Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085082 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline koziorozec1979

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1650 dnia: Kwiecień 27, 2016, 07:49:40 am »
Thunderbolts - jestem świeżo po przeczytaniu więc napiszę pare słów o najnowszej propozycji egmontu. Jak pierwszy raz rzuciłem okiem po komiksie i zobaczyłem rysunki to myślałem że nawet nie podejmę się czytania. Do tego te złe opinie krążące na temat tej serii... Więc początek nie był łatwy i sceptycznie podchodziłem do czytania. Jednak okazało, że nie jest tak źle. Do rysunków idzie się przyzwyczaić, fabuła nie jest odkrywcza ale ukazuje jakąś tajemnice, czyta się szybko i w  gruncie rzeczy wciągająco. Końcówka sprawia że jestem ciekaw kolejnego tomu. Oczywiście jest to nawet czołówka tytułów egmontowych, ale solidny średniak. Takie 6/10 ode mnie jakbym miał oceniać. Wolę prostą historię z małą intrygą niż np. Avangers - Na zawsze, gdzie po przeczytaniu połowy zadaje sobie pytanie ale o co chodzi i po co?
Deadpool nie zawodzi, jego teksty śmieszą chyba nawet bardziej niż w solowym tytule. Reszta postaci trochę słabiej zarysowana ale nie jest źle. Biorąc pod uwagę ze nie jest to główny tytuł jak Avaneger to na pare dziur w scenariuszu można przymknąć oko. Jedyne co w pierwszej połowie tomu męczy to że akcja skacze co chwila w czasie i miejscu, że pare razy musiałem cofnąć się o pare stron, żeby nie zgubić ciągłości.
Generalnie nie taki diabeł straszny.... ale podejść lepiej bez wygórowanych oczekiwań.
jak dla mnie to wlasnie dzieki tym rysunkom, komiks jest swietny :)
Przeczytalem Thunderboltsow. Ijestem ogromnie zadowolony i dumny z siebie. Doczytanie do konca tego czegos wymagalo faktycznie nadludzkiego wysilku, superbohaterskiego wrecz. Nic mi sie w tym komiksie nie podobalo. Absolutnie. Dretwe dialogi, sztampowa intryga, Dillona lubie za Preachera i Punishera. .... ale po tym komiksie dwa razy sprawdze zanim siegne po jakies z jego nowszych prac. I nawet ten Punisher juz mu nie wychodzi. Dziwne. Nie wiem czym wytlumaczyc tego typu zapominalstwo. Uwielbiam Elektre i Deadpoola ale tutaj to zdaje sie nie byli Oni tylko zmiennoksztaltni Srulle.
Ostatnimi czasy podobaly mi sie w jakis sposob wszystkie komiksy po ktore siegalem. Nawet jezeli czytalem potem czy wczesniej ze nikomu innemu sie nie podobaly. Spowodowalo to ze mialem chwile zwatpienia czy w wyniku jakiegos napromieniowania nie nabylem mocy w zakresie zanizenia pulapu akceptowalnosci dla czytanych komiksow. Thunderboltsi uspokoili mnie gdyz dowiedli ze moje obawy byly cokolwiek plonne.
Jesli w t roku tez ktos zrobi plebiscyt na najgorszy komiks roku to ja juz mam swojego faworyta.

Offline Night wolf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1651 dnia: Kwiecień 27, 2016, 11:45:32 am »
Ostatnio z nudów w pracy zrobiłem przewodnik po Marvel Now wydanego/zapowiedzianego przez Egmont. Jest to wersja alpha jeśli ktoś ma jakieś propozycje zmian to proszę pisać co do strony graficznej/rozmieszczenia jest to zrobione na szybko więc wszystko może się zmienić :smile:


mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1652 dnia: Kwiecień 27, 2016, 12:05:11 pm »
Ostatnio z nudów w pracy zrobiłem przewodnik po Marvel Now wydanego/zapowiedzianego przez Egmont. Jest to wersja alpha jeśli ktoś ma jakieś propozycje zmian to proszę pisać co do strony graficznej/rozmieszczenia jest to zrobione na szybko więc wszystko może się zmienić :smile:

Bardzo dobrze, ja bym tylko dodał taką samą krechę jaka jest przy Erze Ultrona dla Nieskończoności. Pociągnąć od tomu Thunderboltsów w dół i oddzielała by ona komisy przed Nieskończonością i po niej jak.

Offline Night wolf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1653 dnia: Kwiecień 27, 2016, 12:13:10 pm »
Bardzo dobrze, ja bym tylko dodał taką samą krechę jaka jest przy Erze Ultrona dla Nieskończoności. Pociągnąć od tomu Thunderboltsów w dół i oddzielała by ona komisy przed Nieskończonością i po niej jak.
Może nie do końca cię rozumiem ale Nieskończoność się dzieje w 6 linii wraz z GoG, A, NA, T i nie można tego dać przed ani po dlatego dałem to w klamrę :)

Na zeszyty wygląda to tak:
569.   Avengers #14
570.   Avengers #15
571.   Avengers #16
572.   Avengers #17
573.   Infinity #1 (Infinity)
576.   Thunderbolts #14 (Infinity)
583.   New Avengers #8 (Infinity)
584.   New Avengers #9 (Infinity)
585.   Thunderbolts #15 (Infinity)
586.   Thunderbolts #16 (Infinity)
588.   Avengers #18 (Infinity)
591.   Infinity #2 (Infinity)
592.   New Avengers #10 (Infinity)
593.   Avengers #19 (Infinity)
594.   Infinity #3 (Infinity)
599.   Avengers #20 (Infinity)
600.   Infinity #4 (Infinity)
601.   Avengers #21 (Infinity)
602.   New Avengers #11 (Infinity)
607.   Infinity #5 (Infinity)
608.   Avengers #22 (Infinity)
614.   Thunderbolts #17 (Infinity)
615.   Thunderbolts #18 (Infinity)
617.   Avengers #23 (Infinity)
618.   Guardians of The Galaxy #8 (Infinity)
619.   Guardians of The Galaxy #9 (Infinity)
620.   Infinity #6 (Infinity)
621.   New Avengers #12 (Infinity)
629.   Thunderbolts #19
631.   Guardians of The Galaxy #10
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2016, 12:17:02 pm wysłana przez Night wolf »

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1654 dnia: Kwiecień 27, 2016, 12:24:00 pm »
jak otworzyłem stronę na nowej karcie, to zastanawiałem się się gdzie jest główna seria Nieskończoności bo widać tylko A, NA, T i GoTG, dopiero jak zjechałem na dół to zobaczyłem tą klamrę. Zaproponowałem aby postawić kreskę taką jak przy EU, bo to fanie wygląda i daje wrażenie wydarzenia które oddziałuje na całe uniwersum.
Przesunął bym jeszcze Bitwę Atomu, bo 4 tom Wolverine and the X-Men (który może dostaniemy) dzieje się po Bitwie ale w trakcie Nieskończoności (tak na przyszłość).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2016, 12:33:20 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1655 dnia: Kwiecień 27, 2016, 12:34:41 pm »
Mi się grafika @Night wolfa podoba - dobra robota.
Uświadomiłeś mi, że Infinity to będzie chyba pierwszy event z Marvel/DC w Polsce który zostanie wydany w całości - tzn główna seria i wszystkie tie-iny. To jednak jest spore osiągniecie i Egmont za to zasłużył sobie na moje uznanie. Oby tak dalej.

Offline Night wolf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1656 dnia: Kwiecień 27, 2016, 12:43:25 pm »
Mi się grafika @Night wolfa podoba - dobra robota.
Uświadomiłeś mi, że Infinity to będzie chyba pierwszy event z Marvel/DC w Polsce który zostanie wydany w całości - tzn główna seria i wszystkie tie-iny. To jednak jest spore osiągniecie i Egmont za to zasłużył sobie na moje uznanie. Oby tak dalej.
Nie do końca brakuje głównie Infinity: The Heist/The Hunt ale nie orientuje ile to zmienia. Są jeszcze pojedyncze zeszyty z różnych serii ale to już można sobie spokojnie podarować :)


JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1657 dnia: Kwiecień 27, 2016, 12:49:44 pm »
Z Infinity "trochę" będzie brakować do kompletu: Infinity: Against the Tide, Infinity: The Hunt, Nova, Avengers Assemble, Captain Marvel, Mighty Avengers, Superior Spider-Man Team-Up, Fearless Defenders, Secret Avengers.  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1658 dnia: Kwiecień 27, 2016, 12:50:19 pm »
Dzięki Janek - dobrze wiedzieć. Mimo to - ofensywa w Marvel Now Egmontu robi na mnie wrażenie. Jak chcą to potrafią. Choć zamiast Thora, ja bym wolał Avenging Spider-Mana. Albo Punishera.

A kto wtedy był w Mighty i Secret Avengers, że ich nie ma razem z Kapitanem??

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1659 dnia: Kwiecień 27, 2016, 12:51:26 pm »
Mimo to - ofensywa w Marvel Now Egmontu robi na mnie wrażenie. Jak chcą to potrafią. Choć zamiast Thora, ja bym wolał Avenging Spider-Mana. Albo Punishera.
Ten Thor to jest najlepsze co Egmont zrobił z Marvel NOW  :smile:

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1660 dnia: Kwiecień 27, 2016, 01:02:26 pm »
Ten Thor to jest najlepsze co Egmont zrobił z Marvel NOW  :smile:


Amen.

Thor w pierwszym tomie jest tysiąckroć lepszym detektywem niż Batman :lol:
perły przed wieprze

Offline rzem

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1661 dnia: Kwiecień 27, 2016, 01:05:07 pm »
Ten Thor to jest najlepsze co Egmont zrobił z Marvel NOW  :smile:
Takie dobre to?

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1662 dnia: Kwiecień 27, 2016, 01:06:23 pm »
A ja zrobiłem taką mozaikę co najprawdopodobniej czeka nas od 2017 wzwyż do Secret Wars



Nie byłem pewny czy dać Death of Wolverine i Inhumanity a serii Amazing Spider-Man nie dodawałem bo może zostać różnorako podzielona patrząc na wydania zbiorcze:
http://comicvine.gamespot.com/the-amazing-spiderman/4050-73420/

Chodzi mi dokładnie bliżej Spider-Verse. Nie wiadomo np. czy Egmont wyda to http://comicvine.gamespot.com/the-amazing-spider-man-spider-verse-prelude/4050-79315/ czy cały event w grubym tomiku http://comicvine.gamespot.com/spider-verse/4050-81681/


A i nie sugerujcie się kolejnością ! Pisać jak czegoś brakuje
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2016, 01:11:34 pm wysłana przez bogi1 »

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1663 dnia: Kwiecień 27, 2016, 01:13:14 pm »
Choć zamiast Thora, ja bym wolał Avenging Spider-Mana.
Tylko że Avenging Spider-Man to nie jest jeszcze Marvel Now i głównym bohaterem jest Peter Parker a nie Otto Octaviusw jego ciele. Dopiero ostanie 2 cześci zbierają 2 mini serie Superior Spider-Man Team-Up gdzie jest obecnie wydawany u nas Superior.
Lepiej by było jakby Egmont wystartował u nas z "Superior Foes of Spider-Man". Zaledwie 3 tomy, ale podobno dużo lepsze od samego Superiora. Pomażyć fajna rzecz.

Albo Punishera.
Tylko że seria Punishera w Marvel Now dzieje się dopiero przed samym Secret Wars, więc wydawanie tego teraz mija się z celem. Teraz masz go tylko w Thundrbots.
A kto wtedy był w Mighty i Secret Avengers, że ich nie ma razem z Kapitanem??
Blade w stroju Spidera, jeśli się nie mylę.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1664 dnia: Kwiecień 27, 2016, 01:14:15 pm »
Takie dobre to?
odstaje od reszty tak jak Thunderboltsy, tylko w drugą stronę  :biggrin: Swoją drogą to mamy chyba rok Aarona  :smile:

A co do Mozaiki to nie wiadomo czy cały czas będą 3 tomy na miesiąc. EDIT: bogi1, źle przeczytałem  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2016, 01:23:13 pm wysłana przez JanT »