Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085298 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1680 dnia: Kwiecień 27, 2016, 03:23:20 pm »
Pytanie - czy po Secret Wars wreszcie się pozbyto przeszłych X-Men z teraźniejszości??
Nie cały czas są obecni, ale podobno nie da się tego czytać.
Steve'a Rogers'a pozbawili mocy
Już wrócił do formy i teraz jest 2 Kapitanów Ameryka.
Thora ..... pozbawili mocy
Tak, ale po Original Sin biegał z toporem, a teraz po Secret Wars podniesie najprawdopodobniej młot Thora z świata Ultimate
Betty Ross jako kolejnego Hulka
Nie jako Hulka, tylko stała się Red She Hulk, przy czym oryginalna She Hulk nadal jest w uniwersum, więc nie wiem o co się pienisz.
Amedusa Cho jako kolejnego Hulka
i którego podobno bardzo fajnie się czyta
Co do dwóch Spider-Manów (czarnego i białego jednocześnie)....mam mieszane uczucia.
Wiedziałem że siedzi w tobie rasista. Miles jako Spider-man ma wypełnić lukę jako powstała po tym jak Marvel w końcu pozwolił dorosnąć Peterowi. Po za tym Miles ma ugruntowaną pozycję w świecie Marvel, gdyby nie On to by świat Ultimate zaorano już dawno. I to przez niego tak naprawdę mamy Secret Wars, aby móc go przenieś do podstawowego świata. Jakby nie miał takiej rzeszy fanów to by nie kombinowano.
czy też tego że Old Man Logan zastąpił Wolverine mam mieszane uczucia.
To jest jedyna rzecz z którą się zgodzę, ale podobno solowa seria daje radę, tak w Extraordinary X-Men (gdzie się pojawia) nie da się czytać. Ja liczyłem że Old Man Logan to będzie wskrzeszony Logan tylko że w wyniku wydarzeń z Death of Wolverine się postarzał, a oni dali tu tego z alternatywnej przyszłości ekhm..... Po za tym nie zastąpił on oryginalnego Wolverine'a. Następcą jest X-23 i podobno jest to bardzo fajne.
I szkoda, że Egmont nie może nam tak od razu, w styczniu wydać polskich Tajnych Wojen 2015. :smile:
Jak nie wiesz jeszcze (albo jesteś totalnym ignorantem) to Avengers i New Avengers Hickmana prowadzą bezpośrednio do wydarzeń Secret Wars. I wydanie SW bez tej podbudowy jest totalnie bez sensu, bo nie będziesz wiedzieć o co chodzi. Serio czytaj obie serie, w pewnym momencie zleją się w jedną Avengers: Time Runs Out (po 4 tomie NA i po 6 tomie Avengers) i wszystkie wątki które teraz są nie jasne utworzą logiczny ciąg wydarzeń i wtedy przekonasz się że warto tą historię poznać całą od podstaw.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2016, 03:29:38 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1681 dnia: Kwiecień 27, 2016, 03:32:00 pm »
po Original Sin biegał z toporem, a teraz po Secret Wars podniesie najprawdopodobniej młot Thora z świata Ultimate


Baaardzo dużo osób (z tych, które nie znają komiksu ale mają opinie bo coś znalazło w necie) jeździ po tym motywie Thora, który nie jest już wart posiadania mocy Thora, zupełnie stojąc w opozycji do faktycznej historii. Jak na te wszystkie przekręty w Marvelu gdy podmienia się ważne postaci i w ich miejsca stawia się kogoś "nowego" to Thor naprawdę dobrze z tego wychodzi. Jest to dłuższy motyw, Odinson nie znika, jest obecny w naprawdę fajny sposób, bardzo awanturniczy ale całkiem dojrzały. Serio, gdyby w każdym komiksie zmiana postaci za tytułem szła tak rzetelnie jak w Thorze to nie byłoby jak dorabiać gęby superhero.

PS: Cytuję inną osobę ale zasadniczo to polemika do opinii Bazyla zupełnie od czapy a nie tego co napisał mkolek. Ja Thorzycy będę bronił, podobnie jak całego pomysłu Aarona na te postaci (do bardzo przyjemnego Thors z czasu Secret Wars, niestety obecnie jestem w plecy z serią).
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1682 dnia: Kwiecień 27, 2016, 03:41:33 pm »
Egmont w tym roku wyda/ł bez żadnej podbudowy i Kryzys i Flashpoint, więc Tajne Wojny też by mógł. :smile:
Ale tu przemawia przez mnie tylko niecierpliwość - ja bym chciał teraz, zaraz a nie czekać 3 lata. Masz oczywiście rację - najpierw trzeba wydać poprzedzające je serie. Czyli zostały nam tylko 3 tomy regularnych Avengers (razem z A: Nieskończoność)? Szybko zejdą. :smile:

Nie tyle jestem rasistą, co mnie wkurza takie mało sensowne motanie Marvela. Jak go chcieli mieć w 616, to przecież mogli to zrobić jak z czarnym Nickiem Furym (było o tym zabawne jednostronnicowe komiksowe streszczenie :smile: ). Fajnie że Rogers odzyskał moce. Ale mnożenie Hulków mi się nie podoba.


mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1683 dnia: Kwiecień 27, 2016, 04:12:25 pm »
Egmont w tym roku wyda/ł bez żadnej podbudowy i Kryzys i Flashpoint, więc Tajne Wojny też by mógł. :smile:
Nie mógł i dla osoby postronnej nie znającej Marvela wydanie samego SW było by mało czytelne, a pamiętaj że Egmont wydaje komisy, aby były przystępne dla początkujących czytelników, nie tylko dla osób obeznanych z tematem oraz takich ignorantów jak ty.

Czyli zostały nam tylko 3 tomy regularnych Avengers (razem z A: Nieskończoność)? Szybko zejdą. :smile:
Czytaj ze zrozumieniem, jeszcze 3 tomy Avengers, 3 tomy New Avengers,  4 tomy Avengers: Time Runs Out oraz eventy Original Sin i AXIS i dopiero Secret Wars.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1684 dnia: Kwiecień 27, 2016, 04:15:15 pm »
Czyli zostały nam tylko 3 tomy regularnych Avengers (razem z A: Nieskończoność)? Szybko zejdą. :smile:
Nie tylko, później, jak już tu dziś wspomniano, A i NA łączą się i tworzą "Avengers: Time Runs Out", a to kolejne 4 tomy.


O, widzę, że ktoś mnie uprzedził, a powiadomienie o tym nie przyszło. Da się usunąć tę wiadomość? Chętnie bym to teraz wykonał, bo zrobiłem lekki, niepotrzebny syf.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1685 dnia: Kwiecień 27, 2016, 04:29:01 pm »
Jak nie wiesz jeszcze (albo jesteś totalnym ignorantem) to Avengers i New Avengers Hickmana prowadzą bezpośrednio do wydarzeń Secret Wars. I wydanie SW bez tej podbudowy jest totalnie bez sensu, bo nie będziesz wiedzieć o co chodzi. Serio czytaj obie serie, w pewnym momencie zleją się w jedną Avengers: Time Runs Out (po 4 tomie NA i po 6 tomie Avengers) i wszystkie wątki które teraz są nie jasne utworzą logiczny ciąg wydarzeń i wtedy przekonasz się że warto tą historię poznać całą od podstaw.

Już któraś z osób pisze to samo. Chcę wierzyć, że tak jest. Póki co kiepsko mi to wychodzi. Powoli kończę Infinity czytając jednocześnie New Avengers i Avengers. Intryga w żaden sposób nie zmierza do podsumowania. A może to ja nie potrafię tego dostrzec? Będę musiał dokupić drugi OHC New Avengers i Avengers Time Runs Out a potem Secret Wars, ehhh sporo tego.

Najlepiej mi się czytało (biorąc pod uwagę przedział czasowy od początku do końca Infinity) pierwszy tom New Avengers czyli Everything Dies. Kilkukrotnie przeczytałem go od deski do deski. Lektura, do której wrócę z radością (dalsze tomy NA w Infinity choć nie tak dobre, trzymają poziom). Avengers z kolei aż do końca Infinity pozostaje tym, czym było od samego początku. Serią przeładowaną faktami, postaciami, wątkami z dużo gorszą fabułą. Niewiele się wyjaśnia, a jeżeli już coś układa się w logiczną całość to jest to dziecinnie proste i płytkie lub tak jest po prostu prezentowane. Ogółem czuję respekt do osób, które potrafią się odnaleźć w tej ilości postaci, kojarzą każde imperium, każdą postać i jej bogatą historię. Bez takiego bagażu doświadczeń raczej ciężko o odmienną opinię o serii od mojej. New Avengers z kolei to inna liga dla mnie. Pierwszy tom tak mocno wywindował poziom, że reszta już tylko czerpała (choć wątek
Spoiler: pokaż
konfliktu Black Panther z Namorem, a właściwie ich państw uważam za świetny
). W trakcie Infinity czułem wyraźny niedosyt właśnie historii z New Avengers, inkursji światów, Black Swan itd. Będę musiał dokupić kolejny OHC zbierając 2 następne tomy NA i mam wielką nadzieję, że będą one otrzymane w tonie Everything Dies. 

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1686 dnia: Kwiecień 27, 2016, 04:31:08 pm »
Jak ruszy Times Runs Out, to pójdzie już z górki. Chodziło mi o to, że zostały w 2017 roku tylko 2 tomy Avengers i 2 tomy New Avengers


@Antari
Spoiler: pokaż
Bo Black Panter nie zapomniał Namorowi inwazji jakiej ten dokonał na Wakandę podczas Avengers vs X-Men. ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2016, 04:34:15 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline buczanova

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1687 dnia: Kwiecień 27, 2016, 06:03:19 pm »
Ja mam nadzieję, że w tej mozaice znajdzie się jakimś cudem miejsce dla Hawkeye, Ms. marvel, Moon Knighta i Superior foes of Spider-man :D
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1688 dnia: Kwiecień 27, 2016, 06:19:05 pm »
Ja mam nadzieję, że w tej mozaice znajdzie się jakimś cudem miejsce dla Hawkeye, Ms. marvel, Moon Knighta i Superior foes of Spider-man :biggrin:
Tyle serii zaczęli że pewnie prędko nic nowego nie zaczną.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1689 dnia: Kwiecień 27, 2016, 06:28:19 pm »
Jak się wszystko dobrze rozwinie i dotrą z obecnymi seriami do Secret Wars i w efekcie do All-New, All-Different Marvel to zawsze mogą wrócić jeszcze do jakieś serii z Marvel NOW nie wydanej wcześniej. Wiadomo chronologicznie nie będzie jeżeli będą wydawać komiksy z obu ''światów'' i niektórzy mogą się pogubić ale co tam ;)

Offline Jutrzen

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1690 dnia: Kwiecień 27, 2016, 08:29:05 pm »
To też prawda, ale wcześniej Egmont musiałby wydać Death of Wolverine i drugą serię Wolverine and the X-Men (choć plus taki że tam są tylko 2 tomy) + jeszcze 1 tom z obecnej serii po Bitwie Atomu (który wchodzi w skład Nieskończoności, dokładnie Annual zawarty w tym tomie). Bo to że Spiderman zaczyna uczyć w szkole młodych X-men ma uzasadnienie właśnie w serii Death of Wolverine dlatego że Wolverine umiera w niej
Niesamowite, że w swoim poście dwukrotnie podajesz tytuł Death of Wolverine, ale to, że Wolverine umiera zaznaczasz jako spoiler.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1691 dnia: Kwiecień 27, 2016, 08:57:46 pm »
Niesamowite, że w swoim poście dwukrotnie podajesz tytuł Death of Wolverine, ale to, że Wolverine umiera zaznaczasz jako spoiler.
No wiesz, nikt tu nie zna angielskiego, a tytuł nawet nic nie spoiluje. XD

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1692 dnia: Kwiecień 28, 2016, 10:05:42 am »
Niesamowite, że w swoim poście dwukrotnie podajesz tytuł Death of Wolverine, ale to, że Wolverine umiera zaznaczasz jako spoiler.

Dokładnie to samo chciałem napisać :D

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1693 dnia: Kwiecień 29, 2016, 12:29:13 pm »
W końcu doszedłem do końca całego eventu Infinity tj. Avengers/New Avengers/Infinity i na koniec Infinity: Against the Tide Infinite Comic. Wszystko czytane w odpowiedniej kolejności oczywiście.
Spoiler: pokaż
Udział Silver Surfera pod koniec mocno mnie zaskoczył na plus, bo lubię tę postać
. Po przeczytaniu nadal nie zmieniam zdania na temat całości tej historii kreowanej przez Hickmana. Aha dla pełnego zrozumienia Infinity jest jeszcze wymagana znajomość Thanos Rising, kto czytał ten wie dlaczego. Ciekawe czy wypuszczą to przed czy po Infinity w Polsce.

Najlepsza część z tego wszystkiego to zeszyty New Avengers, ostatni #12, zamykający cały event Infinity był po prostu kapitalnym pstryczkiem w nos dla czytelników i zaostrzył apetyt na więcej. Wiem, że wiele osób tu pisało, że najlepiej czytać te wszystkie serie razem dla pełnego obrazu historii ale ja zaryzykuję stwierdzenie, że... nie warto. Jeżeli ktoś szuka naprawdę dobrej historii, bo ogranicza go miejsce na półkach to raczej odradzam sięganie po Avengers czy Infinity. Wystarczą zeszyty New Avengers i doczytać sobie jakieś streszczenie z wydarzeń z tych dwóch. Ja raczej nie wrócę do nich, wystarczy mi pierwsze podejście. Inaczej ma się natomiast sprawa z New Avengers, do których z przyjemnością wrócę w przyszłości.

Zaznaczam, że nie wiem jak to wygląda dalej tj. po Infinity. Może historie jakoś bardziej się zazębiają ale po wydarzeniach z Epilogu okazuje się, że
Spoiler: pokaż
cały event oraz zdarzenia od Avengers#1 były kompletnie bez sensu
.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1694 dnia: Kwiecień 29, 2016, 01:21:46 pm »
dla pełnego zrozumienia Infinity jest jeszcze wymagana znajomość Thanos Rising, kto czytał ten wie dlaczego. Ciekawe czy wypuszczą to przed czy po Infinity w Polsce.

Zapowiedziane na sierpień, czyli dwa miesiące przed.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

 

anything