Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085337 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2055 dnia: Sierpień 20, 2016, 10:17:52 pm »
Bitwa Atomu była na końcu All-New X-Men 3, W&X 3 i zapewne będzie na końcu Uncanny X-Men 2 więc okładki w zapowiedzi mogą być 2 razy

Na końcu ''Nieskończoności'' może zapowiedzą kolejny duży event czyli Original Sin ?

Pierwsze tomy na 2017 poznamy już za miesiąc, gdzie na końcu tomów powinna być zapowiedź Uncanny Avengers: Ragnarok Now i Superior Spider-Man: The Superior Venom (ciekawe czy to będą 2 z 3 styczniowych komiksów czy w tym miesiącu wyjdą jednak inne tomy)
Faktycznie, sorry, nie czytam mutantów.

Może, choć jakoś wątpię, bo trochę czasu do tego upłynie, ale z pewnością jest to bardziej prawdopodobne niż z "Bitwą Atomu", która w takim razie była dobitnie zapowiadana 2 razy w seriach bardziej powiązanych. Oczywiście istnieje szansa, że E, mając możliwość, będzie chciał zareklamować jedno u drugich, żeby zachęcić, ale w tym wypadku też wątpię.

Nie wiem, jak będzie z UA, bo ich nie czytam, więc też nie analizowałem, jednakże SSM spodziewałbym się w styczniu. Jest to seria wydawana co kwartał, a w grudniu jej nie będzie, liczy dużo (zbyt cieńkich moim zdaniem) tomów (liczę razem z ASM) i nie jest blokowana przez różne wyrażenia w uniwersum. W tej sytuacji kolejne historie powinny się ukazywać najszybciej, jak mogą.

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2056 dnia: Sierpień 20, 2016, 10:29:29 pm »
(zbyt cieńkich moim zdaniem) tomów (liczę razem z ASM)
Może mi odbija (ale wynika to z narzekań 8azyliszka), ale zbyt cienkie tomy? Tak, dwa (i piąty też, czyli trzy) tomy Superior Spider-Mana miały po 5 numerów i miały 108 stron i były jednymi z chudszych. Ale sporo innych tomów Marvel Now ma 120 strony, więc to niewielka różnica.
Uprzedzając twoje obawy, szósty i siódmy tom SSM będą zawierały po 5 zeszytów i jeszcze annuala, więc będą miały po 144 stron (lub więcej).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2057 dnia: Sierpień 20, 2016, 10:56:45 pm »
Radef, wiem, że trochę przesadzam, ale "znaczek do znaczka..." i jeszcze tak zebrane tomy wydłużają wydawanie ich, a ja bym chciał przeczytać jak najwięcej, jak najszybciej i jak najtaniej.
Z tego, co widzę, SSM wychodził w zeszytach co 2 tygodnie, czyli takie 5-zeszytowe tomy były wydawane co 2,5 miesiąca, a u nas są co 3 i do tego ta większa przerwa po "Złu koniecznym". To wszystko powoduje, że odległość od oryginałów powiększa się, a ktoś tu kiedyś mówił o jakiejś barierze czasowej (owszem, jest, ale o wiele mniejsza), która niby zmusiła E do wydania nowych serii, choć niedługo ilość tomów/miesiąc będzie więcej, to dalej jest wolniej niż początkowo [6/2=3, a 11/3=3,(6)].
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2016, 11:12:25 pm wysłana przez ThePinkFin »

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2058 dnia: Sierpień 20, 2016, 11:03:28 pm »

 ja bym chciał przeczytać jak najwięcej, jak najszybciej i jak najtaniej.

8azyliszek aproves. ;) Też tak lubię i chcę.

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2059 dnia: Sierpień 20, 2016, 11:29:06 pm »
Radef, wiem, że trochę przesadzam, ale "znaczek do znaczka..." i jeszcze tak zebrane tomy wydłużają wydawanie ich, a ja bym chciał przeczytać jak najwięcej, jak najszybciej i jak najtaniej.
Tak przyjęto dzielenie historii i tak jest w wydaniach zbiorczych. Egmont tego nie zmieni.
A przy tylu wydawanych seriach rynek nie przyjmie więcej niż jednego tomu na 3 miesiące.
Według mnie "Superior Spider-Man" jest bardzo serią, bardzo lubię połykać (tzn. z zadowoleniem czytać) kolejne tomy, ale jest tyle komiksów, że jeden tom na 3 miesiące wystarczy.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2060 dnia: Sierpień 20, 2016, 11:55:20 pm »
Tak przyjęto dzielenie historii i tak jest w wydaniach zbiorczych. Egmont tego nie zmieni.
A przy tylu wydawanych seriach rynek nie przyjmie więcej niż jednego tomu na 3 miesiące.
Według mnie "Superior Spider-Man" jest bardzo serią, bardzo lubię połykać (tzn. z zadowoleniem czytać) kolejne tomy, ale jest tyle komiksów, że jeden tom na 3 miesiące wystarczy.
Wiem, że E tego nie zmieni, ale pewnie cieszył się, rozbijąc "Guardians of the Galaxy: Angela" na "Strażników Galaktyki: Angelę" i "Strażników Galaktyki: Nieskończoność", napisałem to w kontekście tego, jak Slott pisał serię.
Ja nic nie napisałem o dodatkowych kosztach (a wręcz o mniejszych na daleką metę). Gdyby tomy o Spideym były trochę grubsze przez co w mniejszej ilości (nie mylić z nakładem), to rynek spokojnie by je przyjął.

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2061 dnia: Sierpień 21, 2016, 12:43:05 am »
Wiem, że E tego nie zmieni, ale pewnie cieszył się, rozbijąc "Guardians of the Galaxy: Angela" na "Strażników Galaktyki: Angelę" i "Strażników Galaktyki: Nieskończoność",
Taka sama wersja wyszła w kilku krajach Europy, więc może Panini sprzedaje licencje na tak podzielone tomy.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

fragsel

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2062 dnia: Sierpień 21, 2016, 07:10:52 am »
Radef, wiem, że trochę przesadzam, ale "znaczek do znaczka..." i jeszcze tak zebrane tomy wydłużają wydawanie ich, a ja bym chciał przeczytać jak najwięcej, jak najszybciej i jak najtaniej.

Polecam więc usługę Marvel Unlimited...
Taniej, więcej i szybciej się po prostu nie da...

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2063 dnia: Sierpień 21, 2016, 07:52:59 am »
Oba nowe tomy Marvel Now przeczytane.
Thunderbolts - jest dużo gorzej niż w pierwszym tomie, ta seria nawet nie jest zabawna. Jedyny plus tej serii to.... okładki zeszytów (są fenomenalne, utrzymanie ich wszystkich w dominującej kolorystce czerwono czarnej jest czymś genialnym)
Thanos - Aaron jak zwykle daje radę, pomimo że historia to na nowo opowiedziana geneza bohatera to jednak  autor dodaje coś od siebie, bardzo dobry początek i koniec
Spoiler: pokaż
(sam miałem wątpliwości czy to co widzi Thanos jest prawdziwe czy jednak oszalał)
, jedynie środek opowieści jest może trochę za bardzo spłycony. Dla osoby znającej historię Szalonego Tytana nie będzie tu nic nowego, ale pozostali czytelnicy powinni być usatysfakcjonowane. Dobre posłowie Oskara
Spoiler: pokaż
przedstawiające dalsze losy bohatera
. Pozycja ewidentnie do przeczytania przed zbliżającą się Nieskończonością.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2064 dnia: Sierpień 21, 2016, 08:53:35 am »
Rozmowa z 2013 roku. Świetnie się to czyta po tych 3 latach. Wtedy nam się nie śniło, że tyle Marvel Now wyjdzie po polsku. :)

SilentBob (ale inny) -  Wolę skupić się na obecnie wydawanych komiksach z inicjatywy Marvel NOW! Ponadto teraz Marvel już zaczął kolejny event o nazwie Infinity, którego architektem jest Jonathan Hickman. Na bank kupię wydanie zbiorcze. Pewnie w HC. :P height=20
Ja - I jakie Infinity? Myślałem, że na ten rok MME był Age of Ultron i starczy. Marvel NOW? Seriously?! Chcesz czytać m.in o piątce oryginalnych X-Men z lat 60-tych przeniesionych do 2012?? Jaki to ma sens. Dla mnie to kolejny absurdalny pomysł niestety.
Darth Metalus - Małe info dla Ciebie - All-New X - Men, o którym piszesz, jest aktualnie (o ile się nie mylę) jedną z lepiej ocenianych serii Marvela.
SilentBob -
Typowe gadania 8azyliszka. :) height=20
Również na początku uważałem taki pomysł za dziwaczny i niepotrzebny. Ale teraz wiem, że dopóki nie wziąłem tych komiksów do ręki i nie przeczytałem, to nie wiedziałem, co traciłem. Wiem, czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal. Ale ty jak zwykle mieszasz z błotem coś, czego nie znasz. O czym gdzieś tam coś tam przeczytałeś i wiesz lepiej.
Akurat All-New X-Men jest świetne. Nie dość, że pisze to Bendis, to jeszcze jest w miarę ciekawie prowadzone. Rysunki to najwyższa klasa (Stuart Immonen jest głównym rysownikiem serii, od czasu do czasu zastępuje go ktoś inny). Cały pomysł opiera się na tym, co Cyclops z przeszłości powiedziałby na to, co robi Cyclops z teraźniejszości. Ich spotkanie jest bardzo ciekawe i nie da się przewidzieć, jak to się właściwie skończy.
Ale z Marvel NOW! bardziej mi chodziło o komiksy takie jak Avengers i New Avengers autorstwa Hickmana (najwyższa półka, dawno tak dobrych komiksów w Marvelu nie czytałem. A to coś znaczy), Thor - God of Thunder (niesamowity klimat, świetne rysunki i bardzo dobry scenariusz) i Guardians of the Galaxy (Bendis ;) height=20 ). Moim skromnym zdaniem Marvel ma obecnie bardzo ciekawe komiksy. I choć są to "tylko" superhero, to fajnie się je czyta.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2065 dnia: Sierpień 21, 2016, 09:00:47 am »
Ale ty jak zwykle mieszasz z błotem coś, czego nie znasz. O czym gdzieś tam coś tam przeczytałeś i wiesz lepiej.
I to trwa latami  :biggrin: A All-New X-Men w końcu masz.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2066 dnia: Sierpień 21, 2016, 09:05:32 am »
I jak zwykle miałem rację. All New X-Men to był pomysł na jeden tom. Przybywają, gadają swoim starym wersjom do rozumu, wracają by nie naruszyć continuum. A Bendis ich zostawił w teraźniejszości i się po niej snuli, bez celu, bez ładu i składu. To wszystko straciło sens a Cyclops i tak się nie nawrócił.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2067 dnia: Sierpień 21, 2016, 09:55:31 am »
Myślicie że jest szansa, żeby Egmont w przyszłym roku w Marvel Now wydał też Inhumanity?
Za grube i za mało serii które u nas wychodzą (tylko New Avengers i Uncanny X-Men) a to słabiutkie jest więc lepiej niech nie wydają.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2068 dnia: Sierpień 21, 2016, 10:01:50 am »
Polecam więc usługę Marvel Unlimited...
Taniej, więcej i szybciej się po prostu nie da...
Dzięki, ale nie skorzystam. Miałem już kontakt z komiksami z comixology.com i trzy rzeczy wiem na pewno, wolę czytać po polsku, bo to do mnie najbardziej przemawia, zaciągać się farbą drukarską, gdyż jej zapach wywołuje miłe skojarzenia nawet przy gorszych historiach, i mieć tomy poukładane obok siebie na półce, ponieważ to cieszy oczy w każdej chwili.
PS: Pamiętacie, albo czy w ogóle wiecie, co odpowiedział Stan Lee na pytanie, czy komiksy elektroniczne wyprą papierowe? Otóż porównał komiks do kobiecego biustu, który lepiej trzymać w rękach niż tylko patrzeć na zdjęcie z nim.

fragsel

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2069 dnia: Sierpień 21, 2016, 10:46:27 am »
Łooo panie...
Ja tez wole trzymać komiks niż go oglądać
Ale trzymam w ręce tylko te wyselekcjonowane (wiec odpada "jak najwięcej"), cierpliwie czekam aż najdzie mnie akurat na nie ochota (wiec odpada "jak najszybciej") i bez żalu płace za nie tyle ile żąda ten od kogo chce kupic (wiec i "jak najtaniej" o kant tyłka rozbite...)
Wiec myślę że wysyłasz sprzeczne sygnały
Ale ok. Mój błąd. Następnym razem postaram się wiedzieć co chciałeś napisać zamiast czytać co napisałeś...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2016, 10:49:55 am wysłana przez fragsel »

 

anything