trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085356 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2430 dnia: Listopad 05, 2016, 11:58:34 am »
@UP
Nie. :)

To list miłosny do Otto tylko na koniec zmieniony bo Dan nie dostałby zielonego światła na całkowite zniszczenie i pognębienie Parkera. Wiadomo, że Parker musi być Spider-Manem i już. To jedna z najgorszych serii z Marvel NOW, przygody Thora są ponad tym kilka leveli.

To wina TM Semic. Gdyby od 1990 ruszył z samodzielną serią Thora i jeszcze Avengers, to może znalazła by miejsce w moim sercu. Ale oni zdecydowali się na Spider-Mana i Punishera. I właśnie ci dwaj zawsze będą u mnie na pierwszym miejscu. Bo są najlepsi, najzabawniejsi i najsuperowsi. :) Jak Egmont wydaje Superiora, to biorę Superiora bo tylko to jest z pajączkiem. Jakby wydali jakąś inną pajęczą serię (Avenging, 2099, Scarlet Spiders), to ją bym brał.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2016, 12:13:22 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2431 dnia: Listopad 05, 2016, 12:02:09 pm »
Opinie w temacie Superiora, jak zwykle podzielone. Pewne rzeczy pozostają niezmienne :smile: List miłosny to dość dobre określenie dla tego co zrobił Slott.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2432 dnia: Listopad 05, 2016, 12:14:53 pm »
Jak Egmont wydaje Superiora, to biorę Superiora bo tylko jest z pajączkiem. Jakby wydali jakąś inną pajęczą serię, to ją bym brał.
Tak, już widzę jakbyś brał Superior Foes of Spider-Man.

Zostały jeszcze 2 tomy Superiora, więc ci jeszcze trochę cierpliwości i Parker niedługo powróci. A mi osobiście dobrze się czyta Pająka z przerośniętym ego Octopusa, przez co widać ten kontrast między nim a Parkerem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2016, 12:22:05 pm wysłana przez mkolek81 »

mgnesium

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2433 dnia: Listopad 05, 2016, 12:17:49 pm »
dobrze się czyta Pająka z przerośniętym ego Octopusa, przez co widać ten kontrast między nim a Parkerem.

ja czytając tę serię (parę lat temu) widziałem głównie podobieństwa łączące parkera z octaviusem.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2434 dnia: Listopad 05, 2016, 12:30:44 pm »
Superior to najlepsze co spotkało pająka od jakichś 10 lat i runu Straczynskiego.

Nie. :smile:

Udzielasz takiej odpowiedzi nie znając nic - - - NIC - - - z tego, co Slott napisał, ani w towarzystwie innych autorów w pierwszych latach po "One More Day", ani już później sam. Przyznałeś się do tego w ramach swego wyczekiwania mitycznej "Spider Island", o której też nie masz żadnego pojęcia.

To wina TM Semic. Gdyby od 1990 ruszył z samodzielną serią Thora i jeszcze Avengers, to może znalazła by miejsce w moim sercu. Ale oni zdecydowali się na Spider-Mana i Punishera. I właśnie ci dwaj zawsze będą u mnie na pierwszym miejscu. Bo są najlepsi, najzabawniejsi i najsuperowsi. :smile: Jak Egmont wydaje Superiora, to biorę Superiora bo tylko to jest z pajączkiem. Jakby wydali jakąś inną pajęczą serię (Avenging, 2099, Scarlet Spiders), to ją bym brał.

Przy okazji podajesz swoje kryteria oceny tekstów kultury, które dowartościowują tylko to, co zobaczyłeś jako pierwsze. Z Ciebie żaden 8azyliszek, jesteś jak kaczka, która za mamę ma pierwszą ujrzaną istotę i przypadek określa jej poczucie emocjonalnej więzi. Przerażające.     
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2435 dnia: Listopad 05, 2016, 12:31:38 pm »
@UP

Ta też to widzę, i niezbyt mi się to podoba. Naciągane jest to na siłę, właśnie żeby pokazać że nic się nie stało, bo oni są do siebie podobni. Scenariusz niskich lotów. De Mattis tuz przed Clone Sagą też potrafił pokazać ich podobieństwa, choćby w dziedzinie nauki, ale zrobił to o wiele bardziej wiarygodniej w moich oczach. Albo obraz Octaviusa ze Spectacular Spider-Mana. Albo starcie w LA z runu Straczyńskiego. Albo jego złowieszczość w Spider-Man TAS i Spectacular Spider-Man (kreskówka). Ja mam w głowie obraz właśnie takiego Otto. A nie, że on jest taki jak Peter, tylko trochę mocniej wali przestępców. Sorry - taki to mógłby być Punisher.

wincler - "kaczka, to max co może z ciebie być." Ja nie będę walczył z ludzką naturą. Skojarzenia z wczesnych stadiów rozwoju i przywiązanie do nich, to nie jest tylko moja cecha. Potrafię też docenić inne serie, ale to że Spider-Man zawsze będzie u mnie miał fory jest faktem którego się nie wstydzę i nie zamierzam z tym walczyć. Każdy ma swoich pieszczochów.

I to, że jeszcze nie czytałem serii między Straczyńskim a Slottem nie odbiera mi prawa do stwierdzenia, że pomysł zamiany umysłów jest głupi i mi się nie podoba. Tak samo jak wczorajsi X-Men, Thorzyca, Falcon Kapitanem, Hail Hydra itp.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2016, 12:38:05 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2436 dnia: Listopad 05, 2016, 02:15:38 pm »
Wciąż nie mogę się otrząsnąć z wrażenia, którego doznałem, gdy zorientowałem się, że dorośli ludzie mogą uważać, że dany komiks jest dobry, bo jest w nim Spider-man/Punisher/Deadpool, czy inny bohater z dzieciństwa...
Że treść, którą rzesze wyrobników (i kilku artystów) wypełnia te skorupki liczy się mniej, niż logo...

Ciekawe, czy tak samo jest z filmowym Batmanem? Kochamy go, niezależnie od tego czy pod maską jest Adam West, Michael Keaton, czy Val Kilmer, a za sterami Leslie Martinson, Burton, czy Schumacher...?
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2437 dnia: Listopad 05, 2016, 02:54:27 pm »
@UP
Przeczytaj artykuł Oskara Rogowskiego na naEkranie.pl to ci wyjaśni to zjawisko. :)

Osobiście ja nie wychwalam SSM. Uważam go za głupi pomysł. A kupuje bo nie mam innego wyboru. Nie uznaje tego jednak za sukces artystyczny. I jeśli Egmont naprawdę przesadza, to niektórych tomów MN od nich nie kupię. Ale z SSM trzeba się wymęczyć, żeby dotrzeć znowu do Parkera.

Offline LordDisneyland

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2438 dnia: Listopad 05, 2016, 03:13:06 pm »
Wciąż nie mogę się otrząsnąć z wrażenia, którego doznałem, gdy zorientowałem się, że dorośli ludzie mogą uważać, że dany komiks jest dobry, bo jest w nim Spider-man/Punisher/Deadpool, czy inny bohater z dzieciństwa...
Że treść, którą rzesze wyrobników (i kilku artystów) wypełnia te skorupki liczy się mniej, niż logo...

Ja także byłem zaskoczony tym tokiem myślenia... chociaż sam nie jestem bez winy, bo nie wracam do tytułów, które w pewnym momencie mnie rozczarowały. A przecież w zasadzie powinienem dać im szansę, skoro dany zespół artystyczny już nie pracuje nad komiksem. Ale staram się przełamywać, chociaż ciężko to czasem idzie :lol:

Offline pucek_miszcz

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2439 dnia: Listopad 05, 2016, 03:18:07 pm »
A kupuje bo nie mam innego wyboru.

Ktoś Cię do tego zmusza? Może powinieneś z tym iść na policję? Pomysł na serię może średni ale pozwala twórcy na wiele i dla mnie ta seria jest jedną z lepszych w wydawanym u nas Marvel NOW.
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2440 dnia: Listopad 05, 2016, 03:36:40 pm »
Wciąż nie mogę się otrząsnąć z wrażenia, którego doznałem, gdy zorientowałem się, że dorośli ludzie mogą uważać, że dany komiks jest dobry, bo jest w nim Spider-man/Punisher/Deadpool, czy inny bohater z dzieciństwa...
Że treść, którą rzesze wyrobników (i kilku artystów) wypełnia te skorupki liczy się mniej, niż logo...

Ciekawe, czy tak samo jest z filmowym Batmanem? Kochamy go, niezależnie od tego czy pod maską jest Adam West, Michael Keaton, czy Val Kilmer, a za sterami Leslie Martinson, Burton, czy Schumacher...?

Dopiero teraz odniosłeś takie "wrażenie"? Popatrz ile osób na tym forum kupuje potworka o nazwie Bitwa Atomu, tylko dlatego, że jest w nazwie X-men. I odpuszcza wiele wartościowych pozycji na rzecz tego eventu. Dyskusja na ten temat była parę tygodni temu.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2441 dnia: Listopad 05, 2016, 03:57:05 pm »
@UP
Skoro wiele osób z forum kupuje trzy wydawane przez Egmont mutanckie serie, a Bitwa o Atom jest ich kontynuacją, to nic dziwnego, że chcą znać ciąg dalszy. Ja na pewno. I proszę powiedz kto i jakie "wartościowe pozycje" odpuszcza?

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2442 dnia: Listopad 05, 2016, 04:02:38 pm »
Antari: na przykład Hawkeye, Ms. Marvel, Moon Knight...
8azyl: jakby wyszły w Polsce, to by się kupiło, a tak kupuje się, co jest. po angielsku są fajne tylko tytuły.
Antari: ale niedługo te serie będą wydane w Polsce, przynajmniej dwie pierwsze (choć i tak lepiej kupić w OHC). Ale, podejrzewam, ludzie kupią X-Men zamiast Hawkeye'a. Poza tym są jeszcze świetne rzeczy spoza Marvel Now! - - Alias, Skalp, Miracleman...
8azyliszek: to są słabe tytuły, nie podobają mi się w nich rysunki i - przede wszystkim - cena. Jakby były tańsze, to by się pomyślało.   
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2443 dnia: Listopad 05, 2016, 04:07:40 pm »
Poza Strażnikami Galaktyki 2 i 3 ja tam kupiłem wszystkie Marvel Now. I te dwie nowe serie też kupię. Nie masz więc racji win.


Win i Baz - przenieście się na PW.
graves
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2016, 06:26:03 pm wysłana przez graves »

Offline bevulf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2444 dnia: Listopad 07, 2016, 01:15:57 pm »
Czy ktoś z Was wie może czy Egmont planuje wydać serię Indestructible Hulk w ramach Marvel Now lub cokolwiek Hulka ? Pamiętam jak przy premierze Marvel Now w Polsce Kołodziejczak wspominał o Hulku, ale jak widzę chyba jednak spasował. Swoją drogą może Hulk nie jest tak popularny jak Avengers (ogółem) czy Spider-man, ale wydawanie Ms Marvel czy Hawkeye'a jak dla mnie to straszne pudło wydawnicze...

 

anything