trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline horror

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1635 dnia: Kwiecień 23, 2016, 12:20:26 pm »
Thunderbolts - jestem świeżo po przeczytaniu więc napiszę pare słów o najnowszej propozycji egmontu. Jak pierwszy raz rzuciłem okiem po komiksie i zobaczyłem rysunki to myślałem że nawet nie podejmę się czytania. Do tego te złe opinie krążące na temat tej serii... Więc początek nie był łatwy i sceptycznie podchodziłem do czytania. Jednak okazało, że nie jest tak źle. Do rysunków idzie się przyzwyczaić

jak dla mnie to wlasnie dzieki tym rysunkom, komiks jest swietny :)

Offline Malibu

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1636 dnia: Kwiecień 23, 2016, 10:18:34 pm »
Mam pytanko do osób posiadających Thunderbolts tom 1 i Avengers tom 3, czy okładki odzielają poszczególne zeszyty, czy jak do tej pory są na samym końcu? Bo ost to im średnio to powychodziło np w Xmenach gdzie dwie okładki czy ile tam odzielały poszczególne zeszyty a reszta na samiutki końcu.

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1637 dnia: Kwiecień 23, 2016, 10:30:27 pm »
Mam pytanko do osób posiadających Thunderbolts tom 1 i Avengers tom 3, czy okładki odzielają poszczególne zeszyty, czy jak do tej pory są na samym końcu? Bo ost to im średnio to powychodziło np w Xmenach gdzie dwie okładki czy ile tam odzielały poszczególne zeszyty a reszta na samiutki końcu.
Wiesz, pewnie jest tak jak w oryginalnych wydaniach. Czyli w takim Avengers, jest po jednej okładce jest przed każdą historią (są dwie), a reszta jest na końcu.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1638 dnia: Kwiecień 24, 2016, 07:45:13 am »
W "Preludium..." na końcu są 3 okładki, 2 poprzedzają każdą z tych 2  historii, a ostatnie 2 są na okładce głównej i 1. stronie. W sumie 7 (!), a mogli jedną z nich zastąpić kodem maszyny budowniczych, którego zabrakło. W "Bez Pardonu" na końcu jest 5 okładek, a 6. znajduje przed 6. zeszytem, który zawiera rysunek na 2 strony.

Offline Malibu

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1639 dnia: Kwiecień 24, 2016, 10:16:52 am »
Dzięki wielkie :). Aktualnie jak czytam 1 tom Batmana Wiecznego to tam okładki są co zeszyt, a mając w pamięci ost tom Spidermana to tam jakaś próba usytuowania okładek pomiędzy zeszytami już była, więc myślałem, że teraz to będą okładki dawać co rozpoczęcie zeszytu, a przydało by się to czytając Infinity ;)

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1640 dnia: Kwiecień 24, 2016, 10:27:34 am »
W 99% przypadków każdy zeszyt z Marvel NOW ma 20 stron  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1641 dnia: Kwiecień 24, 2016, 01:34:20 pm »
W 99% przypadków każdy zeszyt z Marvel NOW ma 20 stron  :smile:

Ale naprawdę ciężko się połapać i rzeczywiście przydałoby się by w kolejnych Avengersach i Infinity Egmont dał okładki "w środek", tak jak to robi Hachette. Bo i tak trzeba będzie skakać między 3 tomami, a brak okładek to utrudni. No co im szkodzi, skoro i tak dają je do tych albumów? Czy to jest jakaś wielka trudność gdy się "składa" dany komiks? Bo nie wiem jak wygląda ten proces technologiczny.

fragsel

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1642 dnia: Kwiecień 24, 2016, 02:03:38 pm »
w przypadku gdy są często dwustronnicowe splahs page na 2 i 3 stronie komiksu pewnie musieliby (i nie móię tylko o Egmoncie, ale Marvelu w oryginalnym trejdzie też) dokładać jedną pustą stronę (z punktu widzenia czytelnika ostatnia strona poprzedniego po lewej okładka po prawej kolejnego, przewróć kartkę, pusta storna po lewej, strona pierwsza po prawej, przewróć kartkę, splash page)
A tak mamy ostatnia i pierwsza razem, przewróć, splash page)

A potem na końcu mogą walnąć dwie okładki na jednej kartce...

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1643 dnia: Kwiecień 24, 2016, 02:04:41 pm »
mając w pamięci ost tom Spider-Mana to tam jakaś próba usytuowania okładek pomiędzy zeszytami już była, więc myślałem, że teraz to będą okładki dawać co rozpoczęcie zeszytu, a przydało by się to czytając Infinity :wink:
Zgadzam się w 100%, że Egmont powinien oddzielić zeszyty okładkami w "Nieskończonościach", ale żadnej próby w "Kłopotach z Głową" nie było. 3 okładki są na końcu, 1 na początku, a w środku jeszcze 1, która poprzedza 2-stronicowy rysunek, gdyby jej nie było, Egmont i tak musiałby wstawić coś w to miejsce, coś takiego, co u Hachette można zauważyć już przed 1. okładką "New Avengers" oraz kilka stron dalej w tym samym zeszycie i jeszcze dalej i dalej. Egmont ma zasadę, żeby wszystkie okładki dawać na koniec, ale, żeby całe wydanie miało ręce i nogi, ilość stron musi być podzielna przez 4 i dlatego tam, gdzie się da, są one wstawiane do środka.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1644 dnia: Kwiecień 24, 2016, 02:26:26 pm »
Ale rzeczywiście dobrze zrobili, ze dali stronki z tytułami tych dwóch historyjek w 3 tomie Avengers. Ja tam się nie upieram, że okładki muszą być zawsze na "prawej" stronie. Mogą być i na lewej. U Hachette często się tak dzieje. A New Avengers rzeczywiście słabo rozplanowano i było tam trochę za dużo tych splash page.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1645 dnia: Kwiecień 24, 2016, 05:17:47 pm »
Temat drukowania okładek we "właściwych" miejscach w Marvel NOW! był już szczegółowo omawiany, ponieważ przez pierwsze dwa miesiące okładki były umieszczane wyłącznie na końcu, a cały komiks "zlewał się" w jedno (rażące zwłaszcza przy 1 "Superiorze").
Potem Egmont to skorygował i obecnie okładkami oddziela w ramach tomu nie tyle osobne zeszyty, co osobne historie (więc bywa od 0 do 2 okładek w komiksie a reszta na końcu). Taki kompromis. Jak dla mnie jest w porządku, choć wolałbym okładki po każdym zeszycie, jak jest w New52, czy wzmiankowanym WKKM.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1646 dnia: Kwiecień 24, 2016, 05:54:57 pm »
Za tą cenę mi ten brak okładek mało przeszkadzał, choć WKKM przyzwyczaiło mnie do dzielenia na zeszyty. Tylko przy Infinity redaing order nakazuje nam naprzemiennie czytać 3 serie - Avengers, New Avengers i Infinity a nie każdą z nich oddzielnie. A brak podziałek przeszkadza w orientacji. Stąd chciałbym wyraźnego zaznaczenia poszczególnych zeszytów.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1647 dnia: Kwiecień 26, 2016, 07:01:30 pm »
Pytanie do znawców. Czy jeżeli Egmont zdecyduje się wydać ''Death of Wolverine''...
http://comicvine.gamespot.com/death-of-wolverine-1-hctpb/4000-475657/

...to ta historia będzie jako tako zrozumiała tylko z ewentualnymi dwoma tomami W&X Vol.2 czy niezbędna jest ta seria ''Wolverine'' prowadząca do całego ''eventu'' ?
http://comicvine.gamespot.com/wolverine/4050-71431/

Jeżeli jest niezbędna to Egmont będzie musiał wydać oba tomy ''Three Months To Die''

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1648 dnia: Kwiecień 26, 2016, 07:16:12 pm »
Ja bym chciał by wskrzesili i Profesora X i młodego Wolverine. Bo Old Man Logan jest fajny ale to nie to co "nasz" Wolverine.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1649 dnia: Kwiecień 26, 2016, 07:22:47 pm »
"Death of Wolverine" można spokojnie czytać bez niczego wcześniej.

 

anything