trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085105 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2685 dnia: Styczeń 24, 2017, 06:33:33 pm »
W zapowiedziach 4 tomu Wolverine and the X-Men jest... 1 tom Hawkeya :biggrin:
Co do reszty: Superior - Lud Goblinów, Ms Marvel - Pokolenie Czemu.

Szkoda, że nie Gobli-nacja ;) Nie wiem czy miałoby to sens ale brzmi fajnie ;)

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2686 dnia: Styczeń 24, 2017, 08:17:17 pm »
Lud Goblinów? Lud Goblinów?!  Co za tłumacz tak to tłumaczył?? Przecież powinno być "Nacja Goblinów".
Ja wolałbym "Naród Goblinów". Nie wszystko trzeba tłumaczyć sztywno ("naród" to synonim do "nacja"), ale faktycznie "lud" jakoś niekoniecznie dobrze brzmi.

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2687 dnia: Styczeń 24, 2017, 08:59:52 pm »
"Ruch Goblinów".  :lol:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Leyek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2688 dnia: Styczeń 24, 2017, 09:30:06 pm »
Deadpool 4 - ale cienizna, męczyłem 3 dni. Najsłabszy tomik z dotychczasz wydanych, momentami poziomem niebezpiecznie zbliżający się do Thunderboltsów. 1 zeszyt bez ładu i składu ale tu rozumiem taka konwencja plus niezłe rysunki. Ale 5 zeszytów głównej historii męczy niemiłosiernie, brak odpowiedniego tempa opowieści, całą akcję pewnie dałoby się zamknąć w 2 zeszytach. Po niezłym tomie 3 bardzo dziwi taki spadek formy szczególnie że praktycznie ten sam zestaw twórców. Na plus parę przyzwoitych żartów, niezłe nawiązanie do Strażników i świetna okładka. Aż się zacząłem zastanawiać czy tą Draculę brać.


Dla przeciwwagi przeczytany tydzień wcześniej 2 tom Wolverine and X-men bardzo sympatyczny. Dobrze się to czytało, fajne rysunki Pereza. Po zakończeniu od razu chciałem sięgać po 3 tom i teraz żałuję że nie przeczytałem go zamiast tego Deadpoola.

Offline brzon

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2689 dnia: Styczeń 24, 2017, 09:45:56 pm »

Dla przeciwwagi przeczytany tydzień wcześniej 2 tom Wolverine and X-men bardzo sympatyczny. Dobrze się to czytało, fajne rysunki Pereza. Po zakończeniu od razu chciałem sięgać po 3 tom i teraz żałuję że nie przeczytałem go zamiast tego Deadpoola.
Oj, żebyś się na tym 3 tomie nie zawiódł, dla mnie najgorsze szkaradztwo z wydanych serii Marvel Now. O ile 1 - 2 tom były nierówne, ale niezłe, to 3 nie ma kompletnie za grosz tempa, składu i ładu. W kolejce czeka tom 4 ale jeszcze trochę poczeka. Generalnie ciesze się, że seria się kończy. Najgorszy Aaron jakiego czytałem.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2690 dnia: Styczeń 24, 2017, 09:55:05 pm »
Aż się zacząłem zastanawiać czy tą Draculę brać.
Dracula dużo lepszy.

Oj, żebyś się na tym 3 tomie nie zawiódł, dla mnie najgorsze szkaradztwo z wydanych serii Marvel Now. O ile 1 - 2 tom były nierówne, ale niezłe, to 3 nie ma kompletnie za grosz tempa, składu i ładu.
Trójka najlepsza z tych trzech  :smile: Według mojej opinii, kilku osób z tego forum (cześć już RIP) i ocen w internetach.

Leyek czekam na twoją opinię po przeczytaniu  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2691 dnia: Styczeń 24, 2017, 10:37:15 pm »
tak jak wyżej 3 tom W&tX jak na razie najlepszy z tych wydanych u nas

Offline OokamiG

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2692 dnia: Styczeń 24, 2017, 11:03:16 pm »
Również dołaczam się do pochwał na temat 3 tomu W&X. Wartka akcja, do tego fajnie zilustrowana. Ci, którzy oczekują czegoś głębokiego mogą się zawieść, ale stricte rozrywkowo ta seria o wiele bardziej  przypada mi do gustu niż Deapool, którego chyba tylko 3 tom móglby w tym względzie rywalizować. Ciekawe czy E. zdecyduje się na kolejny arc W&X. Czytał ktoś, jak wrażenia ?

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2693 dnia: Styczeń 25, 2017, 06:08:27 am »
W&X vol.2 żeby wyszło, to Egmont musiałby się zdecydować na wydanie Śmierci Wolverine'a. A na razie tego nie ogłoszono. Przydałoby się też wydać Wolverine vol. 5 i 6, czyli 4 tomy zbiorcze opowiadające jak Logan stracił swe moce. Poza tym podobno W&X najsłabiej się Egmontowi sprzedawał. Zatem na razie szanse na kontynuację są niezbyt wyraźne.

Offline absolutnie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2694 dnia: Styczeń 25, 2017, 06:35:12 am »
Poza tym podobno W&X najsłabiej się Egmontowi sprzedawał.


Skąd ta informacja?
Jakiś link?
Lub choćby fotografię palca, z którego to wyssałeś?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2695 dnia: Styczeń 25, 2017, 07:21:15 am »
W&X vol.2 żeby wyszło, to Egmont musiałby się zdecydować na wydanie Śmierci Wolverine'a. A na razie tego nie ogłoszono. Przydałoby się też wydać Wolverine vol. 5 i 6, czyli 4 tomy zbiorcze opowiadające jak Logan stracił swe moce.

Takie małe sprostowanie, Wolverine vol. 5 to w tej serii jest ukazane jak stracił on moce. Wolverine vol. 6 tu natomiast jest ukazane jak radzi on sobie z ich utratą oraz jego ostatnie starcie z Sabretoothem. Dla mnie ta seria jest o tyle fajna (mówię o vol. 6), ze względu na to że życie i przygody Wolviego zatoczyły koło. Jego pierwsza druga solowa seria (można ją przeczytać w wydanych u nas Essentialach) rozpoczyna się w  Madripoorze i tak też kończy się ta seria. I w sumie wydanie tych 4 tomów przed Śmiercią Wolverine'a było by dobrym posunięciem. Tylko że Śmierć Wolverine'a nie wymaga wcale tych serii, większe nawiązania są do serii Kitty Pryde and Wolverine oraz Weapon X. I to je bardzie trzeba znać aby orientować się w postaciach które w niej się pojawiają (no niestety tak działa uniwersum Marvel). Ale nie wiadomo co z tą historią bo jest zapowiedziana w przedłużeniu WKKM, czyli może nie być już w zakresie zainteresowania Egmontu. Wydawanie Wolverine vol. 5 i 6 bez zwieńczenia, bo ostanie zeszyty na okładkach odliczają czas do Śmierci Wolverine'a, jest trochę bez celu.

Natomiast przed W&X vol.2 (pisałem kilka razy o tym) lepiej było by aby ukazała się seria Amazing X-men, dlatego, że pierwszy tom (piszę to też Aaron) domyka wątki z W&X vol.1 (jeśli czytałeś tom 3 to powiem tylko tyle że chodzi o powrót jednego z X-men). Jeśli nie całość (to tylko 3 tomy) to mógłby ukazać się tylko tej jeden tom (bo to zamknięta historia), choć w kolejnych tomach następuje powrót kolejnego członka X-men. Dla mnie W&X vol.1 oraz Amazing X-men to serie, które nawiązują stylistyką do czasów, kiedy serię pisał Chris Claremont.
Jeśli Egmont miałby wydawać dalej serię powiązane z Wolverinem to najlepiej tak:

Wolverine vol. 5 (2 tomy)
Amazing X-men (3 tomy)
Wolverine vol. 6 (2 tomy)
Wolverine & X-men vol.2 (tom 1: Tomorrow Never Learns)
Death of Wolverine (Śmierć Wolverine'a)
Wolverine & X-men vol.2 (tom 2: Death of Wolverine)
Deadpool: The Ones with Deadpool (jest tu świetny tien do Śmierć Wolverine'a, wg mnie poziomem równy 3 tomowi Deadpoola)
Spider-Man and the X-Men
(mini seria, 1 tom zbiorczy)

Ale wątpię aby Egmont zdecydował się na publikację tych 12 komiksów (tym bardziej że Wolverine i X-men jest jedyną serią, która nie miała do tej pory dodruków (czyli raczej sprzedała się najsłabiej) no i główny event będzie chyba wydany wcześniej w WKKM)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2017, 07:24:21 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2696 dnia: Styczeń 25, 2017, 07:29:08 am »
tym bardziej że Wolverine i X-men jest jedyną serią, która nie miała do tej pory dodruków
A skąd o tym wiesz? Egmont robi ciche dodruki  :smile: Thunderbolts miało dodruki?

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2697 dnia: Styczeń 25, 2017, 07:38:44 am »
A skąd o tym wiesz? Egmont robi ciche dodruki  :smile:
Ok, to że są ostatnio ciche to się z tym zgodzę, ale na początku to seria która nie schodziła, pamiętam bo przeglądając sklep gildii to wszystkie pozostałe serie miały wyprzedane pierwsze tomy a ta nie.
Możesz mieć rację że był dodruk (bo seria cały czas jest w sprzedaży), ale tego już nie wyłapałem bo nie pokazało braku tomów.
Ale były pytania o vol. 2 oraz Spider-Man and the X-Men i pan Kołodziejczak odpowiedział że niespecjalnie na obecną chwilę są zainteresowani. Co prawda od tego dużo już czasu minęło i seria może w końcu zaskoczyła. Mam nadzieje, bo nawet ja po pierwszym tomie, który mi się średnio podobał zmieniłem całkowicie o niej zdanie, a przy okazji sięgając po resztę (to co opisałem wyżej) bo wątpię aby Egmont tak rozbudował X-menów jak to zrobił z Avengersami.  Jestem ciekaw w jaką stronę pójdą, czy zakończą czy jednak dadzą coś z X-men w zamian. Jakby nie patrzeć zostaną na obecną chwilę tylko 2 serię X-men, które jakościowo wg mnie są gorsze.

Offline Andy13

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2698 dnia: Styczeń 25, 2017, 08:43:09 am »
wątpię aby Egmont tak rozbudował X-menów jak to zrobił z Avengersami.
Czyli jak?

Avengers: Wojna bez końca
Avengers 4
New Avengers 2
Uncanny Avengers 2
Era Ultrona
Nieskończoność
razem: 11

All-New X-Men 3
Uncanny X-Men 2
Wolverine i X-Men 4
X-Men: Bitwa atomu
razem: 10

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2699 dnia: Styczeń 25, 2017, 08:50:39 am »
Do Avengers wg mnie trzeba doliczyć jeszcze Thora, a zaraz dojdzie jeszcze Hawkeye.

Po za tym z X-menami są związane tylko 2 eventy Bitwa Atomu oraz Śmierć Wolverine'a (są jeszcze te wspólne crossovery All New X-men/Strażnicy Galaktyki ale one poza jedna serią z niczym się nie łączą). Wątpię abyśmy dostali przygody solowe Storm, Magneto, Nightcrawlera. Dobrym rozwiązaniem jest rzeczywiście seria Wolverine'a ale wątpię. Szkoda mi X-menów bo to moje ulubione postacie, które darzę największym sentymentem. A teraz zostaną najprawdopodobniej tylko 2 serię.

Z Avengersami wiąże się każdy kolejny event Original Sin, Axis, Secret Wars i seria Avengers RTO. Pytanie także jak rozwiążą sytuację z Kapitanem Ameryką (fajnie jakby była wydana jego seria, tak wiem pierwsze tomy dostaniemy być może w WKKM, pewnie dadzą jakieś posłowie co się wydarzyło i tyle)

Nie wiem czy ktoś to już zauważył, ale Era Ultrona jest już też nie dostępna w sprzedaży (aros, sklep gildii, bonito, nieprzeczytane), poza jednym sklepem (incal) i rynkiem wtórnym.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2017, 09:21:57 am wysłana przez mkolek81 »