Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085367 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2565 dnia: Grudzień 15, 2016, 04:36:14 pm »
zapominasz o jednej rzeczy, że przed Secret Wars to w następującej kolejności jeszcze jest:
- Spider-Verse
- AXIS
- Black Vortex
a wcześniej to jeszcze Original Sin, który będzie skoordynowany z następującymi seriami:
z 6 tomem Avengers (ostatnim po nim rusza seria Avengers: Time Runs Out łącząca Avengers i New Avengers)
z 5 tomem Guardians of the Galaxy (liczę wg naszej numeracji)
z 4 tomem Uncanny X-Men
z
7 tomem Deadpoola (liczę wg naszej numeracji)
z 1 tomem Amazing Spider-man (zastąpi obecnie wydawanego Superiora)
(to są tylko te które są u nas wydawane)
a przed Original Sin musi jeszcze wyjść crossover Guardians of the Galaxy/All New X-men: The Trial of Jean Grey (już zapowiedziane zresztą), a sam Original Sin ma znaczenie dla dalszych losów Thora
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2017, 08:40:14 am wysłana przez mkolek81 »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2566 dnia: Grudzień 15, 2016, 04:45:01 pm »
Cytuj
Original Sin ma znaczenie dla dalszych losów Thora

Co do Thora to Aaron wyjaśnił ostatnio czemu Odinson był nie godny młota. Podobno ma to dużo wspólnego z obecnie wychodzącą u nas serią ''God of Thudner''. Ciekawe czy był to długoterminowy plan czy połączył to wszystko jak trzeba było wrócić Odinsona.

Mam nadzieje, że po Original Sin dostaniemy całą ciągłość Thora poprzez ''Thora'', a po Secret Wars ''Mighty Thora'' i ''Unworthy Thora''.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2016, 04:49:50 pm wysłana przez bogi1 »

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2567 dnia: Grudzień 15, 2016, 05:17:39 pm »
Superior Spider-Man/Amazing - 1+3
Czemu 3? "Amazing Spider-Man" (vol. 3) ma przecież w sumie 6 tomów.
a przed Original Sin musi jeszcze wyjść crossover Guardians of the Galaxy/All New X-men: The Trial of Jean Grey (już zapowiedziane zresztą), a sam Original Sin ma znaczenie dla dalszych losów Thora
To jest, zdaje się, tu uwzględnione ->
GotG/All-New X-Man - 2
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2016, 05:25:01 pm wysłana przez ThePinkFin »

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2568 dnia: Grudzień 15, 2016, 06:06:40 pm »
zapominasz o jednej rzeczy, że przed Secret Wars to w następującej kolejności jeszcze jest:
- Spider-Verse
- AXIS
- Black Vortex
Nie zapomniałem  :smile: Nie chciałem dawać niepotwierdzonych. Black Vortex liczyłem jako GotG/All New X-Men a co do Spider-Verse to ??? podzielą Amazing vol 3 na dwa tomy i dodadzą dwa zeszyty Spider-Verse  :lol: A poważnie to do Spider-Verse nie potrzeba nic poza tym co jest w Amazingu.

Czemu 3? "Amazing Spider-Man" (vol. 3) ma przecież w sumie 6 tomów.
Policzyłem chyba do Spider-Verse  :smile: Amazing ma 5 tomów.

''Mighty Thora'' i ''Unworthy Thora''.
Byłoby miło jakby były oba.

Z niepotwierdzonych jeszcze duże szanse ma Hawkeye VS Deadpool  :smile:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2016, 07:47:28 pm wysłana przez JanT »

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2569 dnia: Grudzień 15, 2016, 08:09:08 pm »
Policzyłem chyba do Spider-Verse  :smile: Amazing ma 5 tomów.
Sześć, pewnie popatrzyłeś tylko na ostatni tom z nr 5, ale między 1 a 2 jest jeszcze 1.1, choć, skoro akcja toczy się na początku kariery Spidey'ego, E. może chcieć to pominąć, bo pewnie nic nie wnosi, jednakże wątpię w to.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2570 dnia: Grudzień 15, 2016, 08:20:44 pm »
Raczej to pominą i dobrze bo to słabe jest.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2571 dnia: Grudzień 15, 2016, 08:48:38 pm »
W jakość nie wnikam, dopóki nie przeczytam po polsku, ale musisz przyznać, że ta seria ma sześć tomów.
Z tego, co się orientuję, jeśli E. nie wyda tego, to straty nie będzie, ale, jeśli jednak, to mimo wszystko kupię, bo muszę mieć wszystkie Spajdki, ale zależy mi na jak najszybszym dogonieniu (tzn. mocnym zmniejszeniu różnicy, bo Marvel nie pozwoli, żeby go dogoniono) wydawanych w USA tomów. Niestety różnica robi się jeszcze większa, bo "Superiory..." wychodziły oryginalnie trochę szybciej niż co kwartał, a teraz jeszcze trwa o miesiąc dłuższa przerwa.  :cry: :sad:

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2572 dnia: Grudzień 15, 2016, 09:21:15 pm »
ale musisz przyznać, że ta seria ma sześć tomów.
Przyznaję  :smile: Nawet nie wiedziałem że to wyszło w zbiorczym.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2573 dnia: Grudzień 16, 2016, 06:22:22 am »
Mam nadzieje, że po Original Sin dostaniemy całą ciągłość Thora poprzez ''Thora'', a po Secret Wars ''Mighty Thora'' i ''Unworthy Thora''.
przytoczę tu moje pytanie ( i częściową odpowiedź) odnośnie Thora od Jasona Aarona:
Pytanie, czy aby ogarnąć cały run Jasona Aarona w Thorze, wystarczy poniższa lista w takiej kolejności (czy może coś trzeba przestawić lub pominąć?):
Thor God of Thunder:
The God Butcher
Thor God of Thunder: Godbomb
Thor God of Thunder: The Accursed
Thor God of Thunder: The Last Days of Midgar
Original Sin
Thor: Goddess of Thunder
Thor: Who Holds the Hammer
Thors
Mighty Thor: Thunder in Her Veins
The Unworthy Thor (ale tu chyba jeszcze nie wyszedł żaden zbiorczy)?

Thors polecam chociażby dlatego, że bardzo fajnie bawi się konwencją historii policyjnej tu wsadzonej w opowieść o dziwnych typach z dziwnymi młotkami  :badgrin:

I wbrew pozorom ma swoje znaczenie dla dłuższej narracji Aarona w Thorze.
Mam nadziej że Egmont wyda taki komplet. Ale wiadomo wszystko zależy od sprzedaży.


zależy mi na jak najszybszym dogonieniu (tzn. mocnym zmniejszeniu różnicy, bo Marvel nie pozwoli, żeby go dogoniono) wydawanych w USA tomów. Niestety różnica robi się jeszcze większa, bo "Superiory..." wychodziły oryginalnie trochę szybciej niż co kwartał, a teraz jeszcze trwa o miesiąc dłuższa przerwa.  :cry: :sad:
Rozumiem że fajnie by było iść równo z wydaniami z USA, ale nie uważam że dogonienie wydań to dobry pomysł. Jeśli do tego by doszło, to możemy mieć powtórkę jak z pozycjami z Image wydawanymi przez Muchę i Taurusa, że przyjdzie nieraz czekać (jak nic nie się nie sypnie) pół roku na nowy tom (a kto by tego chciał). Inna sprawa że nie wszystkie serię się przyjmują na rynku i seria potrafi zostać zamknięta po dwóch tomach zbiorczych (wiem że najpopularniejszym postacią np. jak Spiderman to nie grozi).

to obstawiam Secret Wars w październiku 2018  :smile:
Prędzej w październiku dostaniemy Original Sin z tienami o których pisałem wyżej.



« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2016, 08:45:28 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2574 dnia: Grudzień 16, 2016, 08:58:58 am »
Prędzej w październiku dostaniemy Original Sin z tienami o których pisałem wyżej.
Wcześniej na pewno (chyba że pisałeś o październiku 2017) a Deadpool Axis to 7 tom  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2575 dnia: Grudzień 16, 2016, 09:19:31 am »
Wcześniej na pewno (chyba że pisałeś o październiku 2017) a Deadpool Axis to 7 tom  :smile:
tak pisałem o 2017, teraz jak na to zwróciłeś uwagę to zauważyłem że mówiłeś o 2018  :oops:

co do Deadpoola to pisałem o tienach do Original Sin.

Ale mogę zrobić to samo z AXIS proszę bardzo (oczywiście uwzględniając tylko serię PL):
Avengers & X-Men: AXIS (główny event)
7 tom Deadpoola
5 tom Uncanny Avengers
i to by było na tyle. To będzie bardzo krótki u nas event (no chyba że pociągną Wolverine i X-men z drugiego volume to dojdzie ostatni zeszyty w tej serii).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2016, 09:44:46 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2576 dnia: Grudzień 16, 2016, 09:23:38 am »
co do Deadpoola to pisałem o tienach do Original Sin,
Tu ja się pomyliłem  :smile: To Original Sin pewnie jakoś pod koniec 2017.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2577 dnia: Grudzień 16, 2016, 09:36:53 am »
Mnie bardzo natomiast zastanawia jak będzie u nas z seriami X-men bo po styczniu zostanie tylko ANX i UX. I teraz jest pytanie czy dostaniemy Wolverine and the X-Men vol.2 ? Ale to są tylko dwa tomy i duże znaczenie ma wydarzenie Death of Wolverine?

Liczę na Amazing X-Men (tylko 3 tomy), które zamknęły by wątek Nightcrawler, a pierwszy tom pisze Aaron resztę Yost i Kyle.

A już marzeń ściętej głowy jest wydanie u nas All-New X-Factor (3 tomy, ostatni wiąże się z AXIS, czyli event się powiększa :wink: )
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2016, 09:52:43 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2578 dnia: Grudzień 16, 2016, 09:46:39 am »
teraz jest pytanie czy dostaniemy Wolverine and the X-Men vol.2
Myślę że nie (i dobrze).

Amazing X-Men by mogli jeszcze wydać razem z tym Moon Knightem  :smile: Wtedy by nam już naprawdę fajnie wyglądał ten Egmont NOW.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2579 dnia: Grudzień 16, 2016, 10:03:41 am »
I do AXIS fajnie by było jakby dali Superior Iron Man, bo słyszałem że dobre(tylko 2 tomy zbiorcze).

I tak ten Moon Knight (też tylko 3 tomy).

Ale tu 3, tu 2, tam też 3 i wychodzi 10 tomów (tak wiem 8 ale pisze ogólnie). A trzeba uwzględnić że są jeszcze wychodzące obecnie serie, choć WiX oraz Thunderbolts to już na wylocie, ale mamy Hawkeye i Ms Marvel w zamian (i pewnie czai się gdzieś tam na horyzoncie Punisher, bo nie wierzę że tego nie dostaniemy). Tylko że są już 3 tomy na miesiąc więc wg mnie miejsce jeszcze jest na kilka pozycji.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2016, 12:40:22 pm wysłana przez mkolek81 »