trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lorddemo1

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2310 dnia: Październik 17, 2016, 11:06:00 am »
Witam!

Generalnie jeśli chodzi o zapowiedzi na 2017, poza nową Ms. Marvel i Hawkeye jestem zainteresowany Annihilation, wiecie może czy seria bedzie wydawana wraz z historiami pobocznymi o Draxie itd, a pozniej kolejne wątki, tj. Annihilation Conquest, czy może jedynie główny wątek zawarty w 6 zeszytach, tak jak w AoU ?:D

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2311 dnia: Październik 17, 2016, 11:23:29 am »
Ma być to, co w trzytomowym Annihilation. Czyli też wątki poboczne. Ale czy Annihilation Conquest będzie wydawane to już raczej zależy od sprzedaży Annihilation.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2312 dnia: Październik 17, 2016, 11:25:04 am »
JanT pewnie wykrakał. Bo jak coś jest w 4 zeszytach, to Egmont chętniej wyda, niż uczciwe 6 dalej za okładkowe 40 zł.

Offline Cringer

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2313 dnia: Październik 17, 2016, 12:33:37 pm »
JanT pewnie wykrakał. Bo jak coś jest w 4 zeszytach, to Egmont chętniej wyda, niż uczciwe 6 dalej za okładkowe 40 zł.
tak samo jak Hachette czy Eaglemoss, niezależnie czy coś jest grube czy cienkie wszystko wydają po 40zł. Dranie jedne. Jednak jakoś przy wątkach poświęconych kolekcjom na to nie psioczych. Może czas zacząć i tam na to marudzić? Przecież nie chciałbyś aby ktoś pomyślał że jesteś stronniczy?

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2314 dnia: Październik 17, 2016, 12:44:37 pm »
Hawkeye VS Deadpool to 5 zeszytów w którym numer #0 ma 30 stron  :smile:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2315 dnia: Październik 17, 2016, 01:47:03 pm »
Co do dodatkowych historii w 3 tomie Strażników to:

''Obok komiksów związanych z Nieskończonością na ten tom składają się dwie krótsze historie – w pierwszej Gamora przybywa na Ziemię i zaprzyjaźnia się z She-Hulk, w drugiej jesteśmy świadkami jednej z przygód Szopa Rocketa i Groota.''


mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2316 dnia: Październik 17, 2016, 01:58:29 pm »
Co do dodatkowych historii w 3 tomie Strażników to:

''Obok komiksów związanych z Nieskończonością na ten tom składają się dwie krótsze historie – w pierwszej Gamora przybywa na Ziemię i zaprzyjaźnia się z She-Hulk, w drugiej jesteśmy świadkami jednej z przygód Szopa Rocketa i Groota.''



to chyba będzie ten  one shot Guardians of the Galaxy Most Wanted oraz #14 Guardians Team-Up

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2317 dnia: Październik 17, 2016, 07:01:38 pm »
tak samo jak Hachette czy Eaglemoss, niezależnie czy coś jest grube czy cienkie wszystko wydają po 40zł. Dranie jedne. Jednak jakoś przy wątkach poświęconych kolekcjom na to nie psioczych. Może czas zacząć i tam na to marudzić? Przecież nie chciałbyś aby ktoś pomyślał że jesteś stronniczy?

W WKKM tomów z 4 zeszytami było całe dwa. I to w twardej oprawie. W WKKDC na razie takich nie widzę. Absolutne minimum albumu komiksowego wg mnie to 5 standardowych 22-24-stronnicowych zeszytów. Jak ktoś robi wydanie 4 zeszytowe, w miękkiej okładce i jeszcze chce za to okładkowe 40 zł, to dla mnie trochę za dużo.

JanT - oczywiście masz rację, nie zauważyłem tego 0. Także jeśli kiedyś, być może, ewentualnie Egmont wyda to co napisałeś, to będę psioczył tylko na DvT.

Offline Jutrzen

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2318 dnia: Październik 17, 2016, 08:17:25 pm »
2 razy Marvel Knights Spider-Man, Wolverine... to już 3 tomy.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2319 dnia: Październik 17, 2016, 08:25:33 pm »
A tak - zapomniałem o 2 Marvel Knightach w drugiej sześćdziesiątce. Przepraszam za mój błąd. Czyli razem 4 czterozeszytowe na 120 numerów. Tomów z 7 czy 8 zeszytami było więcej, nie mówiąc o rodzynkach w stylu Opowieści z Asgardu czy też Krucjacie Dziecięcej. Czytelnicy w sumie więcej zyskali, niż stracili.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2320 dnia: Październik 17, 2016, 09:39:37 pm »
JanT - oczywiście masz rację, nie zauważyłem tego 0. Także jeśli kiedyś, być może, ewentualnie Egmont wyda to co napisałeś, to będę psioczył tylko na DvT.
Widzę że dużo rzeczy ci umyka. Jeśli Hawkeye sie przyjmie (a wg mnie ma duże szanse, bo jednak jest to popularna postać, nawet mój sześcioletni bratanek dobrze wie kto to jest) to ten komiks (HvD) jest pewniakiem.
Czytelnicy w sumie więcej zyskali, niż stracili.
Na przykładzie Marvel Now jestem w stanie udowodnić, że czytelnicy dużo stracą jeśli dostaną wybiórczo historie z niego w WKKM. Najlepszym przykładem niech będą Avengers/New Avengers Hickman. Egmont wydaje to kompleksowo, a w kolekcji dostajemy tylko pierwsze tomy + eventy. Osoba czytająca tylko to co w kolekcji będzie się zastanawiała skąd wzięli się niektórzy bohaterowie oraz o co chodzi z tymi budowniczymi. To wszystko jest powoli wprowadzane w poszczególnych tomach właśnie tych serii które zaczynają się później przenikać. Dlatego uważam że bardziej liczy się kompletność historii niż otrzymanie nieraz dwóch grubszych tomów.

Już słyszę ten twój ból dupy jakby u nas ktoś zaczął wydawać komiksy z Valiant Comics, bo tam zbiorcze to głównie 4 zeszytowe tomy.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2321 dnia: Październik 17, 2016, 09:51:23 pm »
Ja mam tyle do Valiant Comiks co do polityki zdrowotnej Buthanu. Niech sobie wydają na zdrowie - wydającego sprawa.

A szczerze powiem, że Hachette w Wielkiej Brytanii najważniejsze rzeczy z Infinity i tak wyda. Hickman pisał tych Avengers 2 i 3, że ja niewiele nowego się dowiedziałem. Ospałe i zagmatwane te tomy dla mnie były. Świat Avengers i Wszystko Umiera jako wprowadzenie wystarczy.  O wojnie Wakandy i Atlantydy też juz w NA 1 wspominano. A jej przyczyna też zostanie pokazana w WKKM, gdy wyjdą tomy o Avengers vs X-Men.

Offline Cringer

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2322 dnia: Październik 17, 2016, 10:01:25 pm »
W WKKM tomów z 4 zeszytami było całe dwa.
już nie raz czy nie dwa miałeś zwróconą uwagę że ilość stron w zeszytach nie zawsze jest taka sama. Niepotrzebnie na tym skupiasz uwagę.
Czytelnicy w sumie więcej zyskali, niż stracili.
o proszę to teraz liczymy średnią? Widzę że robisz wszystko byle tylko marudzić na jednego wydawcę. No dobrze. W takim razie czy średnia ilość stron w komiksach Marvel Now Egmontu jest zła?

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2323 dnia: Październik 17, 2016, 10:07:17 pm »
A szczerze powiem, że Hachette w Wielkiej Brytanii najważniejsze rzeczy z Infinity i tak wyda.
Ale czy mkolek81 mówił tylko o "Infinity"?
Przecież po evencie Egmont wyda 2 tomy NA, 2 tomy A i 4 tomy "Time runs out", a następnie wynikającą z tego "Secret Wars". A Hachette zrobi kolejny przeskok i pominie 8 tomu.
Co by powiedzieć, ale żadne Eaglemoss, Hachette, a nawet Mucha nie zrobili tego co [zrobi] Egmont. Już teraz wydali event w największym zakresie w historii [licząc jeszcze 2 tomy, które wyjdą w listopadzie], a jeżeli uda im się wydać NA/A Hickmana do końca to będzie to największy wyczyn w historii jakiegokolwiek wydawnictwa wydającego superhero - 15 trejdów runu Hickmana w "Avengers" [albo 16 doliczając "Secret Wars"] po polsku. Po raz pierwszy dostaniemy historię od A do Z. A nie od A do D, H do J, M do N, R do S i Z - bo tak można zobrazować wydawanie przez Hachette tylko początków i dużych eventów.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2324 dnia: Październik 17, 2016, 10:23:21 pm »
Oczywiście masz rację radef. Ja wcale nie mówię, że Hachette jest lepsze pod tym względem. Odnosiłem się tylko do Infinity i tego, że brak 2 albumów i jeszcze 2 zeszytów NA nie jest aż tak wielką stratą.
A za dalsze ciągi runów jestem oczywiście Egmontowi wdzięczny i od początku ich wychodzenia chwalę i dziękuję za to wydawcy. Mam 95% albumów które się ukazały.

Tylko osobiście ja bym podziękował za Ms Marvel, Strażników czy Thora i wolałbym tego Spider-Mana 2099 w naszych czasach poczytać po polsku. Albo solowego Wolverine'a (skoro ma umrzeć). Co tam jeszcze... Może FF, może Hulka. Czy co tam dobrego jeszcze jest, bo nie sprawdzałem. Moon Knighta nie znam jako bohatera, także też nie wiem jak bym go odbierał, gdyby coś wyszło.

Tak szkoda, że jeszcze nie wiadomo co będzie w brakujących tomach brytyjskiego WKKM.

 

anything