Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1085086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline brzon

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2700 dnia: Styczeń 25, 2017, 08:52:48 am »
Widzę że na forum dużo fanów 3 tomu Wolverine and the X-Men. To miło że są różne gusta. Gwoli wyjaśnienia - generalnie w całej serii bardzo przeszkadzają mi ilustracje, dlatego pewnie taki odbiór całości. Ale dla kontrastu - podobał mi się 3 tom Thunderbolts, mimo faktycznie beznadziejnej stronie graficznej, która jednak pasowała do tej przerysowanej i zabawnej historii. Chociaż najgorszą serią w moim rankingu Marvel Now jest Superior.... Jeeezu co ten Slott zrobił ze Spider -Mana, kto temu Ramosowi dał ołówek..... Przedszkole do potęgi! Te zmiany w świecie Pająka są naprawdę pomysłowe i ciekawe, ale dlaczego w tak durny sposób jest to opowiadane jakby miała to być slapstickowa komedia?
Najlepsza seria? Do tej pory Thor Aarona, ale już od marca będzie to Hawkeye :biggrin: (czytałem w oryginale).

Offline SirBlackheart

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2701 dnia: Styczeń 25, 2017, 09:29:53 am »
Na Hawkeye'a i Ms. Marvel (która już do mnie leci) czekam jak na powiew świeżego powietrza w tym zatęchłym, przeludnionym pokoju pełnym superherosów i ich spraw wagi kosmicznej. Z wszelkich Iksmeńskich serii po Bitwie Atomu zamierzam zrezygnować i nigdy już do nich nie wracać (tak mi dopomóż Thor), zostając przy starych dobrych Avengersach (jeśli już naprawdę muszę).

Offline LordDisneyland

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2702 dnia: Styczeń 25, 2017, 09:33:16 am »
brzon- co do Ramosa...jeżeli facet zakładał Cliffhangera razem z Madureirą i Campbellem, to wiadomo, że będzie rysował w sposób daleki od realizmu  :lol: Tu masz innych łączących się z nami w bólu  :wink: -
http://comicvine.gamespot.com/forums/gen-discussion-1/does-anyone-else-hate-humberto-ramos-art-1694939/
Posypuję głowę popiołem, z rozpędu nabyłem ostatnio komiks z rysunkami jego autorstwa :smile:

Ale z drugiej strony....ostatnio podczas lektury "Savage Wolverine" stwierdziłęm z zaskoczeniem , że taki np. Madureira drażni mnie dużo mniej niż kiedyś- cóż...starość, wzrok już pewnie nie ten, nie wiem, może i "Humbertora"  Ramosa z czasem zaakceptuję  :lol:
A Hawkeye - faktycznie znakomity komiks, chyba najlepsze komiksy, jakie czytałem w ostatnich dniach, to Indestructible Hulk, Wytches i właśnie Hawkeye. Natomiast MsMarvel nie dla mnie, zdecydowanie.

Offline Andy13

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2703 dnia: Styczeń 25, 2017, 09:55:39 am »
Do Avengers wg mnie trzeba doliczyć jeszcze Thora, a zaraz dojdzie jeszcze Hawkeye.
Myślałem, że piszesz o zespołach..

Po za tym z X-menami są związane tylko 2 eventy Bitwa Atomu oraz Śmierć Wolverine'a (są jeszcze te wspólne crossovery All New X-men/Strażnicy Galaktyki ale one poza jedna serią z niczym się nie łączą). Wątpię abyśmy dostali przygody solowe Storm, Magneto, Nightcrawlera. Dobrym rozwiązaniem jest rzeczywiście seria Wolverine'a ale wątpię. Szkoda mi X-menów bo to moje ulubione postacie, które darzę największym sentymentem. A teraz zostaną najprawdopodobniej tylko 2 serię.
All New X-men/Strażnicy Galaktyki mimo wszystko jest i rozbudowuje świat X-Men. A reszta to tylko dywagacje i nie wiadomo, co wyda Egmont. Poza tym bierzemy pod uwagę, to co wyszło do tej pory.

Z Avengersami wiąże się każdy kolejny event Original Sin, Axis, Secret Wars i seria Avengers RTO.
Ja nie czytałem jeszcze tych komiksów (ani nawet recenzji tych komiksów), ale czy część z nich nie wiąże się również z X-Men? Poza tym to jest oferta Marvel Comics, a nie Egmont Polska i to Marvel rozbudowuje tak ofertę, a Egmont z niej tylko skorzysta (albo i nie).

Pytanie także jak rozwiążą sytuację z Kapitanem Ameryką (fajnie jakby była wydana jego seria, tak wiem pierwsze tomy dostaniemy być może w WKKM, pewnie dadzą jakieś posłowie co się wydarzyło i tyle)
No na pewno nie zaczną od drugiego tomu.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2704 dnia: Styczeń 25, 2017, 10:13:08 am »
Eeee - dajcie spokój Ramosowi - Spectacular Spider-Man w jego wykonaniu był bardzo fajny. Choć rzeczywiście w Pajęczej Wyspie było już gorzej.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2705 dnia: Styczeń 25, 2017, 10:16:57 am »
All New X-men/Strażnicy Galaktyki mimo wszystko jest i rozbudowuje świat X-Men. A reszta to tylko dywagacje i nie wiadomo, co wyda Egmont. Poza tym bierzemy pod uwagę, to co wyszło do tej pory.
Ok, zgoda, jest po równo.

Ja nie czytałem jeszcze tych komiksów (ani nawet recenzji tych komiksów), ale czy część z nich nie wiąże się również z X-Men?
Z tych wszystkich to tylko AXIS ma jakiś większy wpływ i z wiązek z seriami X-men. Pozostałe też mają związek, bo są tieny w seriach, ale tylko tyle. Ale tak jest ze wszystkimi seriami w końcu to jedno wielkie uniwersum.

a Egmont z niej tylko skorzysta (albo i nie).
No właśnie, ja wiem że ten podstawowe - znane tytuły ciągną sprzedaż i mam nadzieję że Ms Marvel i Hawkeye pokażą że można wydać coś więcej niż wałkować tylko te znane marki, a w Marvel Now jest jeszcze kilka serii które warto by było u nas wydać (i nie jest jeszcze na to za późno jak w Nowym DC).

Offline marian381

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2706 dnia: Styczeń 25, 2017, 06:53:35 pm »
Miss Marvel tom 1: Niezwykła - prezentacja komiksu

Muszę przyznać, że bardzo mnie ten komiks zaciekawił. Po przekartkowaniu zarówno rysunki, jak i historia zapowiadają coś bardzo interesującego. Miałem zabrać się dzisiaj za Supermana, ale Miss Marvel wygrała. Tytuł drugiego tomu: Pokolenie czemu. :D Bo nie ma dżemu.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2707 dnia: Styczeń 26, 2017, 11:30:04 am »
Miss Marvel tom 1: Niezwykła - prezentacja komiksu

Powiedz mi dobry człowieku, czy Ty sobie nie niszczysz komiksów, jak je sobie tak "rozdziawiasz", żeby zrobić zdjęcie? ;) Czy tylko ja mam taki fetysz jak przy książkach, że ledwo uchylam strony, żeby mi się załamania na grzbiecie nie robiły? :D

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2708 dnia: Styczeń 26, 2017, 11:52:15 am »
Tylko ty. :) Standardowe MN się tak łatwo nie rozkleją, jak się je rozewrze. Inna sprawa gdyby to była Era Ultrona, albo Bitwa Atomu - one są bardziej ściśnięte i tu już sam bym się bał.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2017, 12:00:13 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline marian381

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2709 dnia: Styczeń 26, 2017, 11:54:25 am »
Również jestem fetyszystą w tej materii, ale do zdjęć inaczej się nie da. Mam natomiast na to prosty i skuteczny sposób. Przykładam na taki komiks kilka innych pozycji i po paru godzinach, maks dniach jest wyprostowany jak nowy.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline SirBlackheart

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2710 dnia: Styczeń 26, 2017, 12:12:10 pm »
No dobrze, zarówno Ms. Marvel jak i Bitwa Atomu do mnie dotarły. Jako że mam dziś wolne, zrobiłem je niemal błyskawicznie. No, powiedzmy, bo z Bitwą się jeszcze męczę. Ale do rzeczy. Cholera, uważam, że historia o młodej pannie Marvelównie to kierunek, w którym poważnie serie komiksowe pójść powinny. No przecież mamy tutaj żywe dialogi, brak przeładowania trykotem na metr kwadratowy, brak absurdów powstałych na bazie wcześniejszych absurdów, które trzeba było jakoś scenariuszowsko załatać. No i kreska - fajna, szkicowa, europejska. To mi pasuje. Dlatego czekam na Hawkeye'a, który wiem, że jest inny, ale w ten schemat mimo wszystko się wpasowuje.

Bitwa Atomu to natomiast schemat, z którego komiks superbohaterski powinien zrezygnować przynajmniej na jakiś czas. Przeciez to jest totalny mess powielający wszystkie grzechy podobnych taśmowych crossoverów. Straszna rzecz. Ona decyduje ostatecznie o tym, że z mutantami żegnam się na stałe. Przewalenie postaciami i kosmicznymi pi****letami sprawia, że zupełnie nie potrafię się przejmować losami bohaterów, a przeciez o to w literaturze chodzić powinno (tak, uznaję komiks za literaturę).

Wobec czego pytanko do tych, którzy są bardziej na czasie,  czy wiele stracę zrywając zwiazek z X Men,a  mimo wszystko kupując inne serie Marvel Now (mowa o wszystkich Avengers, GotG, Ms. Marvel i Hawkeye). A może coś się u mutantów polepszy? Może historie trochę stonują, a scenariusze staną się konkretniejsze?

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2711 dnia: Styczeń 26, 2017, 12:24:24 pm »
W All-New X-Men od czwartego tomu jest na pewno gorzej.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2712 dnia: Styczeń 26, 2017, 01:13:14 pm »
Bitwa Atomu to natomiast schemat, z którego komiks superbohaterski powinien zrezygnować przynajmniej na jakiś czas. Przeciez to jest totalny mess powielający wszystkie grzechy podobnych taśmowych crossoverów. Straszna rzecz. Ona decyduje ostatecznie o tym, że z mutantami żegnam się na stałe. Przewalenie postaciami i kosmicznymi pi****letami sprawia, że zupełnie nie potrafię się przejmować losami bohaterów, a przeciez o to w literaturze chodzić powinno (tak, uznaję komiks za literaturę).

Może zabrzmi to nieco niegrzecznie ale prawda jest taka, że sam jesteś sobie winny. Wiele osób odradzało na tym forum zakup tego potworka, a mimo to kupiłeś. All-New X-men czy Uncanny X-men są o niebo lepsze pod względem poziomu od tego wymuszonego eventu.

Offline SirBlackheart

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2713 dnia: Styczeń 26, 2017, 01:40:57 pm »
Może zabrzmi to nieco niegrzecznie ale prawda jest taka, że sam jesteś sobie winny. Wiele osób odradzało na tym forum zakup tego potworka, a mimo to kupiłeś. All-New X-men czy Uncanny X-men są o niebo lepsze pod względem poziomu od tego wymuszonego eventu.

Nie obrażam się, bo raz, że mężczyzna się nie obraża, a dwa, że masz rację (a mężczyzna powinien potrafić przyznać się do błędu!).  :biggrin: Inna sprawa, ze kupiłem ten komiks tylko dlatego, ze chciałem domknąć historię i mieć z nią spokój. Teraz pytanie do szanownych Państwa, czy jeśli zrezygnuję z dalszego śledzenia All New X-Men, ale ostatecznie zostanę przy Uncanny (które jest ciut lepsze), to spójność dalszych opowieści w ramach Marvel NOW mi się rozjedzie?

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2714 dnia: Styczeń 26, 2017, 03:47:01 pm »
"Superior Venom"? Mistrzostwo, warto było czekać miesiąc dłużej, oby tak samo było przy "Ludzie Goblinów", bo ogólnie na Spidey'ego nie lubię czekać.