trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085792 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2145 dnia: Wrzesień 09, 2016, 10:34:15 pm »
Antari, Antari Antari

BO JEST W RODZIMYM JĘZYKU CZYLI PO POLSKU. To jedyny potrzebny argument.

Nie dla każdego angielski=polski. Fajnie patrzeć jak tak się miotasz o ten powiększony format ale... Wydaje się że rozumiesz, że jednak sporo ludzi woli komiksy czytać po polsku. Ale zdajesz się nie zgadzać z tym wewnętrznie. To oczywiście twoja sprawa więc ja ciebie nawracać nie będę. Jakbyś miał jeszcze inne argumenty to przedstaw. No i nie podałeś kosztów przesyłki z Multiversum.

Wysyłki nie ma, na tym polegają dni otwarte. A wysyłka z twoich dyskontów to 4 zł. Dolicz do swojego argumentu.

Ja już podałem dość argumentów - niższa cena, HC, Oversized, brak błędów związanych z przekładem, przyspieszenie terminów wydawniczych (a nie czekanie do połowy 2017), zebranie wszystkiego w 1 tomie, lepszy papier, ładna matowa okładka z ilustracją.

No ale skoro jedyny potrzebny argument to:

BO JEST W RODZIMYM JĘZYKU CZYLI PO POLSKU.

To nie mamy o czym rozmawiać.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2146 dnia: Wrzesień 10, 2016, 09:48:10 am »
Raczej "Grzechem pierworodnym".

https://en.wikipedia.org/wiki/Original_sin

O, czyli to jest kolejny tytuł nawiązujący do innej nazwy. Jakoś mi to nie brzmi, ale nie znam komiksu, więc może po lekturze będzie mi bardziej pasował.

Offline donTomaszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2147 dnia: Wrzesień 10, 2016, 01:53:08 pm »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2148 dnia: Wrzesień 10, 2016, 03:12:58 pm »
O, czyli to jest kolejny tytuł nawiązujący do innej nazwy. Jakoś mi to nie brzmi, ale nie znam komiksu, więc może po lekturze będzie mi bardziej pasował.

Tytuł nawiązuje do originów postaci Original=Origin. Ujawnia pewne nieznane i często szokujące fakty z początków kariery bohaterów Marvela. Cały event zasadniczo dostarcza retconów przygotowując grunt pod Secret Wars Hickmana.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2149 dnia: Wrzesień 10, 2016, 04:31:07 pm »
Tytuł nawiązuje do originów postaci Original=Origin. Ujawnia pewne nieznane i często szokujące fakty z początków kariery bohaterów Marvela. Cały event zasadniczo dostarcza retconów przygotowując grunt pod Secret Wars Hickmana.
To wiem (to znaczy część tego), dlatego wyskoczyłem z "pierwotnym", co oznacza też "początkowy", a więc związany z genezą (originem).

Offline zagul

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2150 dnia: Wrzesień 11, 2016, 02:15:42 pm »
Które serie warto z Marvel Now brać, a od których trzymać się z dala ?

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2151 dnia: Wrzesień 11, 2016, 02:44:46 pm »
Było to parę razy poruszane w tym wątku, ale jakby nie patrzeć to 144 strony...

Bierz Thora i WatXM. Dobre jest też New Avengers ale to jak już się ogarnia świat Marvela i kto jest kim. A, i Uncanny X-Men jest okej.
Zastanów się nad Deadpoolem i Spider-Manem. Ja nie przepadam, ale ludziom się podoba.
Trzymaj się z daleka od całej reszty wydanej w PL.

Offline amsterdream

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2152 dnia: Wrzesień 11, 2016, 03:45:24 pm »
@zagul
Mnie się najlepiej czyta Superiora, Uncanny X-Men, All-New X-Men, Avengers i New Avengers.

Nie podeszły mi w ogóle Deadpool, Thunderbolts, Strażnicy, Thanos oraz Wolverine i X-Men.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2153 dnia: Wrzesień 11, 2016, 03:50:55 pm »
Które serie warto z Marvel Now brać, a od których trzymać się z dala ?

Najgorsza seria, od której trzymaj się z daleka to Thunderbolts. Pozostałe serie dają radę, chociaż Uncanny Avengers czy Strażnicy Galaktyki średnio mi podeszły.

Najlepszy wg mnie jest Thor, chociaż to tylko 1 tom, to kup koniecznie! :)

Offline pucek_miszcz

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2154 dnia: Wrzesień 11, 2016, 04:05:48 pm »
W Marvel NOW poziom jest generalnie przeciętny ale tak jak napisał gabor2 - opinie miażdżą Thunderbolts więc nawet nie sprawdzałem, a serie Uncanny Avengers i Strażnicy Galaktyki są baaaardzo średnie. Z Deadpoola i Wolverine & X-Men jest ten problem, że pierwsze tomy są zauważalnie słabsze od kolejnych. Resztę można brać bo nawet jak nie będziesz zachwycony to będzie się dobrze czytało. (Nie czytałem jeszcze Thora więc stąd moja zachowawcza opinia)
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

mgnesium

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2155 dnia: Wrzesień 11, 2016, 04:26:37 pm »
thor - absolutnie na tak, najlepsza pozycja marvel now ze wszystkich dostępnych na rynku. tytuł solowy, nie dziejący się na ziemi i zawierający dużo elementów fantastycznych (na takim tle postać wypada najlepiej). nawet gdyby scenariusz był pisany na odwal się (a nie jest), warto byłoby go poznać ze względu na ilustracje (ribic + svorcina).

deadpool - dla mnie ok. parę osób narzekało na szczeniacki humor, do mnie trafił (mimo że posehn jedynie z rzadka jest w stanie mnie rozśmieszyć na scenie - five meowmeowbeenz out of ten). późniejsze tomy faktycznie są dużo lepsze od początkowych (trzeci zawiera fantastyczny one shot z zeszytu 13).

avengers/new avengers hickmanna - robi wrażenie jako całość (po secret wars), ale run nie jest darzony miłością wśród fanów (w przeciwieństwie do ff tego samego autora). przeczytać warto, ale czy warto posiadać? poszukaj w bibliotece.

superior spiderman - przyjemne czytadło, chociaż slottowi brakuje gracji w budowaniu historii i bardzo często zostawia wątki nie tyle rozgrzebane, co nierozwinięte

uncanny avengers - meh, remender. trzymałbym się z dala.

tyle czytałem. x-śmieci z zasady omijam szerokim łukiem, chociaż wolverine and the x-men podobno jest ok.


edycja: aha, jeszcze "era ultrona" - szkoda pieniędzy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2016, 04:33:01 pm wysłana przez mgnesium »

Offline amsterdream

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2156 dnia: Wrzesień 11, 2016, 04:45:42 pm »
Wolverine & X-Men jest ten problem, że pierwsze tomy są zauważalnie słabsze od kolejnych.

Czy ja wiem? Trzeci tom momentami był po prostu kretyński. Mutant, którego supermoc to strzelanie glutami? Albo mutantka wytwarzająca robaki? Gagi jak w jakiejś głupiej i niskobudżetowej amerykańskiej komedii klasy Z? Dziwię się, że żaden redaktor nadzorujący nie podszedł do Aarona i nie powiedział mu, że to co pisze nie jest śmieszne, tylko żenujące.

x-śmieci z zasady omijam szerokim łukiem, chociaż wolverine and the x-men podobno jest ok.

Cóż za wyrafinowany pocisk. Typowe nie czytałem, ale wypowiem się  :roll:

mgnesium

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2157 dnia: Wrzesień 11, 2016, 05:05:50 pm »
parę lat temu czytałem trzy pierwsze zeszyty serii aarona i wywarły na mnie pozytywne wrażenie. za mało i zbyt dawno żeby ocenić całość, wystarczająco żeby ostrożnie polecić przynajmniej pierwszy trejd.

już odbyt mniej szczypie?

Offline amsterdream

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2158 dnia: Wrzesień 11, 2016, 06:17:51 pm »
Pierwsze numery faktycznie były niezłe i zbierały dobre recenzje, tylko że u nas nie zostały wydane a seria zaczęła wychodzić od zeszytu #19. Według mnie z każdym kolejnym tomem jest coraz bardziej kiczowata. Nie czytałem chyba nic gorszego z mutantami po 2000 roku od tomu 3 (oryginalnie 7). Tak czy inaczej, nielubienie jakiejś grupy czy postaci, to chyba nie powód, żeby komiksy z nimi nazywać śmieciami?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2016, 06:21:09 pm wysłana przez amsterdream »

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2159 dnia: Wrzesień 11, 2016, 06:58:18 pm »
Zgodzę się z amsterdreamem - nikt nie lubi mutantów i dlatego teraz Marvel wykańcza ich po raz kolejny. :)

 

anything