. Abstra*ując od tego Gotham Central jest po 69 zł w SC, a tytuły z N52 po 79 zł. Odłóżmy na bok kwestie rozbieżności w cenach licencji. Ciężko tu mówić o wydaniach ekonomicznych w przypadku SC bo różnica w cenie jest niewielka. Myślisz, że ludzie nie będą kupować HC bo mają SC 10 zł taniej? Idę o zakład, że gdyby ten sam tytuł był wydawany w SC i HC to większość brałaby HC :smile:

Oczywiście przy założeniu, że różnice w cenie kształtowałyby się na podobnym poziomie. Ciężko jednak przyjmować to za pewnik, nie ma rynku pozycji o różnych wydaniach, nie da się tego zestawić. Bezsensowne jest także porównywanie różnych tytułów (nawet podobnych objętościowo SC i HC jak tomy Gotham Central iHarley Quinn).

Moim przykładem chciałem jedynie udowodnić, że ludzie nie boją się wydawać kasy na niewiele droższe wydania HC, mając porównanie z tańszymi SC z DC. Bo idąc Twoim tokiem myślenia za niedługo Egmont musiałby wejść w wydawanie zeszytówek, najlepiej 1 tygodniowo z danej serii, bo tomy SC zbierające #1-5, to za duży wydatek.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1599 dnia: Kwiecień 20, 2016, 10:34:59 pm »
Ale ty byś chciał tomy cienkie jak Marvel NOW w HC? bo ja bym nie chciał nawet przy tej samej cenie  :smile:

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1600 dnia: Kwiecień 20, 2016, 10:37:34 pm »
Ale ty byś chciał tomy cienkie jak Marvel NOW w HC? bo ja bym nie chciał nawet przy tej samej cenie  :smile:

Najlepiej takie o objętości ok. 250 czyli zbierające #1-10. Dwa razy grubsze od tych co wydaje Egmont. Czyli zwykłe zagraniczne OHCki, których pełno.

Edit. Nasunęła mi się jeszcze jedna kwestia. Wydając w ten sposób przy zachowaniu częstotliwości z obecnego Now o wiele szybciej zobaczylibyśmy nowe serie w wydaniu Egmontu.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1601 dnia: Kwiecień 20, 2016, 10:52:40 pm »
Edit. Nasunęła mi się jeszcze jedna kwestia. Wydając w ten sposób przy zachowaniu częstotliwości z obecnego Now o wiele szybciej zobaczylibyśmy nowe serie w wydaniu Egmontu.
i 2 x 80 zł  :smile: to tak jakby teraz wydawał 4 tomy na miesiąc.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1602 dnia: Kwiecień 20, 2016, 11:51:12 pm »
i 2 x 80 zł  :smile: to tak jakby teraz wydawał 4 tomy na miesiąc.

Przy oparciu się na założeniach, że koszty są podobne do wydań DC, za OHC o objętości 250 stron zapłacilibyśmy hipotetycznie 89,99, co po uwzględnieniu rabatów w dyskontach dałoby ~55 zł. Alternatywą byłyby wydania obecne czyli SC po 39,99 w cenie po rabatach ~25 zł. W głowie mi się nie mieści, że ktoś wolałby dawać 2x25 za zwykły format i SC zamiast trochę drożej (5 zł) większy format i dłuższy kawałek historii (plus HC) ale oczywiście każdy ma do tego prawo.

Tak jak pisałem, generalnie bezsensowne takie gdybania bo nie dysponuję danymi do takich obliczeń. Cena takiego wydania mogłaby się znacznie różnić po uwzględnieniu wyższych kosztów licencji np. 119,99 zł vs 89,99 zł, które zaproponowałem. Wtedy nie miałoby to sensu.

Sorry za wszczynanie OT. Te moje wywody mają na celu tylko 1 rzecz, dotarcie choć do części osób aby zrozumiały dlaczego warto dążyć do lepszych wydań w kwestii Marvela wydawanego w PL przez Egmont.

Offline misiokles

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1603 dnia: Kwiecień 21, 2016, 04:18:01 am »
Egmont z Marvelem wystartował niedawno. Pozwólmy mu ocenić samemu rynek:)

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1604 dnia: Kwiecień 21, 2016, 06:15:26 am »
Przy oparciu się na założeniach, że koszty są podobne do wydań DC, za OHC o objętości 250 stron zapłacilibyśmy hipotetycznie 89,99, co po uwzględnieniu rabatów w dyskontach dałoby ~55 zł. Alternatywą byłyby wydania obecne czyli SC po 39,99 w cenie po rabatach ~25 zł. W głowie mi się nie mieści, że ktoś wolałby dawać 2x25 za zwykły format i SC zamiast trochę drożej (5 zł) większy format i dłuższy kawałek historii (plus HC) ale oczywiście każdy ma do tego prawo.
Tylko jednej rzeczy nie zauważyłeś. Egmont nie wydaje komiksów tylko dla hardcorowych fanów, którzy kupują z największymi zniżkami gdzie się da. Jakby wydawał OHC po 90 złotych, to wiadomo, że sprzedaż tych OHC nie byłaby równa nawet 2/3 sprzedaży obecnych Marvel Now. Obecna cena jest o tyle fajna, że jeżeli ktoś zauważy komiks po 40 złotych w Empiku, lub przeglądając dowolną księgarnie internetową ciut taniej, to go kupi. A jeżeli podwyższymy cenę praktycznie dwukrotnie, to trudno będzie znaleźć takich klientów.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja