Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085172 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1785 dnia: Czerwiec 14, 2016, 11:44:17 am »
wątpię też, żeby był wydrukowany dwa tygodnie przed premierą.
Są tak drukowane  :smile: w Poznaniu w KiK'u już pewnie można kupić (jak to już nie raz się zdarzało).

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1786 dnia: Czerwiec 14, 2016, 12:27:29 pm »
Są tak drukowane  :smile: w Poznaniu w KiK'u już pewnie można kupić (jak to już nie raz się zdarzało).

wczoraj nic z Egmontu jeszcze nie mieli ;)

Mikel

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1787 dnia: Czerwiec 14, 2016, 12:35:44 pm »
Rany podzielić się z wami opinią i nagle niewierni Tomasze,
Będę w domu to zrobię fotkę i DP i Superiora

Offline Motyl

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1788 dnia: Czerwiec 14, 2016, 12:37:40 pm »
Kurczę - najpierw Motyl wyciąga numery tydzień wcześniej.

Nowości fajne, naprawdę. Już dawno przeczytane :)

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1789 dnia: Czerwiec 14, 2016, 07:50:13 pm »
@UP
To podeślij mi Paczką w Ruchu po 25.50 zł za sztukę.

Mikel

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1790 dnia: Czerwiec 14, 2016, 09:02:57 pm »
Zgodnie z obietnicą


Dziś usypiałem Demona więc Superiora też łyknąłem, pupy nie urywa, taka przyjemna papka, choć zaczątki akcji na następny tom niezłe :biggrin:
@ Bazyl
Ha ha ha ha ha ha ha ha :D

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1791 dnia: Czerwiec 15, 2016, 12:29:15 am »
@UP
To podeślij mi Paczką w Ruchu po 25.50 zł za sztukę.

Uuu 8azyl co tak kasą szastasz? Przepłacasz, na np będzie po 24,50 zł albo nawet 24,30.

Deadpoola parę miesięcy temu przeczytałem i też polecam (odsyłam do moich postów w tym temacie), choć w obecnej sytuacji lepiej chwycić za Omnibusa, który ma wyjść za jakiś czas. Zbiera on to co najlepsze w tym runie czyli m.in The Good, the Bad, and the Ugly. Sam trochę żałuję, że nie poczekałem z zakupem OHC'ków, podobnie zresztą jak Ms Marvel. Choć z drugiej strony postawiłbym piwo temu kto by przewidział, że wydadzą te omniaki.

Mikel

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1792 dnia: Czerwiec 15, 2016, 10:08:14 am »
@ up
Dobry, Zły i Brzydki - zapowiedziane jest w PL :)

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1793 dnia: Czerwiec 15, 2016, 10:29:21 am »
@ up
Dobry, Zły i Brzydki - zapowiedziane jest w PL :smile:

Wiadomo ale z tego co zauważyłem to Antari preferuje grubsze wydania i w twardej oprawie. Dlatego poleca omnika po prostu  :biggrin:

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1794 dnia: Czerwiec 15, 2016, 11:58:59 am »
Wiadomo ale z tego co zauważyłem to Antari preferuje grubsze wydania i w twardej oprawie. Dlatego poleca omnika po prostu  :biggrin:

Dokładnie tak :) Obecnie ten Omniak wychodzi po jakieś 300 zł, czyli podobnie a nawet taniej do okładkowych z Egmontu (8x39,90). Po obniżkach 100 zł taniej wychodzi, choć wiadomo traci się format powiększony, HC i język oryginału, dość ważny moim zdaniem w przypadku serii humorystycznych.

Mikel

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1795 dnia: Czerwiec 15, 2016, 01:25:20 pm »
...język oryginału, dość ważny moim zdaniem w przypadku serii humorystycznych.
Polska wersja akurat jest jak z dubbingiem Shreka, sporo puszczanych oczek związanych z naszym podwórkiem, nawiązanie np. do utworu Kur.
Każdy z nas podchodzi do takich serii indywidualnie, ja wolę czytać PL, chyba na stare lata już mi się nie chce siedzieć na oryginalnym tekstem, szczególnie ze na czytanie ostatnio mam może ze 2-3 godziny w tygodniu.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1796 dnia: Czerwiec 15, 2016, 05:32:33 pm »
Polska wersja akurat jest jak z dubbingiem Shreka, sporo puszczanych oczek związanych z naszym podwórkiem, nawiązanie np. do utworu Kur.
Każdy z nas podchodzi do takich serii indywidualnie, ja wolę czytać PL, chyba na stare lata już mi się nie chce siedzieć na oryginalnym tekstem, szczególnie ze na czytanie ostatnio mam może ze 2-3 godziny w tygodniu.

W Martwych Prezydentach akurat jest "trochę trudniej" niż w przypadku Shreka, bo mamy tutaj kontekst historyczny, którego nie da się obrócić w polskie realia historyczne bo nie ma to kompletnie sensu. Tzn. można ale mnie by to mocno kłuło w oko. Nawiasem mówiąc w oryginale wielkiej wiedzy o historii USA raczej nie potrzeba :wink: Ja tam nie widzę różnicy między tekstem angielskim a polskim, kiedyś w młodości owszem ale obecnie granica mocno się zatarła, zresztą w większości (spore uproszczenie z mojej strony) komiksów superhero słownictwo jest raczej podstawowe. No ale masz rację, każdy inaczej do tego podchodzi, nie oceniam.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1797 dnia: Czerwiec 16, 2016, 03:47:02 pm »
Czytam sobie właśnie "Uncanny Avengers".
Ech, Bachalo, Bachalo...
A nie Uncanny X-Men?




Do dzisiaj to jeden z moich ulubionych komiksów, szczególnie pod względem graficznym. W dzisiejszych czasach, gdy większość mainstreamowych rysowników jest swoimi klonami, fajnie widzieć jeszcze takich twórców jak Bachalo, mających swój charakterystyczny styl. I pomyśleć, że w latach 90-tych każdy rysownik był inny, teraz jak otwieram jakiś komiks z Nowego DC albo Marvel Now to wydaje mi się czasami, że to rysuje jedna osoba mimo, że w stopce są 4 albo 5 nazwisk.

Samo Uncanny X-Men zaskakująco dobre (w końcu to ten sam autor co w takim sobie All New X-Men). Świetne, gęste dialogi. Czytałem zaraz po Alias i widać sporo podobieństw w sposobie prowadzenia narracji. Jak Bendisowi się chce to jeszcze potrafi. A graficznie po prostu bajka (ten kard z krzyczącą Emmą <3)

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1798 dnia: Czerwiec 22, 2016, 11:22:45 pm »
Thanos już na gildii
https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/309358-thanos-1-thanos-powstaje

Thunderboltsów 2 nadal nie dodali ale dzięki temu wiemy, że sierpniowe komiksy wychodzą 17.08.2016

Offline Motyl

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1799 dnia: Czerwiec 23, 2016, 08:57:03 am »
Do dzisiaj to jeden z moich ulubionych komiksów, szczególnie pod względem graficznym.

Podobnie, z tym że wolę oryginalną okładkę.