trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1084947 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1980 dnia: Sierpień 03, 2016, 07:56:38 pm »
Czy dla lepszego zrozumienia runu Superior Spider-Mana przed lekturą warto przeczytać te 2 tomy The Amazing Spider-Man v2, które wyszły w WKKM (Powrót do domu i Revelations)? A może poczekać jeszcze na Spider-Island?


Dla lepszego zrozumienia Superiora czytasz kolejno The Amazing Spider-Man #600 potem story arc Ends of the Earth i ostatnie 3 numery 1 serii czyli Dying Wish.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1981 dnia: Sierpień 03, 2016, 08:08:15 pm »

Dla lepszego zrozumienia Superiora czytasz kolejno The Amazing Spider-Man #600 potem story arc Ends of the Earth i ostatnie 3 numery 1 serii czyli Dying Wish.

A to czasem nie jest wydane w PL jako pierwszy tom Superiora? W każdy wypadku: to co wydano w WKKM nie wpływa w żaden sposób na zrozumienie Superiora, ale Spider - Island trochę doda.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1982 dnia: Sierpień 03, 2016, 08:10:44 pm »
Jeśli możesz, to zdecydowanie radziłbym ci poczekać na Spider Island. Bo Superior ją mocno spoileruje.

Offline Leyek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1983 dnia: Sierpień 03, 2016, 08:29:05 pm »

Dla lepszego zrozumienia Superiora czytasz kolejno The Amazing Spider-Man #600 potem story arc Ends of the Earth i ostatnie 3 numery 1 serii czyli Dying Wish.


Nie mam egzemplarza pod ręką, ale tak jak pisze Blaskowitz, mi też się wydaje że u nas pierwszy tom Superiora zawiera ostatnie numery Amazinga. Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Poczekam w takim razie na Spider-Island.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1984 dnia: Sierpień 03, 2016, 08:33:02 pm »

Nie mam egzemplarza pod ręką, ale tak jak pisze Blaskowitz, mi też się wydaje że u nas pierwszy tom Superiora zawiera ostatnie numery Amazinga. Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Poczekam w takim razie na Spider-Island.


Napisałeś dla lepszego zrozumienia runu Superior Spider-Mana. Nie miałem pojęcia w jakim wydaniu zamierzasz to czytać. Wydanie Egmontu oczywiście zawiera te ostatnie numery.

Offline Leyek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1985 dnia: Sierpień 03, 2016, 08:49:58 pm »

Napisałeś dla lepszego zrozumienia runu Superior Spider-Mana. Nie miałem pojęcia w jakim wydaniu zamierzasz to czytać. Wydanie Egmontu oczywiście zawiera te ostatnie numery.


No fakt, skrótowo założyłem, że ten wątek dotyczy tylko MN wydawanego przez Egmont.

Offline cro_no

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1986 dnia: Sierpień 05, 2016, 07:54:48 pm »
Znalazłem dziś trochę wolnego czasu i przeczytałem pierwszy tom Uncanny Avengers... Żeby nie rzucać spoilerami napiszę tylko: zmarnowany czas. Historia wynudziła mnie strasznie, w dodatku głupota goni głupotę. Dopiero ostatni zeszyt, nieco oderwany od reszty, czytało mi się w miarę dobrze. Ale to może zasługa Rogue w wykonaniu Coipela. W każdym razie, nie polecam. Szkoda że Egmont wziął się za wydawanie akurat tej serii:/

Edit: Kolejny komiks za mną. Tym razem przeczytałem Erę Ultrona. I choć fabuła jest prosta, znaczenie dla continuum Marvela chyba żadne (poza pojawieniem się pewnej postaci na ostatnich dwóch stronach), to dobrze się przy tym komiksie bawiłem. Jasne, Stan Lee zmieściłby pewnie tą historię w dwóch - trzech zeszytach, ale co z tego. Lubię motyw podróży w czasie, a dwustronicowe plansze fajnie wyszły. Jeśli ktoś szuka dobrej rozrywki, w dodatku przyjemnie narysowanej i nie obrażającej inteligencji czytelnika, to jest to komiks dla niego. Polecam.
Ps. Tak, wiem. Patrząc na motyw podróży w czasie i jego konsekwencje (np. Days of Future Past) to historia ta jest trochę nielogiczna. Zresztą, sam Bendis nie jest konsekwentny w tym co pisze (historia Testament Xaviera i dalsze zeszyty w Uncanny X-men, kto czytał ten wie), ale chyba do tego się już przyzwyczaiłem...

I jeszcze słowo o sposobie wydanie. Strasznie podoba mi się że MN wydawany jest w miękkiej oprawie. Dostrzegam tego same plusy: mniej miejsca na półkach zajmują komiksy, a nadal się ładnie prezentują. Ale przede wszystkim wygodniej się je czyta.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2016, 01:09:33 pm wysłana przez cro_no »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1987 dnia: Sierpień 09, 2016, 03:56:53 pm »
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2016, 04:00:52 pm wysłana przez bogi1 »

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1988 dnia: Sierpień 09, 2016, 04:18:58 pm »
Główna seria nieco cieńsza niż Age of Ultron. Ale jest to równoważone przez grubszych Avengers i New Avengers ciągle za 40 zł. I dobrze. Ale powtarzam - muszą być okładki pomiędzy zeszytami, bo ciężej się będzie zorientować w reading order. Hachette lepiej to zrobiło. Jak zawsze. :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1989 dnia: Sierpień 09, 2016, 05:17:32 pm »
Październikowe komiksy już na gildii. Premiera 05.10. Szybko po wrześniowych.
Wychodzi na to że premiera Nieskończoność pewnie będzie dostępna na MFKiG. Jeśli sierpniowy pakiet Egmontu jest już wydrukowany od kilku tygodni (ktoś podwał takie info), to pewnie wrześniowy też będzie wcześniej aby zmieścić się na festiwal z październikowymi premierami.

8azyliszek wiesz że za taki wydanie (podział) odpowiedzialny jest Marvel nie Egmont.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1990 dnia: Sierpień 09, 2016, 05:44:18 pm »
mkolek81, wiesz że w 2 tomowym Infinity które wyda Hachette będzie po 3 zeszyty głównej serii i po dwa Avengers i New Avengers ułożone wg reading order? Czyli można dobrze przyciąć jak się chce. Egmont pochlastał Strażników Galaktyki na swoją korzyść. Mógłby też wydać Infinity w dwóch grubych tomach.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1991 dnia: Sierpień 09, 2016, 06:18:08 pm »
A co w tedy z resztą zeszytów z Avengers i New Avengers? Wole mieć jednak kompletne serie, niż jakieś dziwne składaki jak za czasów Tm-Semica. I pod tym względem Egmont przewyższa Hachette dając komplet a nie wyrwane historię bez zakończenia. Nie mam zamiaru się kłócić bo nic cie nie przekona, a co do Strażników Galaktyki była już toczona wiele razy rozmowa na ten temat więc się nie będę powtarzał.

Offline strz1

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1992 dnia: Sierpień 09, 2016, 06:55:17 pm »
Tez macie tak ze komiksy z linkow widac, ale juz w zapowiedziach ich nie ma? Chodzi mi o pazdziernikowy egmont?

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1993 dnia: Sierpień 09, 2016, 06:59:23 pm »
Tez macie tak ze komiksy z linkow widac, ale juz w zapowiedziach ich nie ma? Chodzi mi o pazdziernikowy egmont?


Cierpliwości. Będą, to kwestia czasu.
https://www.sklep.gildia.pl/szukaj/wydawnictwo/egmont
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline strz1

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1994 dnia: Sierpień 09, 2016, 07:02:27 pm »
Dziekuje, juz widze ze w polaczeniu z albumami z wrzesnia bedzie bardzo bolalo portfel :D

 

anything