trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085497 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1620 dnia: Kwiecień 21, 2016, 08:16:07 pm »
Szkoda, że cena Infinity jak za gruby tom typu Era Ultrona. Oprócz zeszytów głównego eventu nic tam chyba nie będzie ? Wychodzi o wiele grubszy tom niż zwykłe TPB od Marvela ?
Francuskie wydanie ma bodajże 220 stron. Ale nie wiem ile z tego to dodatki i innego rodzaju średnio potrzebne rzeczy.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1621 dnia: Kwiecień 21, 2016, 08:38:42 pm »
Comixology podaje, że zeszyty #1 i 3 mają 4-5 razy więcej stron niż pozostałe, które są w miarę standardowe.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1622 dnia: Kwiecień 21, 2016, 09:10:30 pm »
Comixology podaje, że zeszyty #1 i 3 mają 4-5 razy więcej stron niż pozostałe, które są w miarę standardowe.
W zeszytach 1 i 3 jest backstory z Silver Surferem i tego nie ma w zbiorczym. Ilość stron samego komiksu:

01 - 45
02 - 24
03 - 23
04 - 22
05 - 20
06 - 44
Razem 178 + kilkanaście stron informujących o zmianie miejsca (biała strona z napisem  :smile: ) + okładki i reszta pierdołek i będzie 220 stron.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1623 dnia: Kwiecień 21, 2016, 09:15:25 pm »
W zeszytach 1 i 3 jest backstory z Silver Surferem i tego nie ma w zbiorczym.
Takie buty... a już myślałem, że będzie lepiej.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1624 dnia: Kwiecień 22, 2016, 09:15:25 am »
Co do nowych serii w 2017. Pewnie w następnym roku pokończą się takie serie jak Thunderbolts, Superior-Spider-Man, Wolverine & the X-Men oraz być może Thor God of Thunder

Ze Spider-Manem zapewne przejdą płynnie do serii Amazing z Marvel NOW. Tak samo z Wolverine & the X-Men zaczną ten drugi volume (2 tomy)

No ale zrobi się miejsce za Thdunderbolts i Thora, którym zostały tylko 2 tomy na 2017.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1625 dnia: Kwiecień 22, 2016, 09:29:57 am »
Jeszcze nie wiadomo czy 3 tomy na miesiąc to do grudnia (tak ja zwiększyli Nowe DC w zeszłym roku) czy na stałe.

Offline bolek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1626 dnia: Kwiecień 22, 2016, 10:23:35 am »
Witam forumowiczów! Chciałbym rozpocząć czytanie serii MN. Aktualnie posiadam prawie wszystko to co już zostało wydane. Kompletnie nie wiem jak zabrać się za tę serię. Pierwotnie planowałem czytać każdą z osobna, ewentualnie tak jak były wydawane. Widziałem ostatnie zapowiedzi i już kompletny chaos zrobił się w mojej głowie widząc nowe serie. New Avengers, Avengers, Uncanny Avengers, All New X-Men, Uncanny X-men i Wolverxine & X-Men - wszystkie dzieją się w tym samym universum/w tym samym przedziale czasowym? Z góry dziękuje za jakiekolwiek wskazówki.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1627 dnia: Kwiecień 22, 2016, 10:35:47 am »
@UP
Odpowiedź serio - 2 strony temu @fragsel dał linka do Kolejności czytania Marvel Now. Ale ponieważ on już nie działa, to poniżej masz tą listę. W skrócie - Najpierw New Avengers 1, potem Avengers, Spider-Man. Ogólnie czytanie seriami nie jest złe. Tyle, że przed rozpoczęciem serii mutanckich poleciłbym ci jeszcze przeczytanie X-Men Schizma wydanego w Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela. A potem dokupienie Spider Island i Avengers vs X-Men jak wyjdą.

Odpowiedź 8azyliszkowa - Kupiłeś hurtem 20 Marvel Now i dopiero zaczniesz czytać? O - kolejny po @jurasie i @Antarim kasiasty gość na forum. Powitać, powitać, miło poznać. :biggrin:

http://cmro.travis-starnes.com/forums/viewtopic.php?f=30&t=3174


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2016, 10:51:45 am wysłana przez fragsel »

fragsel

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1628 dnia: Kwiecień 22, 2016, 10:52:49 am »
wyjaśniam: coś się ostatnio stało, że nam spamboty blokują serwery na cmro od 11 do 12 czasu polskiego. a przynajmniej taką informację dostajemy od aministratora. to jest projekty prywatny, więc nie ma kasy na backupy czy co by tam pomogło. jak się dorobimy :wink: to się kupi


link powinien sie zrobić aktywny coś po 12.

{można poznać po tym, że mój awatar na gildii działa. wtedy i cmro działa}

usunąłem listę wstawioną przez 8azyliszka bo zajęła 2 posty...


EDIT: link już działa...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2016, 11:17:22 am wysłana przez fragsel »

Offline Corto Maltese

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1629 dnia: Kwiecień 22, 2016, 09:24:24 pm »
Dostępny całą dobę (i z okładkami) reading order jest pod tym linkiem: http://www.readingorders.com/ReadingOrderList/Infinity i pod tym: http://www.readingorders.com/ReadingOrder/Infinity
Rozpisane zeszyty, wydania zbiorcze i jak czytać. Czy wszystko się zgadza to nie wiem, bardziej siedzę w DC niż Marvelu, ale chyba tak i wygląda przejrzyście. Podobnie dla reszty eventów: http://www.readingorders.com/Crossover/MarvelNow Strona trochę podupadła, bo nie jest aktualizowana ale z reading order dla zbiorczych wydań Green Lantern swego czasu korzystałem i zamieszczony tamże reading order był na początku mej drogi z tą postacią, pomocny.

Offline rand34

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1630 dnia: Kwiecień 23, 2016, 10:29:05 am »
Thunderbolts - jestem świeżo po przeczytaniu więc napiszę pare słów o najnowszej propozycji egmontu. Jak pierwszy raz rzuciłem okiem po komiksie i zobaczyłem rysunki to myślałem że nawet nie podejmę się czytania. Do tego te złe opinie krążące na temat tej serii... Więc początek nie był łatwy i sceptycznie podchodziłem do czytania. Jednak okazało, że nie jest tak źle. Do rysunków idzie się przyzwyczaić, fabuła nie jest odkrywcza ale ukazuje jakąś tajemnice, czyta się szybko i w  gruncie rzeczy wciągająco. Końcówka sprawia że jestem ciekaw kolejnego tomu. Oczywiście jest to nawet czołówka tytułów egmontowych, ale solidny średniak. Takie 6/10 ode mnie jakbym miał oceniać. Wolę prostą historię z małą intrygą niż np. Avangers - Na zawsze, gdzie po przeczytaniu połowy zadaje sobie pytanie ale o co chodzi i po co?
Deadpool nie zawodzi, jego teksty śmieszą chyba nawet bardziej niż w solowym tytule. Reszta postaci trochę słabiej zarysowana ale nie jest źle. Biorąc pod uwagę ze nie jest to główny tytuł jak Avaneger to na pare dziur w scenariuszu można przymknąć oko. Jedyne co w pierwszej połowie tomu męczy to że akcja skacze co chwila w czasie i miejscu, że pare razy musiałem cofnąć się o pare stron, żeby nie zgubić ciągłości.
Generalnie nie taki diabeł straszny.... ale podejść lepiej bez wygórowanych oczekiwań.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1631 dnia: Kwiecień 23, 2016, 10:41:03 am »
O trzecim tomie "Avengers" już pisałem (z 6 stron temu) ale dopiero teraz stwierdziłem, że coś mi nie gra na okładce...
Coś ten Ex Nihilo zamienił rogi byka na jelenia. No i nieco zmieniła się sękatość jego klatki piersiowej... O co tu chodzi???

Dobra, trochę się wygłupiam. Wiem, że będzie ktoś taki jak
Spoiler: pokaż
Ex Nihila
(choć nie chcę się w to wgłębiać, by sobie późniejszej zabawy nie popsuć). Ale ewidentnie
Spoiler: pokaż
nie ma jej w tym tomie
.
O co więc chodzi?
Czy nie dostaliśmy pełnego wydania oryginalnego? Czy mamy zamienioną okładkę? Czy to celowe dezorientowanie czytelnika? Spisek Egmontu?...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1632 dnia: Kwiecień 23, 2016, 10:51:49 am »
Cytuj
Czy nie dostaliśmy pełnego wydania oryginalnego? Czy mamy zamienioną okładkę? Czy to celowe dezorientowanie czytelnika? Spisek Egmontu?...

Jest to okładka zeszytu 17
http://comicvine.gamespot.com/avengers-17-to-the-light-prelude-to-infinity/4000-420634/

który wchodzi w skład tego tomu i w oryginalnym wydaniu też jest na okładce ''Prelude to Infinity''
http://comicvine.gamespot.com/avengers-prelude-to-infinity/4050-68369/

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1633 dnia: Kwiecień 23, 2016, 10:54:54 am »
Wolę prostą historię z małą intrygą niż np. Avangers - Na zawsze, gdzie po przeczytaniu połowy zadaje sobie pytanie ale o co chodzi i po co?
+1
Dokładnie, choć ja lubię też poczytać skomplikowane historie - pod warunkiem, że mają sens, a nie są rozciągane na siłę. Ale wiesz - tuż przed Sylwestrem wyjdzie Kree-Skrul War w WKKM i Avengers: Na Zawsze będą mieli więcej sensu.

Spisek Egmontu?...

Tak. Mówię o tym od roku. :smile: :biggrin:

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1634 dnia: Kwiecień 23, 2016, 10:57:11 am »
A zatem celowa dezorientacja. Może to nawet gorsze niż spisek!... Dzięki, bogi.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.