trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085663 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1890 dnia: Lipiec 12, 2016, 12:47:32 am »
Wreszcie znalazłem czas doczytać drugi OHC New Avengers Hickmana zbierający #13-23 i co tu dużo mówić, przeżyłem spore rozczarowanie zarówno pod względem oprawy artystycznej jak i samej fabuły.

Przede wszystkim fatalnie wypadł występ Simone Bianchi w pierwszych rozdziałach. Wszystko jest oczywiście kwestią preferencji, ale zmiana oprawy wizualnej jest tak radykalna, że odnosimy wrażenie obcowania z zupełnie innym komiksem, a nie kontynuacją historii. Niektóre z postaci przypominają plamy, są groteskowo wygięte, wyglądają paskudnie. Ciężko zachwycić się tutaj czymkolwiek, momentami pojawiają się problemy z rozszyfrowaniem głównych postaci z tych bazgrołów. Tak chyba nie powinno być? Prace Valerio Schiti i Keva Walkera w kolejnych rozdziałach również nie powalają. Zwłaszcza w przypadku tego drugiego postacie przybierają dziwne, nienaturalne pozy, niszcząc powagę sytuacji. Najlepiej wypadają rysunki Ragsa Moralesa, którym najbliżej do prac wcześniejszych rysowników czyli Steve'a Eptinga i Mike Deodato Jr. z Everything Dies i Infinity. Największym rozczarowaniem jest brak właśnie tych dwóch panów w powyższych rozdziałach. Moim zdaniem ich prace pasowały kapitalnie do tonu tej opowieści.

Osobną kwestią jest scenariusz zeszytów #13-23, w którym czuć zadyszkę Hickmana konceptem. Konceptem rozwleczonym do granic możliwości... a może przyzwoitości? Moim zdaniem najciekawszym elementem NA z Now jest wątek Black Swan. Jest to postać tajemnicza, wydająca się trzymać zawsze asa w rękawie. Najbardziej cenię momenty, w których bez ogródek uświadamia bohaterów (a przez to czytelników), że tak naprawdę nie wiedzą nic, a wielkie kryzysy i problemy są tak naprawdę rozmiaru mrówki.

Niestety w rozdziałach #13-23, takich scen nie ma prawie wcale, a historia tej postaci została zepchnięta na dalszy plan celem dalszego rozwijania wątków
Spoiler: pokaż
inkursji na innych ziemiach (względnie ciekawe) i stale rosnącego konfliktu Namora z T'Challą. Ten ostatni robi się już dość nudny i bezsensownie przeciągnięty
. Jest w tym tomie kilka ciekawych momentów jak choćby
Spoiler: pokaż
ten poświęcony ekipie superbohaterów wzorowanych na tych z DC
(analogiczny zabieg w Multiversity Morrisona) czy
Spoiler: pokaż
rosnące napięcie przed podjęciem decyzji o zniszczeniu świata
. Ogólnie jednak seria powoli zaczyna cierpieć na syndrom Avengers z Now. O przyczynach całego procesu dowiadujemy się coraz mniej i coraz częściej przychodzi nam tylko biernie oglądać skutki. Powoli człowiek zaczyna się zastanawiać czy kiedykolwiek w końcu poznamy choć część odpowiedzi na zadane pytania czy "ambitna" historia strzeli nam pstryczek w nos pod koniec. A może taki był zamysł autora w celu powolnego zrównania się z Avengers w Time runs out? Absolutnym przegięciem jest za to ostatnia scena,
Spoiler: pokaż
w której Thanos i jego zespół zostaje sprowadzony do roli pachołka sterowanego przez Namora
. Większej bzdury i niekonsekwencji nie czytałem już dawno, a sama historia została sprowadzona do roli prostej nawalanki. Ogromny niesmak i rozczarowanie.

Nie wiem czy jest sens dalej czytać przez Time runs out, aż po Secret Wars. Pewnie kupię, żeby postawić kropkę nad i w kwestii domknięcia tej historii. Ktoś czytał? Dalej będzie lepiej czy gorzej?

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1891 dnia: Lipiec 12, 2016, 08:14:17 am »
@Antari
To już wiesz czemu nie chciałem postawić (całego) New Avengers obok Thora Gromowładnego  :smile:

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1892 dnia: Lipiec 12, 2016, 09:06:59 am »
@Antari
To już wiesz czemu nie chciałem postawić (całego) New Avengers obok Thora Gromowładnego  :smile:

Przeciwnie, Gromowładny cierpi na podobną przypadłość. Drugi OHC zbierający #12-25 jest już bardzo przeciętny i wydać wyraźny spadek formy po rewelacyjnym początku. Dla mnie ten tom kompletnie nie warty zakupu, chyba, że chce się mieć po prostu całą historię.

Offline zielone_biurko

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1893 dnia: Lipiec 13, 2016, 04:15:03 pm »
Przepraszam, że tak znienacka wyskoczę ze swoim lekkim off-topem, ale...

Za co warto się złapać teraz w przypadku Marvel Now? Chwyciłem się za wszystkie

Co mnie zniechęchiło:

Avengersi - bardzo nietrafiony wybór w moim przypadku. Widać, że korzysta z "boom" okresu i hype na produkcje filmowe. Do tego jak zobaczyłem listę komiksów powiązanych z eventem "Infinity"...

Deadpool i Thunderbolts gwałcą moje oczy nad czym niesamowicie ubolewam...

Co mnie kusi:

Era Ultrona - zakupiona.
Superior Spider-Man - Przeczytałem 2 tomy, akcja na dobrą sprawę stoi w miejscu odkąd Otto wszedł w ciało Parkera, choć okładka 4 tomu zachęca aby czytać dalej.

X-Meni - pierwszy tom Wolverine and the X-Men to chyba pomyłka. pierwszy tom All New X-Men skusił mnie do zakupu kolejnych, ale drugi zniechęcił mnie, uświadamiając że to telenowela (w dwóch, albo trzech historiach). Jak się ma Uncanny X-Men w stosunku do równoległych serii? No i  zjednej strony trochę przeraża mnie crossover z GOTG, z drugiej ciekawi mnie Bitwa o Atom.

Thor - masa pozytywnych opinii. Oj bardzo kusi., choć głosy, takie jak mojego poprzednika mnie przestrzegają przed zakupem. :D


Tyle z polskich wydań.

Z zagranicznych tytułów mnie kusi Hawkeye, Hawkeye/Deadpool i cała zabawa ze Spider-Verse. Szczególnie jestem ciekaw opinii o dwóch pierwszych tytułach. Warto się rzucać na komiksy zagraniczne nie mając z nimi żadnego doświadczenia?

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1894 dnia: Lipiec 13, 2016, 04:44:14 pm »
Warto, Hawkeye Fraction/Aja to najlepszy komiks z Now, który trzyma poziom przez cały run. Ms. Marvel jest również całkiem w porządku.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1895 dnia: Lipiec 13, 2016, 05:06:25 pm »
zielone_biurko
New Avengers - koniecznie.
Deadpool
All New X-Men ale tylko 1 tom.
Wolverine and the X-Men - też 1 tom
Superior Spider Man jeśli lubisz tą postać

A druga część twojego postu jest nieczytelna.

mgnesium

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1896 dnia: Lipiec 13, 2016, 05:10:17 pm »
zamiast hawkeye'a rozważ superior foes of spider-man spencer'a. w mojej subiektywnej, nic nie znaczącej opinii, tytuł stoi przynajmniej o klasę wyżej od pisarstwa fraction'a.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2016, 05:29:02 pm wysłana przez mgnesium »

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1897 dnia: Lipiec 13, 2016, 05:23:50 pm »
Chyba chodziło o Egmont NOW  :smile: to tak w skrócie:

Thor i New Avengers - Dobre
Thunderbolts - Kupa
Reszta - Średniaki

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1898 dnia: Lipiec 13, 2016, 05:28:01 pm »
Zejdź z Thunderbolts. Teraz już wiadomo jak to było
Spoiler: pokaż
z córką Punishera i jej synem, którzy zostali Punisherem 2099.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2016, 06:27:35 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline zielone_biurko

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1899 dnia: Lipiec 13, 2016, 06:20:18 pm »
zielone_biurko
New Avengers - koniecznie.
Deadpool
All New X-Men ale tylko 1 tom.
Wolverine and the X-Men - też 1 tom
Superior Spider Man jeśli lubisz tą postać

A druga część twojego postu jest nieczytelna.



Era Ultrona - zakupiona.


Superior Spider-Man - Przeczytałem 2 tomy, akcja na dobrą sprawę stoi w miejscu odkąd Otto wszedł w ciało Parkera, choć okładka 4 tomu zachęca aby czytać dalej.


X-Meni - pierwszy tom Wolverine and the X-Men to chyba pomyłka. pierwszy tom All New X-Men skusił mnie do zakupu kolejnych, ale drugi zniechęcił mnie, uświadamiając że to telenowela (w dwóch, albo trzech historiach). Jak się ma Uncanny X-Men w stosunku do równoległych serii? No i  zjednej strony trochę przeraża mnie crossover z GOTG, z drugiej ciekawi mnie Bitwa o Atom.


Thor - masa pozytywnych opinii. Oj bardzo kusi., choć głosy, takie jak mojego poprzednika mnie przestrzegają przed zakupem. :biggrin:




Tyle z polskich wydań.


Z zagranicznych tytułów mnie kusi Hawkeye, Hawkeye/Deadpool i cała zabawa ze Spider-Verse. Szczególnie jestem ciekaw opinii o dwóch pierwszych tytułach. Warto się rzucać na komiksy zagraniczne nie mając z nimi żadnego doświadczenia?




Zejdź z Thunderbolts. Teraz już wiadomo jak to było z córką Punishera i jej synem, którzy zostali Punisherem 2099.


No dzięki. XD Jakbym czytał to będę udawał zaskoczonego :biggrin:


Zupełnie nie czuję klimatu New Avengers, przeczytałem pierwszy tom i było... no było. Tyle. Z tego co widzę to NA prowadzi bezpośrednio do nieskończoności.


zamiast hawkeye'a rozważ superior foes of spider-man spencer'a. w mojej subiektywnej, nic nie znaczącej opinii, tytuł stoi przynajmniej o klasę wyżej od pisarstwa fraction'a.


czy mi się wydaje, czy to komiks bez spider-mana? :biggrin:

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1900 dnia: Lipiec 13, 2016, 06:35:23 pm »
Jeśli chodzi o Uncanny X-Men to 1 tom mi się spodobał, nawet mimo tego, że jestem przeciwko złemu Cyclopsowi. Ale poczeka, poczeka - naprawili Starka, to i jego kiedyś naprawią. Uncanny Avengers - taki średniaczek. Ja wziąłem, bo biorę wszystko. Trochę przesadzają z tym Red Skullem.

Tak jak pisałeś - All New X+Men jest dobry tylko w 1 tomie. Potem bezsens tego pomysłu dogania serię i tak se łażą po współczesności i się zachwycają jak tu fajnie. I nic nie robią.

To Samo z Superiorem - akcja się przeciąga i najchętniej bym za jednym zamachem przeczytał wszystko i z powrotem miał Parkera w swoim ciele. Okładka 5 tomu bardzo mnie intryguje. Czyżby
Spoiler: pokaż
podróż w czasie uratuje Petera i ten cały epizod z Superiorem będzie niebyły??
Nie wiem - zobaczę.

Hawkeye tom 1 będzie za rok w WKKM, więc angielskie wydania kupuj od 2 tomu. :)

Offline waszaklasa

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1901 dnia: Lipiec 13, 2016, 07:00:43 pm »
Hawkeye tom 1 będzie za rok w WKKM, więc angielskie wydania kupuj od 2 tomu. :smile:
A za pół roku będzie w katalogu Egmontu  :badgrin:

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1902 dnia: Lipiec 13, 2016, 07:35:11 pm »
A za pół roku będzie w katalogu Egmontu  :badgrin:
Dokładnie tak:

« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2016, 11:55:37 pm wysłana przez JanT »

mgnesium

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1903 dnia: Lipiec 13, 2016, 10:23:07 pm »
czy mi się wydaje, czy to komiks bez spider-mana? :biggrin:

dokładnie*! paradoksalnie jest to jeden z najlepszych komiksów z uniwersum pająka ostatnich kilku lat.

*
Spoiler: pokaż
parker pojawia się jedynie na kilku ostatnich kadrach ostatniego zeszytu.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1904 dnia: Lipiec 13, 2016, 10:31:09 pm »
dokładnie*! paradoksalnie jest to jeden z najlepszych komiksów z uniwersum pająka ostatnich kilku lat.
Podobnie pisałem wcześniej. Spider-Man w tytule to może pojawi się i u nas.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2016, 10:36:27 pm wysłana przez JanT »

 

anything