Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085399 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2160 dnia: Wrzesień 11, 2016, 06:59:38 pm »
Ta seria w zamyśle dokładnie taka miała być. Zabawa dla ludzi, których nie zraża, że czytają coś oh! niepoważnego. Kaman, Iceman robi wiekiego lodowego megazorda. Dla mnie to lepsze podejście do historii o ludziach strzelających promieniami z tyłka niż kolejna opowieść o nienawiści i uprzedzeniach rasowych (ziew). A przy tym postaci są pisane ciekawie i historia nie obraża inteligencji czytalinka (jak All New X-Men).

mgnesium

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2161 dnia: Wrzesień 11, 2016, 07:15:54 pm »
my bad, nie wyraziłem się precyzyjnie. nie lubię postaci - ich designu, cech osobowości, relacji interpersonalnych (wieczny dramat) i dynamiki drużynowej (jeżeli taka występuje). nie neguję natomiast, że istnieją dobre komiksy z mutantami.

prawdopodobnie nie powinienem był mieszać i umieszczać opinii o grupie bohaterów w kontekście polecanych utworów, w których taka grupa występuje.

Offline misiokles

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2162 dnia: Wrzesień 11, 2016, 08:42:11 pm »
Dziwię się, że żaden redaktor nadzorujący nie podszedł do Aarona i nie powiedział mu, że to co pisze nie

Ale jak redaktor mógł mu powiedzieć, skoro trend zaczął Morrison w New X-Men, gdzie dziwacznych mutantów było więcej a seria Aarona jest bezpośrednim spadkobiercą tamtego runu?

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2163 dnia: Wrzesień 11, 2016, 08:52:13 pm »
I seria New X-Men była BARDZO dobrze przyjęta, więc redaktorzy chcieli kontynuować ten trend.

Offline amsterdream

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2164 dnia: Wrzesień 12, 2016, 10:49:29 am »
Zgodzę się z amsterdreamem - nikt nie lubi mutantów
Nic takiego nie napisałem.

Ta seria w zamyśle dokładnie taka miała być.
Doskonale zdaje sobie sprawę, że taka miała być. Dlatego ludzie dzielą się na takich, którzy WatXM uwielbiają albo nienawidzą. Dla mnie jako psychofana to jest wręcz profanacja tych postaci bo wieczny dramat zawsze był największym plusem komiksów z mutantami. A tutaj dostaliśmy humor niczym z amerykańskich komedii z Sandlerem połączonych z kreskówkami z CN.

Ale jak redaktor mógł mu powiedzieć, skoro trend zaczął Morrison w New X-Men, gdzie dziwacznych mutantów było więcej a seria Aarona jest bezpośrednim spadkobiercą tamtego runu?
Dziwacznych tak, ale nie kiczowatych i głupich.


Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #2165 dnia: Wrzesień 14, 2016, 06:45:38 pm »
W przyszłym roku Superior się kończy i Egmont może będzie kontynuować nowego Amazing Spider-Mana.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #2166 dnia: Wrzesień 14, 2016, 06:49:10 pm »
W przyszłym roku Superior się kończy i Egmont może będzie kontynuować nowego Amazing Spider-Mana.
To dalej Spider Slotta. Szkoda półki.

JanT

  • Gość
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #2167 dnia: Wrzesień 14, 2016, 06:59:21 pm »
W przyszłym roku Superior się kończy i Egmont może będzie kontynuować nowego Amazing Spider-Mana.
To jest prawie tak pewne jak Hawkeye  :smile: Świetnie by było gdyby wydali też Superior Foes of Spider-Man.

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #2168 dnia: Wrzesień 14, 2016, 07:02:49 pm »
Wiem, wiem. Ale tytuł przynajmniej wróci tradycyjny. Też bym chciał run Straczyńskiego albo Hobgoblin Sagę. Ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #2169 dnia: Wrzesień 14, 2016, 07:03:28 pm »
To jest prawie tak pewne jak Hawkeye  :smile: Świetnie by było gdyby wydali też Superior Foes of Spider-Man.
Przeczytałem tylko pierwszego trejda. Nie jest to może żaden cud świata, ale to byłaby pierwsza naprawdę zabawna seria z Marvel NOW. Tylko, że Egmont tego nie wyda. Nieznane postaci, a jak już jakiś miłośnik Spider-Mana sięgnie (bo tytuł) to będzie jęczał, że nie ma jego ukochanego bohatera.

Offline ThePinkFin

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #2170 dnia: Wrzesień 14, 2016, 10:22:47 pm »
Nieznane postaci, a jak już jakiś miłośnik Spider-Mana sięgnie (bo tytuł) to będzie jęczał, że nie ma jego ukochanego bohatera.
A jak było przy "Splątanej sieci"? Pytam serio, ale wiem, że Egmont wydał 3 tomy (nie wiem, ile jest oryginalnie), więc może i tu nie będzie problemu.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2171 dnia: Wrzesień 15, 2016, 11:43:02 am »
To była naprawdę dobra rzecz. I prawdopodobnie właśnie dlatego sprzedawała się tak, że ją uśmiercili ;)

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #2172 dnia: Wrzesień 15, 2016, 12:45:06 pm »
A jak było przy "Splątanej sieci"? Pytam serio, ale wiem, że Egmont wydał 3 tomy (nie wiem, ile jest oryginalnie), więc może i tu nie będzie problemu.
Ja czytałem tylko pierwszy z tomów (ten ze scenariuszem Ennisa). Nawet nie wiedziałem, że Egmont wydawał dalsze. Ale dla mnie było to duże rozczarowanie. Zestaw dobrych twórców, ciekawy pomysł, a wyszło takie ni to, ni sio. Przynajmniej wg "ówczesnego mnie". Mało zabawne, mało emocjonujące i wcale niespecjalnie rozwijające ten "drugi plan", który tu miał stać się pierwszym. "Gotham Central" to to nie było na pewno.
A propos, wczoraj nabyłem już 2 tom "GC"  :D
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2173 dnia: Wrzesień 15, 2016, 03:11:55 pm »
Deadpool 1 i 2 już nigdzie nie ma (przynajmniej tam gdzie patrzyłem) to chyba rekord jest  :smile:

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2174 dnia: Wrzesień 15, 2016, 03:41:59 pm »
Deadpool 1 i 2 już nigdzie nie ma (przynajmniej tam gdzie patrzyłem) to chyba rekord jest  :smile:
W Arosie nawet nie ma informacji o jakiejkolwiek egzystencji tych komiksów w przeszłości.