trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1084996 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dagobert

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2415 dnia: Listopad 03, 2016, 08:02:45 am »
Ghost Riderze na wzmiankę zasługuje także bardzo fajna relacja bohatera i jego młodszego braciszka. Czuć było ciężar emocjonalny i czasami chwytała ona za serce, co przy superhero mi się dość rzadko zdarza.
Zgadzam się całkowicie. Moim zdaniem to właśnie ten element stanowi o wartości całej opowiedzianej historii, pcha ją na trochę poważniejsze tory niż wynikałoby to z charakterów samych przeciwników
Spoiler: pokaż
oraz podkreśla w sumie przekleństwo jakim było ożywienie i opętanie przez ducha Ellia.


Tutaj pozwolę sobie na dygresję na temat poruszania trudnych społecznych tematów, czy ich walorów edukacyjnych komiksach superbohaterskich. Wprowadzanie bohaterów od odmiennym niż kaukaskie pochodzeniu etnicznym, czy później orientacji, od dawna było sposobem na promowanie tolerancji, politycznej poprawności etc. oraz na identyfikacje z bohaterami członków pewnych mniejszości. W listach od czytelników publikowanych na końcu zeszytów (oczywiście wiadomo, że podlegają one selekcji) pojawiały i pojawiają się opinie potwierdzające, że oto są czytelnicy którzy identyfikują się z takimi bohaterami.

I bardzo dobrze, że takich bohaterów się kreuje, ale tutaj na szczególne podkreślenie zasługuje właśnie All New Ghost Rider z Marvel Now ponieważ poza czystą rozrywkę naprawdę przekazuje coś więcej. Oczywiście mamy tu bohatera pochodzenia latynoskiego, trudną sytuację getta z walkami gangów i handlem narkotyków etc., bohater na tle kolegów z klasy jest standardowo tym, który ma szansę być kimś lepszym, ale to właśnie pokazanie relacji z bratem dopełnia pozytywnego przekazu. I to czytanie listów czytelników, którzy z tym aspektem się identyfikowali było dość wzruszające i rzeczywiście przekazywało uniwersalną wartość jak to być superbohaterem na co dzień.

Dla porównania, w serii Ms. Marvel mamy nastoletnią bohaterkę, pochodzenia pakistańskiego i wyznającą islam. I w sumie to tyle, dużo z tego nie wynika, może poza faktem, że to rodzicie i imam wpajający wartości islamu pomagają Kamali określić własną ścieżkę „superbohaterstwa”. Choć to i tak postęp np. w odniesieniu do historycznego Giant Size X-men z 1975 roku i wprowadzenia całej masy „etnicznych” mutantów w tym Thuderbirda, pierwszego Indianina superbohatera, na którego czytelnicy potomkowie Rdzennych Amerykanów też zareagowali entuzjastycznie, a Claremont uśmiercił go dwa numery później :P.

Offline bowman007

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2416 dnia: Listopad 03, 2016, 01:35:12 pm »
Przez ostatni rok troche zaniedbałem komiksy. Ominęło mnie prawie wszystko z Marvel Now wydane przez egmont. Co polecacie? Może to głupie pytanie, bo ile ludzi tyle opinii, ale może jest cos czego przegapić nie wypada? Pewnie deadpool, a coś jeszcze? Avengers jest dobre?

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2417 dnia: Listopad 03, 2016, 01:52:11 pm »
@UP
Koniecznie New Avengers 1 i 2 i oczywiście pozostałe 2 tomy związane z Nieskończonością. Superior Spider-Man jak najbardziej. Thor, jeśli lubisz tą postać. Gruba Era Ultrona i Wolverine and the X-Men jako rozrywkowa seria - zwłaszcza w tomie 1 i 3.

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2418 dnia: Listopad 03, 2016, 02:38:41 pm »
Ogólnie mogę się zgodzić z tym co napisał 8azyliszek (choć Wolverine i X-Men nie czytałem) nie licząc "Ery Ultrona".
Tak, za 70 złotych (okładkowe) dostaniesz cegłę. Ale cegłę wypchaną dość miałką historię, którą dałoby się spokojnie zmieścić na połowie tych stron.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline bowman007

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2419 dnia: Listopad 03, 2016, 03:01:25 pm »
Czy thanos albo strażnicy galaktyki sa konieczni do zrozumienia nieskończoności?

Offline LordDisneyland

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2420 dnia: Listopad 03, 2016, 03:12:12 pm »
Strażnicy moim zdaniem nie, natomiast Thanosa warto mieć, bo to niezły komiks jest po prostu  :cool:

Offline OokamiG

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2421 dnia: Listopad 03, 2016, 06:00:24 pm »
Ja od mutatntów mogę polecić Uncanny X- Men. Bardzo fajne seria, przynajmniej po pierwszym tomie i fajne rysunki Bachalo. Ciekawe spojrzenie na Magneto i Cyclopsa. Czekam na drugi tom i wtedy zobaczę czy warto czytać, bo niestety All New X-men po pierwszym tomie dużo straciło.

Offline bowman007

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2422 dnia: Listopad 04, 2016, 09:36:48 am »
Mnie przeraża octopus jako spider man tak samo jak thor jako kobieta. Chyba ze mnie jakoś uspokoicie i przekonacie ze superior spider man jest warty przeczytania, bo na dzien dzisiejszy traktuje to jako gwałt na moim dzieciństwie.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2423 dnia: Listopad 04, 2016, 09:55:57 am »
@UP
Tu się z tobą zgodzę - jedyny prawilny Spider-Man to tylko Peter Parker.

Ale tak - 1 tom Egmontu to jeszcze walka Petera z Otto. 2 tom jest bardzo zabawny i taki parkerowy. Trzeci tom to znowu walka Parkera z Otto. A w piątym tomie jest fajny Spider-Man 2099 i powrót Stunner. Poza tym to niestety jest kanoniczna opowieść i zalicza się do continuum. Jak opuścisz i kupisz potem Amazing Spider-Man vol.3, to pewnie będą nawiązania do Superiora i ci będzie szkoda.

A Thor Bogobójca, to jeszcze normalny Thor - Thorzyca będzie trochę później. Można więc przeczytać, jak się lubi.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2424 dnia: Listopad 04, 2016, 11:20:29 am »
Mnie przeraża octopus jako spider man 

Przerażenie? Dobrze! Twórcy byliby zadowoleni!

tak samo jak thor jako kobieta.

A to już bardziej niepokojące. Psychoanalitycy pewnie wskazaliby na kłopotliwe relacje z matką. Ewentualnie wypierane konsekwentnie skłonności homoerotyczne. Co sprowadza nas do trzeciej deklaracji Twej wypowiedzi:

na dzien dzisiejszy traktuje to jako gwałt na moim dzieciństwie

Popkultura jak nic innego ujawnia opresyjne mechanizmy, które krzywdzą nas w okresie formacyjnym.
 Face it or flee! 
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Ulotu

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2425 dnia: Listopad 04, 2016, 12:05:16 pm »
Mnie przeraża octopus jako spider man tak samo jak thor jako kobieta. Chyba ze mnie jakoś uspokoicie i przekonacie ze superior spider man jest warty przeczytania, bo na dzien dzisiejszy traktuje to jako gwałt na moim dzieciństwie.

Superior Spider-man to jest list miłosny Dana Slotta do Petera Parkera, trzeba tylko skończyć tą serie, żeby to zrozumieć.

Offline Archie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2426 dnia: Listopad 05, 2016, 09:41:50 am »
To list miłosny do Otto tylko na koniec zmieniony bo Dan nie dostałby zielonego światła na całkowite zniszczenie i pognębienie Parkera. Wiadomo, że Parker musi być Spider-Manem i już. To jedna z najgorszych serii z Marvel NOW, przygody Thora są ponad tym kilka leveli.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Wolf Sazen

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2427 dnia: Listopad 05, 2016, 10:04:00 am »
@Ulotu -> jaki lis miłosny? Przecież Dan Slott nienawidzi Petera, co wielokrotnie sam podkreślał.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2428 dnia: Listopad 05, 2016, 10:15:06 am »
Co gorsza kilka razy odnosiłem wrażenie, że Slott za bardzo identyfikuje się z Otto i w pewien sposób spełnia swoje dziecięce fantazje (zwłaszcza w kontekście MJ).

Offline amsterdream

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2429 dnia: Listopad 05, 2016, 11:41:51 am »
Superior to najlepsze co spotkało pająka od jakichś 10 lat i runu Straczynskiego.

http://www.alternatecover.com/2013/12/31/best-comic-of-2013-superior-spider-man/