Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2130 dnia: Wrzesień 08, 2016, 07:33:06 pm »

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2131 dnia: Wrzesień 08, 2016, 09:21:30 pm »
Mała dygresja do przemyślenia dla osób zbierających polskie wydanie Superior Spider-mana.

Aktualnie do końca serii po polsku zostały do wydania 3 tomy. Wrześniowe "Zło konieczne", "The Superior Venom" oraz "Goblin Nation". Warto zaznaczyć, że wszystkie te tomy ukazały się w zagranicznym wydaniu w formie jednego OHC (Superior Spider-Man Vol. 3 HC). Do końca września można kupić ten tom na dniach otwartych Multiversum w cenie 70 zł, co wychodzi taniej niż zakup 3 tomów Egmontu (okładkowe wychodzi 120 zł, a po rabatach 3x 26 zł = 78 zł + wysyłka). Warto dodać, że polskie wydanie to format standard i w dodatku miękka okładka plus okazjonalne chochliki w tłumaczeniu jak "Kłopoty z głową" i inne, czego nie doświadczymy w pierwowzorze.

Czyli w wydaniu zagranicznym dostajemy format powiększony, twardą oprawę i wszystkie historie w jednym. A na dodatek taniej. Myślę, że warto się nad tym zastanowić. Ja zainwestowałem w to wydanie. Na plus przemawia do mnie także to, iż nie musze czekać do 2017 na poznanie finału historii.

Offline amsterdream

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2132 dnia: Wrzesień 08, 2016, 10:01:44 pm »
Wolę przeczytać po polsku i dać zarobić rodzimemu wydawcy.

A jak już jesteśmy przy Superiorze to wydaje mi się, że Egmont zrobił błąd wydając tą serię od Amazing #698 i zniechęcając przez to do głównej serii (czyli naszego 2 tomu) spore grono osób. Potem ten komiks robi się genialny i aż trudno uwierzyć, że pisał to ten sam scenarzysta co wcześniej. Przeczytałem niedawno tom 4 i poziom jest cały czas zwyżkowy. Superior faktycznie jest w każdym calu lepszy od Parkera. To jak rozprawił się z Shadowlandem było po prostu piękne. Aż szkoda, że jeszcze kilka tomów i wróci stary Parker, ze swoją irytującą moralnością.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2016, 10:12:25 pm wysłana przez amsterdream »

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2133 dnia: Wrzesień 08, 2016, 10:22:10 pm »
Rodzimy wydawca dość już na mnie zarobił. Pora pomyśleć wreszcie o sobie :)

Wydanie Superiora w Polsce, (patrząc przez pryzmat polskiego czytelnika) bez zaplecza w postaci Dying Wish byłoby wysoce pozbawione sensu. Już widzę te liczne pytania jak Otto zamienił się umysłami z Parkerem. Zresztą ile osób, tyle opinii, moim zdaniem poziom tej historii jest stale na równym poziomie (dobrym). I to już od wspomnianego 689. Zresztą w ogóle Superior to mega kozak w trakcie Spider-Verse :)

Offline Wojtpil

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2134 dnia: Wrzesień 09, 2016, 09:14:19 am »
Też wolę wydanie w rodzimym języku.


Format wydawania Marvel Now przez Egmont jest dla mnie wzorcowy. Ani za lekkie ani za ciężkie, no i cena budżetowa. Nie lubię cegieł. Spider-many w miarę szybko są wydawane, 21 września ląduje następny...
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline OokamiG

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2135 dnia: Wrzesień 09, 2016, 09:25:20 am »
Ja wolę zachować ciągłość wydawniczą. Ten vol. 3 OHC Superiora zbytnio wyróżniał by się na półce, a różnice w cenie są minimalne, żeby podejmować tak radykalne kroki. W ogóle chyba Superior będzie chyba pierwszą zakończoną serią Marvel Now wydawaną przez Egmont. Kolejny ważny punkt w historii komiksu W w Polsce :D

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2136 dnia: Wrzesień 09, 2016, 10:41:00 am »
Format wydawania Marvel Now przez Egmont jest dla mnie wzorcowy. Ani za lekkie ani za ciężkie, no i cena budżetowa. Nie lubię cegieł. Spider-many w miarę szybko są wydawane, 21 września ląduje następny...

Powyżej udowodniłem, że taniej wychodzi zakup tego OHC. Podkreślam, OHC czyli format większy. 21 wrzesnia wychodzi "Zło konieczne" a kiedy następny?

Ja wolę zachować ciągłość wydawniczą. Ten vol. 3 OHC Superiora zbytnio wyróżniał by się na półce, a różnice w cenie są minimalne, żeby podejmować tak radykalne kroki.

Czy ja wiem? Mając do wyboru format powiększony, a standardowy niezależnie od "poziomu" danego komiksu zawsze bym wybrał ten powiększony. Zwłaszcza jak cena przemawia na korzyść OHC.

Polskie tłumaczenie jest... co najwyżej poprawne. "Kłopoty z głową" do dziś budzą u mnie niesmak. Ciekawe co jeszcze tłumacz wymyśli. Rozumiem, że część osób musi mieć w rodzimym języku ale poparcia w racjonalnych argumentach tu nie widzę. Ja już podziękuję wydaniu Egmontu i wybieram tego OHC. Fajna okazja do zakończenia serii. A sam format idealnie pasuje do reszty OHC z NOW, które posiadam :)

Offline Wojtpil

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2137 dnia: Wrzesień 09, 2016, 01:54:20 pm »
Powyżej udowodniłem, że taniej wychodzi zakup tego OHC.

Cena za 70 zł OHC. Wydanie od Egmontu 26 zł x 3 szt = 78 zł, ale gdy poszukamy to i kupimy za 24 zł x 3 szt = 72 zł. Różnica cenowa więc umówmy się jest wtedy żadna.

Ale każdy kupi jak kto woli :smile:
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2138 dnia: Wrzesień 09, 2016, 02:21:11 pm »
Ale porównujesz format Standard (17cm x 26cm) do Oversized (19cm x 28cm). Na dodatek porównujesz SC (miękką okładkę) do HC (twardą okładkę). Zresztą nieważne, każdy ma swoje preferencje :smile: Nie ma o co drzeć szat.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2139 dnia: Wrzesień 09, 2016, 03:04:16 pm »
Egmont chyba musi się spieszyć z wydawaniem Superiora, bo niedługo po Infinity będzie też całkiem niezły Original Sin, a tam już działał stary dobry Piotruś, a do tego tie-in z jego udziałem w tym evencie był bezpośrednim prologiem do Spider-Verse.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2140 dnia: Wrzesień 09, 2016, 03:13:24 pm »
Cytuj
Egmont chyba musi się spieszyć z wydawaniem Superiora, bo niedługo po Infinity będzie też całkiem niezły Original Sin

''Grzech pierworodny'' pewnie dopiero za rok więc te 2 tomiki na 2017 zdążą wydać do tego czasu.

Czekam na zapowiedź Ms.Marvel i Hawkeye żeby mniej rzeczy zostało do kupienia z WKKM :wink:

W 2018 może zdążą wydać i AXIS i Secret Wars bo chyba za dużego odstępu między tymi eventami nie było.
Ciekawe jakie dostaniemy tie-iny z Battleworldu SW. Myślę, że Deadpool's Secret Secret Wars i tamtejszy Civil War są pewniakami. Może Old Man Logan ? Taki wstęp do spoko serii wydawanej już ALAM. No i jeszcze  Renew Your Vows jest silnym kandydatem tak myślę. W sumie mimo, że większość tych tie-inów była słaba to jeden tomik to duży zapychacz nie jest

01.10.2016 już niedługo. Pewnie coś zapowiedzą. Jak nie z NOW to z klasyki na pewno

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2141 dnia: Wrzesień 09, 2016, 03:30:42 pm »
Tylko niech Egmont odpuści sobie dziadowskie Inhumanity i przejdzie odrazu OS.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2142 dnia: Wrzesień 09, 2016, 06:42:58 pm »
21 wrzesnia wychodzi "Zło konieczne" a kiedy następny?
Według moich szacunków (chyba uwzględniłem wszystkie serie) "Superior Venom" będzie w styczniu, "Goblin Nation" - w kwietniu, a "Original Sin", które ja bym nazwał "Grzechem Pierwotnym", pewnie w czerwcu i lipcu (bądź lipcu i sierpniu).

Offline Garf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2143 dnia: Wrzesień 09, 2016, 06:48:12 pm »
"Original Sin", które ja bym nazwał "Grzechem Pierwotnym"

Raczej "Grzechem pierworodnym".

https://en.wikipedia.org/wiki/Original_sin
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2144 dnia: Wrzesień 09, 2016, 07:01:13 pm »
Antari, Antari Antari

Rozumiem, że część osób musi mieć w rodzimym języku ale poparcia w racjonalnych argumentach tu nie widzę.

BO JEST W RODZIMYM JĘZYKU CZYLI PO POLSKU. To jedyny potrzebny argument.

Nie dla każdego angielski=polski. Fajnie patrzeć jak tak się miotasz o ten powiększony format ale... Wydaje się że rozumiesz, że jednak sporo ludzi woli komiksy czytać po polsku. Ale zdajesz się nie zgadzać z tym wewnętrznie. To oczywiście twoja sprawa więc ja ciebie nawracać nie będę. Jakbyś miał jeszcze inne argumenty to przedstaw. No i nie podałeś kosztów przesyłki z Multiversum.

 

anything