trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085486 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2175 dnia: Wrzesień 15, 2016, 07:05:29 pm »
Jest tylko drogo, a wy nie umiecie szukać. A ludzie to kupują, bo to Deadpool jest. :)

http://www.komiksiarnia.pl/product.php?id_product=3613


JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2176 dnia: Wrzesień 15, 2016, 07:09:56 pm »
Pierwszego tomu nie ma.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2177 dnia: Wrzesień 15, 2016, 07:20:23 pm »
No pierwszego już nie - trzeba było kupować przed wakacjami. Ale pytałeś też o drugi tom, to masz nówke sztukę jakby co. A Prezydentów trzeba na Allegro szukać.

Offline mack3

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2178 dnia: Wrzesień 15, 2016, 09:01:05 pm »
...dodrukują (znowu)... ;)

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #2179 dnia: Wrzesień 15, 2016, 09:18:13 pm »
Ja czytałem tylko pierwszy z tomów (ten ze scenariuszem Ennisa). Nawet nie wiedziałem, że Egmont wydawał dalsze. Ale dla mnie było to duże rozczarowanie. Zestaw dobrych twórców, ciekawy pomysł, a wyszło takie ni to, ni sio. Przynajmniej wg "ówczesnego mnie". Mało zabawne, mało emocjonujące i wcale niespecjalnie rozwijające ten "drugi plan", który tu miał stać się pierwszym. "Gotham Central" to to nie było na pewno.
A propos, wczoraj nabyłem już 2 tom "GC"  :D

Ja mam całą trylogie z Egmontu + czytałem jeszcze kilka historii w oryginale. Ogólem ta seria to taka jakby antologia, każda nowa histora to nowi autorzy, to teź poziom jest nierówny. Raz trafisz perełke, a raz gniota. Fabuła skupiała się preważnie na wrogach Spidera i na konsekwencjach jakie ich spotkały po jego interwencji w ich przestępcze plany.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2180 dnia: Wrzesień 17, 2016, 02:40:46 pm »
Świeżo po pierwszym (z dwóch jeśli dobrze kojarzę?) trejdzie "The Vision: Little worse than a man" Toma Kinga stwierdzam, iż to bardzo dobry komiks jest.

Vision zaczyna normalne życie. Rodzina, mały domek, praca w Avengers. ;) Spodziewałem się, że będzie tu sporo standardowych żartów w stylu "hohoho, jak to ten śmieszny robocik nie rozumie jak działa świat ludzi". Tymczasem King rozumie, że inny nie znaczy głupszy ani gorszy. Owszem, widzimy, że normalność to dla ludzi i syntetyków niekoniecznie to samo, ale nigdy nie skręca to w stronę głupiej komedyjki. Bohaterowie podają bardzo dokładne godziny i czasy trwania różnych wydarzeń, używają słownikowych definicji, specyficznie reagują na silne emocje. Masa takich małych rzeczy, dzięki którym szybko wchodzi się w odmienność świata syntetyków. King bardzo szybko mnie przekonał, że powinienem kibicować różowemu robocikowi, co nie udało się żadnemu innemu scenarzyście. Ale też dużo historii, gdzie Vision byłby więcej niż tłem, nie czytałem. Autor zmyślnie (i na szczęście bez pośpiechu) konstruuje historię wrzucając co jakiś czas jedno-dwuzdaniowe sugestie dokąd zmierzamy i że nie są to wcale wesołe rejony. Nie jest to żadne nowatorstwo, ale pobudza syndrom jeszcze jednego zeszytu.
 
Rysunki są sympatyczne, w stonowanej kolorystyce. Prosty i czytelny układ kadrów pasuje do "domowo-rodzinno-creepy" klimatu. Okładki są śliczniusie.



No, dobry komiks to jest. ;) Od Ms. Marvel i wcześniej Hawkeye'a nie czytałem tak dobrego superhero.

Kilka razy przy pojawieniu się nowej postaci mamy "Behold the..." :D



Offline grandaaaa

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2181 dnia: Wrzesień 17, 2016, 03:43:10 pm »
nie orientujecie się może kiedy na aros.pl będą nowe MN dostępne do zamówienia ?

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2182 dnia: Wrzesień 17, 2016, 04:13:29 pm »
nie orientujecie się może kiedy na aros.pl będą nowe MN dostępne do zamówienia ?
W zeszłym miesiącu można było zamawiać w niedzielę z rana, więc radzę na spokojnie doczekać do jutra.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2183 dnia: Wrzesień 17, 2016, 05:57:26 pm »
nie orientujecie się może kiedy na aros.pl będą nowe MN dostępne do zamówienia ?

Też zamawiałem w niedzielę. Niestety na Platonie pewnie dopiero w środę się pokażą. W każdym razie kolejny Deadpool to trzeba mieć, bo wykupują.
Na samodzielnego Visiona po polsku trzeba będzie poczekać do premiery MMH i tomu z Avengers Icon: Vision 1-4.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2184 dnia: Wrzesień 17, 2016, 06:12:25 pm »
Na samodzielnego Visiona po polsku trzeba będzie poczekać do premiery MMH i tomu z Avengers Icon: Vision 1-4.
Eh. Nie chodzi o to, żeby przeczytać cokolwiek o tym bohaterze. Eh.

Offline Lesiok

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2185 dnia: Wrzesień 17, 2016, 11:49:56 pm »
O tym Visionie od Kinga słyszałem już bardzo dużo dobrego, a teraz Blaskowitz mi jeszcze apetyt podsyca :biggrin: . Na liścia życzeń już jest, tylko kiedy ja go kupię :???:

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2186 dnia: Wrzesień 18, 2016, 01:53:47 pm »
ja uważam Visiona Kinga za perełkę w obecnej ofercie Marvela (obok Silver Surfera). każdy kolejny numer utrwierdza mnie w tym przekonaniu. szkoda, że nie ma więcej komiksów głównego nurtu stojących na tak wysokim poziomie. od siebie polecam jeszcze Moon Knighta Ellisa oraz Omega Men Kinga. chciałoby się więcej i częściej, bo do końca takiego Visiona tylko 2 zeszyty...

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2187 dnia: Wrzesień 18, 2016, 02:20:39 pm »
"Thanos powstaje"
Trochę ociągałem się z tą lekturą, wstrzymywany niezbyt pochlebnymi opiniami. Niesłusznie.
To posępny, dobrze opowiedziany komiks, pogłębiający portret jednego z marvelowskich arcyłotrów.

Bardzo przemawia do mnie wykładnia wincklera ze 135 strony tego wątku (zwłaszcza umieszczenie tego komiksu w kontekście innych prac Aarona).
Od siebie dodam, że moim zdaniem scenarzysta wyminął z powodzeniem masę pułapek czających się w opowieści o dzieciństwie i młodości wielkiego zbrodniarza. Nie popadł w litowanie się nad nim i nie umniejszył jego okrucieństw. Zachował jego "obcość" i inteligencję, a co najważniejsze potrafił utrzymać zainteresowanie jego osobą. [Najsłabiej wypadła sztampowa scena, w której ojciec nie słucha relacji syna z jego osiągnięć. To akurat można sobie było podarować, moim zdaniem...].
Rysunki Bianchiego są niezbyt w moim guście. Ale do kosmicznej opowieści jakoś tam pasują.
Autorzy ujęli mnie ostatnią planszą - parafrazą "Morza lodu" Caspara Davida Friedricha. Obraz tego malarza samotności i melancholii bardzo tu moim zdaniem pasował i był piękną codą całego komiksu.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2188 dnia: Wrzesień 18, 2016, 02:34:26 pm »
A ja właśnie wręcz przeciwnie - uważam, że trochę usprawiedliwiania jednak tu było. I ten nieopiekujący się ojciec i ta skaza genetyczna, przez którą Thanos był fioletowy i
Spoiler: pokaż
matka która chciała go zabić i choroba psychiczna przez którą widział nieistniejącą dziewczynę, która nakłaniała go do czynienia zła...

Oczywiście interpretacja jest otwarta i może się różnić u każdego odbiorcy ale ja zauważyłem pewną obronę "że to nie do końca jego wina".

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2189 dnia: Wrzesień 18, 2016, 09:39:50 pm »
Ależ nie pisałem, że nie było tam usprawiedliwiania. Chodziło mi o to, że nie było litowania się nad nim, że taki nieszczęśliwy, skrzywdzony i to wszystko dlatego. W kształtowaniu Aaronowego Thanosa główną rolę odegrały determinizm - czyli warunki i sytuacje, w których się znalazł, ale też Ananke - pisany mu już od kołyski los od którego nie ma ucieczki. Udało się więc pokazać go jako postać tragiczną, ale bez nachalnego, nadmiernego usprawiedliwiania, które podważałoby jego winę (a tym samym umniejszało jego zbrodnie).
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

 

anything