trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085377 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2355 dnia: Październik 20, 2016, 11:32:28 am »
Czytam ten wątek z dużą radością ostatnio - nigdy nie rozumiałem zachwytów nad Preacherem, gdzie Dillon w zasadzie jeden typ twarzy rysuje i w przypadku kobit, i mężczyzn. Tam sytuację ratował Ennis, choć i tak mógł nie iść na łatwiznę parę razy... ale dobra, wracam do tematu- czy cała seria Thunderbolts jest aż tak kiepska, jak pierwszy TPB? Przeczytałem toto i od razu zacząłem się zastanawiać, czemu tracić na to czas...
PS
A E.A.Poe wśród zasług ma też stworzenie pierwszego superdetektywa prozy popularnej, o parę długości przed Holmesem Doyle'a  :cool:

Kijanek

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2356 dnia: Październik 20, 2016, 12:10:28 pm »
Czytam ten wątek z dużą radością ostatnio - nigdy nie rozumiałem zachwytów nad Preacherem, gdzie Dillon w zasadzie jeden typ twarzy rysuje i w przypadku kobit, i mężczyzn. Tam sytuację ratował Ennis, choć i tak mógł nie iść na łatwiznę parę razy... ale dobra, wracam do tematu- czy cała seria Thunderbolts jest aż tak kiepska, jak pierwszy TPB? Przeczytałem toto i od razu zacząłem się zastanawiać, czemu tracić na to czas...
PS
A E.A.Poe wśród zasług ma też stworzenie pierwszego superdetektywa prozy popularnej, o parę długości przed Holmesem Doyle'a  :cool:
Z drugim jest trochę lepiej, ale nadal kiepsko, niestety.
Seria tylko wydawana bo ma związek z nieskończonością. Amen

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2357 dnia: Październik 20, 2016, 12:27:41 pm »
Seria tylko wydawana bo ma związek z nieskończonością. Amen
Nieprawda. Seria jest wydawana bo są znani bohaterowie.

Tomy 3-5 lepsze od 1-2 ale i tak cały czas jest słabo  :smile:


JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2358 dnia: Październik 21, 2016, 07:24:52 am »
Kontynuuję z tematu Egmont:

Co do X-Men z Marvel NOW to najsmutniejsze jest to że po "Secret Wars" jest jeszcze gorzej  :sad: (Lemire jak mogłeś  :smile: ) W ogóle po "Secret Wars" popularne serie są raczej słabe (nawet Deadpool znacznie obniża loty)   :doubt: Ciekawie mnie bardzo jak się będzie prezentował wtedy nasz Egmont NOW.

Dwie dobre serie powinniśmy dostać:

Spiderman/Deadpool
Mighty Thor v2
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2016, 07:30:51 am wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2359 dnia: Październik 21, 2016, 08:11:11 am »
Co do tego co wydaje Egmont z Marvel Now to trzeba mieć raczej pretensje do osób, które to kupują po mimo że jest to złe np. Thunderbolts  :badgrin: przecież jak to się sprzedaje to czemu nie miałby tego wydawać (tu wychodzę trochę na hipokrytę bo akurat całe Marvel Now kupione mam  :lol: ). A co do Bitwy Atomu, to mutanci są u nas popularni, więc nie ma co się dziwić że wydany zostanie ich event. Zresztą patrząc jakim zainteresowaniem cieszy się Nieskończoność (nie wiem jak było z Wiecznym Złem) to eventy u nas chyba zaczynają też być popularne jak w USA.
Zasadniczo jeśli ktoś posłucha wypowiedzi Oskara Rogowskiego to nieraz można wyłapać dlaczego takie a nie inne decyzje kierowały wydaniem tytułu przez Egmont, przy czym on sam nieraz wywiera nacisk na ukazanie się konkretnego tytułu.

Z mutantami to jest sprawa trochę skomplikowana. Marvel nie posiada praw do ich ekranizacji, więc swojego czasu był zakaz np. na tworzenie nowych postaci będących mutantami, bo prawa do takiej postaci automatycznie dostawał Fox (i to jest fakt prawdziwy), nie prawdą było to że Marvel chciał zlikwidować mutantów i zastąpić ich Inhumans. Tak, bardziej ich promował ale i tak słabiej się sprzedawali niż X-meni po mimo słabych historii, ale podobno teraz wszystko się odwróciło i mutanci znowu wrócili do łask (jest podejrzenie że Marvel dogadał się z Foxem, chodzą słuchy że oba uniwersa filmowe mogą zostać połączone, ale to jest tylko plotka, choć po tym jak się dogadali w sprawie Hulka i Spidermana że występują w Avengers wszystko jest możliwe). Mam tylko nadzieję że X-men deadly genesis sprzeda się dobrze i to przekona Egmont do wydania starszych historii z mutantami (problem jak zwykle że kilka ważnych historii dostaliśmy z tego okresu w WKKM). Ja osobiście byłbym szczęśliwy jakby Egmont sięgnął po X-men Claremonta i Lee, ale raczej to nie prędko.

No to co pisałem - to co jest Marvela na rynku, to ludzie kupują. Jest też kwestia ceny, bo jako najtańsze pozycje z obu universów, są często pierwszym wyborem. Sprawdza się też teza, że sprzeda się każdy szmelc, byle miał markowy znaczek. Ja kupuję Thunderboltsów jak mkolek, bo jest Deadpool i Punisher. I mi to wystarczy.

A pomysł na mutantów Marvel "oczywiście ma" - a zabiją ich wszystkich. :) "Death of X" będące House of M II już nadciąga. :D I jest przynajmniej kilka mutanckich eventów, które WKKM pominęło - Messaiah Complex i War, Utopia, Second Coming, Decimation - to wszystko Egmont mógłby wydać.


Offline amsterdream

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2360 dnia: Październik 21, 2016, 09:28:08 am »
Po "Secret Wars" największy spadek jakości zaliczyły według mnie komiksy z Avengers. Odbiło się to nawet na sprzedaży i pierwszy raz od kilku lat komiksy z mutantami schodzą lepiej niż z mścicielami. Spidey po powrocie Parkera też zalicza duży spadek poziomu.


Marvel w ramach ResurreXion zapowiedział właśnie 4 nowe ongoingi z mutantami - Weapon X, Jean Grey, Iceman i Generation X.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2361 dnia: Październik 21, 2016, 10:17:38 am »
Spider Slotta (jak dla mnie średni) też jeszcze spadek zalicza  :doubt:

To dostaniemy dużo słabych serii bo Egmont raczej na pewno będzie wydawał:

Avengers
X-Men
Deadpool
Spider-Man

Z tych lepszych:

Spider-Man/Deadpool - to jest pewniak
Mighty Thor v2*
Ms.Marvel*
All-New Hawkeye* - choć tu słabiej jest

*jeśli będą chcieli kontynuować

Oby znalazły się też mniej znane nowe serie np:

Dr.Strange
All-New Wolverine
Old Man Logan
Vision
Silver Surfer
Powers v4  :biggrin:

Egmont będzie miał niezłą zagwozdkę co wydawać :smile: Ale na razie cieszmy się Thorem, Hawkeyem, Ms.Marvel, Deadpoolem...
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2016, 10:20:50 am wysłana przez JanT »

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2362 dnia: Październik 21, 2016, 10:33:32 am »
Jeżeli film się dobrze sprzeda to jest szansa, że i komiks się sprzeda. Obecnie najbliżej do premiery Doktora. Ten Aarona chyba nadaje się idealnie, bo nazwisko znane polskiemu czytelnikowi.

Pozycje z mutantami rozejdą się w każdej ilości w Polsce (nawet te słabe). Gorzej będzie przepchnąć takiego Vision'a czy Silver Surfer'a (bardzo dobre nawiasem mówiąc). Nawet w takiego Moon Knight'a już zaczynam wątpić.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2363 dnia: Październik 21, 2016, 10:40:13 am »
Z tego co piszesz to
Dr.Strange -
bardzo prawdopodobne (tym bardziej że teraz będzie ważna postacią w uniwersum filmowycm)
All-New Wolverine - jeśli nie wydadzą Śmierci Wolverina to startowanie z tą serią nie ma sensu
Old Man Logan - nie dali serii ze Wolverine'a to wątpię aby wystartowanie z wersja alternatywną
Vision
- dobre recenzje, ale bardzo mało popularna postać (jak wydadzą Moonknighta to uwierzę że jest na to szansa, tak to wątpię)
Silver Surfer - kontynuacja serii z obecnego Marvel Now, jedyne rozsądne to rozpoczęcie od początku a nie od połowy
Powers v4  :biggrin: - ta jasne

dodam Moonknight to byłby świetny test na mniej popularnych bohaterów (choć może też nim być Ms Marvel)

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2364 dnia: Październik 21, 2016, 10:46:04 am »
No wiem że się sprzeda i dlatego Egmont je będzie wydawał. Ale nie ma co się martwić na zapas  :smile:
Do Secret Wars jeszcze daleko a jeszcze myślą nad nowymi seriami (Moon Knight brany pod uwagę  :smile: ) to nie wcześniej jak za 2/3 lata (i to jak nie zmniejszą częstotliwości).

Old Man Logan - nie dali serii ze Wolverine'a to wątpię aby wystartowanie z wersja alternatywną
Było Wolverine & X-Man a tu dodatkowo był dobrze przyjęty "Old Man Logan" w WKKM i film "Logan" też będzie  :smile:

dodam Moonknight
O zapomniałem o Moon Knight Lemire (przez tych Extraordinary X-Men  :smile: ) a jest jeszcze szansa na wcześniejszego.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2016, 10:54:37 am wysłana przez JanT »

Offline amsterdream

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2365 dnia: Październik 21, 2016, 10:58:29 am »
Mnie zastanawia czy Egmont będzie na siłę dalej ciągnął te same serie co teraz czy raczej będzie wybierał te ważniejsze/lepsze. Bo np. New Avengers Ewinga to jest koszmarek. Strażnicy Galaktyki po Secret Wars to samo. Z X-Men lepiej jakby wydali Uncanny i Extraordinary niż lecieli dalej z All-New X-Men, które jest zdecydowanie najsłabsze/najmniej ważne z tych trzech.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2366 dnia: Październik 21, 2016, 11:00:34 am »
Podobno Wolverine and the X-Men sprzedaje się najsłabiej z serii Marvel Now, także nie wiadomo czy po 4 tomie będzie kontynuowany. Pierwszy tom Silver Surfera z MN i Śmierć Wolverine'a raczej się w Polsce ukażą - jak nie Egmont to w Hachette. Poza tym jest jeszcze 9 wolnych miejsc w trzeciej części WKKM. Skoro jest Hawkeye i Ms Marvel to może trafi do niej także Moon Knight i Spider Woman MN? A Egmont może to wszystko kontynuować.

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2367 dnia: Październik 21, 2016, 11:04:26 am »
Podobno Wolverine and the X-Men sprzedaje się najsłabiej z serii Marvel Now, także nie wiadomo czy po 4 tomie będzie kontynuowany.
Prosiłbym o źródło.
Bo jedyna mylna przesłanka, którą kojarzę to napis "seria nie będzie kontynuowana", który pozostał na stronie Egmontu od wydanego przez nich "Wolverine" na początku wieku.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Cringer

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2368 dnia: Październik 21, 2016, 11:15:56 am »
Skoro jest Hawkeye i Ms Marvel to może trafi do niej także Moon Knight i Spider Woman MN? A Egmont może to wszystko kontynuować.
Jeśli wyda to wcześniej Hachette to wątpię aby szybko się za te serie wzięli.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2369 dnia: Październik 21, 2016, 11:23:59 am »
No nie wiadomo Cinger. Zapowiedzieli przecież Hawkeye'a i Ms Marvel mimo dużego prawdopodobieństwa, że w sierpniu 2017 Hachette wyda Hawkeye'a także u nas. Zobaczymy. Na razie wszystko jest płynne i nie wiadomo na 100% czy WKKM PL będzie kontynuowana, czy ukażą się w niej te same numery co w Anglii (nie dostałem odpowiedzi na moje 2 maile ;) ), no i jakie tytuły jeszcze wejdą w puste miejsca. bogi1 zakładał Axis oraz pewnie Secret Wars 2015 na sam koniec. Ale jeszcze trochę miejsca zostanie.

radef - tu na forum krążyły plotki, że W and X-M się najsłabiej w Polsce sprzedaje.